ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.833 μέλη

    Σφακιανάκης - Τσιφτετέλι!

    HotStationGR
    19.01.2004, 20:54
    Ζητάω προκαταβολικά συγνώμη για αυτό που θα ρωτήσω, δεν είναι του χαρακτήρα μου ξέρετε... Εγώ έχω μεγαλώσει με άλλες αρχές και ήθη..
    ..τα γαλλικά μου, το πιάνο μου, το μπαλέτο μου...

    Αλλά το ζήτησε ένας ακροατής μου, και μη έχοντας γνώση του χώρου, έπρεπε να ρωτήσω κι εγώ κάποιον άλλο...

    Υπάρχει τραγούδι του Νότη Σφακιανάκη με τίτλο: "Δεν με ρίχνεις τώρα πια";

    Κι αν ναι, είναι όντως αυτός ο τίτλος; Κι αν ναί, από ποιον δίσκο είναι..; Μήπως ξέρετε χρονολογία;΄

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

    Μηνάς

    mrdrummergr
    20.01.2004, 05:20
    Στήν επίσημη σελίδα τού Νότη δεν αναφέρεται κάποιο τραγούδι με τέτοιον τίτλο...
    HotStationGR
    20.01.2004, 07:58
    Στα νέα του λεει ότι θα ετοιμάσει νέο album, και ίσως είναι κάποιο τραγούδι από εκεί.. Κι ίσως ο ακροατής μου το άκουσε από κάποιο promo που έχει φτάσει στα ραδιόφωνα.. (εκτός από το δικό μου!..)

    Στα παλιά του, σε όλη την δισκογραφία του δεν κατάφερα να το εντοπίσω.. Για αυτό εξετάζω και το ενδεχόμενο για λάθος τίτλο...
    dora2000
    20.01.2004, 09:34
    Καλή σας μέρα!

    Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι το "Δεν με ρίχνεις τώρα πια" είναι όντως στίχοι από παλιότερο τραγούδι του Σφακιανάκη.... και όντως τσιφτετέλι....

    Είναι όμως στίχοι και όχι ο τιτλος του τραγουδιού. Θα προσπαθήσω να το βρώ και να επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες.

    Ciao!

    KIT_KAT
    20.01.2004, 10:17
    Μήπως έχει καμιά σχέση αυτό?

    http://www.kithara.vu/ss.php?id=MTYxMDA2NTY4
    HotStationGR
    20.01.2004, 20:41
    Καλησπέρα ΚΙΤ_ΚΑΤ! :)

    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.. Αν και με τρόμαξε το αρχικό σου μήνυμα, ο Πρόδρομος σε καθησύχασε λίγο.. (αν και δεν δούλεψε το link για κάποιο λόγο)..

    Νομίζω όμως ότι μάλλον αυτό θα εννοούσε ο ακροατής.. Αυτό επέλεξα τουλάχιστον, θα το ακούσει και θα μου πει ελπίζω..!

    Ευχαριστώ τους πάντες για το ενδιαφέρον!

    (αν σου έρθει τίποτα στο μυαλό με σφακι, pls πες μου)..

    Μηνάς
    KIT_KAT
    21.01.2004, 00:33
    Quote:

    Το μέλος HotStationGR στις 20-01-2004 στις 20:41 έγραψε:
    (αν σου έρθει τίποτα στο μυαλό με σφακι, pls πες μου)..

    Μηνάς




    Για μένα λες? Ε πού να μου έρθει... μήπως το τραγούδι του Πρόδρομου αυτό το ξέρω??? Όχι τίποτα άλλο, αλλά κι εμείς με τα γαλλικά και το πιάνο μας έχουμε μεγαλώσει!
    Καλή τύχη πάντως!