ελληνική μουσική
    512 online   ·  210.842 μέλη

    Ολλανδία: Νομιμοποίηση του Κόμματος των Παιδοφίλων !

    pol-gt
    29.11.2007, 19:07
    ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pol-gt στις 30-11-2007 09:07 ]


    pol-gt
    30.11.2007, 00:21
    ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pol-gt στις 30-11-2007 09:06 ]


    pol-gt
    30.11.2007, 09:10
    Ίσως δεν έχεις άδικο για τις θέσεις σου. Νομίζω πως βιαστηκά τοποθετήθηκα και για το λόγο αυτό διέγραψα τα κενόλογά μου.
    StavmanR
    30.11.2007, 16:40
    Σε αυτήν την περίπτωση θεώρησα σημαντικό να διαγράψω κι εγώ τα δικά μου ώστε να μη δημιουργούνται εντυπώσεις...
    StavmanR
    20.12.2007, 21:24
    Στον ανακριτή οδηγήθηκαν οι τέσσερις κατηγορούμενοι
    Αθήνα


    Προφυλακιστέοι κρίθηκαν μετά τις απολογίες τους ενώπιον του τέταρτου ειδικού ανακριτή οι τέσσερις κατηγορούμενοι στην υπόθεση παιδεραστίας σε βάρος τεσσάρων ανηλίκων στο Ίλιον.

    Οι τέσσερις αντιμετωπίζουν βαριές κατηγορίες για βιασμό και ασέλγεια σε βάρος ανηλίκων, πορνογραφίας ανηλίκων, μαστροπείας, διακεκριμένης κλοπής και άλλες.

    Η εισαγγελία ανηλίκων προτίθεται να κινήσει τις διαδικασίες για την αφαίρεση της επιμέλειας δύο εκ των θυμάτων από τη μητέρα τους, οικιακή βοηθό στο σπίτι της 33χρονης κατηγορουμένης.

    Οι γονείς της 33χρονης μητέρας ζήτησαν την επίσπευση των διαδικασιών για να αναλάβουν την οριστική επιμέλεια των άλλων δύο παιδιών.

    Στον ανακριτή κατέθεσαν ως μάρτυρες υπεράσπισης του κατηγορούμενου ιερέα και του 83χρονου συνταξιούχου ιερείς από την ενορία στο Ίλιον, καθώς και ο πρώην δήμαρχος Ιλίου.

    Στα δικαστήρια επίσης βρίσκονταν από το πρωί ενορίτες για συμπαράσταση του κατηγορούμενου ιερέα.

    Το γεγονός αποδοκιμάστηκε από άλλους παρευρισκομένους στα δικαστήρια που εκδήλωσαν την απαρέσκειά τους προς τους κατηγορούμενους κατά την προσαγωγή τους στον ανακριτή.

    Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

    >>>>Το βίντεο της είδησης<<<<

    Πηγή www.in.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 21-12-2007 04:06 ]


    StavmanR
    20.12.2007, 21:40
    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 29-11-2007 στις 01:24 έγραψε...

    Ένας άλλος σημαντικός προδιαθεσικός παράγοντας είναι οι γνωσιακές διαστροφές. Οι ερευνητές χρησιμοποιούν τον όρο αυτό για να συμπεριλάβουν ποικίλα χαρακτηριστικά σκέψης, όπως, ελαχιστοποίηση, άρνηση, και απόδοση ευθυνών σε άλλους ή διαταραγμένες αντιλήψεις σχετικά με τη συμπεριφορά των παιδιών, ή ακόμα και την σεξουαλικότητα των παιδιών (Pithers et al, 1989). Οι Abel et al (1989), χρησιμοποιώντας την Γνωσιακή Κλίμακα των Abel et al (1984), βρήκαν ότι τα άτομα που κακοποιούν σεξουαλικά τα παιδιά έχουν πληθώρα διαταραγμένων γνωσιών όπως ότι, τα παιδιά ενδιαφέρονται να έχουν σεξουαλικές εμπειρίες με τους μεγάλους ή ότι διασκεδάζουν και ωφελούνται από τις εμπειρίες αυτές.



    Σήμερα άκουσα στις ειδήσεις ότι 39χρονος εργαζόμενος σε παιδική κατασκήνωση παραδέχθηκε την παιδόφιλη δράση του σε νεαρά αγόρια, απολογούμενος πως προσπαθούσε να κάνει τα παιδιά ευτυχισμένα και να τους προσφέρει χαρά .

    Συνεχίζω να θεωρώ πως η παιδοφιλία, αλλά και άλλες παρόμοιες εγκληματικές καταστάσεις, δεν οφείλονται στα ένστικτα, αλλά στην κακή οργάνωση και συνέχεια της λογικής και συναισθηματικής δομής που συνιστούν την πνευματική λειτουργία του ανθρώπου. Ποιος είναι υπεύθυνος για την ανεπαρκή ή και δυσλειτουργική παραπάνω κατάσταση, είναι ένα σημαντικό αλλά και χρήσιμο θέμα προς συζήτηση κατά την προσωπική μου άποψη.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 20-12-2007 21:54 ]


    kamelia8
    24.01.2008, 13:42
    Έλεος σ' αυτόν τον κόσμο!


    johnny8
    24.01.2008, 17:14
    Δε μου αρεσει που απαντάω έτσι αλλά ΕΛΕΟΣ.
    Υπάρχουν άνθρωποι πολύ διαθέσιμοι σε αυτον τον κόσμο.
    Τα παιδάκια τι τους φταίξανε;
    Αλλά τι να πείς; Όποτε του ...... του καθενός.
    Συγχωρέστε με αλλά το θέμα με κάνει έξαλη.
    kamelia8
    17.02.2008, 17:10
    Μη χειρότερα!