ελληνική μουσική
    768 online   ·  210.849 μέλη

    Νέα δουλειά από τα Μακρινά Ξαδέρφια

    jorge
    21.01.2007, 16:59
    Τι γίνεται με το CD, προχωράει;

    Εγώ αγόρασα εχθές - έστω κι αργά - το Περιμένοντας το Θείο και έχω ενθουσιαστεί, αν και το ...ήξερα πως θα γίνει κάτι τέτοιο.

    Δυστυχώς όμως στο Metropolis δεν κατάφερα να βρω την "Αποδοχή Κληρονομιάς"... Αν κάποιος ξέρει που μπορώ να το βρω, ας μου πει.

    Μπράβο λοιπόν στο μέλος xaderfos και τα υπόλοιπα παιδιά! Περιμένουμε τη νέα σας δουλειά!
    beatlus
    21.01.2007, 17:15
    Η "αποδοχή κληρονομιάς" εμφανίζεται... περιστασιακά -πλέον- στο Metropolis, καθώς εξαντλείται. Θα μπορούσες να την βρεις με μια μικρή έρευνα σε συνοικιακά δισκοπωλεία... Αν πέσει το μάτι μου σε κάποιο αντίτυπο, να σε ειδοποιήσω;
    Επίσης, το καινούργιο cd είναι στο τελικό στάδιο, οπότε σύντομα θα έχουμε νέα για το πότε θα είναι διαθέσιμο...
    Τέλος, αύριο τα παιδιά θα παίξουν στη Θεσσαλονίκη και σε λίγες ημέρες θα γνωρίζουμε που θα τους ξαναδούμε στην Αθήνα... Κάτι "μαγειρεύουν" πάλι
    hamenos
    21.01.2007, 21:06
    μια αλιεν-φίλη... μου είπε πως ετοιμάζουν κάτι και θα είναι πολύ πολύ καλό!!!

    στην αναμονή λοιπόν!

    beatlus
    20.02.2007, 22:04
    Τα Μακρινά Ξαδέρφια μας κερνούν... γερές δόσεις από τη νέα τους δουλειά αυτή την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου στο "Αλάβαστρον"! Παράλληλα, δεν θα ξεχάσουν ούτε την "Αποδοχή κληρονομιάς", ούτε και το "Περιμένοντας το Θείο"...
    Τί λέτε φτιάχνουμε παρέα για να βρεθούμε κι εμείς εκεί;
    Εχουμε ήδη τις πρώτες συμμετοχές...

    -jorge
    -eleni
    -beatlus




    Είσοδος: 10 € Φοιτητικό: 7.5 € Έναρξη: 11 μ.μ.

    Cafι Αλάβαστρον
    Δαμάρεως 78, Παγκράτι
    Πληροφορίες - κρατήσεις :τηλ. 210-7560102
    Web site: www.cafealavastron.com

    jorge
    20.02.2007, 22:17
    Άλλαξα και τον τίτλο του τόπικ
    beatlus
    20.02.2007, 22:27
    ...και πολύ καλά έκανες
    spiroos
    20.02.2007, 22:29
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 20-02-2007 στις 22:04 έγραψε...

    Τα Μακρινά Ξαδέρφια μας κερνούν... γερές δόσεις από τη νέα τους δουλειά αυτή την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου στο "Αλάβαστρον"! Παράλληλα, δεν θα ξεχάσουν ούτε την "Αποδοχή κληρονομιάς", ούτε και το "Περιμένοντας το Θείο"...
    Τί λέτε φτιάχνουμε παρέα για να βρεθούμε κι εμείς εκεί;
    Εχουμε ήδη τις πρώτες συμμετοχές...

    -jorge
    -eleni
    -beatlus
    -spiroos (+1)


    [b]Είσοδος: 10 € Φοιτητικό: 7.5 € Έναρξη: 11 μ.μ.

    Cafι Αλάβαστρον
    Δαμάρεως 78, Παγκράτι
    Πληροφορίες - κρατήσεις :τηλ. 210-7560102
    Web site: www.cafealavastron.com




    Η ζωή αλλάζει δίχως να κοιτάζει τη δικιά σου μελαγχολία.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : spiroos στις 20-02-2007 22:30 ]


    XeniaRodo
    21.02.2007, 11:06
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21-01-2007 στις 16:59 έγραψε...

    Δυστυχώς όμως στο Metropolis δεν κατάφερα να βρω την "Αποδοχή Κληρονομιάς"... Αν κάποιος ξέρει που μπορώ να το βρω, ας μου πει.

    Μπράβο λοιπόν στο μέλος xaderfos και τα υπόλοιπα παιδιά! Περιμένουμε τη νέα σας δουλειά!



    Έχω την "Aποδοχή Kληρονομιάς". Tο αγόρασα αμέσως μόλις κυκλοφόρησε γιατί τους είχα δει λαιβ και μου είχαν αρέσει πάρα πολύ...
    Eίναι πολύ καλό...
    Πέμπτη δεν μπορώ δυστυχώς...
    beatlus
    21.02.2007, 16:51
    Τα Μακρινά Ξαδέρφια μας κερνούν... γερές δόσεις από τη νέα τους δουλειά αυτή την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου στο "Αλάβαστρον"! Παράλληλα, δεν θα ξεχάσουν ούτε την "Αποδοχή κληρονομιάς", ούτε και το "Περιμένοντας το Θείο"...
    Τί λέτε φτιάχνουμε παρέα για να βρεθούμε κι εμείς εκεί;


    -jorge
    -eleni
    -beatlus
    -spiroos (+1)
    -VassilisSaltagiannis... αργά

    Είσοδος: 10 € Φοιτητικό: 7.5 € Έναρξη: 11 μ.μ.

    Cafι Αλάβαστρον
    Δαμάρεως 78, Παγκράτι
    Πληροφορίες - κρατήσεις :τηλ. 210-7560102
    Web site: www.cafealavastron.com

    beatlus
    13.10.2007, 13:59
    Από χθες ο "Μελωδία" παίζει ακόμη ένα κομμάτι από την καινούργια δουλειά των "Μακρινά Ξαδέρφια", το "Φωτεινή πλευρά της ζωής", που είναι η διασκευή στο "Always look at the bright side of life" των Monty Python's! Ενα τραγούδι... σουρεαλιστικό και με κριτική ματιά προς τα... ευτράπελα της ζωής, στο οποίο συμμετέχουν ερμηνευτικά και οι Καφετζόπουλος, Αθερίδης, Παπαδόπουλος (ε, χμμμμ, ελπίζω να μην ξεχνάω κάποιον )! Το cd αναμένεται -οριστικά- να είναι διαθέσιμο στα δισκοπωλεία, μέσα στο Νοέμβριο
    PARATERISTAS
    13.10.2007, 17:05
    Το ακουσα σήμερα το κομματι στο ραδιοφωνο...ΤΕΛΕΙΟ....και με πολυ χιουμορ...Μπραβο στα μακρινα Ξαδερφια...Μπραβο στον Θοδωράκη τον Κοτονιά!!!!
    despinakontogianni
    14.10.2007, 15:23
    Παιδιά, άκουσα ένα τραγούδι από τη Βιβή Παπαστάθη στο Μελωδία και έπαθα! Καλά, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το αγοράσω μόλις κυκλοφορήσει!!
    beatlus
    14.10.2007, 15:30
    Εχει κι άλλα ωραία μέσα το δισκάκι! Επίσης, χθες... διπλοτσέκαρα πως θα κυκλοφορήσει το Νοέμβριο, οπότε λίγες ημέρες ακόμη υπομονή. Σύντομα θα είμαστε σε θέση να ανακοινώσουμε και εμφανίσεις των παιδιών. Μάλιστα, μερικές από αυτές θα είναι πραγματικά ιδιαίτερες από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω
    Aiolos_m
    14.10.2007, 15:32
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 14-10-2007 στις 15:30 έγραψε...

    Εχει κι άλλα ωραία μέσα το δισκάκι! Επίσης, χθες... διπλοτσέκαρα πως θα κυκλοφορήσει το Νοέμβριο, οπότε λίγες ημέρες ακόμη υπομονή. Σύντομα θα είμαστε σε θέση να ανακοινώσουμε και εμφανίσεις των παιδιών. Μάλιστα, μερικές από αυτές θα είναι πραγματικά ιδιαίτερες από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω



    Θα κανονίσεις να πάμε;
    beatlus
    14.10.2007, 15:43
    Ολα θα γίνουν στην ώρα τους, αγαπητέ Aiolos_m Λίαν, συντόμως
    XeniaRodo
    14.10.2007, 22:31
    Κι έλεγα τι θα γίνει με αυτόν τον δίσκο...
    dimitrapan
    27.03.2008, 13:52
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 13-10-2007 στις 13:59 έγραψε...

    Από χθες ο "Μελωδία" παίζει ακόμη ένα κομμάτι από την καινούργια δουλειά των "Μακρινά Ξαδέρφια", το "Φωτεινή πλευρά της ζωής", που είναι η διασκευή στο "Always look at the bright side of life" των Monty Python's! Ενα τραγούδι... σουρεαλιστικό και με κριτική ματιά προς τα... ευτράπελα της ζωής, στο οποίο συμμετέχουν ερμηνευτικά και οι Καφετζόπουλος, Αθερίδης, Παπαδόπουλος (ε, χμμμμ, ελπίζω να μην ξεχνάω κάποιον )! Το cd αναμένεται -οριστικά- να είναι διαθέσιμο στα δισκοπωλεία, μέσα στο Νοέμβριο



    Θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου τα Μακρινά Ξαδέλφια και ιδιαίτερα τον Θοδωρή που έχει γράψει τους στίχους, γιατί κάθε μέρα εδώ και λίγο καιρό, η μέρα μου ξεκινάει με καφέ-τσιγάρο και "φωτεινή πλευρά της ζωής" και πραγματικά μου φτιάχνει το κέφι! Πάντα επιτυχίες παιδιά!
    Astron
    27.03.2008, 14:34
    Άκουσα κι εγώ τη "Φωτεινή πλευρά της ζώης". Πραγματικά πολύ πετυχημένη η διασκευή του "Always look on the bright side of life". Ένα τραγούδι που σε κάνει να βλέπεις την φωτεινή πλευρά της ζωής ακόμα και στις πιο δύσκολες στιγμές!
    Μπράβο στα Μακρινά Ξαδέρφια!


    Υ.Γ. Για όσους αναρωτιούνται,το original είναι απ' το φινάλε της ταινίας Life of Bryan, των Monty Python's όπως ανέφερε και ο Σωτήρης.


    Αυτό που ίσως δεν ξέρετε είναι ότι τραγουδήθηκε και στην κηδεία του πρωταγωνιστή της ταινίας Graham Chapman που πέθανε σε ηλικία 48 ετών. Αξίζει να το δείτε:

    Link
    " TARGET="_blank"> BBCode End -->

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 27-03-2008 14:38 ]