ελληνική μουσική
    852 online   ·  210.833 μέλη

    Αν γύρναγε ο χρόνος πίσω...

    beth
    30.10.2006, 23:55
    basika den ginetai alla tha to ithela poli



    AS ERXOSOUN GIA LIGO MONAXA GIA ENA VRADI......

    punkster
    04.11.2006, 16:39
    Σπανια μετανοιωνω για κατι που κανω.
    Μπορει να στεναχωρηθω, να λυπηθω, να παραδεχτω οτι εκανα βλακεια αλλα σπανια θα ευχηθω να υπηρχε τροπος να γυρισω τον χρονο πισω και να διορθωσω αυτο που εκανα.
    Ισως αυτο να συμβαινει γιατι πιστευω οτι τα λαθη ειναι πολυ ευεργετικα αν μαθουμε απ αυτα και δεν τα επαναλαβουμε. Ειναι αυτο που λενε "οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο". Μπορει να ακουγεται μαζοχιστικο αλλα μου αρεσει να κανω λαθη καποιες φορες γιατι μονο τοτε συνειδητοποιω οτι κατι δεν παει καλα μαζι μου και οτι κατι πρεπει να διορθωσω. Αρκει βεβαια τα λαθη να μην καταντανε βιωμα....
    Βεβαια, ηταν μια φαση της ζωης μου (ισως και η πρωτη) που πραγματικα ηθελα να γυρισει ο χρονος πισω. Ειχα κανει μια βλακεια που ηθελα να μπορουσε να διαγραφει μια για παντα απο τα χρονικα και θα εκανα οτιδηποτε για να μπορουσα να γυρισω τον χρονο πισω και για πραξω διαγορετικα. Δυστυχως ή ευτυχως, ομως, ο χρονος δεν γυριζει πισω και γι αυτο θα πρεπει να μαθουμε να ζουμε με τις συνεπειες των πραξεων μας. Δεν υπαρχει κανενα νοημα στο να κλαιμε την μοιρα μας.
    Ισως βεβαια να ναι και καλυτερα ετσι. Να μην μπορει να γυρισει πισω ο χρονος δηλαδη, γιατι ετσι εχουμε ενα παρα πολυ ισχυρο κινητρο για να προσεχουμε τις πραξεις μας, να μην ενεργουμε επιπολαια και να σκεφτομαστε το μελλον μας γιατι πολυ απλα ο χρονος δεν γυριζει πισω, και αν κανουμε καποια βλακεια τωρα, μετα δεν θα υπαρχει τροπος να την διορθωσουμε. Πρεπει λοιπον, αναγκαστηκα να προνοουμε και να σκεφτομαστε τις επιπτωσεις των πραξεων μας στο μελλον. Αν ειχαμε την ευκαιρια να γυριζουμε τον χρονο πισω οποτε θελαμε, χωρια το οτι θα γινοταν αχταρμας, δεν θα υπηρχε αναγκη να σκεφτουμε τι κανουμε εφοσον αν καναμε κατι που δεν μας αρεσε θα γυρνουσαμε απλα τον χρονο και ολα θα ηταν μελι γαλα.

    Παντως, προτιμω να μην μπορει να γυρισει πισω ο χρονος
    lovehim
    07.11.2006, 22:32
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 05-10-2006 στις 21:25 έγραψε...

    1)oxi
    2)naiiiiiiiiii



    mpravo re foteinoula,oi apopseis mas diistantai!!!!!!!!!!
    kamelia8
    29.04.2008, 11:30

    {#emotions_dlg.ohmy} Όχι, δε γυρνάει πίσω!

    Αν γυρνούσε, θα προσπαθούσα να διορθώσω όλα τα στραβά μου νωρίτερα!


    Stroumfita456
    01.05.2008, 13:58

    Θα ήθελα πολύ να μπορουσαμε να γυρνουσαμε το χρονο πίσω...{#emotions_dlg.crying}


    Conspiratus
    01.05.2008, 23:06

    προσωπικα ειτε γυρνουσε ο χρονος πισω ειτε οχι,για μενα δεν θα ειχε σιγουρα μεγαλη διαφορα!!ειμαι σιγουρη οτι θα εκανα τα ιδια λαθη που εχω κανει ηδη!το πολυ πολυ να τα εκανα χειροτερα!!!

     

    το ταξιδι στον χρονο,αν και με συναρπαζει παρα μα παρα πολυ σαν ιδεα,δεν νομιζω οτι θα οφελουσε και κανεναν!εξαλλου τα λαθη που κανουμε(αν το παρεις απο την αποψη αυτη)ειναι αυτα που μας κανουν και ειμαστε αυτοι που ειμαστε!μας κανουν διαφορετικοι!αλιμονο αν τα καναμε ολα σωστα και αν ειχαμε την δυνατοτητα να τα αλλαξουμε και να τα κανουμε σωστα!μετα δεν θα υπηρχε και καμια ουσια για την ζωη!εγω προσωπικα ζω για τα λαθη μου και στην ουσια ειναι αυτα που με κανουν να ζω!εξαλλου αυτα ουσαιστικα ειναι που μας κανουν να αισθανομαστε την ελπιδα,τον ενθουσιασμο,την αγαλιαση κτλ!ειναι οπως το καλο και το κακο!αν δεν υπηρχε το κακο αυτοματως δεν θα υπηρχε και το καλο!

    ελπιζω να πιασατε τον συνηρμο μου γιατι ανεκαθεν μιλαω λιγακι ακαταλαβηστικα!Wink


    marakiasteraki
    28.05.2008, 20:55

    Νομίζω ότι ο άνθρωπος γυρνάει πίσω μέσω των αναμνήσεων.....Δεν υπάρχει κάνένα μηχάνημα που να παρεμβάλλει αυτά που φτιάχτηκαν από τον ίδιο το Θεό.Ωστόσο, μέσα στο μυαλό μας πάντα μας συναρπάζει το ασυνήθιστο.....Ειδικά κάτι τέτοιο!