ελληνική μουσική
    546 online   ·  210.842 μέλη

    UPDATED: Αρβανιτάκη-Ξυδάκης: Νεός Δίσκος

    jorge
    13.12.2006, 01:57







    επισυναπτόμενα: IMG_5513.jpg IMG_5514.jpg 
    jorge
    13.12.2006, 01:59




    επισυναπτόμενα: IMG_5506.jpg 
    megaloserwtikos
    13.12.2006, 02:32
    Χαίρομαι για την είδηση, αφενός γιατί η Αρβανιτάκη είναι μια φωνή που συνοδεύει πολλές στιγμές μου χρόνια τώρα, αλλά και γιατί τελικά τον δίσκο τον αγάπησα και τον έχω ακούσει πάρα πολύ. Αλλωστε είμαι από τους ανθρώπους που αγοράζουν ότι βγάλει η Αρβανιτάκη, από την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας.

    Όσο υπάρχουν τέτοιες δουλειές (και πάνε και καλά από πωλήσεις) δεν μπορεί κανείς να πει ότι περνάει κρίση η δισκογραφία.
    spiroos
    13.12.2006, 10:11
    Αν και χρυσός στις μέρες μας δεν σημαίνει ο,τι παλαιότερα ως προς τον αριθμό πωλήσεων, εντούτοις είναι πάρα πολύ αισιόδοξο που μόλις σε 1,5 μήνα "χρυσώθηκε" ένας δίσκος τέτοιας αγωγής και ατμόσφαιρας

    Υ.Γ Ρε jorge οι φωτογραφίες σου θα μας τρελάνουν! Η Τσανακλίδου, τυλιγμένη με γούνα, αγκαλιά με την Λέχου με φανελάκι (το προτιμώ βέβαια από να ήταν αντίθετα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : spiroos στις 13-12-2006 10:14 ]


    karelia
    13.12.2006, 11:08
    να υπενθυμίσουμε ότι έγινε χρυσός με το καινούριο status των πωλήσεων,δηλ 15.000 αντίτυπα.

    επίσης μου φαίνεται εμένα,ή,η Ελευθερία κουρεύτηκε?
    eleni
    13.12.2006, 20:42
    Ήταν μια όμορφη εμπειρία, μιας και ήταν η πρώτη φορά που βρισκόμουν σε ένα τέτοιο γεγονός.Το μαγαζί ήταν ένα παλιό νεοκλασικό σπίτι το οποίο έχει μετατράπει σε μπάρ-εστιατόριο.
    Μπαίνοντας, ένιωθες όχι μόνο οτι πλησιάζουν τα Χριστούγεννα (στολίδια και φωτάκια ) αλλά και την σημασία της "συνάντησης" (κάμερες και φωτογράφοι).
    Στην πρόσκληση έγραφε 21.00 αλλά κανείς δεν ήρθε στην ώρα του.(Και εμείς λέγαμε οτι αργήσαμε).
    Εμείς (ο jorge και εγώ) στεκόμασταν σχετικά κοντά στην πόρτα.Έτσι είχαμε οπτικό πεδίο ελεύθερο στο να σχολιάζουμε ποιός μπαίνει...
    Τάνια Τσανακλίδου (χαμογελαστή με μια αγκαλία για όλους), Κατερίνα Λέχου (ούτε που σκέφτηκα να πάω κοντά της θα ήθελα σκάλα για να της μιλήσω), Θέμις Μπαζάκα (σεμνή και απλή), Ντάλια...συγνώμη Σμαράγδα Καρύδη και Θοδωρής Αθερίδης ( μας κοιτούσαν περίεργα σαν να έλεγαν "κάπου σας ξέρουμε αλλά απο που" βέβαια έφυγαν όταν αποφάσισα να τους μιλήσω).
    Κάποια στιγμή κόσμος μαζεύτηκε στην πόρτα.Η οικογένοια Αρβανιτάκη εμφανίστηκε.Η Ελευθερία σαν παιδάκι που έκανε πάρτυ γυρνούσε σε όλο τα μαγαζί και χαιρετούσε τον κόσμο που ήταν εκεί για να την τιμήσει.Μέχρι που έφτασε η στιγμή για την απονομή του χρύσου δίσκου.Λίγα λόγια ο διευθυντής της εταιρείας,λίγα η Αρβανιτάκη, λίγα ο Ξυδάκης.
    Σημαντικό ήταν το γεγονός ότι ανταλλάξαμε λίγα λόγια μαζί της και το σημαντικότερο οτι ευχαρίστησε το musicheaven.

    Υ.Σ. Ακόμη ένα μπράβο για τα τόσο σεμνά παιδάκια της,την Αντιγόνη και τον μικρούλη Λεωνίδα.
    beatlus
    13.12.2006, 21:33
    Πάντα τέτοιαααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!
    jorge
    13.12.2006, 22:03
    Παράθεση:

    Το μέλος spiroos στις 13-12-2006 στις 10:11 έγραψε...

    Υ.Γ Ρε jorge οι φωτογραφίες σου θα μας τρελάνουν! Η Τσανακλίδου, τυλιγμένη με γούνα, αγκαλιά με την Λέχου με φανελάκι (το προτιμώ βέβαια από να ήταν αντίθετα


    Είδες φίλε μου κοινωνική ανισότητα ανάμεσα σε τραγουδιστές και ηθοποιούς; Λέω να οργανώσουμε έρανο να βάλει τίποτα πάνω του το καημένο το Κατερινάκι !


    nefos
    15.12.2006, 13:22



    @ Ωραίες φωτογραφίες και "αναμετάδοση" jorge + eleni.

    Ο δίσκος αυτός δεν με τρέλανε, αλλά το "να ΄χα πεθάνει¨ το θεωρώ εξαιρετικό.

    Αν και πραγματικά απορώ γιατί ο Ξυδάκης επιμένει να τραγουδά/φαλτσάρει τα κομμάτια του και δεν τα δίνει απλόχερα σε άλλους να του τα τραγουδούν.

    * (την ίδια γνώμη έχω και για τον Θανάση τον Παπακωνσταντίνου by the way).