ελληνική μουσική
    471 online   ·  210.845 μέλη

    Το φαινόμενο Johnny Depp...

    Tren
    30.07.2007, 16:33
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 30-07-2007 στις 10:22 έγραψε...

    A...ΠΑΙ...ΧΤΟ... ΕΡΓΑΚΙ!!






    Εργο τεχνης.H μουσικη της ταινιας καθηλωνει και καθε πλανο της και ενας ασπρομαυρος πινακας..

    By the way GL ...."Have you got tobbaco?"


    SOPHIA-MX-4EVER
    30.07.2007, 16:48
    ρε παιδια διαβασα αυτα που γραψατε και παρατηρησα οτι κανεις σας δεν εχει αναφερει την ταινια "whats eating Gilbert Grape?" στην οποια ο Johnny ηταν συμπρωταγωνιστης με τον ♥ Ļ З Ί ņ ǻ Я đ ő Đ ı © ͺ ή ? l ō ♥
    punkster
    30.07.2007, 17:58
    Εγω τον Γιαννακη Ντεπ τον γουσταρω για τον χαρακτηρα του.

    Μιλαμε ο τυπος τους φτυνει στα μουτρα και αυτοι τον προσκυνανε....

    Ειναι φαινομενο οπως και να το κανεις!

    Τρια ζητω για τον Γιαννακη!



    esta
    31.07.2007, 16:52
    Πολύ καλός,αλλά θα ήθελα να τον βλέπω σε καλύτερες νέες ταινίες και όχι στους πειρατές!!!
    Kerato
    31.07.2007, 18:44
    Παράθεση:

    Το μέλος lianameladaki στις 30-07-2007 στις 02:23 έγραψε...

    θυμαστε μια ταινια του αφιερωμενη στη ζωη του χειροτερου σκηνοθετη ολων των εποχων?μηπως θυμαται κανεις τιτλο?



    Ed Wood, η δωδέκατη ταινία που παρέθεσε η αγαπητή Tren...

    Time slips by like grains of sand...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kerato στις 31-07-2007 18:45 ]


    demi11
    12.08.2007, 21:06
    Είναι ΘΕΟΣ...Έχει κάνει πολύ καλές ταινίες και μπορει και μεταμορφώνεται εύκολα ανάλογα με τους ρόλους του! Αντίθετα με άλλους ηθοποιούς που δεν ρισκάρουν να πειραματιστούν σε διαφορετικά είδη αλλά επαναπαύονται σ αυτό που θεωρούνται καλοί! Ο johnny είναι ο αγαπημένος μου ηθοποιός και σίγουρα έχει ακόμα πολλά να προσφέρει............Έχει δικό του στυλ και κουβαλάει τη δική του ''τρέλα''.... Είναι μοναδικός!!!!!!
    mmmsss
    13.08.2007, 02:03
    Συμφωνω, με την demi. Ο Αγαπημενος μου ηθοποιος ολων!
    Εχει, τα παντα. Ταλεντο, εμφανιση, μπορει κι αλλαζει σε καθε ρολο. Κανει αυτο που θελει, κι εχει και ροκ συγροτημα!


    earthpain
    13.08.2007, 11:16


    Donnie Brasco
    Blow
    Scissorshead
    Dead Man

    ΟΛΕΣ ΤΕΛΕΙΕΣ!!!!!
    mariachi
    21.08.2007, 18:58
    Κι εγώ τον εκτιμώ πολύ σαν ηθοποιό και άνθρωπο.Είναι καταπληκτικός στη δουλειά του και οι περισσότερες ταινίες του το αποδεικνύουν.Ενδεικτικά να αναφέρω το Blow που είναι η αγαπημένη μου με το Ντεπ,όπως και το ''Ο μύθος του ακέφαλου καβαλάρη'',μια καταπληκτική ταινία του Μπάρτον.Εξαιρετικός επίσης στο αριστουργηματικό ''Ed Wood'' και ''Ο Νεκρός''.
    katerinni
    22.08.2007, 13:25
    ΑΠΑΙΧΤΟ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    rompa
    30.11.2007, 20:12
    Θα πρωταγωνιστήσει στην καινούργια ταινία του Tim Burton.Το νέο παραμύθι του Tim Burton είναι βασισμένο σε μιούζικαλ του Broadway και έχει τίτλο "Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet Street". Στο νέο film του Tim Burton θα πρωταγωνιστούν, μεταξύ άλλων, οι Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman και Sacha Baron Cohen. "Ο Φονικός Κουρέας της Οδού Φλιτ" είναι μια ιστορία βασισμένη σε έναν θρύλο του 19ου αιώνα. Ο Sweeney Todd (Johnny Depp) είναι κουρέας στο Λονδίνο ο οποίος οδηγείται στο έγκλημα όταν ο δικαστής Turpin (Alan Rickman) του παίρνει τη γυναίκα και το παιδί του. Τυφλωμένος από εκδίκηση, συνεργάζεται με την Mrs. Lovett (Helena Bonham Carter), μια πανούργα επιχειρηματία και σε λίγο καιρό φτιάχνουν τις καλύτερες κρεατόπιτες στο Λονδίνο...

    Τη Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου κυκλοφορεί το soundtrack του "Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet Street"

    rompa
    30.11.2007, 20:13
    Να η αφίσα



    επισυναπτόμενα: 53_b_0.jpg 
    koukli
    30.11.2007, 20:53
    2 λέξεις θα πω (καλά παραπάνω )
    ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ
    ΤΕΛΕΙΟΣ!!
    Τ€Λ€!0$
    Φ0Β€Ρ0$
    @Π!$Τ€ΥΤ!Κ0$

    johnny σε ♥ μ'ακούς?????




    i am worst at what i do best and for this gift i feel blessed...
    Kurt Cobain

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : koukli στις 30-11-2007 20:54 ]


    punkster
    30.11.2007, 23:14
    Παράθεση:

    Το μέλος katerinni στις 22-08-2007 στις 13:25 έγραψε...

    ΑΠΑΙΧΤΟ ΓΚΟΜΕΝΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Ναι......... μπορεις να το πεις και ετσι.....
    Stroumfita456
    01.12.2007, 14:29
    Καλος ειναι!
    tolaruba
    01.12.2007, 15:18
    αχ Johnny....
    Φαινομενο δε θα τον ελεγα.Πολυ καλο ηθοποιο και πολυ γοητευτικο αντρα θα τον ελεγα
    renabill
    05.12.2007, 09:01
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 01-12-2007 στις 15:18 έγραψε...

    αχ Johnny....
    Φαινομενο δε θα τον ελεγα.Πολυ καλο ηθοποιο και πολυ γοητευτικο αντρα θα τον ελεγα



    Me 2
    oulion
    22.12.2007, 00:30
    Είναι μέσα στους 3 αγαπημένους μου!
    Johnny Depp
    Edwart Norton
    Sean Penn
    theotita
    22.12.2007, 01:52
    Μόλις τελείωσα το Once upon a time in Mexico, οπου προταγωνιστούσε και τρελάθηκα όταν είδα το τόπικ!!!

    Όταν έπαιζε στο 21Jump Street, δε μ' άρεσαι καθόλου από αντίδραση, επειδή άρεσαι σ' όλες τις συμμαθήτριές μου (τότε δε με ένοιαζε το πως παίζουν οι ηθοποιοι). ’κουγα Ντεπ κ έτρεχα ν' αλλάξω κανάλι άμα είχε ταινία του. Τη σειρά την έβλεπα γιατί μου άρεσαι ο Ντε Λουίζ (άσχετο!).

    Μέχρι που είδα τον Ψαλιδοχέρη... Πραγματικά κόλλησα!!!! Ήταν συγκλονιστικός. Πιστεύω πως ήταν ο πιο απαιτητικος ρόλος όχι μόνο επειδή έκανε κάποιον διαφορετικό (νομίζω πως αυτό ζητάει συνήθως απ' τους ρόλους του - να ερμηνεύει χαρακτήρες που δύσκολους) αλλά γιατί έπρεπε να χρεισημοποιεί το σώμα κ το πρόσωπό του για να μιλάει (αν θυμάμαι καλά δε μίλαγε πολύ). Έπρεπε να περάσει συναισθήματα χωρίς να τα εκφράζει λεκτικά.

    Τέλος πάντων, μετά από αυτό έχω δει πολλές ταινίες του και θα συμφωνήσω με όλους: είναι εξαιρετικός, μπαίνει εύκολα σε κάθε ρόλο και τον αναπτύσει με μαεστρία (λογικό αφού είναι Διδυμάκι - αν δεν παινέψουμε το σπίτι μας..!!).
    Θα ήθελα να προσθέσω ότι όχι μόνο δε βολεύεται σε κάτι που μπορεί να κάνει, αλλά στραπατσάρετε πολύ. Δεν έχει κόμπλεξ κ έτσι μπορεί και αλλάζει το προσωπό του αναλογα με τις ανάγκες του έργου (ο ψαλιδοχέρης ας πουμε δεν ήταν κ ο πιο "όμορφος" και τον έπαιξε σχετικά νωρίς στην καριέρα του, που οι περισσότεροι συνήθως προσέχουν τη φάτσα τους)

    Είναι αδιαμφισβήτητα γοητευτικός και δεν δίνει και πολύ τροφή για κουτσομπολιά, αλλά συζητιέται κυρίως για τη δουλεια του.

    Είναι απλά Καταπληκτικός, Φοβερός και γιατί όχι και φαινόμενο!!!!
    Rinio524
    22.12.2007, 09:39
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 30-07-2007 στις 17:58 έγραψε...

    Εγω τον Γιαννακη Ντεπ τον γουσταρω για τον χαρακτηρα του.

    Μιλαμε ο τυπος τους φτυνει στα μουτρα και αυτοι τον προσκυνανε....

    Ειναι φαινομενο οπως και να το κανεις!

    Τρια ζητω για τον Γιαννακη!






    ZITOOOOOOO
    ZITOOOOOOO
    ZITOOOOOOO