ελληνική μουσική
    448 online   ·  210.844 μέλη

    Ο Morrisey σε Αθήνα & Θεσσαλονίκη

    vivip
    11.10.2006, 10:52
    Ο Morrisey, το ιδρυτικό μέλος των Smiths για δύο συναυλίες στην Ελλάδα:
    25/11 στην Αθήνα και 27/11 στη Θεσσαλονίκη. ( γιούπι!!!)

    Η διοργάνωση είναι από την Αστρα και ακόμη δεν υπάρχουν πληροφορίες για προπώληση ή κόστος εισιτηρίου.


    Πηγή: www.morrissey-solo.com
    alitissaNo16
    11.10.2006, 11:29
    Ωωωω γουστάρω!
    beatlus
    23.10.2006, 14:17
    Στην τελευταία του δουλειά, έχει μια alegra διάθεση -όχι, πως είναι κακό αυτό - ή μου φάνηκε; Επίσης, αρρκετά ατμοσφαιρικός είναι ο ήχος...
    Αναμένουμε με ανυπομονησία για το τί θα μας παρουσιάσει... Θα είμαστε εκεί...!
    PAPAZOGLOUFAN
    23.10.2006, 14:34
    the big mouth strikes again.ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΙ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ
    alitissaNo16
    09.11.2006, 15:59
    tha eimaste!
    Deos
    18.11.2006, 19:54
    Για να συντονιζόμαστε σιγά σιγά...

    Ο Morrissey σε μια βδομάδα κοντά μας!!


    Let Me Kiss You


    There's a place in the sun, For anyone who has the will to chase one
    And I think I've found mine, Yes, I do believe I have found mine, so

    Close your eyes, And think of someone, You physically admire
    And let me kiss you, Let me kiss you

    I've zig-zagged all over America, And I cannot find a safety haven
    Say, would you let me cry, On your shoulder
    I've heard that you'll try anything twice

    Close your eyes, And think of someone, You physically admire,
    And let me kiss you, Let me kiss you

    But then you open your eyes, And you see someone, That you physically despise
    But my heart is open, my heart is open to you.

    evonni
    18.11.2006, 23:25
    Κομματάρα!!! Μήπως γνωρίζει κανείς αν ξεκίνησε η προπώληση εισιτηρίων στη Θεσσαλονίκη...? Όχι τίποτε άλλο, αλλά αν τελικά μείνω απ'έξω, θα συγχυστώ πάρα πολύ! Το περιμένω πως και πως...
    Deos
    19.11.2006, 03:54
    Στην Αθήνα ξέρω ότι ήδη έχει ξεκινήσει η προπώληση στα METROPOLIS, λογικά και στη Θεσσαλονήκη αντιστοίχως. ’ντε καλά να περάσεις!!
    beatlus
    26.11.2006, 16:24
    Ο Morrisey στην Αθήνα 25/11/2006

    Τί μου άρεσε...
    -Η ωριμότητα του Morrisey. Ενας καλλιτέχνης με μουσική πληρότητα, που δεν σταματάει στην υπέροχη φωνή του.
    -Επαιξε από τα παλιά, έως τα τωρινά... Προσωρινά με άγγιξε το "Life is a pigsty", από το καινούργιο του, δηλαδή το "Ringleader of the tormentors"
    -Εντελώς συνειδητοποιημένο και "εκλεκτό" κοινό! Συμμετείχε στα ακούσματα των Smiths, έστηνε αυτί στα καινούργια για να τα υποδεχτεί εντός...
    -Η καταπληκτική μπάντα του Morrisey! Από χάλκινα, μέχρι γκονγκ και ταμπούρλο! Από φίνες ηλεκτρικές κιθάρες μέχρι εξαιρετικά μπάσα... Απόλυτα κουρδισμένη μπάντα, με αρτιότητα στην εκτέλεση
    -Ο χώρος που σου έδινε άνεση και ασφάλεια και που φιλοξένησε ένα κοινό κοντά στις 5.000
    -Τα βιντεοστυγμιότυπα πριν από την είσοδο του Morrisey στη σκηνή. Ειδικά, το τουίστ, στα πολύ αρχικά των Smiths. Ηταν διασκευή του "Roll over Beethoven" ή μου φάνηκε

    Τί δεν μου άρεσε
    -Θα το αναφέρω με κάθε σεβασμό... Καλός και χρυσός ο Morrisey, μα κάτι λείπει... Η ποικιλία στη μελωδία του. Νομίζω πως ο ήχος του είναι λιγουλάκι μονοδιάστατος...

    beatlus
    26.11.2006, 16:29
    Ακόμη δύο στιγμιότυπα...
    Ατάκα... "Yeah... I' ve been fatter, but I' m not... Demis Roussos yet. That's gonna be, next year"!
    Τα... πουκάμισα. Ξεκίνημα με λευκό, συνέχεια με μαύρο, τέλος με μπορντό, το οποίο... έσταξε ιδρώτα!!!

    Υ.Γ. Πήγε κανείς άλλος;
    Deos
    26.11.2006, 16:38
    Εύγε Σωτήρη... Τώρα το λες??
    Ήταν υπέροχα!!
    beatlus
    26.11.2006, 16:42
    Εεεε, δεν ήξερα αν θα πάω, μέχρι χθες... Αλλά, δεν το μετάνιωσα!
    Εσύ?
    Deos
    26.11.2006, 17:11
    Μου άρεσε πολύ αν και κράτησε λίγο και με πολλές απουσίες στο ρεπερτόριο.

    Take a Look

    PAPAZOGLOUFAN
    26.11.2006, 17:26
    ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΑΙΞΕ.ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΑΙΞΕ ΛΙΓΟ.ΚΑΙ ΤΟ SUPPORT ΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΣΑΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΜΟΥΔΙΑΣΕ ΠΟΛΥ.
    nefos
    27.11.2006, 00:22


    @ Ρίξτε μια ματιά στο κείμενο της Μαρκησίας του Ο. σ' ένα ενδιαφέρον blog μουσικού περιεχομένου:

    unplugged

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nefos στις 27-11-2006 00:36 ]


    bilionakos
    27.11.2006, 13:20
    Μια χαρά ήταν ο Moz, δεν περιμενα να παιξει παραπανω απο την 1,5 ώρα, άλλωστε οι συναυλίες του είναι πάντα σχετικά μικρές. Προτιμούσα σαν τελευταίο κομμάτι το Last night i dreamt that somebody loved me, αλλά γενικά πέρασα καλά. Ο ήχος είχε λίγο πρόβλημα, ισως λογω χώρου, αλλά η φωνή του Μορισεϊ παραμένει αναλλοίωτη και με την ξεχωριστή της χροιά.

    Στα μείον, η απαράδεκτη οργάνωση της Αστρα που αναγκασε οσους ειχαν παρκάρει μεσα στο παρκινγκ, να κανουν 1,5 ωρα για να βγουνε στην παραλιακή...
    beatlus
    27.11.2006, 13:55
    Αγαπητέ bilionakos, δεν νομίζω πως φταίει η Astra, για το μποτιλιάρισμα... Απ' όσο είδα και άκουσα -δυστυχώς- κάποιοι βιαστικοί και πιο... έξυπνοι είχαν μπει στο αντίθετο ρεύμα για να αναχωρήσουν πιο γρήγορα και δημιούργησαν με αυτή την απαράδεκτη συμπεριφορά τους, το όλο πρόβλημα...
    evonni
    28.11.2006, 23:50
    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 19-11-2006 στις 03:54 έγραψε...

    Στην Αθήνα ξέρω ότι ήδη έχει ξεκινήσει η προπώληση στα METROPOLIS, λογικά και στη Θεσσαλονήκη αντιστοίχως. ’ντε καλά να περάσεις!!




    Ευχαριστώ!!! Δεν πέρασα απλά καλά... Ο τύπος ήταν φοβερός! Ωραία σκηνική παρουσία, τρομερή ερμηνεία, όσο για τα κομμάτια...αααααχχχχχ!!!!! Αν είχε πει και τα αγαπημένα μου "Last Night I Dreamt That Somebody Loved Me" και "There Is A Light That Never Goes Out" θα ήμουνα τώρα σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης. Δυστυχώς δεν τα είπε οπότε είμαι αναγκασμένη να περιμένω μέχρι την επόμενη φορά. Γλυκιά αναμονή! Το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι έφυγα από εκεί με "μερική κώφωση"...! Η ακοή μου, ακόμη δεν έχει επανέλθει σε φυσιολογικά επίπεδα.. Χαλάλι όμως! ’ξιζε την απώλεια!

    p.s.: Τον είχα για ψιλο-μισάνθρωπο, κυνικό και απρόσιτο, και με εξέπληξε
    ευχάριστα η αμεσότητά του και η επικοινωνία με τον κόσμο...’λλος άνθρωπος!
    Νομίζω ότι η Ιταλία "του πηγαίνει" τελικά...!
    xristoforos21r
    05.12.2014, 15:55
    paidia pezoyn 2 eishtiria gia morisey 5/12/14 athina opoios thelei thl 6939328884