ελληνική μουσική
    546 online   ·  210.842 μέλη

    10η εντολη...δεν είναι εξαίρετη δουλειά ??

    rory166
    18.12.2006, 02:07
    Παράθεση:

    Μα, συγνωμη, ειναι εργα αυτα?? Περα απ' το αν ειναι καλη η σκηνοθεσια, εμενα προσωπικα μου ειναι εντελως αδιαφορη αυτη η σειρα! Γιατι να ψυχοπλακωνεσαι οταν μπορεις να δεις καποιο αλλο εργο και να γελασεις?! Και επαναληψη να ειχε το παρα πεντε, θα το προτιμουσα απ'το να βλεπω 10η εντολη! χεχε!



    Eλιζα,δεν εχεις νιωσει την αναγκη ποτε να ακουσεις καποιο ψυχοπλακωτικο τραγουδι..?Ειναι σα να λες "γιατι να καθομαι να ακουω το Nightmare (Ξερω οτι σου αρεσει!!) και να ψυχοπλακωνομαι ενω μπορω να βαλω να ακουσω στρουμφακια "

    Την σειρα δεν θα τη σχολιασω διοτι δεν την παρακολουθω,γενικα δεν παρακολουθω τηλεοραση
    Angel20
    18.12.2006, 02:28
    ρε συ rory, αλλο να βλεπεις ενα τυπο και να παιρνει μια πετρα και να την χτυπαει στο κεφαλι μιας κοπελας κι αλλο να ακους το Nightmare απο MSG!!!
    rory166
    18.12.2006, 02:35
    αμα βαραγε η κοπελα το κεφαλι του τυπου με πετρα τοτε πως θα το εβλεπες το θεμα?
    Angel20
    18.12.2006, 02:37
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 18-12-2006 στις 02:35 έγραψε...

    αμα βαραγε η κοπελα το κεφαλι του τυπου με πετρα τοτε πως θα το εβλεπες το θεμα?


    θα ειχα την ιδια αποψη! ειναι too much για εργο!!
    clapton21
    20.12.2006, 13:09
    Τη παρακολουθώ σχεδόν πάντα. Είναι απ τις καλύτερες σειρές
    rouli726
    20.12.2006, 13:17
    Αυτό που μου αρέσει είναι πως προσεγγίζει τις ιστορίες από την οπτική γωνία του επι των πλειστων "αδικημένου"..του δράστη.Και το σημαντικότερο,χωρίς να προσπαθεί να προβάλλει άποψη για το ποιος φταίει.Σίγουρα ο φόνος δεν είναι λύση ποτέ αλλά αυτή η σειρά είναι τόσο ψυχογραφική που νομίζω αξίζει να την παρακολουθεί κανείς.
    nalpha
    20.12.2006, 23:53
    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 20-12-2006 στις 13:17 έγραψε...

    Αυτό που μου αρέσει είναι πως προσεγγίζει τις ιστορίες από την οπτική γωνία του επι των πλειστων "αδικημένου"..του δράστη.Και το σημαντικότερο,χωρίς να προσπαθεί να προβάλλει άποψη για το ποιος φταίει.Σίγουρα ο φόνος δεν είναι λύση ποτέ αλλά αυτή η σειρά είναι τόσο ψυχογραφική που νομίζω αξίζει να την παρακολουθεί κανείς.




    maspa
    21.12.2006, 00:26
    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 20-12-2006 στις 13:17 έγραψε...

    Αυτό που μου αρέσει είναι πως προσεγγίζει τις ιστορίες από την οπτική γωνία του επι των πλειστων "αδικημένου"..του δράστη.Και το σημαντικότερο,χωρίς να προσπαθεί να προβάλλει άποψη για το ποιος φταίει.Σίγουρα ο φόνος δεν είναι λύση ποτέ αλλά αυτή η σειρά είναι τόσο ψυχογραφική που νομίζω αξίζει να την παρακολουθεί κανείς.




    Το ότι σε βάζει στη διαδικασία να σκεφτείς ως δολοφόνος το θεωρείτε normal? Επίσης θεωρώ πως η ώρα που προβάλλεται δεν είναι η κατάλληλη για σίριαλ του είδους του και πολύ περισσότερο του συγκεκριμένου. Τουλάχιστον στις 12 τα μεσάνυχτα έπρεπε να ξεκινάει η προβολή του, όταν όλα τα μπεμπε έχουν πάει για νάνι.


    Πότε θ' ανθίσουνε τούτοι οι τόποι, πότε θα 'ρθούνε κανούριοι ανθρώποι να συνοδεύσουνε την βλακεία στην τελευταία της κατοικία
    (Γκάτσος)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 21-12-2006 00:27 ]


    Angel20
    21.12.2006, 01:08
    πες τα βρε Μαρινα...!
    hartis
    08.03.2007, 11:59
    Στο χτεσινό επεισόδιο έγινε ανάπτυξη η σχέση ανθρώπων ζωών και ανθρώπων μεταξύ τους. Η πρωταγωνίστρια προκάλεσε το θάνατο του αγαπημένου της γιατί αυτός προκάλεσε το θάνατο των ζώων της. Ποια η γνώμη σας?
    Η υπερβολική αγάπη στα ζώα δημιουργεί ένταση στις ανθρώπινες σχέσεις?

    mariza18
    08.03.2007, 12:09
    Πολύ ωραίοτο χθεσινό επεισόδιο.Για ακόμα μία φορά η Θ.Μπαζάκα μας απέδειξε πόσο σπουδαία ηθοποιός είναι μέσα από την εκπληκτική ερμηνεία της.Όσο για το ερώτημά σου hartis μπορούν να διατυπωθούν πολλές απόψεις,αλλά όχι σε αυτό το τόπικ.Πολύ ενδιαφέρον το θέμα,φτιάξε νέο θέμα με αυτό
    maspa
    08.03.2007, 12:26
    Παράθεση:

    Το μέλος hartis στις 08-03-2007 στις 11:59 έγραψε...

    Στο χτεσινό επεισόδιο έγινε ανάπτυξη η σχέση ανθρώπων ζωών και ανθρώπων μεταξύ τους. Η πρωταγωνίστρια προκάλεσε το θάνατο του αγαπημένου της γιατί αυτός προκάλεσε το θάνατο των ζώων της. Ποια η γνώμη σας?
    Η υπερβολική αγάπη στα ζώα δημιουργεί ένταση στις ανθρώπινες σχέσεις?




    Το συγκεκριμένο σίριαλ προβάλλει ιστορίες που θα μπορούσαν να υπάρχουν στα αστυνομικά δελτία των ειδήσεων. Τι θέλω να πω; Τα εγκλήματα που παρυσιάζει η σειρά θα μπορούσαν να είναι πρώτη είδηση στον Ευαγγελάτο. Η εξαίρεση αποτελεί είδηση. Όλα τα παραπάνω τα γράφω ως πρόλογο για να πω ότι η υπερβολική αγάπη στα ζώα δεν οδηγούν απαραίτητα στο έγκλημα! Οπότε το φαινόμενο δεν είναι καθολικό γι αυτό και δε μ'αρέσει η σειρά, γιατί το τραβάει στην υπερβολή..('ολοι οι ήρωες της σειράς πάσχουν από ψυχιατρικό νόσημα!!)
    Ωστόσο, νομίζω ότι η υπερβολική αγάπη στα ζώα δημιουργεί ένταση στις ανθρώπινες σχέσεις, δεδομένου ότι έχω πρόβλημα με τα ζώα κι αν μη τι άλλο οποιοσδήποτε από τους δικούς μου ανθρώπους έφερνε ζώο στο σπίτι θα γινόταν χαμός!

    Ωστόσσο η σειρά είναι για κλάμματα

    υ.γ. Αφήστε που ως κάθαρση στο τέλος χρησιμοποιεί συχνά την αθώωση των ενόχων, σαν να περνάει εμμέσως το μήνυμα "Σκοτώστε ελεύθερα, η λύτρωση θα επέλθει αν ΔΕΝ το μετανιώσετε"..ΕΛΕΟΣ
    nalpha
    08.03.2007, 22:51
    Οι συγκεκριμένες ιστορίες ΕΙΝΑΙ βασισμένες στα αστυνομικά δελτία και πολύ λίγο παρεκλινουν από τα αυθεντικά περιστατικά..
    mariza18
    09.03.2007, 00:40
    Παράθεση:

    υ.γ. Αφήστε που ως κάθαρση στο τέλος χρησιμοποιεί συχνά την αθώωση των ενόχων, σαν να περνάει εμμέσως το μήνυμα "Σκοτώστε ελεύθερα, η λύτρωση θα επέλθει αν ΔΕΝ το μετανιώσετε"..ΕΛΕΟΣ




    Σκοπός της σειράς είναι να σου δείξει το κίνητρο του δράστη,όχι να περάσει το μήνυμα που λες παραπάνω,μη τρελαθούμε!
    pkamno
    09.03.2007, 05:37
    Εμενα προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ!!!Πολυ καλη δουλεια!!
    maspa
    09.03.2007, 12:42
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 09-03-2007 στις 00:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    υ.γ. Αφήστε που ως κάθαρση στο τέλος χρησιμοποιεί συχνά την αθώωση των ενόχων, σαν να περνάει εμμέσως το μήνυμα "Σκοτώστε ελεύθερα, η λύτρωση θα επέλθει αν ΔΕΝ το μετανιώσετε"..ΕΛΕΟΣ




    Σκοπός της σειράς είναι να σου δείξει το κίνητρο του δράστη,όχι να περάσει το μήνυμα που λες παραπάνω,μη τρελαθούμε!



    Υπερέβαλλα,οκ.... Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι προβάλλει την κάθαρση από την δική του οπτική που συχνά συμπίπτει με την αθώωση του δράστη συνεχίζοντας τη ζωή του, επειδή αυτός που σκότωσε του έκανε τη ζωή του βίο αβίωτο! Δηλαδή, προβάλλει τη μια πλευρά, το τέλος είναι προβλέψιμο και οι υποθέσεις της σειράς προβάλλονται μονοδιάστατα..



    renabill
    27.05.2007, 14:38
    Μια απ' τις πιο ωραίεες σειρές.Λίγο μακάβρια αλλά καλη!
    loussi
    27.05.2007, 20:06
    Παράθεση:

    Το μέλος renabill στις 27-05-2007 στις 14:38 έγραψε...

    Μια απ' τις πιο ωραίεες σειρές.Λίγο μακάβρια αλλά καλη!


    giauto einai kai kalh! apo tis elaxistes pou den ksereis to telos(oxi panta toulaxiston)