ελληνική μουσική
    486 online   ·  210.821 μέλη

    Εκδρομές και ταξίδια

    Aiolos_m
    13.10.2006, 14:49
    Πήγαμε, θα πάμε, είμαστε αυτή τη στιγμή εκδρομή;

    Γράψτε μας για ταξιδάκια που κάνατε, πώς περάσατε, προτείνετε περιοχές, ξενοδοχεία, χώρους διασκέδασης. Χειμώνας τώρα, όσο να' ναι όλοι θέλουμε να σχεδιάσουμε κάτι για τις γιορτές...
    Giorgos_arazei
    13.10.2006, 18:44
    Καλαβρυτα εχεις ερθει Aiole?Φοβερος προορισμος αλλα τα ξενοδοχεια κλεινουν απο νωρις ολα τα δωματια. Αν προκειται ομως να ρθεις,και δεν βρεις μπορει να σε φιλοξενισω εγω...εχω μια αποθηκη που δεν μπαζει καθολου κρυο
    yokor
    13.10.2006, 19:36
    Προτείνω Πρέσπες ή Νυμφαίο.Εξαιρετικοί προορισμοί για τον χειμώνα, και όχι μόνο.

    Επίσης, ένα μέρος που εγώ αγαπώ πολύ είναι ο Άγιος Παντελεήμονας, πάλι στο νομό Φλώρινας, με τη λίμνη Βεγορίτιδα. Όσο για δωμάτιο, κάτι θα γίνει! Στον Άγιο έχει ξενοδοχείο ο Τάσος μας (ge01415)!



    KAKOFONIKS
    14.10.2006, 11:27
    Δεν έχω ταξιδέψει πάρα πολύ παρ' όλο που μου αρέσουν τα ταξίδια, σε ένα μέρος που πήγαινα συχνά εδώ στην Κρήτη και μου άρεσε πάρα πολύ είναι το οροπέδιο Λασιθίου, ένα πραγματικά μαγευτικό μέρος. Σε όποιους δοθεί η ευκαιρία το προτείνω ανεπιφύλακτα!
    Melissanthi
    15.10.2006, 01:42
    Παιδάκια, γεια!

    Για χειμώνα οι δύο top προορισμοί είναι για μένα τα Ζαγοροχώρια [Πάπιγγο] στην Ήπειρο και το Πήλιο. Τα ομορφότερα ίσως χωριά του Πηλίου είναι η Τσαγκαράδα κι η Μακρυνίτσα.
    Φοβεροί προορισμοί κι οι δύο! Για όσους ενδιαφέρονται κοντά στους οικισμούς του Πηλίου έχει και πολύ καλό χιονοδρομικό κέντρο.
    Επίσης στα Ζαγοροχώρια μην παραλείψετε το οδοιπορικό στην χαράδρα του Βίκου. Είναι μια πραγματικά μαγευτική πορεία,μόνο που απαιτείται ιδιαίτερη προσοχή καθ' ότι σε πολλά σημεία το πέρασμα είναι επικίνδυνα στενό,με αποτέλεσμα να βρεθείτε στον γκρεμό ύψους πολλών δεκάδων μέτρων.

    Τη συγκεκριμένη εξόρμηση την είχα κάνει αρχικά με το σχολείο μου στην ΣΤ' Δημοτικού, σε μια 12ήμερη θερινή εκδρομή όπου είχαμε περάσει υπέροχα!



    Υ.Γ Όσα MusicHeavenάκια σκοπεύουν να πάνε στο Πάπιγγο τα Χριστούγεννα, το πιθανότερο είναι να με πετύχουν... ίσως σε κανένα παραδοσιακό πέτρινο μαγέρικο τρώγοντας αχνιστή σούπα καθώς έξω το χιόνι σκεπάζει απαλά τις στέγες των σπιτιών...