ελληνική μουσική
    585 online   ·  210.844 μέλη

    Στην Υγειά μας

    Mesoxoritis
    15.10.2006, 16:23
    Προσωπικά, προτιμώ εδώ και δυο χρόνια να παρακολουθώ το ''Στην Υγειά μας'' παρά το ''Κοίτα τι έκανες''! Με εμπνέει πιο πολύ η ατμόσφαιρα που επικρατεί στην κάθε εκπομπή, πάω και πιο πολύ τον Παπαδόπουλο... Επίσης έχει πολύ καλύτερη ορχήστρα πάντα!
    megaloserwtikos
    15.10.2006, 17:08
    Κι εγώ επίσης αγαπητέ Μεσοχωρίτη, πολύ πιο απλή και αληθινή εκπομπή, από τα δήθεν και την ''σταρ αντιμετώπιση'' της Διγενή.

    heartbreak-kid
    15.10.2006, 17:50
    και επίσης εμένα και με τα 2 με παίρνει ο ύπνος
    mousikofilh
    15.10.2006, 18:20
    Θα συμφωνήσω στο ότι η εκπομπή του Σπύρου Παπαδόπουλου είναι
    Καλύτερη.Τουλάχιστον για τις δικές μου προτιμήσεις.
    Η Σεμινα μου άρεσε,μεχρι που άλλαξε κανάλι.Στον άλφα λίγο ξέφυγε το πράγμα.
    Φανατικά στην υγειά μας!

    thank
    15.10.2006, 19:13
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 15-10-2006 στις 17:50 έγραψε...

    και επίσης εμένα και με τα 2 με παίρνει ο ύπνος



    τιιιιιιιιι ? βλέπεις "στην υγειά μας" και κοιμάσαι ???? Θα τα πούμε με τη νέα σαιζόν !!!! Θα τη βλεπεις ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    semplice
    15.10.2006, 19:15
    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 15-10-2006 στις 17:08 έγραψε...

    Κι εγώ επίσης αγαπητέ Μεσοχωρίτη, πολύ πιο απλή και αληθινή εκπομπή, από τα δήθεν και την ''σταρ αντιμετώπιση'' της Διγενή.




    Συμφωνώ και επαυξάνω!!
    Οι εκπομπές -αφιερώματα που εχω δει για Θεοδωράκη ,Τσανακλίδου και Εστουδιαντίνα ήταν απίστευτες!

    Και φυσικά υπέροχη η εκπομπή με τον Χρόνη Αηδονίδη και τη Νεκταρία Καραντζή ,τη Νεκταρία μας!(gate)
    Μόνο και μόνο τους παραδοσιακούς χορούς να βλέπατε ρε παιδιά ...
    Μια Ελλάδα να την πιεις στο ποτήρι...







    rigas
    15.10.2006, 21:04
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 15-10-2006 στις 18:20 έγραψε...

    Θα συμφωνήσω στο ότι η εκπομπή του Σπύρου Παπαδόπουλου είναι
    Καλύτερη.Τουλάχιστον για τις δικές μου προτιμήσεις.
    Η Σεμινα μου άρεσε,μεχρι που άλλαξε κανάλι.Στον άλφα λίγο ξέφυγε το πράγμα.
    Φανατικά στην υγειά μας!



    --------------------------------------------------
    Αυτά τα λόγια θα έγραφα αν δεν με προλάβαινε το μέλος "mousikofilh".
    Συμφωνώ απολύτως.
    Melissanthi
    20.10.2006, 17:05
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 15-10-2006 στις 18:20 έγραψε...

    Θα συμφωνήσω στο ότι η εκπομπή του Σπύρου Παπαδόπουλου είναι
    Καλύτερη.Τουλάχιστον για τις δικές μου προτιμήσεις.
    Η Σεμινα μου άρεσε,μεχρι που άλλαξε κανάλι.Στον άλφα λίγο ξέφυγε το πράγμα.
    Φανατικά στην υγειά μας!







    Έεεετσι!!


    Θα συνεχιστεί όμως κι αυτή τη σαιζόν? Γιατί την τελευταία φορά είχε σε επανάληψη το αφιέρωμα στον Λευτέρη Παπαδόπουλο...

    Εξαιρετικά τα αφιερώματα του "Στην υγειά μας" στον Θεοδωράκη, τον Μικρούτσικο και την Τσανακλίδου.

    Επίσης θα ήταν ευχής έργον αν κατάφερνε ο Παπαδόπουλος να φέρει στην εκπομπή καλεσμένουε τον Μούτση και τον Ξαρχάκο.
    Όλοι οι "μεγάλοι" του έντεχνου έχουν περάσει, γιατί τόσο πείσμα πια εκ μέρους τους?
    Καταντάει και λίγο αλαζονική και "δήθεν" η συμπεριφορά τους. Άλλο να μην πηγαίνεις στα τηλε-σκουπίδια και να κάνεις επιλογή των εμφανίσεών σου κι άλλο να μην καταδέχεσαι να πας πουθενά και να τους φτύνεις όλους..




    Οι Ήρωες προχωρούν στα σκοτεινά......

    Γιώργος Σεφέρης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Melissanthi στις 20-10-2006 17:11 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Melissanthi στις 20-10-2006 17:12 ]


    megaloserwtikos
    20.10.2006, 17:10
    Και το αφιέρωμα στον Περσέα Ορφίδη πολύ καλό επίσης....
    Zefuros
    20.10.2006, 18:22
    στην υγεια μας!
    thank
    21.10.2006, 00:31
    Ειναι μία από τις καλύτερες εκπομπές της ελληνικής τηλεόρασης. Καμμία σχέση με της Σεμίνας σαν ύφος, σαν αισθητικη, σαν σύνολο. Θα μου μείνουν - και το εννοω - τα αφιερώματα σε Θεοδωράκη, Παπαδόπουλο, Μικρούτσικο κ.α.

    Στην εκπομπή αυτή είπε ο Μίκης το φοβερό για τον χάρο. "Ο χάρος ... τον π .. το ξέρω πως θα έρθει ... αλλα εγώ τον περιμένω .. και τότε ...." Η κάμερα και το μικρόφωνο τον έπιασαν, τη στιγμή που έπινε, ενώ κάποιος τραγουδούσε.

    Νομίζω ηταν σε αυτήν την εκπομπή - είχε όλο το Σταυρό του Νότου - ο Μικρούτσικος ειχε πετάξει τη φοβερή ατάκα για τα σκουπίδια που κυριαρχούν και τα media ... "Δεν μπορώ την τρομοκρατία της μετριότητας .. θα τους τρομοκρατήσω εγώ" - κάπως έτσι τό είπε και ειχε γουρλώσει το μάτι του -.

    Τέλος πάντων, εκτός των άλλων, ενώ σχεδον ποτέ δεν πίνω όταν βλέπω tv, ειναι ίσως η μόνη εκπομπή που την έχω δει μόνος μου, έχω ανοίξει κρασί και την έχω απολαύσει. Και ας ειναι Σάββατο. Και ας ειμαι μέσα.
    Mesoxoritis
    21.10.2006, 00:56
    Aπό το site της ΕΡΤ!

    Δείτε σήμερα (Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2006): "Δημ.Μητροπάνος"


    Ο Δημήτρης Μητροπάνος και οι μεγάλες του επιτυχίες πρωταγωνιστούν στην εκπομπή, εγκαινιάζοντας το νέο κύκλο εκπομπών για τη νέα τηλεοπτική περίοδο. Μαζί του συνεργάτες, φίλοι και θαυμαστές, μιλούν για τον καλλιτέχνη και τον άνθρωπο. Ο Θάνος Μικρούτσικος τον συνοδεύει στο πιάνο, χαρίζοντάς μας μεγάλα τραγούδια από τη συνεργασία τους.
    Η Γλυκερία, ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, ο Λάκης Παπαδόπουλος, η Μελίνα Ασλανίδου, η Ζωή Παπαδοπούλου, ο Στέλιος Διονυσίου και η Άσπα Θεοφίλου ερμηνεύουν με το δικό τους, ξεχωριστό τρόπο τις διαχρονικές και πολυαγαπημένες επιτυχίες του.
    Η Ρίκα Βαγιάννη, η Μαργαρίτα Μυτιληναίου, η Άννα Ανδριανού, η Κατερίνα Διδασκάλου, η Μαρία Γεωργιάδου, ο Κωνσταντίνος Ζούλας και άλλοι φίλοι του, καταθέτουν το θαυμασμό τους και την αγάπη τους στο Δημήτρη Μητροπάνο με τη δωρική φωνή, που αποτελεί μια από τις σημαντικότερες σελίδες στην ιστορία του ελληνικού τραγουδιού.

    tolaruba
    21.10.2006, 11:17
    Ειναι απο τις πιο καλες εκπομπες στην τηλεοραση.Εγω τουλαχιστον εχω αγαπησει το κρατικο καναλι απο αυτη την εκπομπη.Καμια σχεση με το κοιτα τι εκανες που εχει αρχισει και μας τα χαλαει απο περυσι
    Melissanthi
    23.10.2006, 13:56
    Είδατε το αφιέρωμα στον Μητροπάνο χθες?
    Πιστέυω πώς ήταν μια αρκετά καλή εκπομπή.
    Έχει αλλάξει και το σκηνικό και το έχει κάνει πιο minimal..Γενικά λείπει όλο αυτό το τζέρτζελο που γινόταν στις προηγούμενες σαιζόν, που θύμιζε ενίοτε λαική ταβέρνα. Είναι και πιο λίγοι οι καλεσμένοι..
    Λείπει όμως εκείνος ο πιτσιρικάς που έπαιζε μπουζούκι!

    Ποια είναι η γνώμη σας? Προτιμάτε την εκπομπή όπως είναι φέτος ή με τη διάθεση της περσινής χρονιάς?
    semplice
    23.10.2006, 14:04
    Παράθεση:

    Το μέλος Melissanthi στις 23-10-2006 στις 13:56 έγραψε...

    Είδατε το αφιέρωμα στον Μητροπάνο χθες?
    Ποια είναι η γνώμη σας? Προτιμάτε την εκπομπή όπως είναι φέτος ή με τη διάθεση της περσινής χρονιάς?



    δεν απαντώ σε όσους δεν μου απαντάνε
    KAKOFONIKS
    23.10.2006, 19:14
    Θα συμφωνήσω και εγώ με τους περισσότερους απο τους προλαλήσαντες!

    Το "Στην υγειά μας ρε παιδιά" είναι πολύ πιο ανώτερο και γενικότερα πιστεύω πως ο Παπαδόπουλος έχει μια αστοιχειώδη μουσική παιδεία!!!!!!!!!!


    Άντε στην υγειά μας
    doritsa78
    24.10.2006, 15:41
    Παράθεση:

    Το μέλος Melissanthi στις 23-10-2006 στις 13:56 έγραψε...

    Είδατε το αφιέρωμα στον Μητροπάνο χθες?
    Πιστέυω πώς ήταν μια αρκετά καλή εκπομπή.
    Έχει αλλάξει και το σκηνικό και το έχει κάνει πιο minimal..Γενικά λείπει όλο αυτό το τζέρτζελο που γινόταν στις προηγούμενες σαιζόν, που θύμιζε ενίοτε λαική ταβέρνα. Είναι και πιο λίγοι οι καλεσμένοι..
    Λείπει όμως εκείνος ο πιτσιρικάς που έπαιζε μπουζούκι!

    Ποια είναι η γνώμη σας? Προτιμάτε την εκπομπή όπως είναι φέτος ή με τη διάθεση της περσινής χρονιάς?

    ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΗΤΑΝ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΜΗΤΡΟΠΑΝΟ.
    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΝΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ,ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝΕ.
    Melissanthi
    24.10.2006, 23:36
    Παράθεση:

    Το μέλος semplice στις 23-10-2006 στις 14:04 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Melissanthi στις 23-10-2006 στις 13:56 έγραψε...

    Είδατε το αφιέρωμα στον Μητροπάνο χθες?
    Ποια είναι η γνώμη σας? Προτιμάτε την εκπομπή όπως είναι φέτος ή με τη διάθεση της περσινής χρονιάς?



    δεν απαντώ σε όσους δεν μου απαντάνε





    What??
    eneni
    18.11.2006, 22:17
    Βαλτε νετ, εχει αφιερωμα στον Νίκο Γκάτσο.

    maspa
    19.11.2006, 04:23
    Σήμερα(ή μάλλον χτες τώρα πια! ) είχε αφιέρωμα στον ποιητή Ν.Γκάτσο. Απολαυστικότατη η εκπομπή

    (Η αλήθεια είναι πως η Διγενή την έχει δεί "κάπως" από τότε που μετέφερε την εκπομπή της στον alpha. Αφήστε που αρχικά αυτή τη σεζόν μας λέγανε και καλά πως η εκπομπή πλεον θα είχε περισσότερο συναυλιακή ατμόσφαιρα. Ε, σήμερα έβαλε κι αυτή τα τραπέζια!Την εκπομπή-αντιγραφή του Παυλόπουλου στο alter να την σχολιάσω;Ας μη μπω στον κόπο! Το "στην υγειά μας" εκτος από τη μουσική-που δεν είναι αυτή που συνηθίζουμε να βλέπουμε να διαφημίζεται στην tv- είναι και το κλίμα της εκπομπής, πιο απλό και πιο προσιτό).
    Άντε στην υγειά μας

    "Άγονη πλήξη μιας ζωής δίχως έρωτα...."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 19-11-2006 04:25 ]