ελληνική μουσική
    471 online   ·  210.845 μέλη

    Στην Υγειά μας

    tolaruba
    19.11.2006, 10:29
    Πραγματικα η χθεσινη εκπομπη ηταν πολυ καλη.(φυσικα προτιμω τις δυο εκπομπες με τον θεοδωρακη και τη μια με τον μικρουτσικο αλλα τεσπα!!).
    Γενικα για αυτη την εκπομπη εχω πολυ θετικη γνωμη.
    Χθες δε θα το κρυψω προς στιγμην νυσταξα αλλα μολις εβαλε τα τραγουδακια που ηξερα και εγω...
    Τελος να πω πως παροτι ο μητσιας δε με χαλαει σαν τραγουδιστης η σαν ανθρωπος χτες σε ενα απο τα αγαπημενα μου τραγουδια-με μουσικη ξαρχακου-θα προτιμουσα μια αλλη φωνη...
    Angel20
    19.11.2006, 11:03
    Πράγματι η εκπομπή χθές ήταν πολύ καλή... Μου άρεσε πολυ που μαζεύτηκαν γύρω απο το πιανο και τραγουδουσαν ολοι μαζι! Κατι τετοιες στιγμες θες να εισαι κι εσυ εκει βρε παιδι μου! Οσο για τον Μητσια ουτε εμενα με χαλαει σαν φωνη και ειπε τον Κεμαλ πολυ ωραια!!
    johnny_b
    19.11.2006, 14:02
    Δυστυχώς το έχασα,ελπίζω να το βάλει σε επανάληψη κάποια στιγμή...
    Geflo
    26.11.2006, 23:33
    Μήπως είδε κανείς την εκπομπή "Στην Υγειά μας" 25 Νοεμβρίου; Ψάχνω το όνομα της ξανθιάς τραγουδίστριας και τους τίτλους των τραγουδιών που είπε. Οι ενημερωμένοι παρακαλώ ας μου απαντήσουν. Ευχαριστώ

    PS: Επίσης λίγα στοιχεία για το τραγουδάκι "Γορίλλας" που ακούστηκε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Geflo στις 26-11-2006 23:38 ]


    maspa
    24.12.2006, 22:54
    Γιάννης Κότσιρας απόψε στο "στην υγειά μας". Τα υπόλοιπα επί της οθόνης!!
    mousikofilh
    25.12.2006, 11:43
    Πάρα πολύ καλή η χθεσινή εκπομπή!
    Ακουστήκαν τραγούδια που δεν θα περίμενε κανείς
    να ακούσει από τον Γιάννη Κότσιρας(αγγλικά-Κρητικά κλπ)
    Γενικά η εκπομπή ήταν καταπληκτική!!!

    mariza18
    25.12.2006, 11:45
    ήταν καταπληκτική εκπομπή!!!!όλοι οι καλεσμένοι ήταν απολαυστικοί.αυτό που μου αρέσει σε αυτήν την εκπομπή είναι ότι έρχονται καλλιτέχνες απο όλους τους χώρους και μουσικοί,οι οποίοι αν και δεν κατατάσονται όλοι στην ίδια κατηγορία(άλλος είναι στο λαικό,αλλος στο έντεχνο) ,ενώνονται μαζί και μας χαρίζουν ένα μοναδικό αποτέλεσμα..Το μόνο που δεν είναι ωραίο φέτος είναι ότι απουσιάζει ο μικρός Νότης
    karelia
    25.12.2006, 11:47
    τι βαρετή η χθεσινή εκπομπή..
    mariza18
    25.12.2006, 11:53
    έλα βρε συ,γιατί?αν και να σου πω την αλήθεια,εκεί που πήγε να αρχίσει το κέφι,πέταγε ο κότσιρας κανά ''τσιγάρο'' ή κανα φύλακα άγγελο και μελανχολούσαμε..ο κορακάκης πιστεύω ότι ήταν ο καλύτερος!!
    jorge
    25.12.2006, 12:29
    Πρώτη φορά παραδέχθηκα ερμηνευτικά τον Κότσιρα. Ούτε χαζογελάκια, ούτε τίποτα χθες. Μου άρεσαν πολύ τα γυρίσματά του και γενικότερα η αισθητική που έβγαζε εχθές, μπράβο του. Και η ορχήστρα άψογη.
    Yperoptis
    25.12.2006, 12:33
    Χθες το βράδυ είχαμε μαζευτεί σε άνα φιλικό σπίτι και φυσικά μεταξύ τύρου και αχλαδίου, έπαιζε η τηλεόραση η οποία έχει έτσι κι αλλιώς κολλήσει στη ΝΕΤ τον τελευταίο καιρό. Οφείλω να πως πως παρότι δύσκολο κοινό μας απέσπασε την προσοχή πάμπολλες φορές και απολαύσασμε μία από τις καλύτερες εκπομπές. Νέοι άνθρωποι, άφθαρτα πρόσωπα και πολύ καλή επιλογή ρεπερτορίου. Ο ήχος λίγο καλύτερος από ότι μας έχει συνηθίσει η κρατική τηλεόραση (για το οποίο μάλλον την ευθύνη έχουν οι σπουδαίοι συνεργάτες ηχολήπτες του Κότσιρα) και επιτέλους μία εορταστική εκπομπή που δεν έδωσε έμφαση στα τσιφτετέλια και στα καψουροτράγουδα. Ένα έχω να πω. Συγχαρητήρια σε όλους.
    sentoni
    25.12.2006, 12:36
    Στην υγειά τους λοιπόν. . . αξίζει ένα μπράβο σε όλους τους καλεσμένους !
    Ο Κότσιρας για άλλη μια φορά . . . απλά εκπληκτικός !
    karelia
    25.12.2006, 12:48
    επίσης,
    μία κοπελιά που τραγουδούσε
    ήταν η Ζωή Παπαδοπούλου ή η δίδυμη αδερφή της Ευρυδίκης?
    sentoni
    25.12.2006, 12:52
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 25-12-2006 στις 12:48 έγραψε...

    επίσης,
    μία κοπελιά που τραγουδούσε
    ήταν η Ζωή Παπαδοπούλου ή η δίδυμη αδερφή της Ευρυδίκης?




    . . . λίγο πριν ανέφερες ότι ήταν βαρετή εκπομπή . . . άσε που δεν ήταν υποχρεωτικό να την δεις . . .
    tolaruba
    25.12.2006, 16:22
    Το εχασαααα
    και ηθελα να τη δω...
    Να το βαλει επαναληψη δε το συζηταμε???
    mousikofilh
    25.12.2006, 16:29
    Αύριο στις 12:30
    Θα παιχτεί σε επανάληψη!!!

    tolaruba
    25.12.2006, 16:40
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 25-12-2006 στις 16:29 έγραψε...

    Αύριο στις 12:30
    Θα παιχτεί σε επανάληψη!!!



    12μιση????????
    αν καταφερω και κρατησω τα βλεφαρα μου ανοιχτα θα το δω σιγουρα.
    πιστευω θα αξιζει το κοπο για μια τοσο καλη εκπομπουλα!
    mousikofilh
    25.12.2006, 16:45
    12:30 Το μεσημέρι...
    tolaruba
    25.12.2006, 16:49
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 25-12-2006 στις 16:45 έγραψε...

    12:30 Το μεσημέρι...


    χιχι
    σορρυ!!!!!!!!!!!!!!
    ααα τωρα εχω αλλο προβλημα!!!δε θα εχω ξυπνησει!!
    να ρωτησω καλεσμενοι ποιοι ηταν εκτος απο τον κοτσιρα? εχω αγωνια..
    mousikofilh
    25.12.2006, 16:52
    ΝΕΤ ΚΥΡΙΑΚΗ 24/12/2006 22:00

    ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ με τον Σπύρο Παπαδόπουλο
    Σε ρυθμούς εορταστικούς κινείται η εκπομπή, παραμονή Χριστουγέννων. Με επίκεντρο το Γιάννη Κότσιρα, δημιουργείται μια μουσική παρέα που απαρτίζεται από τον Βαγγέλη Κορακάκη, τον Κώστα Τουρνά, τη Ραλλία Χρηστίδου, το Μανώλη Φάμελο, τη Γιώτα Νέγκα, το Στάθη Δρογώση, τη Ζωή Παπαδοπούλου, το Μάνο Πυροβολάκη, το Θάνο Παπανικολάου αλλά και – σε ρόλο τραγουδιστή – τον Παύλο Κοντογιαννίδη, να ερμηνεύουν μεγάλες και διαχρονικές λαϊκές επιτυχίες αλλά και ο Γιάννης Κότσιρας σε κάποιες ερμηνείες που αποτελούν, μοναδικές και πραγματικές εκπλήξεις. Μαζί απολαμβάνουν και συμμετέχουν, η Ελένη Ζιώγα, η Ελισάβετ Μουτάφη, η Θάλεια Προκοπίου, ο Μπάμπης Παπαπαναγιώτου, η Χριστίνα Αλεξανιάν, η Βίκυ Μαραγκάκη, η Άντα Λιβιτσάνου, ο Σταύρος Καλαφάτης και η Χριστίνα Αλούπη.

    WWW.KOTSIRAS.GR