ελληνική μουσική
    585 online   ·  210.844 μέλη

    Το πλοκαμι του καρχαρια

    nalpha
    29.10.2006, 23:56
    Ρε παιδιά εγώ άκουσα ένα τραγούδι τους (ο Θεός να το κάνει δηλαδή) που λέγεται:

    "ME ΠΟΝΑΕΙ Ο Κ*ΛΟΣ ΜΟΥ" και όχι μόνο δε γέλασα αλλά μου γυρίσαν τ΄άντερα...

    Ξέρω ΄γω? Μόνο εγώ είμαι ξυνή και δεν έχω αίσθηση του χιούμορ??


    poison_girl
    30.10.2006, 00:03
    Παράθεση:

    Το μέλος nalpha στις 29-10-2006 στις 23:56 έγραψε...
    Ξέρω ΄γω? Μόνο εγώ είμαι ξυνή και δεν έχω αίσθηση του χιούμορ??





    μπαααα δεν θα το λεγα!
    nalpha
    30.10.2006, 00:07



    12plus
    31.10.2006, 14:56
    Κοιτάχτε καταρχάς το πλοκάμι δεν είναι για όλες τις ώρες. Επίσης καλώς ή κακώς απευθύνεται μόνο σε άτομα για τα οποία η λέξη... ''λαλάκας'' (και πολλές πολλές άλλες) δεν είναι βρισιά. Φαντάζομαι πως μέσα από αυτό το θέμα μπορεί να αρχίσει μία συζήτηση για το τι μας ενώνει και το τι μας χωρίζει στις μέρες μας... Δε με παραξενεύει καθόλου που κάποιοι από εδώ μπορεί να σοκάρονται ή τουλάχιστον να τους στρίβει το στομάχι με τέτοια μουσική. Δεν είναι άλλωστε ακριβώς μουσική (ακόμα και αν έχουν σε πολλά σημεία πολύ ωραία μουσική -πχ η εισαγωγή του τιρινινι) είναι μουσική φάρσα αν υπάρχει τέτοια λέξη, είναι αυτό που λένε στο εξωτερικό stupid rock αν δεν κάνω λάθος... Απλά έχουν προσφέρει πολλές στιγμές τρελού -ίσως ανόητου και ανώριμου, πάντως σίγουρα αυθόρμητου- γέλιου σε μικρούς (αγόρια κυρίως) και ενίοτε μεγάλους... Μην τρελαθούμε αν τους άκουγα όταν ήμουν 12 (ένας τυχαίος αριθμός ) χρονών θα έλεγα πως είναι εγκληματίες ή κάτι τέτοιο, πέρσι όμως που πέσανε στα χέρια μου τους απόλαυσα με την παρέα μου από το φροντιστήριο (3η λυκείου... ηρωικά χρόνια...) Και δεν τους απόλαυσα όπως απολαμβάνει κανείς μία εξαιρετική μουσική, τους απόλαυσα όπως μία ψιλοτραβηγμένη σάτιρα, όπως το αστείο ενός φίλου μου που μας κάνει να χαχανίζουμε για μισή ώρα... Always look at the bright side of life όπως τέλειωνε και το έπος ''Life of Brian''...

    BECKHAP'S LAW: ''BEUATY TIMES BRAINS EQUALS A CONSTANT''

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 12plus στις 31-10-2006 14:58 ]


    mariza18
    31.10.2006, 15:29
    Παράθεση:

    Το μέλος 12plus στις 31-10-2006 στις 14:56 έγραψε...

    (3η λυκείου... ηρωικά χρόνια...)




    αχ ναι τα καλυτερα!!! παντως εδω που τα λεμε οι στιχοι του συγκροτηματος(ο θεος να το κανει...)εχουν καποια βαση,αναφερονται σε καταστασεις της κοινωνιας μας και της καθημερινοτητας μας διακωμωδιζοντας τες.
    trelos_kitharodos
    07.12.2006, 13:41
    javas c r i p t: x()
    re paidia!!!sos!!!thelw partitoures apo plokamia!!pou mporw na vrw!! den yparxoun pouthena!! help!!! javas c r i p t: x()