ελληνική μουσική
    630 online   ·  210.848 μέλη

    Δήλωση-φωτιά του Νικήτα Κλιντ

    maspa
    22.10.2006, 19:22
    Παράθεση:

    Το μέλος rigas στις 22-10-2006 στις 19:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 21-10-2006 στις 19:55 έγραψε...



    Δεν έχω λόγια....
    (απογοητευμένη διπλά γιατί και τον Κλίντ τον εκτιμούσα)......

    Ζήσε μονάχα τη στιγμή και άσε το μετά
    ένα σωσίβιο η ζωή που ξεφουσκώνει αργά....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 21-10-2006 19:56 ]




    -----------------------------------------
    Τότε μπορείς να εκτιμήσεις τουλάχιστον την ευθύτητα, άσχετα αν συμφωνείς ή όχι.



    Αν με αυτή την ευθύτητα αποσκοπεί σε κάτι, όχι δε θα την να εκτιμήσω. Αν απλώς αποτελεί η δηλωσή του καθαρά προσωπική άποψη, τότε ναι, θα το εκτιμούσα.
    rompa
    22.10.2006, 20:10
    Στο τελευταίο βιντεοκλίπ της η Αρβανιτάκη είχε σκηνοθετηθεί από το Νικήτα Κλίντ και είχε πει σε δηλώσεις της ότι ήταν πολύ ευχαριστημένη από αυτή τη συνεργασία και τον θεωρεί αξιόλογο γι'αυτό και τον επέλεξε για σκηνοθέτη.Μου κάνουν εντύπωση λοιπόν οι δηλώσεις του..
    rigas
    24.10.2006, 12:54
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 22-10-2006 στις 19:22 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rigas στις 22-10-2006 στις 19:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 21-10-2006 στις 19:55 έγραψε...



    Δεν έχω λόγια....
    (απογοητευμένη διπλά γιατί και τον Κλίντ τον εκτιμούσα)......

    Ζήσε μονάχα τη στιγμή και άσε το μετά
    ένα σωσίβιο η ζωή που ξεφουσκώνει αργά....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 21-10-2006 19:56 ]




    -----------------------------------------
    Τότε μπορείς να εκτιμήσεις τουλάχιστον την ευθύτητα, άσχετα αν συμφωνείς ή όχι.



    Αν με αυτή την ευθύτητα αποσκοπεί σε κάτι, όχι δε θα την να εκτιμήσω. Αν απλώς αποτελεί η δηλωσή του καθαρά προσωπική άποψη, τότε ναι, θα το εκτιμούσα.


    -----------------------------------------
    Σωστόν
    Zefuros
    24.10.2006, 13:29
    ο τύπος ο ίδιος είναι για τον π##τσο (χρησιμοποιω τα λόγια του)
    gazakas
    24.10.2006, 14:40
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 21-10-2006 στις 18:59 έγραψε...
    Και η mainstream σκηνή στην Ελλάδα είναι για τον π****. Απ' όσους ξέρω μόνο ο Μάλαμας αξίζει.»




    Να ρωτήσω κάτι; Όταν το λέει αυτό Νικήτας Κλιντ εννοεί ότι όσοι ανήκουν στη mainstream σκηνή είναι καλοί μόνο για sex; Στην εικασία αυτή με βοηθά και η επόμενη πρόταση αφού μπορεί να ερμηνευτεί ως υπεροχή του Μάλαμα στις διαπροσωπικές σχέσεις (παρατηρείστε ότι ο Νικήτας δεν είναι σεξιστής, αφού δεν κάνει διακρίσεις σε άντρες και γυναίκες), καθώς είναι ο μοναδικός που δεν αξίζει μόνο για να κάνεις sex μαζί του, αλλά και για κάτι παραπάνω.
    Επίσης, αληθεύει ότι ο Νικήτας Κλιντ συνεργάστηκε με την Αρβανιτάκη και σε αυτόν τον τομέα; Ξέρω ότι είναι λίγο κουτσομπολίστικη η ερώτησή μου, αλλά το είχα ακούσει εδώ και καιρό και αν ισχύει τότε η δήλωσή του φωτίζεται από ένα νέο, αποκαλυπτικό φως...
    maspa
    24.10.2006, 15:21
    Παράθεση:

    Το μέλος gazakas στις 24-10-2006 στις 14:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 21-10-2006 στις 18:59 έγραψε...
    Και η mainstream σκηνή στην Ελλάδα είναι για τον π****. Απ' όσους ξέρω μόνο ο Μάλαμας αξίζει.»




    Να ρωτήσω κάτι; Όταν το λέει αυτό Νικήτας Κλιντ εννοεί ότι όσοι ανήκουν στη mainstream σκηνή είναι καλοί μόνο για sex; Στην εικασία αυτή με βοηθά και η επόμενη πρόταση αφού μπορεί να ερμηνευτεί ως υπεροχή του Μάλαμα στις διαπροσωπικές σχέσεις (παρατηρείστε ότι ο Νικήτας δεν είναι σεξιστής, αφού δεν κάνει διακρίσεις σε άντρες και γυναίκες), καθώς είναι ο μοναδικός που δεν αξίζει μόνο για να κάνεις sex μαζί του, αλλά και για κάτι παραπάνω.
    Επίσης, αληθεύει ότι ο Νικήτας Κλιντ συνεργάστηκε με την Αρβανιτάκη και σε αυτόν τον τομέα; Ξέρω ότι είναι λίγο κουτσομπολίστικη η ερώτησή μου, αλλά το είχα ακούσει εδώ και καιρό και αν ισχύει τότε η δήλωσή του φωτίζεται από ένα νέο, αποκαλυπτικό φως...



    Τς τσ.... Κιτρινισμός.....
    XeniaRodo
    24.10.2006, 15:40
    Bρε το Nικήτα....


    έβλεπα κι εγω αυτό το θέμα, και δεν έμπαινα τόσες μέρες. Έλεγα, μα ποιός είναι αυτός ο Nικήτας Kλιντ? Kάννας δημοσιογράφος ελληνοαμερικάνος; Kάνας πολιτικός; Έχει καμιά σχέση με τον Kλίντον;

    Kαι σήμερα διάβασα και έμαθα ποιος είναι. Tον σκοπό του τον πέτυχε.

    Eγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι εννοεί όταν λέει "δεν ευδοκίμησε η συνεργασία" Tί ήθελε; Oι περισσότεροι από αυτό το κομμάτι έμαθαν το συγκρότημα. H Aρβανιτάκη ήταν ο λόγος. Aυτό νομίζω δηλώνει αχαρηστία....


    semplice
    24.10.2006, 15:48
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 24-10-2006 στις 15:40 έγραψε...

    Bρε το Nικήτα....


    ; Έχει καμιά σχέση με τον Kλίντον;

    Kαι σήμερα διάβασα και έμαθα ποιος είναι. Tον σκοπό του τον πέτυχε.








    Οπως και ο Κλίντον !Το έχουν αυτό οι Κλιντ..Γίνονται διάσημοι με.....μπιιιιπππ


    Οι λέξεις έχουν κι άλλο φλούδι παρά μέσα όπως τα μύγδαλα και η υπομονή.

    Γιάννης Ρίτσος

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : semplice στις 24-10-2006 15:51 ]


    dver17
    25.10.2006, 02:06
    Αυτή η δήλωση μου θυμίζει τον άλλον που έλεγε πως αν ήξερε πως το κομμάτι του θα γινόταν τόσο μεγάλη επιτυχία, θα το σαμποτάριζε!
    Κοινώς, κουβέντα να γίνεται!
    Αφού το είπε ο "έτσι", ε, άντε πάμε να κάψουμε τους δίσκους τους! Καλά κρασιά!
    frantzeskosx
    25.10.2006, 02:48
    Σωστος δεν έχω ακούσειι πιο άχρωμη τραγουδίστρια. Η ερμηνεία της δέν έχει καθόλου συναίσθημα άσε που είναι κακή απομίμηση Μαρίκας Νίνου
    anastasisk
    25.10.2006, 02:53
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 21-10-2006 στις 18:59 έγραψε...

    Ο Νικήτας Κλιντ είναι μέλος του συγκροτήματος "Ρόδες',(και πρώην μέλος των Active Member,αν δεν κάνω λάθος).
    Η Ελευθερία Αρβανιτάκη συνεργάστηκε με τις Ρόδες,στο τραγούδι "Δεν είναι ο κόσμος σου αυτός"

    πριν μερικές μέρες ο ΝΙκήτας Κλιντ σε μία συνέντευξή του,κάνει μία δήλωση στο life,που αναμένεται να προκαλέσει ποικίλες αντιδράσεις και σχόλια.

    Χαρακτηριστικά,αναφέρει για τη συνεργασια του με την Ελευθερία Αρβανιτάκη,την ίδια την Ελευθερία,αλλά και γενικότερα την ελληνική μουσική σκηνή.

    «Η συνεργασία μου με την Αρβανιτάκη δεν ευδοκίμησε. Ήταν μια μικρή απογοήτευση. Το σοβαρό, έντιμο και φαινομενικά καλόγουστο image της ξέρεις τι είναι στην πραγματικότητα; Μία παγιωμένη, που έχει παραμείνει πιστή στην εικόνα της. Όσο για το καλόγουστο, να μου επιτρέψεις να έχω αμφιβολίες. Πολύ γκρίνια και στενομυαλιά. Είναι μια επαρχιώτισσα ντίβα, απλά μια τραγουδίστρια. Δε γράφει μουσική, δε γράφει στίχους, δεν έχει έλεγχο της αισθητικής - έχει στιλίστρια, σκηνοθέτες, συμβούλους. Αυτό το είδος του καλλιτέχνη στην Ελλάδα είναι το 95%. Δεν είναι αυτό καλλιτέχνης. Και η mainstream σκηνή στην Ελλάδα είναι για τον π****. Απ' όσους ξέρω μόνο ο Μάλαμας αξίζει.»

    Τι σχόλια έχετε να καταθέσετε για το παραπάνω?
    εγώ απλά θα πω πολύ λιτά ότι ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.


    Ναι,ΚΑΙ????
    anastasisk
    25.10.2006, 03:15
    Παράθεση:

    Το μέλος kifa στις 21-10-2006 στις 19:14 έγραψε...

    Μόλις πριν λίγο μίλησα με τον υπεύθυνο δημοσιών σχέσεων απο το συγκρότημα "ροδες" που ειναι και φίλος μου εκ παιδιώθεν ... Αυτό που σηζητησαμε για το συγκεκριμένο θεμα είναι οτι ο Νικήτας Κλιντ αποτύπωσε μεσα απο το λόγια του μια προσωπική θέση απέναντι στην Ελευθερια Αρβανιτάκη που προήλθε από κάποιες ΔΙΚΕΣ τους αφορμές που σαφώς δεν είναι στη δική μας δικαιοδοσία να τις κρίνουμε ή να τις παρουσιάσουμε.

    Προσωπικά πιστευω ότι τα προσωπικά του κάθε γνωστού καλλιτέχνη , οταν δημοσιοποιούνται δεν κάνουν καλό από τη μία , αλλά από την άλλη ειναι καλύτερο να είσαι αυτός που είσαι και να λες τα πράγματα όπως ακριβώς τα νιώθεις και όχι να κρύβεσαι πίσω από τις κουρτίνες του PR και της καλλιτεχνικής σου εικόνας.






    Υπευθυνος δημοσιων σχεσεων.Αρα ΕΧΕΙ και ο ιδιος αυτα που κατακρινει (και καλα κανει που εχει.Αυτο δε μπορω να το κρινω εγω).
    ΠΟΙΟΣ ειναι αυτος ο Κυριος (ο υπευθυνος δημοσιων σχεσεων του συγκροτηματος "ΡΟΔΕΣ") που θα μας πει να μην κρινουμε.?.ΚΑΝΕΙΣ..Εφ'οσον υποθικαν (καλως 'η κακως) αυτα τα λογια..δυστηχως 'η ευτυχως μπορουμε να λεμε οτι θελουμε με επιχειρηματα.

    ---Εχω μιλησει με τον Νικητα στις αρχες του νεου ξεκινηματος του αλλα και οταν ηταν στους Active Member.Προσωπικα τον συμπαθω.Εχω μεγαλωσει με Active Member.Eτσι ειναι ο Νικητας,αυθορμητος,συνεσταλμενος,ευαισθητος,γραφιστας (πολυ καλος μαλιστα),νευρικος,"αλητης" και ACTIVE MEMBER.Ψαχνεται και πειραματιζεται.
    Αλλοι κι αλλοι εχουν πει κι εχουν κανει χειροτερα πραγματα.Ο τροπος του..αυτος ειναι..δε θελει ν'αλλαξει.Δε μας κανει?Αλλαζουμε πορεια,ακουσματα,εικονες κλπ κλπ.Ειναι πολυ απλο το πραγμα.
    XeniaRodo
    25.10.2006, 10:02
    Σαν πολύ δεν ασχοληθήκαμε με δαύτον;
    Pucca
    25.10.2006, 10:50
    Νομίζω ότι έχει γίνει ένα κανονικότατο μπέρδεμα εδώ ειπώθηκαν πολλά και φοβάμαι όλη η συζήτηση έχει οδηγηθεί σε λάθος δρόμους. Θα προσπαθήσω να μην πλατιάσω ξεκινώντας απο την άποψη που διατυπώθηκε πως "έβγαλε τα προσωπικά της τραγουδίστριας στη φόρα" Αυτό δεν συνέβη ποτέ αυτό που κατηγγειλε ο Κλιντ είναι το σύστημα το οποίο στηρίζει τους περισσότερους καλλιτέχνες στην Ελλάδα. Άλλωστε δεν είναι κρυφό πως η Αρβανιτάκη άσχετα με την καλλιτεχνική της αξία και τις ακόμα παραπάνω δυνατοτητές της, συντηρεί την εικόνα που την καθιέρωσε χρησιμοποιώντας το σύστημα αυτό που ο Κλίντ καταγγέλει, κάτι το οποίο έτυχε να διαπιστώσω προσωπικά εντελώς τυχαία πριν κάποια λίγα χρόνια. Δέν αποκάλυψε κανένα μυστικό και δεν είπε κάποιο ψέμα. Το άλλο σημείο που θα ήθελα να σχολιάσω είναι αυτό που αφορά "την συνεργασία που δεν ευδοκίμησε". Έχοντας παρακολουθήσει την πορεία του συγκροτήματος και προσωπικά του Νικήτα Κλίντ νομίζω πως με αυτή τη δήλωση περιγράφει την απογοήτευση του όταν κατάλαβε πως η φωνάρα στην οποία έδωσε τους στίχους του που μιλάνε ακριβώς για την δυνατότητα να επιλέγεις να ζεις εκτος συστήματος, κάνει και αυτή το ίδιο, εξηπυρετεί δηλ. το σύστημα αυτό. Μην ξεχνάμε ότι αυτός ο άνθρωπος κάνει πάντα τέτοιες επιλογές όπως πχ. να σκίσει το Ελληνοαμερικανικό του διαβατήριο δημόσια με αποτέλεσμα να του απαγορευτεί η είσοδος στις ΗΠΑ, αλλά και η αποχώρηση του απο τους Active Member όταν δεν μπορούσε να ακολουθήσει πια την εντελώς εμπορευματοποημένη πορεία του συγκροτήματος.
    theopistitriantafillidou
    25.10.2006, 12:07
    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 22-10-2006 στις 02:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 21-10-2006 στις 18:59 έγραψε...

    Ο Νικήτας Κλιντ είναι μέλος του συγκροτήματος "Ρόδες',(και πρώην μέλος των Active Member,αν δεν κάνω λάθος).
    Η Ελευθερία Αρβανιτάκη συνεργάστηκε με τις Ρόδες,στο τραγούδι "Δεν είναι ο κόσμος σου αυτός"

    πριν μερικές μέρες ο ΝΙκήτας Κλιντ σε μία συνέντευξή του,κάνει μία δήλωση στο life,που αναμένεται να προκαλέσει ποικίλες αντιδράσεις και σχόλια.

    Χαρακτηριστικά,αναφέρει για τη συνεργασια του με την Ελευθερία Αρβανιτάκη,την ίδια την Ελευθερία,αλλά και γενικότερα την ελληνική μουσική σκηνή.

    «Η συνεργασία μου με την Αρβανιτάκη δεν ευδοκίμησε. Ήταν μια μικρή απογοήτευση. Το σοβαρό, έντιμο και φαινομενικά καλόγουστο image της ξέρεις τι είναι στην πραγματικότητα; Μία παγιωμένη, που έχει παραμείνει πιστή στην εικόνα της. Όσο για το καλόγουστο, να μου επιτρέψεις να έχω αμφιβολίες. Πολύ γκρίνια και στενομυαλιά. Είναι μια επαρχιώτισσα ντίβα, απλά μια τραγουδίστρια. Δε γράφει μουσική, δε γράφει στίχους, δεν έχει έλεγχο της αισθητικής - έχει στιλίστρια, σκηνοθέτες, συμβούλους. Αυτό το είδος του καλλιτέχνη στην Ελλάδα είναι το 95%. Δεν είναι αυτό καλλιτέχνης. Και η mainstream σκηνή στην Ελλάδα είναι για τον π****. Απ' όσους ξέρω μόνο ο Μάλαμας αξίζει.»

    Τι σχόλια έχετε να καταθέσετε για το παραπάνω?
    εγώ απλά θα πω πολύ λιτά ότι ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.



    Διάβασα την δήλωση, διάβασα και τα σχόλια των μελών, και έμεινα άφωνος με... τα σχόλια σας (των περισσοτέρων).
    Δηλαδή δεν ξέρατε ότι όλοι αυτοί έχουν στυλίστες, μάνατζερ και συμβούλους;;;;
    Η Αλεξίου τυχαία ντύθηκε στην εκπομπή της Διγενή με σταυρούς και μαύρα ριχτά; Αυτά κάπου παραπέμπουν, έχουν λόγο. Ποιά γυναίκα γύρω μας ντύνεται έτσι; Οι μεγάλοι σημερινοί τραγουδιστές του έντεχνου, όλοι τους τυχαία στα 55 και στα 60 έχουν τσιτωμένο δέρμα; Τυχαία ντύνονται ''στη μόδα'', ''κουλτουριάρικα'', ''με τζιν'' η όπως αλλιώς;
    Το ότι έγιναν πρώτες φίρμες κι αυτό το επιδίωξαν με μεθόδους, λέτε να έγιναν κάπως τυχαία, με την απίστευτη αξία; Ελάτε βρε παιδιά...
    Ο Λουδοβίκος που γράφει σπουδαίες μουσικές γιατί δεν ακούγεται περισσότερο; Δεν είναι τυχαίο. Γιατί ζει σε μια εποχή εικόνας κι αυτό δεν το έχει κοιτάξει καθόλου...
    Ας έβγαινε η Αρβανιτάκη με το ίδιο σπουδαίο έργο, με κοιλιές, ρυτιδιασμένη, και με άσχετα ρούχα και κανείς δεν θα της έδινε σημασία...

    Και γιατί να μην είναι επαρχιώτισσα ντίβα; Αυτό σας παραξένεψε; Τι νομίζετε πως είναι; Η απόλυτη θεά; Το ιδανικό της ανθρώπινης φύσης;
    ''Ολο το έθνος προσκυνά σώβρακα και φανέλες'', όπως είπε κάποτε κι ο Πανούσης.

    Τι τους μυθοποιήτε τόσο, που σας σοκάρουν τέτοιες δηλώσεις;
    Μια χαρά τα είπε!
    Το άλλο που λέτε... ναι πως να ξέρεις έναν άνθρωπο πριν συνεργαστείς; Αυτό γιατί σας έκανε εντύπωση; Πως να τα 'ξερε πριν δουλέψουν μαζί; Από που;


    πες τα χρυσόστομε.αντε γιατί δεν καταλαβαίνω.και ρε παιδια! ποια προσωπικά ?προσωπικά είναι τι κάνει στην κρεββατοκάμαρα της όχι στο επάγγελμα της.και φυσικά κρίνεται και δεν νομιζω να είναι επιχείρημα καλά δεν τοξερε πριν.ε ναι : δεν βάζεις τις προκαταλήψεις πριν την εμπειρία .και επίσης για ποια προσφορά μιλάμε?της ερμηνείας?εσεις όταν τραγουδάτε στην παρέα σας τα τραγούδια του Τριπολίτη τον Νταλάρα ευχαριστείτε?και τέλος αν είναι προσφορά έχει αμοιφθεί για αυτήν και κανείς μα κανείς δεν είναι στο απυρόβλητο.ούτε αυτοί ούτε εμείς
    Feggarenia261
    25.10.2006, 15:27
    Δεν καταλαβαίνω γιατί γίνετε τόσο θεμα.. Απλά το παιδί εξέφρασε την αποψή τπυ σχέτικα με τον αρακτήρα κάποιου καλλιτέχνη που γνώρισε και του κακοφάνηκε επειδή δεν κάνει τπτ μόνη της απο το να τραγουδάει. Εμενα πάλι δεν επεσε καθόλου στα μάτια μου και αν εξαιρέσουμε τη φωνή της (που εμενα προσωπικα δεν με τρελαίνει) δεν βλέπω να χει προσφέρει κάτι άλλο στη μουσική σκήνη.. Απόψεις είναι αυτες, αλλοι συμφωνουν αλλοι διαφωνουν! Ας μην πέσουμε να τον φαμε!
    tasoss
    25.10.2006, 19:07
    Ούτε εγώ τα βρίσκω τόσο τραγικά τα πράγματα.
    Και τώρα που το ξανασκέφτομαι καλά έκανε και έκανε την δήλωση του ο άνθρωπος.
    Η Αρβανιτάκη είναι από τις αγαπημένες μου καλιτέχνιδες και ποτέ δεν την έχω ακούσει να υποστιρίζει οτι είναι μουσικός ή ότι είναι δημιουργός, αντίθετα δηλώνει ότι θαυμάζει πολύ αυτούς τους ανθρώπους.
    Αυτό το οποίο κάνει αυτή, και μάλλιστα το κάνει άριστα από τεχνική άποψη, είναι να ερμηνεύει τα δημιουργήματα των άλλων, πράγμα πολύ σημαντικό που δεν μπορεί να το κάνει οποιοσδήποτε.
    Αυτό δεν που την ξεχωρίζει για εμένα από τους άλλους καλιτέχνες (95%) είναι το προσωπικό της γούστο στις επιλογές που κάνει,για τις οποίες σαφώς θα συζητάει με κάποιους ανθρώπους που εμπιστεύεται πρίν καταλήξει, που θα της λένε την γνώμη τους.

    Όσο για τον Κλήντ, το στύλ που πλασάρει (γιατί κι αυτός πλασάρει στυλ ακόμα κι αν δεν έχει στυλίστα όπως η Ελευθερία, αλλιώς θα τραγουδούσε μόνο για την παρέα του και δεν θα έβγαζε δίσκους ούτε θα έκανε δημόσιες δηλώσεις) είναι να βρίζει και να μηλάει ωμά, και αυτό έκανε ακόμα μια φορά.

    Το μόνο που με παραξενεύει είναι απο μεριάς του Κλήν ότι έκανε την συνεργασία με την Αρβανιτάκη (που δεν είναι μυστικό ότι δεν είναι ο Μπετόβεν ή ο Ελύτης ) και τώρα θυμήθηκε ότι δεν την γουστάρει.Για εμένα αυτό δείχνει ότι ήθελε μόνο να προωθηθεί απο αυτό και δεν την εκτιμούσε απο την αρχή.

    Το ίδιο θα με εκπλήξει και η Αρβανιτάκη αν δηλώσει δημόσια ότι ο Κλήντ είναι ένας αχάριστος,χυδαίος αλήτης κλπ. γιατί αυτό θα σημαίνει ότι κι αυτή από την συνεργασία αποζητούσε μόνο να δείξει ότι είναι μοντέρνα και μέσα στα πράγματα και δεν σεύεται πραγματικά το συγκρότημα και τις ιδέες που εκφράζει. (το να λέμε ωμά αυτό που σκεφτόμαστε και να βρίζουμε όποιον δεν γουστάρουμε)

    Χαίρομαι που δεν άκουσα τέτοια δήλωση απο την Αρβανιτάκη.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tasoss στις 25-10-2006 19:11 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tasoss στις 25-10-2006 19:13 ]


    KwnstantiaDouka
    25.10.2006, 19:46
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 21-10-2006 στις 18:59 έγραψε...

    Ο Νικήτας Κλιντ είναι μέλος του συγκροτήματος "Ρόδες',(και πρώην μέλος των Active Member,αν δεν κάνω λάθος).
    Η Ελευθερία Αρβανιτάκη συνεργάστηκε με τις Ρόδες,στο τραγούδι "Δεν είναι ο κόσμος σου αυτός"

    πριν μερικές μέρες ο ΝΙκήτας Κλιντ σε μία συνέντευξή του,κάνει μία δήλωση στο life,που αναμένεται να προκαλέσει ποικίλες αντιδράσεις και σχόλια.

    Χαρακτηριστικά,αναφέρει για τη συνεργασια του με την Ελευθερία Αρβανιτάκη,την ίδια την Ελευθερία,αλλά και γενικότερα την ελληνική μουσική σκηνή.

    «Η συνεργασία μου με την Αρβανιτάκη δεν ευδοκίμησε. Ήταν μια μικρή απογοήτευση. Το σοβαρό, έντιμο και φαινομενικά καλόγουστο image της ξέρεις τι είναι στην πραγματικότητα; Μία παγιωμένη, που έχει παραμείνει πιστή στην εικόνα της. Όσο για το καλόγουστο, να μου επιτρέψεις να έχω αμφιβολίες. Πολύ γκρίνια και στενομυαλιά. Είναι μια επαρχιώτισσα ντίβα, απλά μια τραγουδίστρια. Δε γράφει μουσική, δε γράφει στίχους, δεν έχει έλεγχο της αισθητικής - έχει στιλίστρια, σκηνοθέτες, συμβούλους. Αυτό το είδος του καλλιτέχνη στην Ελλάδα είναι το 95%. Δεν είναι αυτό καλλιτέχνης. Και η mainstream σκηνή στην Ελλάδα είναι για τον π****. Απ' όσους ξέρω μόνο ο Μάλαμας αξίζει.»

    Τι σχόλια έχετε να καταθέσετε για το παραπάνω?
    εγώ απλά θα πω πολύ λιτά ότι ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.




    ΤΣ ΤΣ ΤΣ ΤΣ Αχχχχ Νικητα μου ποσο σε καταλαβαινω!!!!!!!! Εσυ μεγαλωσες στα σαλονια.....πριν λιγο καιρο επινες καφε με τους κολλητους σου και ολοι ειχαν να λενε...τι θερμος ανθρωπος... οσο για την εξυπναδα σου μας αφηνεις αφωνους.

    Ποιος εισαι.....καλλιτεχνη!!!!! Και μονο απο τα λογια σου....καταλαβαινουμε την ποιητικη σου διαθεση. ΣΕΜΝΟΤΗΣ αγαπητε μας.....Η ΣΕΜΝΟΤΗΣ δεν λειπει απο τη κ.Αρβανιτακη.....δεν την ξερω σαν ανθρωπο, μα τουλαχιστον αυτο μου διχνει η δουλεια της και εκει εσυ την εχεις κρινει.
    johnny_b
    25.10.2006, 20:36
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 22-10-2006 στις 12:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Fevgati στις 22-10-2006 στις 10:53 έγραψε...

    Λοιπόν παιδιά ο κύριος Κλιντ(!) δεν είπε τίποτα πέρα από μια αλήθεια που για καλλιτέχνες του εύρους και του είδους της κυρίας Αρβανιτάκη παραμένει ένα απλό κοινό μυστικό.



    Ας ήταν αρκετοί από αυτούς που διαφημίζουν αδιάκοπα σε όλους σχεδόν τους ραδιοφωνικούς σταθμούς και στην τηλεόραση καλλιτέχνες του εύρους και του είδους της Αρβανιτάκη!! όπως είπε και ο Κλίντ:"Δε γράφει μουσική, δε γράφει στίχους, δεν έχει έλεγχο της αισθητικής - έχει στιλίστρια, σκηνοθέτες, συμβούλους." κι ΄ετσι ας υποθέσουμε πως είναι προτιμώ την Αρβανιτάκη με όλα τα παραπάνω παρά τη Κοκκίνου, για παράδειγμα.


    Παράθεση:


    Από την άλλη, άμα έβγαινε κι έλεγε για τη Βανδή ας πούμε ή για τη Χρύσπα να πω? την Καλομοίρα? νομίζετε ότι θα ασχολείτο κανείς με τη συγκεκριμένη δήλωση? Τ' αντίθετο εγώ νομίζω. Θα τον επικροτούσαν κιόλας και σίγουρα όλοι θα γελούσαμε γιατί αυτός ο "έντεχνος" hip hopεράς είχε τα guts να μιλήσει τόσο straight για καλλιτέχνες του εμπορικού.


    Αυτό μάλλον θα συνέβαινε μόνο στο mh!!Αντιθέτως θα ασχολούνταν πολύ περισσότερο, κάποια τηλεοπτικά κανάλια, εμβέλειας του star που τόλμησε να θίξει "μία από τις μεγαλύτερες σταρ της Ελλάδας" κι άλλου είδους τέτοιες ανοησίες θα ακούγαμε.

    Όπως και να 'χει, όποιος κι αν ήταν ο σκοπός της δήλωσής του, στα λόγια του υπάρχει μεγάλη αχαριστία για μία τραγουδίστρια χρόνων που τους βοήθησε πάρα πολύ, αν σκεφτεί κανείς πως οι περισσότεροι από εμάς μέσα από το τραγούδο "φοβάμαι(δεν είναι ο κόσμος σου αυτός" έγιναν ευρύτερα γνωστές οι ρόδες κι αυτό κατ'εμέ εξαιτίας της συμβολής της Αρβανιτάκη. Τώρα ποιό το κέρδος του από αυτή τη δήλωση; Και cdάκι να έχει να προωθήσει κακό θα του κάνει, γιατί εκτιμά πολύς κόσμος την εν λόγω τραγουδίστρια.

    Παράθεση:

    Αλλά για πείτε...εκτός από το σούσουρο που προκλήθηκε τότε.... έχασε έδαφος ο Χατζηγιάννης ή μήπως ξέχασε κανείς τον Κατσιμίχα?


    Δεν είναι το ίδιο. Ο Χατζηγιάννης εκπροσωπεί ένα άλλο είδος μουσικής που είναι πιο αποδεκτό από μεγαλύτερη μερίδα του κοινού.Ωστόσο ο Κατσιμίχας παρόλο που δεν παρουσίασε νέα δουλειά τα τελευταία χρόνια δε νομίζω να ξεχάστηκε από τη στιγμή που η συμβολή του στη μουσική είναι μεγάλη. Αλλά ας μην αλλάζουμε θέμα.... Απλά στη προκειμένη περίπτωση η δήλωση αυτή θα κάνει περισσότερο κακό πιστεύω παρά καλό για το συγκρότημα.Θα δείξει....



    Συμφωνώ,έτσι δεν μιλάνε ούτε φθασμένοι καλλιτέχνες...

    maspa
    25.10.2006, 21:07