ελληνική μουσική
    540 online   ·  210.840 μέλη

    Γιαννης Κότσιρας στο Μετρο

    Yperoptis
    27.11.2006, 14:32
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-11-2006 στις 11:21 έγραψε...

    Τι έπαθε καλέ, διάστρεμμα;

    ΥΓ. Καλοπροαίρετη παρατήρηση: τα "αι" κάντα "ε".

    Αγαπητέ jorge παρότι διακρίνω μια ελαφριά ειρωνία στην ερώτηση σου όχι δεν έπαθε διάστρεμα. Από ότι έμαθα τελικά ήταν πιο σοβαρό. Εάν ήταν διάστρεμα φαντάζομαι δεν θα πήγαινε την Παρασκευή ούτε θα έκανε επέμβαση... Καλύτερα ας του ευχηθούμε περαστικά.
    jorge
    27.11.2006, 14:42
    Γιατί να ειρωνευτώ τον Κότσιρα από τη στιγμή που μου αρέσει η φωνή του και από τη στιγμή κυρίως που υπάρχει θέμα υγείας; Κάνεις λάθος αγαπητέ.
    kifa
    27.11.2006, 14:48
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 13-11-2006 στις 13:42 έγραψε...

    Χθες τραγούδούσε από τις 9 και μισή μέχρι τις 1 και μισή. 4 ώρες!!! Απίστευτο!!!





    ... 4 ώρες .. απίστευτο ???? .... :) ... ρωτα και μας ... χεχεχεχεχε....

    περαστικά του :) ..



    * "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει".

    ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ



    * http://listen.musicheaven.gr , To δικό μας Ράδιο !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kifa στις 27-11-2006 14:49 ]


    spiroos
    27.11.2006, 14:54
    Εύχομαι περαστικά στον Κότσιρα και καλή επάνοδο του στη νύχτα.




    Υ.Γ Η αγιοποίηση του όμως από μερικούς έχει αρχίσει και γίνεται γραφική. Παιδιά ΔΕΝ σας έχει τόσο ανάγκη...Ίσα ίσα κακό του κάνετε να τον υπερασπίζεστε τόσο γιατί δείχνει πως κάτι δεν παέι καλά και θέλει υποστηρικτές...Ανεξαρτήτως όμως της δισκογραφίας του, όπως έγραψα και σε άλλο τόπικ, δεν έχει κανένα ψεγάδι.
    sentoni
    27.11.2006, 17:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 26-11-2006 στις 18:07 έγραψε...

    Αγαπητό μου sentoni επειδή κι εγώ πήγα χθες και ήταν κλειστά, φρόντισα και έμαθα πως ο Κότσιρας ήταν άρρωστος. Έμαθα πως κάποια επέμβαση έκανε την Πέμπτη και πως την Παρασκευή πήγε μεν στο Μετρό αλλά κάτι συνέβη και χειροτέρεψε. Μάλιστα μέσα από το μαγαζί μου είπαν ότι είχε σοβαρό πρόβλημα σε όλη την παράσταση της Παρασκευής και πως στο τέλος τον πήγαν επειγόντως στο νοσοκομείο. Αυτός και αν είναι επαγγελματίας. Ελπίζω να πάνε όλα καλά...




    . . . ο φοβερός επαγγελματισμός του όμως yperopti τον έκανε να περάσει άλλη μια δοκιμασία . . . καλό θα είναι να προσέχει λίγο τον εαυτό του !
    Yperoptis
    27.11.2006, 17:41
    Το ξέρω sentoni μου. Άλλωστε ο Κότσιρας έχει αποδείξει κατά καιρούς τι σημαίνει επαγγελματίας είτε με τη στάση του είτε με τη βοήθεια που έχει προσφέρει. Απλά εδώ υπερέβαλε εαυτόν με αποτέλεσμα να αναγκαστεί να διακόψει τις παραστάσεις του. Παρότι είναι σωστό αυτό που λες από μένα τουλάχιστον επειδή ξέρω και αρκετές λεπτομέρειες του αξίζει ακόμη ένα μπράβο. Την ώρα που κάποιοι άλλοι κάνουν τα πάντα για να χάσουν κάποιοι τη δουλειά τους, αυτός ανεβαίνει στη σκηνή έστω και άρρωστος για να μην χάσουν κάποιοι συνεργάτες του το μεροκάματό τους... Ανεξαρτήτως αποτελέσματος, η πρόθεση είναι αξιέπαινη.
    sentoni
    27.11.2006, 18:03
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 27-11-2006 στις 17:41 έγραψε...

    Το ξέρω sentoni μου. Άλλωστε ο Κότσιρας έχει αποδείξει κατά καιρούς τι σημαίνει επαγγελματίας είτε με τη στάση του είτε με τη βοήθεια που έχει προσφέρει. Απλά εδώ υπερέβαλε εαυτόν με αποτέλεσμα να αναγκαστεί να διακόψει τις παραστάσεις του. Παρότι είναι σωστό αυτό που λες από μένα τουλάχιστον επειδή ξέρω και αρκετές λεπτομέρειες του αξίζει ακόμη ένα μπράβο. Την ώρα που κάποιοι άλλοι κάνουν τα πάντα για να χάσουν κάποιοι τη δουλειά τους, αυτός ανεβαίνει στη σκηνή έστω και άρρωστος για να μην χάσουν κάποιοι συνεργάτες του το μεροκάματό τους... Ανεξαρτήτως αποτελέσματος, η πρόθεση είναι αξιέπαινη.




    . . . συμφωνώ μαζί σου είναι όντως αξιέπαινος . . .
    Yperoptis
    27.11.2006, 18:28
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-11-2006 στις 14:42 έγραψε...

    Γιατί να ειρωνευτώ τον Κότσιρα από τη στιγμή που μου αρέσει η φωνή του και από τη στιγμή κυρίως που υπάρχει θέμα υγείας; Κάνεις λάθος αγαπητέ.

    Με συγχωρείς τότε jorge. Προφανώς το παρεξήγησα...
    jorge
    27.11.2006, 18:57
    Δεν πειράζει, γίνονται αυτά στο internet. Ας πιούμε μια μπύρα
    Yperoptis
    27.11.2006, 19:01
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-11-2006 στις 18:57 έγραψε...

    Δεν πειράζει, γίνονται αυτά στο internet. Ας πιούμε μια μπύρα


    sentoni
    27.11.2006, 20:09
    . . . στην υγειά του ρε παιδιά . . . !
    kathy132
    30.11.2006, 19:55
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 27-11-2006 στις 17:41 έγραψε...

    Το ξέρω sentoni μου. Άλλωστε ο Κότσιρας έχει αποδείξει κατά καιρούς τι σημαίνει επαγγελματίας είτε με τη στάση του είτε με τη βοήθεια που έχει προσφέρει. Απλά εδώ υπερέβαλε εαυτόν με αποτέλεσμα να αναγκαστεί να διακόψει τις παραστάσεις του. Παρότι είναι σωστό αυτό που λες από μένα τουλάχιστον επειδή ξέρω και αρκετές λεπτομέρειες του αξίζει ακόμη ένα μπράβο. Την ώρα που κάποιοι άλλοι κάνουν τα πάντα για να χάσουν κάποιοι τη δουλειά τους, αυτός ανεβαίνει στη σκηνή έστω και άρρωστος για να μην χάσουν κάποιοι συνεργάτες του το μεροκάματό τους... Ανεξαρτήτως αποτελέσματος, η πρόθεση είναι αξιέπαινη.



    Γιατί τόσες υπερβολές περί επαγγελματισμού και μεροκαματων???? Γιατί τόση κλάψα??? Ελεος! Αφού ξέρεις τόσες λεπτομέρειες δεν μας λες αν θα ξανανοίξει το ΜΕΤΡΟ ή αν έκλεισε οριστικά?
    valia1984
    01.12.2006, 08:07
    Από ό,τι έμαθα λειτουργεί κανόνικά το Μετρό.
    Yperoptis
    01.12.2006, 16:36
    Παράθεση:

    Το μέλος kathy132 στις 30-11-2006 στις 19:55 έγραψε...

    Γιατί τόσες υπερβολές περί επαγγελματισμού και μεροκαματων???? Γιατί τόση κλάψα??? Ελεος! Αφού ξέρεις τόσες λεπτομέρειες δεν μας λες αν θα ξανανοίξει το ΜΕΤΡΟ ή αν έκλεισε οριστικά?

    Καλά μην αγχώνεσαι και τόσο. Παρά το προχωρημένο της ηλικίας σου (99) πιστέυω ότι ίσα που τον προλαβαίνεις μέχρι να τελειώσει. Και είμαι απόλυτα σίγουρος πως θα "τρέξεις" να τον δεις... Το Μετρό από ότι ξέρω λειτουργεί κανονικά. Το "Μέτρο" δεν πάει γενικά και τόσο καλά...

    Και τα τραγούδια της δεκάρας έχουν κι εκείνα μια ψυχή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Yperoptis στις 01-12-2006 16:39 ]


    valia1984
    01.12.2006, 17:04
    Yperopti σοβαρά δεν πάει πολύ καλά το Μετρό?
    Κρίμα γιατί αν δεν πάει καλά θα είναι πολύ δύσκολο να πραγματοποιήσει
    κάτι παρόμοιο ο Γιάννης στο μέλλον...
    κατά την άποψή μου είναι το καλύτερο πρόγραμμα που
    έχει κάνει μέχρι τώρα..

    ΤΡΕΛΗ ΚΙ ΑΛΟΠΑΡΜΕΝΗ......Μ' ΕΣΕΝΑ ΜΑΓΕΜΕΝΗ.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : valia1984 στις 01-12-2006 17:05 ]


    Yperoptis
    01.12.2006, 17:53
    Παράθεση:

    Το μέλος valia1984 στις 01-12-2006 στις 17:04 έγραψε...

    Yperopti σοβαρά δεν πάει πολύ καλά το Μετρό?
    Κρίμα γιατί αν δεν πάει καλά θα είναι πολύ δύσκολο να πραγματοποιήσει
    κάτι παρόμοιο ο Γιάννης στο μέλλον...
    κατά την άποψή μου είναι το καλύτερο πρόγραμμα που
    έχει κάνει μέχρι τώρα..

    ΤΡΕΛΗ ΚΙ ΑΛΟΠΑΡΜΕΝΗ......Μ' ΕΣΕΝΑ ΜΑΓΕΜΕΝΗ.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : valia1984 στις 01-12-2006 17:05 ]



    valia1984 μου πρόσεξε που έβαλα τους τόνους... Μια χαρά πάει το Μετρό...

    Και τα τραγούδια της δεκάρας έχουν κι εκείνα μια ψυχή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Yperoptis στις 01-12-2006 17:55 ]


    valia1984
    01.12.2006, 18:09
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 01-12-2006 στις 17:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος valia1984 στις 01-12-2006 στις 17:04 έγραψε...

    Yperopti σοβαρά δεν πάει πολύ καλά το Μετρό?
    Κρίμα γιατί αν δεν πάει καλά θα είναι πολύ δύσκολο να πραγματοποιήσει
    κάτι παρόμοιο ο Γιάννης στο μέλλον...
    κατά την άποψή μου είναι το καλύτερο πρόγραμμα που
    έχει κάνει μέχρι τώρα..

    ΤΡΕΛΗ ΚΙ ΑΛΟΠΑΡΜΕΝΗ......Μ' ΕΣΕΝΑ ΜΑΓΕΜΕΝΗ.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : valia1984 στις 01-12-2006 17:05 ]



    valia1984 μου πρόσεξε που έβαλα τους τόνους... Μια χαρά πάει το Μετρό...

    Και τα τραγούδια της δεκάρας έχουν κι εκείνα μια ψυχή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Yperoptis στις 01-12-2006 17:55 ]






    ούπς έχεις δίκιο
    άκυρο το σχόλιο μου...

    kathy132
    01.12.2006, 19:21
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 01-12-2006 στις 16:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kathy132 στις 30-11-2006 στις 19:55 έγραψε...

    Γιατί τόσες υπερβολές περί επαγγελματισμού και μεροκαματων???? Γιατί τόση κλάψα??? Ελεος! Αφού ξέρεις τόσες λεπτομέρειες δεν μας λες αν θα ξανανοίξει το ΜΕΤΡΟ ή αν έκλεισε οριστικά?

    Καλά μην αγχώνεσαι και τόσο. Παρά το προχωρημένο της ηλικίας σου (99) πιστέυω ότι ίσα που τον προλαβαίνεις μέχρι να τελειώσει. Και είμαι απόλυτα σίγουρος πως θα "τρέξεις" να τον δεις... Το Μετρό από ότι ξέρω λειτουργεί κανονικά. Το "Μέτρο" δεν πάει γενικά και τόσο καλά...

    Και τα τραγούδια της δεκάρας έχουν κι εκείνα μια ψυχή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Yperoptis στις 01-12-2006 16:39 ]





    Βλέπω ότι το nickname σου δεν το διάλεξες τυχαία! Πολύ σωστή επιλογή.... Σου ταιριάζει... και sorry που απλώς μ'αρέσει ο καλλιτέχνης αλλά δεν μ'αρέσει ο τρόπος που τον υπερασπίζεσαι γιατί μου κάνει λίγο λαϊκίστικος.... και ύποπτος.... .
    mousikofilh
    01.12.2006, 20:27
    Βάλτε και λίγο χιούμορ στη ζωή σας,δεν βλάπτει..
    Όσο για τον τρόπο που ο καθένας μας εκφράζει την αγάπη του προς ένα καλλιτέχνη,
    είναι δικαίωμα του πιστεύω.Τα δικά σου μηνύματα μου κάνουν εντύπωση εμένα.
    Δεν βρίσκω κανένα λογο είσαι τόσο επιθετική...
    DELFINOKORITSO
    01.12.2006, 22:25
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 01-12-2006 στις 20:27 έγραψε...

    Βάλτε και λίγο χιούμορ στη ζωή σας,δεν βλάπτει..
    Όσο για τον τρόπο που ο καθένας μας εκφράζει την αγάπη του προς ένα καλλιτέχνη,
    είναι δικαίωμα του πιστεύω.Τα δικά σου μηνύματα μου κάνουν εντύπωση εμένα.
    Δεν βρίσκω κανένα λογο είσαι τόσο επιθετική...


    ΜΠΡΑΒΩ mousikofili pesta pesta