ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.851 μέλη

    Ήμουνα κι εγώ εκεί: Συναυλίες που σας άρεσαν

    Dorothy23
    27.06.2007, 19:59
    Παράθεση:

    Το μέλος blacksheep στις 27-06-2007 στις 04:36 έγραψε...

    Dorothy23 η βραδια αυτη ηταν μαγικη ο Αλκινοος και ο Μαλαμας μας ταξιδεψαν παρεα με τον πριγκηπα της ανατολης και με τη πριγκιπεσσα ως τη γη του νειλου ενω το ταξιδι συνεχιστηκε γι τρεις ωρες -δε θελω να γραψω ποιο αναλυτικα-μας αποχαιρετησαν με τον προσκυνητη και για το καληνυχτα πλεον μας ειπαν ενα παιδικο τραγουδακι οπως το ονομασε ο δημιουργος του ο Σωκρατης.Ενα πραγμα ειναι σιγουρο αυτη τη συναυλια θα τη ξανα δω στο θεατρο βραχων και ισως και στο Λουτρακι.Παντως ειναι μια πραγματικα καλα στυμενη συναυλια που δε βαριεσε ουτε λεπτο!Α! αξιζει να σημιωθει πως το κοινο αγγιζε τους 10.000 και βαλε... Εξαλου δεν ειναι τυχαιο...






    τρεις ωρες???!!! τι ωραια...!! και τι ομορφα τραγουδια!!!αχ... μετα απο ολα αυτα θα το βαλω πεισμα να βρεθω οπωσδηποτε στο θεατρο βραχων! αγαπητη blacksheep μηπως εχεις καποιο βιντεακι,φωτο ή ηχογραφηση απο τη συναυλια?
    Nyx-joanna
    27.06.2007, 20:53
    scorpions+whitesnake σταδιο καραισκακη καλοκαιρι 2006
    ηταν θεικα!!
    α κ στην τελευταια των πυξ-λαξ
    rompa
    28.06.2007, 00:36
    Εκτός από όσες έχω προαναφέρει μου άρεσε πολύ η τελευταία των Placebo στις 14 Ιουνίου . Περάσαμε τέλεια!!Λυκαβηττός είναι αυτός
    catwalk014
    28.06.2007, 16:20
    δεν θα ξεχασω την συναυλια του χατζηγιαννη που εδωσε περισυ το καλοκαιρι στην κερκυρα...με την μαγευτικη φωνη του να τραγουδα το ''παρτι'' και το ''αν μου τηλεφωνουσες'' στις χορδες της κιθαρας του,κατω απ'την πανσεληνο του αυγουστου...σκηνικο απλα αξεχαστο!!!
    valia1984
    28.06.2007, 20:40
    χτες στο Λυκαβητο...Γιαννης Κότσιρας 10 χρόνια live με πολλους καλους του φίλους..ήταν όλοι τους υπέροχοι!
    blacksheep
    29.06.2007, 01:21
    Dorothy23 ενα βιντεακι εχω αλλα δεν αξιζει και πολλα λογο χαλιας αναλυσης του κινητου μου και οχι λογο τραγουδιστων η μουσικων...Θα κανω παντως μια προσπαθεια να το στειλω....

    ο χαμενος τα περνει ολα.
    αγγελακας

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : blacksheep στις 29-06-2007 01:22 ]


    Dorothy23
    01.07.2007, 23:39
    THANX, THANX, THANX blacksheep!!!
    katurunen
    05.07.2007, 14:11
    Χμμμ...
    Πήγα πριν 2 1/2 χρόνια σε συναυλία των Nightwish... Ξενέρα θα μου πείτε...
    Καλοί οι Φινλανδοί, αλλά η κοπελιά των After Forever που ήταν εκεί guest έδωσε ρέστα! Τέτοια σκηνική παρουσία δεν εχω ξαναδεί!

    kostas14
    05.07.2007, 16:11
    paidia live san twn metallica den prokeite na 3anaginei stin ellada...isws apo tous metallica 3ana sto mellon.apla apisteytoi..2.30 wres,30 kai vale xiliades atoma kopaniomastan san treloi..panikos.me to pou vghkan itan les kai mas xtyphse ilektrismos.osoi den itan mesa exasan...kai oi sabbath theoi
    terra vibe rules!!!!
    Dorothy23
    05.07.2007, 20:29
    Παράθεση:

    Το μέλος kostas14 στις 05-07-2007 στις 16:11 έγραψε...

    paidia live san twn metallica den prokeite na 3anaginei stin ellada...isws apo tous metallica 3ana sto mellon.apla apisteytoi..2.30 wres,30 kai vale xiliades atoma kopaniomastan san treloi..panikos.me to pou vghkan itan les kai mas xtyphse ilektrismos.osoi den itan mesa exasan...kai oi sabbath theoi
    terra vibe rules!!!!





    θα συμφωνησω με τον kosta!!!το θεαμα που απολαυσαμε απο τους metallica ηταν αλλης διαστασης...αλλου επιπεδου!!!
    οταν και αν ξεναερθουν θα τους δω...οσοι δεν μπορεσατε να βρεθειτε σε αυτη μη χασετε την επομενη!!!
    mariachi
    06.07.2007, 13:16
    Δυστυχώς δεν έχει τύχει να πάω σε πολλές συναυλίες.Ωστόσο,αυτή που μου άρεσε περισσότερο εκ των λίγων συναυλιών τις οποίες παρακολούθησα,ήταν,το Σεπτέμβρη του 2005 στο Κατράκειο Θέατρο Νίκαιας,όπου και τραγούδησαν η Γλυκερία,ο Παντελής Θαλασσινός και ο Μπάμπης Τσέρτος,σε ένα αφιέρωμα στο Μάρκο Βαμβακάρη και Βασίλη Τσιτσάνη.
    ginab
    13.07.2007, 19:32
    Αν πηγε κανεις Beirut,Calexico, Solomon ας μας αφησει εντυπωσεις!!!
    jacamar
    13.07.2007, 20:25
    joe satriani live στο ελληνικό την τετάρτη....
    απλα απολαυστικός!!!
    δεν έχω λόγια!!!
    PROFBASILHS
    14.07.2007, 01:40
    i apopsini synaulia sto syntagma itan katapliktiki !! an kai eleipsan o Aggelakas kai o Iwannidis, oi ypolypoi edwsan resta kai mas xarisan mia wraia vradya . etadidontas kai ekeinoi ta dika toys minimata mesw twn tragoydiwn . Ekpliktikoi oloi toys kai poly kala organwmeno !
    despinakontogianni
    16.07.2007, 16:38
    Fusika poios mporei na ksexasei ti sunaulia tou Pliatsika sto Lykavutto ton Iounio pou perase? ki itan oloi ekei!
    MarakiVas
    24.07.2007, 14:48
    Χθές στο Παγκρήτιο στάδιο, στο Ηράκλειο!Είχε συναυλία ο Μ.Χατζηγιάννης! Ήταν τέλεια!!! Για 3 ώρες σχεδόν μας ξεσήκωσε για τα καλά!
    sea_like_eyes
    24.07.2007, 15:11
    Παράθεση:

    Το μέλος MarakiVas στις 24-07-2007 στις 14:48 έγραψε...

    Χθές στο Παγκρήτιο στάδιο, στο Ηράκλειο!Είχε συναυλία ο Μ.Χατζηγιάννης! Ήταν τέλεια!!! Για 3 ώρες σχεδόν μας ξεσήκωσε για τα καλά!



    ...με τον Mainstream υμνο ''χερια ψηλα''?φανταζομαι!
    MarakiVas
    24.07.2007, 20:25
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 24-07-2007 στις 15:11 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος MarakiVas στις 24-07-2007 στις 14:48 έγραψε...

    Χθές στο Παγκρήτιο στάδιο, στο Ηράκλειο!Είχε συναυλία ο Μ.Χατζηγιάννης! Ήταν τέλεια!!! Για 3 ώρες σχεδόν μας ξεσήκωσε για τα καλά!



    ...με τον Mainstream υμνο ''χερια ψηλα''?φανταζομαι!

    Ναι, με τα χέρια ψηλά!Έγινε χαμός μόλις το είπε! 8,000 άτομα με τα χέρια ψηλά!
    Δεν ξέρω ποια είναι η γνώμη σου για τον Χατζηγιάννη αλλά αυτό που ξέρω είναι οτι είτε μας αρέσει είτε όχι ο άνθρωπος σκίζει!
    noizreduction
    25.07.2007, 02:10
    Δεν ξερω εαν εχει αναφερθει.
    Θηβαιος στο Σκαλι Λευκωσιας στις 9 Ιουλιου.
    Μια εκπληκτικη συναυλια, ενας εκπληκτικος Θηβαιος, που μας ταξιδεψε με την ζεστη και "γρεζιαρικη" φωνη του, στα μονοπατια τοσο των δικων του κομματιων, οσο και τριτων συνθετων.
    Ουτε για μια στιγμη δεν σταματησε ολοκληρο το αμφιθεατρο να τραγουδαει μαζι του.
    Μελανο σημειο της βραδιας, ηταν η Ιταλιδα που ειχε φερει μαζι του. Καλη η προωθηση της, αλλα το να πει 4 κομματια συνεχομενα ηταν μεγαλη κοιλια στο προγραμμα. Οταν ομως εβγαινε ο Θηβαιος, αλλαζε το σκηνικο
    Βραδιες που μενουν παντα χαραγμενες μεσα μας
    kalouka
    26.07.2007, 08:51
    εχθες το βράδυ στους BLUES BROTHERS o κόσμος ηταν λίγος η ζέστη πολύ αλλά ήταν ένα πραγματικό πάρτυ 2 ώρες πρόγραμμα με τον Paparozzi άξιο συνεχιστή των τραγουδιστών της μπάντας και τον καλεσμένο Eddie Floyd αγέραστο να κάνει το δικό πάρτυ στη σκηνή.Δυνατό σημείο της μπάντας τα πνευστά με χάλασε λιγάκι που η John Tropean Band δεν ήταν άλλοι μουσικοί αλλά τα μέλη των BLUES BROTHERS περάσαμε καλά.