ελληνική μουσική
    628 online   ·  210.827 μέλη

    Νότης Σφακιανάκης

    KostasDjss
    25.10.2006, 11:40
    Προσωπικά τον ακούω μόνο σε ιδιαίτερες στιγμές μου. Είναι ο αγαπημένος μου ερμηνευτής και έχω όλους τους δίσκους του. ΛΑΤΡΕΥΩ το δίσκο οι ''Νοτες είναι 7ψυχες'' Όμως όσες φορές τον ακούω να μιλάει για άλλα θέματα πραγματικά κλείνω τα αφτία μου. Θα ήθελα τις απόψεις σας, όχι σαν άνθρωπο αλλά σαν ερμηνευτή και καλλιτέχνη...

    "Το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία είναι απέραντα μόνο που για το πρώτο δεν είμαστε ακόμα σίγουροι..." Αινσταιν

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 25-10-2006 11:59 ]


    numlock
    25.10.2006, 12:26
    Μου αρέσει πολύ η φωνή του και τα τραγούδια που ερμηνεύει.
    Για τις απόψεις του, στα περισσότερα θέματα στα οποία τον έχω ακούσει να εκφέρει
    άποψη, συμφωνώ μαζί του.
    Είναι από τους ανθρώπους που ή τον δέχεσαι ( άρα τον καταλαβαίνεις, γιατί τα όσα λέει τα συμμερίζεσαι) ή τον απορρίπτεις γιατί τα όσα λέει σου φαίνονται …. λάθος, και αυτό γιατί απλά, έχεις διαφορετική άποψη.
    Τον συγκεκριμένο τον παρακολουθώ χρόνια, τόσο τραγουδιστικά, (δισκογραφία, εμφανίσεις κ.λ.π.) όσο και σε συνεντεύξεις.
    Απλά οι απόψεις μου συμπίπτουν με τις δικές του.
    Πολλοί διαφωνούν μαζί του σε σχέση με τα όσα λέει κάποιες φορές και από αυτό και μόνο τον ακυρώνουν σαν ερμηνευτή. Κατά την γνώμη μου ΛΑΘΟΣ.
    Στις ζωντανές του εμφανίσεις είναι πολύ καλός.


    KAKOFONIKS
    25.10.2006, 12:38
    Παιδια ο τύπος είναι φοβερός σαν τραγουδιστής και σαν άνθρωπος, απλά έχει κάποιες απόψεις με τις οποίες πολλοί δεν συμφωνούν -προσωπικά εγώ συμφωνώ σε μερικά και σε άλλα όχι-.Έχει φωνάρα και φοβερά τραγούδια επίσης είναι (ή καλύτερα έχει μεγαλώσει)απο την υπέροχή μας Κώ.
    nalpha
    27.10.2006, 19:40
    Παιδιά εγώ θεωρώ ότι αυτό που κάνει το κάνει εκπληκτικά καλά.
    Είναι λαικός ερμηνευτής και οι περισσότερες επιλογές του είναι αξιόλογες.
    Χώρια που έχει φωνή γεννημένη για λαικό κυριίως τραγούδι (αποψή μου πάντα).

    Το κακό με το Νότη είναι πως έχει άποψη για όλα.
    Δεν είναι κακό βρε αδερφέ να πεις μια φορά "δε θα το σχολιάσω το τάδε θέμα".

    Μα για όλα πια άποψη ?

    Σε ξερολίαση μου κάνει αυτο..

    Να τον ακούω να τραγουδάει ναι (με χίλια ναι θα έλεγα!!),
    να μιλάει ΟΧΙ.



    sindy-windy
    27.10.2006, 23:02
    Παράθεση:

    Το μέλος KostasDjss στις 25-10-2006 στις 11:40 έγραψε...

    Προσωπικά τον ακούω μόνο σε ιδιαίτερες στιγμές μου. Είναι ο αγαπημένος μου ερμηνευτής και έχω όλους τους δίσκους του. ΛΑΤΡΕΥΩ το δίσκο οι ''Νοτες είναι 7ψυχες'' Όμως όσες φορές τον ακούω να μιλάει για άλλα θέματα πραγματικά κλείνω τα αφτία μου. Θα ήθελα τις απόψεις σας, όχι σαν άνθρωπο αλλά σαν ερμηνευτή και καλλιτέχνη...

    "Το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία είναι απέραντα μόνο που για το πρώτο δεν είμαστε ακόμα σίγουροι..." Αινσταιν

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 25-10-2006 11:59 ]




    ]

    συμφωνω.....ο Σφακιανακης ειναι εκπληκτικος τραγουδιστης και με ιδιαιτερη φωνη!!!!!
    megaloserwtikos
    28.10.2006, 00:51
    Το μόνο τραγούδι που μου άρεσε ήταν ένα που έλεγε ''σαν την παπαρούνα μοιάζεις''.
    Δεν θα ξεχάσω δε ότι πιο απίστευτο έχω ακούσει να λέει τραγουδιστής, με αφορμή κάποιο πρόβλημμα στις φωνητικές του χορδές πέρυσι, πήγε σε κάποιον ειδικό και αυτός του είπε και ήταν η πρώτη φορά που άκουγε κάτι τέτοιο στη ζωή του, ότι μπορεί να κάνει άσκηση και τοποθέτηση φωνής!
    Τώρα πια, όπως είπε ο ίδιος πάντα, στο αυτοκινητο πηγαίνοντας στο μαγαζί, κάνω κάνα μμμμμμμ, και έτσι κάνω τοποθέτηση στη φωνή μου.
    Μετα από 15 χρόνια στο τραγούδι ανακάλυψε τις ασκήσεις στην φωνή του.


    (Επίσης βρίσκω τα βιντεο κλιπ του, εντελώς κιτς και τραβηγμένα.)
    Tziamourani
    28.10.2006, 03:14
    Καλάαα.....άμα ακούω "τοποθέτηση φωνής" και μμμμμμμμμ τα νεύρα μου γίνονται φιδές. Την τοποθέτησε δηλαδή? Και που την έβαλε? Ρωτάω για να πάω να την βρω....!!!Αχ βρε Νότη...ακόμα να τοποθετήσεις τις νότες σου? Κρίμα και το όνομα ...