ελληνική μουσική
    458 online   ·  210.845 μέλη

    Mad secret concert Τσαλιγοπούλου!!

    ageras
    29.10.2006, 06:46

    Σε όσους αρέσει η Ελένη Τσαλιγοπούλου,το mad θα διοργανώσει μια από τις "μυστικές συναυλίες" που συνηθίζει.Προσωπικά πιστεύω πως θα έχει πολύ ενδιαφέρον γιατί σε αυτες τις συναυλίες διασκευάζουν τραγούδια και δεν λένε τίποτα από τα δικά τους.
    Ξέχασα να αναφέρω οτι μαζί της θα είναι οι "Micro"

    Nα και τι γράφει το Mad:
    MAD SECRET CONCERTS by FLOCAFE & SAMSUNG

    H ΕΛΕΝΗ ΤΣΑΛΙΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΙ ΟΙ MIKΡO Σ' ΕΝΑ ΑΝΑΤΡΕΠΤΙΚΟ LIVE!

    Πότε; Τετάρτη 15 Νοεμβρίου

    Πόσοι; Λίγοι μόνο τυχεροί

    Που; It's a Secret!

    Η Ελένη Τσαλιγοπούλου και οι Μίκρο παρουσιάζουν σ' ένα διαφορετικό live τις πιο ανατρεπτικές διασκευές που έχετε ακούσει ποτέ!

    Αν θέλετε περισσότερες λεπτομέρειες απλά πατήστε εδώ
    poison_girl
    29.10.2006, 12:27
    σε τοσα secret concert εχω στειλει κ ποτε δεν εχω κερδισειιιιιιι
    λες αυτο να ναι το τυχερο μου???
    tolaruba
    29.10.2006, 15:12
    me to kalo fotini!re pedia giati na ine secret...prosopika de m aresi i apopsi toy na pane mono ligoi.
    sunny_girl
    29.10.2006, 19:23
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 29-10-2006 στις 15:12 έγραψε...

    me to kalo fotini!re pedia giati na ine secret...prosopika de m aresi i apopsi toy na pane mono ligoi.

    συμφωνω βασουλινι!

    sindy-windy
    29.10.2006, 20:03
    ειναι για να κανουν φιγουρα τα μεγαλα καναλια και οι διοργανωτες!!!Αλλα μετα απο τη βανδη και τη Παπαριζου να βαλλουν τη Τσαλιγοπιπουλου?/Λιγο ασχετο νομιζω!!
    XeniaRodo
    30.10.2006, 11:41
    Γιατί; μια χαρά είναι....

    πάντως της Παπαρίζου και του Σάκη που έχω ακούσει ήταν πολύ ωραία.
    dimitrapan
    30.10.2006, 12:06
    Και της Βανδή λίγο που είχα δει, πολύ ωραίο ήταν... Νομίζω ότι ειδικά η ορχήστρα μου άρεσε πάρα πολύ...

    Πάντως γενικά μου αρέσει πολύ η ιδέα να βλέπουμε τραγουδιστές σε άλλο "ρόλο" από αυτόν που μας έχουν συνηθίσει...
    Giorgos
    30.10.2006, 13:15
    Παράθεση:
    Το μέλος tolaruba στις 29-10-2006 στις 15:12 έγραψε...

    ...re pedia giati na ine secret...?


    Μα γιατί... "Όταν μεγαλώσω, θέλω να γίνω ΜΤV!" (MAD)

    (ναι, παραλίγο...)


    Παράθεση:
    Το μέλος dimitrapan στις 30-10-2006 στις 12:06 έγραψε...

    Και της Βανδή λίγο που είχα δει, πολύ ωραίο ήταν...


    Ναι, αν σου αρέσει η Βανδή. Εμένα πάλι, μ' αυτό το καουμπόικο καπέλο και τις μπότες, μου θύμισε θηλυκό Clint Eastwood σε spaghetti western a la Sergio Leone. Και κάθε φορά που άνοιγε το στόμα της είχα ακριβώς την ίδια αντίδραση με τον Lee van Cleef στο "Ο Καλός, ο Κακός και η...Άφωνη" : ήθελα να την πυροβολήσω!

    Πέρα από την πλάκα, συμφωνώ με τη Μήτση για αυτά τα concepts, είναι πολύ καλές ιδέες. Το ενδιαφέρον έγκειται βασικά στις διαφορετικές ενορχηστρώσεις των κομματιών, οπότε το περισσότερο credit πηγαίνει πάντα σε ενορχηστρωτή και ορχήστρα παρά στον καλλιτέχνη (ή έτσι θα 'πρεπε, τουλάχιστον). Το ΜΤV ουσιαστικά καθιέρωσε αυτά τα Acoustic Live Concerts, με πολύ προσεγμένες παραγωγές και ενδιαφέρουσες ενορχηστρώσεις. Ήταν μια καλή ευκαιρία για πολλά ονόματα της -ευρύτερης- ροκ σκηνής να παρουσιάσουν ένα διαφορετικό, πιο μελωδικό πρόσωπο με ακουστικά όργανα (π.χ. τσέλο, πιάνο, φλάουτο) αντί του γνώριμου ηλεκτρικού/ηλεκτρονικού ήχου.

    Ναι, θα μου άρεσε πολύ η ιδέα να γίνει το ίδιο και με Έλληνες καλλιτέχνες. Αρκεί να είναι καλλιτέχνες. Προς το παρόν, καλές οι ιδέες (για τις προθέσεις αμφιβάλλω πάρα πολύ!), αλλά στην πράξη...άστο καλύτερα. Ελπίζω με την Τσαλιγοπούλου το αποτέλεσμα να είναι (πολύ) καλύτερο από εκείνο των προαναφερθέντων...αοιδ(ι)ών (sic).
    mariza18
    30.10.2006, 13:22
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 30-10-2006 στις 11:41 έγραψε...

    Γιατί; μια χαρά είναι....

    πάντως της Παπαρίζου και του Σάκη που έχω ακούσει ήταν πολύ ωραία.




    εχει κανει και ο σακης????????μα γιατι δεν το δειχνει???περιεργο παντως για τη τσαλιγοπουλου.Δεν το περιμενα..Ειδαμε τη Βανδη να τραγουδα ξενες επιτυχιες,αποδεικνύοντας μας πως η φωνη της δεν κατατασεται μονο στο λαικο ρεπερτοριο...ποιος ξερει τι θα δουμε να τραγουδα και η Τσαλιγοπουλου....
    dimitrapan
    30.10.2006, 13:28
    Παράθεση:

    Το μέλος Giorgos στις 30-10-2006 στις 13:15 έγραψε...
    Ναι, αν σου αρέσει η Βανδή. Εμένα πάλι, μ' αυτό το καουμπόικο καπέλο και τις μπότες, μου θύμισε θηλυκό Clint Eastwood σε spaghetti western a la Sergio Leone. Και κάθε φορά που άνοιγε το στόμα της είχα ακριβώς την ίδια αντίδραση με τον Lee van Cleef στο "Ο Καλός, ο Κακός και η...Άφωνη" : ήθελα να την πυροβολήσω!


    Κι η μπάντα πίσω έπαιζε Μορικόνε? χαχαχαχαχαχαχα!!! Αχ βρε Γιώργο, μου έφτιαξες το πρωινό...
    rompa
    16.11.2006, 15:17
    The secret revealed...
    Οι 200 μεγάλοι τυχεροί που έστειλαν μήνυμα και εξασφάλισαν μία από τις σπάνιες προσκλήσεις συγκεντρώθηκαν στο κατάστημα Flocafe της Λεωφόρου Συγγρού και, αφού φόρεσαν τα ειδικά φούξια Mad Secret Concerts bracelets, μπήκαν στα πούλμαν και ξεκίνησαν για το... μυστικό προορισμό - όπως και στα δύο προηγούμενα Mad Secret Concerts, οι 200 νικητές έμαθαν το χώρο της συναυλίας την τελευταία στιγμή, όταν τα πούλμαν έφτασαν και άνοιξαν τις πόρτες του έξω από το Fuzz Club της Λεωφόρου Βουλιαγμένης!

    Λίγο μετά τις 22:00 όλοι είχαν πάρει τις θέσεις τους και... ήρθε η ώρα για την έναρξη του τρίτου Mad Secret Concert by Flocafe & Samsung! Τη σκηνή κάλυπτε ένα λευκό πανί, στο οποίο διαγράφονταν οι σκιές της Ελένης Τσαλιγοπούλου και των Μίκρο, που ξεκίνησαν ανατρεπτικά και εντελώς απροσδόκητα, διασκευάζοντας το "Σαμποτάζ" της Λένας Πλάτωνος!
    Το πανί σηκώνεται και αποκαλύπτει την Ελένη Τσαλιγοπούλου καλύτερη από ποτέ, με styling που επιμελήθηκε η Αλεξάνδρα Κατσαΐτη (μαύρο κολάν, μακρύ μαύρο φόρεμα μαντό, extremely in fashion μαύρη ζώνη δεμένη ψηλά στη μέση και λαδί βελούδινες μπότες) και τους Μίκρο - Νίκος, Ρία, Γιάννης και Στέλιος. Το σκηνικό... απλά εντυπωσιακό: τέσσερα led screens και τα χαρακτηριστικά πανώ των Mad Secret Concerts στο background και, φυσικά, οι δύο πολυέλαιοι-σημεία αναφοράς των Mad Secret Concerts, στα δεξιά και τα αριστερά της σκηνής!
    Και αν η έναρξη ήταν ανατρεπτική, η συνέχεια ήταν κάτι παραπάνω από αυτό - o "Διπλός Γλυκός Καημός" του Γιώργου Μουζάκη μιξάρεται με το "Carnival" των Cardigans, το "Ξύπνα Αγάπη Μου" του Κώστα Γιαννίδη με το "I Feel Love" της Donna Summer, το "Μην Τον Ρωτάς Τον Ουρανό" του Μάνου Χατζιδάκι με το "Girl From Ipanema" του Antonio Carlos Jobim και το "Some Velvet Morning" του Lee Hazlewood και της Nancy Sinatra (στη διασκευή των Primal Scream και της Kate Moss) με το... "Το Φεγγάρι Κάνει Βόλτα" του Μίκη Θεοδωράκη!
    Το τρίτο Mad Secret Concert by Flocafe & Samsung έκλεισε με την Ελένη Τσαλιγοπούλου και τους Μίκρο να παίζουν το huge hit "Είναι Εντάξει Μαζί Μου" και να υποκλίνονται στον κόσμο -που όρθιος χειροκροτούσε και χόρευε συνεχώς καθόλη τη διάρκεια της συναυλίας- φωνάζοντας "Ευχαριστούμε το Mad!"
    Ολόκληρο το setlist του τρίτου Mad Secret Concert by Flocafe & Samsung είχε ως εξής:
    1. Σαμποτάζ
    2. 'Ασπρη Σοκολάτα / These Boots Are Made for Walking
    3. Διπλός Καημός / Carnival
    4. Ιλισσός
    5. Ξύπνα Αγάπη Μου / I Feel Love
    6. Πες Μου Μια Λέξη
    7. Απαγωγή
    8. Μην Τον Ρωτάς Τον Ουρανό / Girl From Ipanema
    9. Some Velvet Morning / Το Φεγγάρι Κάνει Βόλτα
    10. Tronik*Plasma
    11. Τα Επαγγέλματα
    12. Εγώ Σ' Αγάπησα Εδώ
    13. Είναι Εντάξει Μαζί Μου

    Το τρίτο Mad Secret Concert by Flocafe & Samsung, εκτός από τους 200 τυχερούς νικητές, παρακολούθησαν οι Νίκος Πορτοκάλογλου, Μανώλης Φάμελλος, Χρήστος Θηβαίος, Κώστας Λειβαδάς, Μάνος Πυροβολάκης, Ανδριάνα Μπάμπαλη, Τάμτα, Γρηγόρης Πετράκος, Νίκος Μίχας, Δόμνα Κουντούρη, Σοφία Στρατή, Ησαΐας Ματιάμπα, Στέλιος Μάξιμος και πολλοί πολλοί άλλοι

    mad.tv



    XeniaRodo
    16.11.2006, 16:33
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 16-11-2006 στις 15:17 έγραψε...

    Το πανί σηκώνεται και αποκαλύπτει την Ελένη Τσαλιγοπούλου καλύτερη από ποτέ, με styling που επιμελήθηκε η Αλεξάνδρα Κατσαΐτη (μαύρο κολάν, μακρύ μαύρο φόρεμα μαντό, extremely in fashion μαύρη ζώνη δεμένη ψηλά στη μέση και λαδί βελούδινες μπότες) και τους Μίκρο - Νίκος, Ρία, Γιάννης και Στέλιος.




    τι μου λές..... πω πω...

    ageras
    16.11.2006, 16:35
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 16-11-2006 στις 16:33 έγραψε...


    τι μου λές..... πω πω...



    χαχαχαχ Γεια σου ρε Ξένια!!!!!!!!!
    XeniaRodo
    16.11.2006, 16:40
    ααααααα εγώ τα γράφω σοβαρά και αυτοί γελάνε ρε....

    -πάντως ποτέ δε συμπάθησα την Tσαλιγοπούλου και σαν φωνή και σαν παρουσία, πολύ το παίζει.... δε μ' αρέσει, δε μ'αρέσει...-

    όλο κακίες γράφω τελευταία ε?
    ageras
    16.11.2006, 16:44
    Εκφράσου ελεύθερα!!!!!!!!!!
    Δημοκρατία έχομε!!!!!!!!!!!

    Αντε 'γεια μας SmileyCentral.com
    XeniaRodo
    16.11.2006, 16:56
    ναι,
    ένα που να σταυροκοπιέται θέλω admin

    AKOYΣ ANTMIN????
    spathasref
    17.11.2006, 03:50
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 16-11-2006 στις 15:17 έγραψε...

    The secret revealed...
    Οι 200 μεγάλοι τυχεροί που έστειλαν μήνυμα και εξασφάλισαν μία από τις σπάνιες προσκλήσεις συγκεντρώθηκαν στο κατάστημα Flocafe της Λεωφόρου Συγγρού και, αφού φόρεσαν τα ειδικά φούξια Mad Secret Concerts bracelets, μπήκαν στα πούλμαν και ξεκίνησαν για το... μυστικό προορισμό - όπως και στα δύο προηγούμενα Mad Secret Concerts, οι 200 νικητές έμαθαν το χώρο της συναυλίας την τελευταία στιγμή, όταν τα πούλμαν έφτασαν και άνοιξαν τις πόρτες του έξω από το Fuzz Club της Λεωφόρου Βουλιαγμένης!

    Λίγο μετά τις 22:00 όλοι είχαν πάρει τις θέσεις τους και... ήρθε η ώρα για την έναρξη του τρίτου Mad Secret Concert by Flocafe & Samsung! Τη σκηνή κάλυπτε ένα λευκό πανί, στο οποίο διαγράφονταν οι σκιές της Ελένης Τσαλιγοπούλου και των Μίκρο, που ξεκίνησαν ανατρεπτικά και εντελώς απροσδόκητα, διασκευάζοντας το "Σαμποτάζ" της Λένας Πλάτωνος!
    Το πανί σηκώνεται και αποκαλύπτει την Ελένη Τσαλιγοπούλου καλύτερη από ποτέ, με styling που επιμελήθηκε η Αλεξάνδρα Κατσαΐτη (μαύρο κολάν, μακρύ μαύρο φόρεμα μαντό, extremely in fashion μαύρη ζώνη δεμένη ψηλά στη μέση και λαδί βελούδινες μπότες) και τους Μίκρο - Νίκος, Ρία, Γιάννης και Στέλιος. Το σκηνικό... απλά εντυπωσιακό: τέσσερα led screens και τα χαρακτηριστικά πανώ των Mad Secret Concerts στο background και, φυσικά, οι δύο πολυέλαιοι-σημεία αναφοράς των Mad Secret Concerts, στα δεξιά και τα αριστερά της σκηνής!
    Και αν η έναρξη ήταν ανατρεπτική, η συνέχεια ήταν κάτι παραπάνω από αυτό - o "Διπλός Γλυκός Καημός" του Γιώργου Μουζάκη μιξάρεται με το "Carnival" των Cardigans, το "Ξύπνα Αγάπη Μου" του Κώστα Γιαννίδη με το "I Feel Love" της Donna Summer, το "Μην Τον Ρωτάς Τον Ουρανό" του Μάνου Χατζιδάκι με το "Girl From Ipanema" του Antonio Carlos Jobim και το "Some Velvet Morning" του Lee Hazlewood και της Nancy Sinatra (στη διασκευή των Primal Scream και της Kate Moss) με το... "Το Φεγγάρι Κάνει Βόλτα" του Μίκη Θεοδωράκη!
    Το τρίτο Mad Secret Concert by Flocafe & Samsung έκλεισε με την Ελένη Τσαλιγοπούλου και τους Μίκρο να παίζουν το huge hit "Είναι Εντάξει Μαζί Μου" και να υποκλίνονται στον κόσμο -που όρθιος χειροκροτούσε και χόρευε συνεχώς καθόλη τη διάρκεια της συναυλίας- φωνάζοντας "Ευχαριστούμε το Mad!"
    Ολόκληρο το setlist του τρίτου Mad Secret Concert by Flocafe & Samsung είχε ως εξής:
    1. Σαμποτάζ
    2. 'Ασπρη Σοκολάτα / These Boots Are Made for Walking
    3. Διπλός Καημός / Carnival
    4. Ιλισσός
    5. Ξύπνα Αγάπη Μου / I Feel Love
    6. Πες Μου Μια Λέξη
    7. Απαγωγή
    8. Μην Τον Ρωτάς Τον Ουρανό / Girl From Ipanema
    9. Some Velvet Morning / Το Φεγγάρι Κάνει Βόλτα
    10. Tronik*Plasma
    11. Τα Επαγγέλματα
    12. Εγώ Σ' Αγάπησα Εδώ
    13. Είναι Εντάξει Μαζί Μου

    Το τρίτο Mad Secret Concert by Flocafe & Samsung, εκτός από τους 200 τυχερούς νικητές, παρακολούθησαν οι Νίκος Πορτοκάλογλου, Μανώλης Φάμελλος, Χρήστος Θηβαίος, Κώστας Λειβαδάς, Μάνος Πυροβολάκης, Ανδριάνα Μπάμπαλη, Τάμτα, Γρηγόρης Πετράκος, Νίκος Μίχας, Δόμνα Κουντούρη, Σοφία Στρατή, Ησαΐας Ματιάμπα, Στέλιος Μάξιμος και πολλοί πολλοί άλλοι

    mad.tv





    Νοιώθω λίγο παράταιρος, ίσως να είμαι και κάπως μίζερος, αλλά θα το πω...
    Όλο αυτό το χαχαχούχα, το δήθεν και οι χορηγοί μόνο εμένα πειράζουν;

    Όσο για την Τσαλιγοπούλου, ενώ τη συμπαθώ πάρα πολύ ως φωνή και συμπεριφορά, τώρα τελευταία όλο και κάτι κάνει, το οποίο καταφέρνει να με ξενερώνει... Βεβαίως, αυτή η άποψη και η εκτίμηση δεν είναι ανάγκη να παρθούν σοβαρά από κανέναν, καθώς είναι καθαρά προσωπικές. Απλά ήθελα να τις εκφράσω.

    Στο ζουμί τώρα... Ελπίζω αυτό το "τρίτο Mad Secret Concert by Flocafe & Samsung" (Θεέ μου τί έκφραση-ξεφτίλα!), και πρωτίστως η λίστα τραγουδιών που εκτελέστηκαν σε αυτό, να αποτελέσει αφορμή για πολύ κόσμο, ώστε να γνωρίσει την αληθινά όμορφη πλευρά της ελληνικής -κυρίως- μουσικής. Να γίνει ένας μικρός Δούρειος Ίππος της ποιότητας στα σπλάγχνα του δηθενισμού.
    XeniaRodo
    17.11.2006, 09:31
    H κα Tσαλίγκο είχε "εμφανιστεί" και στα MAD awards (ή στα APIΩN δε θυμάμαι) με κομψή τουαλέτα και βεντάλια, παρέα με κάτι άλλους δε θυμάμαι τώρα σόρυ, και εκτελούσε τη Mισιρλού.... σε ροκ βερσιον βέβαια... μάλλον σε beat. Eίδες εσύ αγαπητέ μου καμιά αλλαγή στον πολύ κόσμο?
    Mε τις τουαλέτες και το στάιλινγκ θα φανεί η αλλαγή?

    Δευτερον, έχεις ακούσει τη Mισιρλού από τη Γιώτα Nέγκα?

    Kαλημέρα
    kadmilos
    03.01.2007, 20:40
    Εγω ειδα καποια αποσπασματα απο το συγκεκριμενο και επαθα πλακα.Αληθεια υπαρχει τροπος να βρω το Some Velvet Morning / Το Φεγγάρι Κάνει Βόλτα ?Αν το εχει κανενας μπορει να μου το δωσει η να μου πει που να το βρω?
    sea_like_eyes
    24.12.2007, 17:11
    Το ειδα ψες σε γνωστο καναλι , μεσανυχτα ! Θυμήθηκα καποιες-ους που φώναζαν οτι η τραγουδίστρια των Mikro δε εχει φωνή κτλ..κτλ..χμμμ..αν πιάσεις το νόημα της μουσικής τους δεν θα σε χαλάσει η φωνή !Αυτο φάνηκε και ψες . . . όταν έλεγαν να ‘’βαρέσουν’’ με beat (οι Μikro ντεεε) ο κόσμος (ηθελε δεν ηθελε) χόρευε ! Όμορφες διασκευές . . . χάρηκα ιδιαίτερα το Some Velvet Morning / Το Φεγγάρι Κάνει Βόλτα . . . !Η φωνή της Τσαλιγοπούλου O.k..τι να πω.. εκπληκτική ..και με τρελή διάθεση επίσης. Η ‘’φωνή’’ της Rias μου άρεσε . Ο ναι! Καταρχήν δεν τραγουδαει . . . μιλαει (γι’αυτό και ‘’φωνη’’) . . . ναι . . . κουβέντα με το κοινό και όποτε ήθελε πατούσε στον ρυθμό με αποτελέσματα συμπαθητικά ! Λεω συμπαθητικά για το κοινό δεν ήταν και στα ποιο τρελά του .Φαντάζομαι ένα κοινό που να ήταν ‘’εκπαιδευμένο’’ σε electro ρυθμούς . . . χαμός θα γινόταν !

    Υ.Γ 1. περίμενα να παίξουν περισσότερη ώρα . . . δυστυχώς με την χαρά έμεινα !

    Υ.Γ 2. όποιος είδε την εμφάνιση των Mikro κι έμεινε στην φωνή . . . ή το είδε εντελώς επαγγελματικά ( πρεπει να γράψω κρητική στο περιοδικο αυριοοοοο) ή δεν εχει ιδεα από το feeling που θέλει να περάσει το group . . .

    Y.Γ 3. Ria Mazine . . . μια αλλη Εllen Αlien . . . οση δεν γνωρίζετε την Ellen , καλο θα ηταν να τσεκάρετε τις συνεργασίες της με τον Dj Apparat ! Πραγματικά ‘’αλλου’’ . . . και όποιος κατάλαβε κατάλαβε !

    Y.Γ 4. "Mad secret concert Τσαλιγοπούλου + ΜiKro !! ''