ελληνική μουσική
    693 online   ·  210.831 μέλη

    Ψάχνω μουσικό κομμάτι με ακορντεόν Έλληνα συνθέτη

    Brokenchord
    30.10.2006, 23:31
    Ψάχνω ένα μουσικό κομμάτι ενός Έλληνα συνθέτη.(Σας φώτησα !!!) Το όργανο που ακούγεται είναι ένα ακορντεόν. Δεν ξέρω το όνομα του συνθέτη αλλά ούτε και του κομματιού. Θυμάμαι όμως τις νότες που σιγομουρμουρίζω όταν το αναπολώ.
    Λιπών πήγα στην ζωγραφική και ζωγράφισα μια χαζοπαρτιτούρα (Νάνε καλά η θεωρία) μπας γίνω ποιο συγκεκριμένος !!! Ιδού

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 30-10-2006 23:36 ]


    επισυναπτόμενα: acordeon.bmp 
    Jimy
    31.10.2006, 12:03
    Δώσε μερικά στοιχεία ακόμα θα βοηθήσει,εμένα συνειρμικά μου ήρθε του Καπνίση το
    "Άστο το χεράκι σου"
    ΑΝ είναι δηλαδή παλιό καινούργιο ακούγεται μαζί με κάποια ταινία ή είναι απο διαφήμιση!

    Brokenchord
    31.10.2006, 13:38
    Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι σχετικός καινούριο. Και νομίζω ότι για πρώτη φορά το άκουσα από την τηλεόραση. Τώρα διαφήμιση ή ταινία θα σε γελάσω κλίνω ποιο πολύ προς την ταινία ή τρέιλερ ταινίας αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος. Αν είχα άλλα στοιχειά να είσαι σίγουρος ότι θα τα έβαζα στο post αλλά να, βλέπεις, έχω την κακιά συνήθεια όταν ακούω ένα κομμάτι που μου αρέσει να μην ρωτάω πως και τι. Και έτσι την πατάω !!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου !!
    Α και κάτι ακόμα. Το κομμάτι που σου ήρθε συνειρμικά ήρθε γιατί διάβασες την παρτιτούρα η έτσι γενικότερα συνειρμικό αποτέλεσμα των λέξεων ακορντεόν και Έλληνας συνθέτης !!!


    Jimy
    31.10.2006, 13:48
    Δεν μπόρεσα να διαβάσω την παριτούρα γιατί δεν υποστηρίζει αυτή την μορφή το pc μου,το δεύτερο...έχω και αδυναμία στον Καπνίση,ξαναπροσπάθησε πάλι να το ξανα ακούσεις αν την δώ την παρτιτούρα ίσως και σου πώ ποιό είναι

    mdvq
    02.11.2006, 12:31
    Αν ειναι ορχηστρικο και καινουργιο ειναι μαλλον το battery calm απο τους Ελληνες Sunset boulevard !!!
    Brokenchord
    12.11.2006, 20:36
    Για να δούμε θα εμφανιστεί επιτέλους
    επισυναπτόμενα: acordeon.bmp