ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη

    Όταν τα 16χρονα δίνουν τροφή στα κανάλια....

    Cily
    05.12.2006, 17:02
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 03-11-2006 στις 16:12 έγραψε...

    Πραγματικα αυτα που ακουγαμε χροοονια πριν για τα αμερικανακια και λεγαμε "πω πω βρε παιδι μου,ειδες πως τα μεγαλωνουν τα παιδια τους εκει?!" μπικαμε στο ιδιο ολοιδιο τριπακι......Και το μονο σιγουρο ειναι,οτι αφου μπικαμε εμεις,σιγουρα μετα απο χρονια εξελιξης του πολιτισμου στις τριτες χωρες θα ερθει κ η σειρα τους εκει..(προς το παρων οι..."πολιτισμενοι" ακριβως επειδη ειναι αμαθεις οι υπολοιποι τους εκμεταλλευονται...με ολους τους πιθανους τροπους!)




    Και εγώ όταν άκουγα για πιστόλια και μανιακούς δολοφόνους στα σχολεία έλεγα ε...αυτό είναι μακριά απο εμάς. Έλα όμως που μας έφτασε και δυστυχώς δεν νομιζω να μας προσπεράσει.
    StavmanR
    08.12.2007, 17:53
    ...και αντίστοιχα όταν τα κανάλια ακονίζουν τις μασέλες τους πάνω στα κόκαλα 16χρονων...

    Ανταγωνισμός και ελεύθερη αγορά = μονοπώλιο και ανελευθερία ανθρώπου.

    Όταν ο πόνος και το ήθος έγιναν εμπορεύσιμα προϊόντα...
    marakiasteraki
    08.01.2008, 21:12
    Αν οι γονείς ήταν από την αρχή κοντά στα παιδιά...δε θα γινόταν τίποτα, γιατί θα είχαν πάρει σωστές βάσεις....
    Angelofdeath1990
    08.01.2008, 23:16
    για ολο το κακο φταινε τα media κ το internet....αν και το χρησημοποιω πολυ.....Εγω απο τοτε που σταματησα να βλεπω τηλεοραση νιωθω καλυτερα...ουτε καν ειδησεις δεν βλεπω ειναι μια ΠΑΡΩΔΙΑ ενα ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ....το μονο που σκεφτονται ειναι νουμερα με πολλα μηδενικα και δοξα....δεν λεω και εγω καλυτερος δεν ειμαι αναζητω την δοξα και τα μηδενικα αλλα λογο της αξιας μου και οχι εις βαρος των αλλων σαν παρασιτο........Αυτα ειναι που μαθαινει πια το κ***σχολειο στα παιδια...πως να κλεβουν καλυτερα μια δοξα που δεν τους ανηκει με αθεμιτο τροπο....αυτη ειναι η παιδια μας..
    εγω δεν τα παρεξηγω τα παιδια που κανανε παρτουζες απο τα 12 και 15 τους ακομη.....αυτο ξερουν αυτο κανουν...πιθικιζουν οπως οι μαριονετες της TV....οταν μεσα απο τις διαφημησεις μονο παρουσιαζουν την γυναικα σαν αντικειμενο μονο για σεξ τι περιμενεις...?...παντως οχι κατι καλο...κ***υς και β***α μας πασαρουν αυτα θα κανουμε και εμεις για μενα δεν υπαρχει θυμα και θυτης σε ολες αυτες τις ιστοριες....γνωριζω τον εκγληματια κατα προσωπο....με βιαζει και του λεω και ευχαριστω(μην το πω αλλιως...)οταν ανεχομαι τα σκουπιδια σκουπιδια θα σκορπισω...οπως ο καδος απορριματων με σκουπιδια τον γεμιζεις και σκουπιδια σου βγαζει ετσι και τα παιδια....σκουπιδια τα ταιζουν σκουπιδια θα βγαλουν λογικοτατο....επισης μεγαλη ευθηνη εχει και ο γονιος γιατι και αυτος οταν ταιζει σκουπιδια το παιδι του καλυτερα να το πετουσε στον δρομο και να του πει:ΕΠΙΒΙΩΣΕ....!!!!....σκληρο ε?καλυτερο και πιο εντιμο απο το ξεφτιλισου και πατα σε πτωματα για να ανεβεις ψηλα ειτε ειναι φιλοι ειτε γκομενες ειτε οτιδηποτε....βλεπω και μερικους συμμαθητες μου στην ηληκια μου....ΕΛΕΟΣ....ζουν εις βαρων καποιων αλλων και εχουν χασει το νοημα του σεβασμου και ΑΥΤΟσεβασμου και ΑΥΤΟεκτιμησης......μπορει και εγω να μην ειμαι κατι σημαντικο η καποιος ειδικος αλλα ειμαι ενας προβληματισμενος νεος αυτης της γενιας....της γενιας του χαους....και με προβληματιζει που δεν μπορω ευκολα να κανω παρεα με τους συνομηλικους μου...που δεν μπορω να κανω παρεα με κανεναν τους γιατι εγω ειμαι ο εξωγηινος που δεν ξερω τα χασισογραμμενα τραγουδια του καρβελα....δεν ειναι μονο οι μικροτερες ηλικιες που τρελαθηκανε κυριες και κυριοι...αλλα και οι μεγαλυτερες...απλως οι μικρες ηλικιες ΣΟΚΑΡΟΥΝ....πιο πολυ θα προτιμουσα τα οργια των χιπι παρα αυτα...αυτα ειναι οργια εκ προμελετης...και μην κατηγορητε τους δυτικους...γιατι εμεις φταιμε...συνηθως ενα παραδειγμα κακο το εχουμε προς αποφυγη και οχι προς επικροτηση...εμεις ειμαστε οι υπευθινοι για ολα αν κοιταξουμε στο καθρεπτη της ψυχης μας θα δουμε τον πραγματικο ΕΝΟΧΟ....αυτος που πρεπει ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ....ο ιδιος μας ο εαυτος....

    ΤΕΛΟΣ.....
    Stroumfita456
    09.01.2008, 08:49
    Παράθεση:

    Το μέλος marakiasteraki στις 08-01-2008 στις 21:12 έγραψε...

    Αν οι γονείς ήταν από την αρχή κοντά στα παιδιά...δε θα γινόταν τίποτα, γιατί θα είχαν πάρει σωστές βάσεις....


    Ενταξει να σου πω και κατι άλλο δεν φταίνε και πάντα οι γονεις όταν τα άλλα ειναι βληματα!!!!!!φταινε μεχρι κάποιο σημειο...μην θέλουμε πάντα να βρίσκουμε εξιλαστηριο θύμα για να την βγάζουμε καθαρή και να μην αναλαμβάνουμε την ευθύνη των πράξεων μας!
    swkraths
    10.01.2008, 14:35
    Μ' άρεσε πολύ ο τρόπος που τοποθετήθηκες....Και σίγουρα είσαι απ αυτούς που τους καίει περισσότερο το θέμα...Δυστυχώς όσο κι αν δε το παραδεχόμαστε έχουμε γίνει χερότεροι από πολλούς που κοροιδεύαμε...Και τα καλύτερα έρχονται..............

    Παράθεση:

    Το μέλος Angelofdeath1990 στις 08-01-2008 στις 23:16 έγραψε...

    για ολο το κακο φταινε τα media κ το internet....αν και το χρησημοποιω πολυ.....Εγω απο τοτε που σταματησα να βλεπω τηλεοραση νιωθω καλυτερα...ουτε καν ειδησεις δεν βλεπω ειναι μια ΠΑΡΩΔΙΑ ενα ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ....το μονο που σκεφτονται ειναι νουμερα με πολλα μηδενικα και δοξα....δεν λεω και εγω καλυτερος δεν ειμαι αναζητω την δοξα και τα μηδενικα αλλα λογο της αξιας μου και οχι εις βαρος των αλλων σαν παρασιτο........Αυτα ειναι που μαθαινει πια το κ***σχολειο στα παιδια...πως να κλεβουν καλυτερα μια δοξα που δεν τους ανηκει με αθεμιτο τροπο....αυτη ειναι η παιδια μας..
    εγω δεν τα παρεξηγω τα παιδια που κανανε παρτουζες απο τα 12 και 15 τους ακομη.....αυτο ξερουν αυτο κανουν...πιθικιζουν οπως οι μαριονετες της TV....οταν μεσα απο τις διαφημησεις μονο παρουσιαζουν την γυναικα σαν αντικειμενο μονο για σεξ τι περιμενεις...?...παντως οχι κατι καλο...κ***υς και β***α μας πασαρουν αυτα θα κανουμε και εμεις για μενα δεν υπαρχει θυμα και θυτης σε ολες αυτες τις ιστοριες....γνωριζω τον εκγληματια κατα προσωπο....με βιαζει και του λεω και ευχαριστω(μην το πω αλλιως...)οταν ανεχομαι τα σκουπιδια σκουπιδια θα σκορπισω...οπως ο καδος απορριματων με σκουπιδια τον γεμιζεις και σκουπιδια σου βγαζει ετσι και τα παιδια....σκουπιδια τα ταιζουν σκουπιδια θα βγαλουν λογικοτατο....επισης μεγαλη ευθηνη εχει και ο γονιος γιατι και αυτος οταν ταιζει σκουπιδια το παιδι του καλυτερα να το πετουσε στον δρομο και να του πει:ΕΠΙΒΙΩΣΕ....!!!!....σκληρο ε?καλυτερο και πιο εντιμο απο το ξεφτιλισου και πατα σε πτωματα για να ανεβεις ψηλα ειτε ειναι φιλοι ειτε γκομενες ειτε οτιδηποτε....βλεπω και μερικους συμμαθητες μου στην ηληκια μου....ΕΛΕΟΣ....ζουν εις βαρων καποιων αλλων και εχουν χασει το νοημα του σεβασμου και ΑΥΤΟσεβασμου και ΑΥΤΟεκτιμησης......μπορει και εγω να μην ειμαι κατι σημαντικο η καποιος ειδικος αλλα ειμαι ενας προβληματισμενος νεος αυτης της γενιας....της γενιας του χαους....και με προβληματιζει που δεν μπορω ευκολα να κανω παρεα με τους συνομηλικους μου...που δεν μπορω να κανω παρεα με κανεναν τους γιατι εγω ειμαι ο εξωγηινος που δεν ξερω τα χασισογραμμενα τραγουδια του καρβελα....δεν ειναι μονο οι μικροτερες ηλικιες που τρελαθηκανε κυριες και κυριοι...αλλα και οι μεγαλυτερες...απλως οι μικρες ηλικιες ΣΟΚΑΡΟΥΝ....πιο πολυ θα προτιμουσα τα οργια των χιπι παρα αυτα...αυτα ειναι οργια εκ προμελετης...και μην κατηγορητε τους δυτικους...γιατι εμεις φταιμε...συνηθως ενα παραδειγμα κακο το εχουμε προς αποφυγη και οχι προς επικροτηση...εμεις ειμαστε οι υπευθινοι για ολα αν κοιταξουμε στο καθρεπτη της ψυχης μας θα δουμε τον πραγματικο ΕΝΟΧΟ....αυτος που πρεπει ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ....ο ιδιος μας ο εαυτος....

    ΤΕΛΟΣ.....


    DJSOULIS
    10.01.2008, 21:31
    Παράθεση:
    "που δεν ξερω τα χασισογραμμενα τραγουδια του καρβελα...."



    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΚΑΡΒΕΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΣΙΣΟΤΡΑΓΟΥΔΟ ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΙ ΕΣΥ.
    ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΥΣΕΣ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ.
    Ο ΛΑΚΗΣ ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ

    -Γράφτηκα σ'αυτό το site... μόνο και μόνο για να σου απαντήσω για τα ΧΑΣΙΣΟΤΡΑΓΟΥΔΑ ΤΟΥ ΚΑΡΒΕΛΛΑ. Το θεώρησα μεγάλη αδικία να παρεξηγείτε κάτι έτσι και τόσο άδικα.
    Αν θες να σου στειλω το link να τα κατεβάσεις τα τραγούδια του και να μου απαντήσεις μετά.
    Thanks._

    Stroumfita456
    10.01.2008, 22:09
    Παράθεση:

    Το μέλος DJSOULIS στις 10-01-2008 στις 21:31 έγραψε...

    Παράθεση:
    "που δεν ξερω τα χασισογραμμενα τραγουδια του καρβελα...."



    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΚΑΡΒΕΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΣΙΣΟΤΡΑΓΟΥΔΟ ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΙ ΕΣΥ.
    ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΥΣΕΣ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ.
    Ο ΛΑΚΗΣ ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ

    -Γράφτηκα σ'αυτό το site... μόνο και μόνο για να σου απαντήσω για τα ΧΑΣΙΣΟΤΡΑΓΟΥΔΑ ΤΟΥ ΚΑΡΒΕΛΛΑ. Το θεώρησα μεγάλη αδικία να παρεξηγείτε κάτι έτσι και τόσο άδικα.
    Αν θες να σου στειλω το link να τα κατεβάσεις τα τραγούδια του και να μου απαντήσεις μετά.
    Thanks._



    δεν ειμαι και τοσο σιγουρη γι αυτο που λες αγαπητε DJSOULIS...!!!!Επισης ο καθενας κρίνει σύμφωνα με τα δικα του κριτηρια και οχι με αυτα που λεει ο Λακης Λαζόπουλος και κάθε Λακης Λαζοπουλος!!!!
    DJSOULIS
    11.01.2008, 07:30
    Παράθεση:
    δεν ειμαι και τοσο σιγουρη γι αυτο που λες αγαπητε DJSOULIS...!!!!


    Λοιπόν, για να σιγουρευτούμε όλοι γιά το τι λένε τέλοσπάντων οι στίχοι του Καρβέλα, και για το τι θέλει να θίξει ο "ποιητής" πατήστε το link που παραθέτω να ακούσετε και να δείτε την εκπομπή που έδωσε στον Μάκη Τριανταφυλλόπουλο.
    Οχι αποσπάσματα που βολεύουν, αλλά ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ.


    ΠΑΤΗΣΤΕ:ΖΟΥΓΚΛΑ - ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΒΕΛΑΣ

    Μετά θα ακούσω τι έχετε να πείτε αφού διαμορφώσετε κατ΄ιδίαν κι εσείς γνώμη και άποψη.

    Angelofdeath1990
    11.01.2008, 07:55
    παλια φιλε μου δεν ηξερα πως εγραφε ο Καρβελας...δεν εχω κατι εναντιον του απλως αναφερθικα γι αυτον γιατι αυτός εχει γραψει ολη την παρακμη της Αννιτας Πανιας σε στιχους κ κατι αλλα κατα την γνωμη μου απαραδεκτα τραγουδια που μας υποβαθμιζουν...επισης μου την σπαει που αυτα τα τραγουδια τα τραγουδανε ατομα με διανοητικη καθηστερηση και αυτον τον ενδιαφερει μονο το ευκολο χρημα...ξερω οτι μπορει να γραψει και κομματαρες απλως δεν φταιω εγω που ακολουθησε τον δρομο της παρακμης...
    Stroumfita456
    11.01.2008, 14:53
    Παράθεση:

    Το μέλος DJSOULIS στις 11-01-2008 στις 07:30 έγραψε...

    Παράθεση:
    δεν ειμαι και τοσο σιγουρη γι αυτο που λες αγαπητε DJSOULIS...!!!!


    Λοιπόν, για να σιγουρευτούμε όλοι γιά το τι λένε τέλοσπάντων οι στίχοι του Καρβέλα, και για το τι θέλει να θίξει ο "ποιητής" πατήστε το link που παραθέτω να ακούσετε και να δείτε την εκπομπή που έδωσε στον Μάκη Τριανταφυλλόπουλο.
    Οχι αποσπάσματα που βολεύουν, αλλά ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ.


    ΠΑΤΗΣΤΕ:ΖΟΥΓΚΛΑ - ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΒΕΛΑΣ


    Μετά θα ακούσω τι έχετε να πείτε αφού διαμορφώσετε κατ΄ιδίαν κι εσείς γνώμη και άποψη.



    Δεν χρειαζοται να δω αυτο που λες....την ειχα δει ολη την εκπομπουλα αγορι μου!!!!Και η γνωμη μου ειναι οτι και ολη την εκπομπη να δειχνανε και οχι οπως λες "τα αποσπασματα που βολευουν" την ίδια γνωμη θα ειχα!!!Νομιζω πως πρέπει να λήξει το θέμα εδω γτ η συζητηση ειναι για τα 16χρονα που δίνουν τροφη στα καναλια και οχι για το τι κανει ο κ.Καρβέλας!


    hartigan
    09.02.2008, 09:06
    Παει η νεολαία
    absurdus_delirium
    09.02.2008, 13:06
    Παράθεση:

    Το μέλος hartigan στις 09-02-2008 στις 09:06 έγραψε...

    Παει η νεολαία



    Όχι απ' τα 13, ρε hartigan...