ελληνική μουσική
    616 online   ·  210.844 μέλη

    Cesaria Evora-Εδω οσοι θα παμε στη συναυλια.

    DTango
    07.11.2006, 17:25
    Έχεις δίκιο beatlus εγώ έχω κάνει λάθος στις ημερομηνίες. Στις 4 και 5 Δεκεμβρίου στην Ιερά οδό 18-20 θα γίνει η συναυλία. Τα εισιτήρια κοστίζουν 45 ευρω στο bar 75 ευρω στην αρένα και 100 ευρω VIPs.Εισιτήρια θα βρείτε στα virgin magastores και για online http://www.ticetnet.gr. Εισιτήρια απ’ ότι βλέπω στο site υπάρχουν.

    KwnstantiaDouka
    07.11.2006, 20:55
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 07-11-2006 στις 12:55 έγραψε...


    - Dtango
    - Eneni
    - Dimitrapan
    - Beatlus
    - Ageras
    - semplice
    - Desmar
    - Hastaroth (?)
    - Megaloserwtikos
    - NassiaA
    - eneni



    Δημητρουλα μου λοιπον απ'οτι ειδα με τις ημερομηνιες δεν μπορω να ερθω..δεν θα ειμαι Αθηνα τοσο νωρις....λυπαμαι παιδια γι'αυτο και διαγραφω το ονομα μου απο τη λιστα
    Θα ειναι υπεροχα, να περασετε καλα
    dimitrapan
    07.11.2006, 22:36
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 07-11-2006 στις 15:41 έγραψε...
    Βρε παιδάκια... Είδα χθες την αφίσα στη Μεσογείων και... είχα δίκιο!

    Η Cesaria Evora είναι 4-5 Δεκεμβρίου στην "Ιερά Οδο"...


    Αχ βρε Σωτήρη, δεν σε ξαναμφισβητούμε ποτέ... Σμουυυυυυτς!!!

    Λοιπόν προτείνω να πάμε την δεύτερη μέρα, δηλ. την Τρίτη, 5 Δεκεμβρίου (σε bold για να το εμπεδώσουμε... )... Τι λέτε?

    Επίσης, τι εισιτήρια θα πάρετε???

    "Δεν είμαστε τίποτα, ας γίνουμε τα πάντα!"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dimitrapan στις 07-11-2006 22:38 ]


    dimitrapan
    07.11.2006, 22:40
    Παράθεση:

    Το μέλος KwnstantiaDouka στις 07-11-2006 στις 20:55 έγραψε...
    Δημητρουλα μου λοιπον απ'οτι ειδα με τις ημερομηνιες δεν μπορω να ερθω..δεν θα ειμαι Αθηνα τοσο νωρις....λυπαμαι παιδια γι'αυτο και διαγραφω το ονομα μου απο τη λιστα
    Θα ειναι υπεροχα, να περασετε καλα



    Κρίμα Κωνσταντία... Ελπίζω όταν έρθεις βέβαια να καταφέρουμε να τα πούμε κάποια στιγμή... Φιλιά πολλά!!!
    semplice
    07.11.2006, 22:42
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 07-11-2006 στις 22:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 07-11-2006 στις 15:41 έγραψε...
    Βρε παιδάκια... Είδα χθες την αφίσα στη Μεσογείων και... είχα δίκιο!

    Η Cesaria Evora είναι 4-5 Δεκεμβρίου στην "Ιερά Οδο"...


    Αχ βρε Σωτήρη, δεν σε ξαναμφισβητούμε ποτέ... Σμουυυυυυτς!!!

    Λοιπόν προτείνω να πάμε την δεύτερη μέρα, δηλ. την Τρίτη, 5 Δεκεμρβίου (σε bold για να το εμπεδώσουμε... )... Τι λέτε?

    Επίσης, τι εισιτήρια θα πάρετε???



    Δημητρούλα μ δεν συμφωνώ για ΤΡΙΤΗ 5 ΔΕΚΕΜΡΒΙΟΥ
    Ειμαι μόνο μέσα για την ΤΡΙΤΗ 5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

    μουαχαχαχαχααχαχαχαχα (εξυπνάκιας και έτσι!!!)))
    SmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.com

    Α ρε σαίνι αμέσως το είδες και το διόρθωσες!Ούτε πλάκα δεν μπορούμε να σου κάνουμε!!SmileyCentral.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : semplice στις 07-11-2006 22:45 ]


    dimitrapan
    07.11.2006, 22:45
    Σωστά... Γιατί αν πήγαινα εγώ στις 5 Δεκεμρβίου και εσύ στις 5 Δεκεμβρίου άντε να βρισκόμασταν...

    (Καλά, αφού το διόρθωσα αμέσως, πότε πρόλαβες και το είδες βρε θηρίο??? )
    semplice
    07.11.2006, 22:50
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 07-11-2006 στις 22:45 έγραψε...

    Σωστά... Γιατί αν πήγαινα εγώ στις 5 Δεκεμρβίου και εσύ στις 5 Δεκεμβρίου άντε να βρισκόμασταν...

    (Καλά, αφού το διόρθωσα αμέσως, πότε πρόλαβες και το είδες βρε θηρίο??? )




    SmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.comSmileyCentral.com



    SmileyCentral.com



    Desmar
    07.11.2006, 22:55
    Στο μπαρ θα γίνεται σφαγή ... των 75 ή των 100?????

    Εγώ δεν έχω πρόβλημα διαλέξτε και ότι θέλουν οι πολλοί!!!!!!

    και με την μέρα είμαι οκ ... αν όλα πάνε καλά θα έχω μάθημα αλλά δεν πειράζει ...







    KwnstantiaDouka
    07.11.2006, 23:49
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 07-11-2006 στις 22:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος KwnstantiaDouka στις 07-11-2006 στις 20:55 έγραψε...
    Δημητρουλα μου λοιπον απ'οτι ειδα με τις ημερομηνιες δεν μπορω να ερθω..δεν θα ειμαι Αθηνα τοσο νωρις....λυπαμαι παιδια γι'αυτο και διαγραφω το ονομα μου απο τη λιστα
    Θα ειναι υπεροχα, να περασετε καλα



    Κρίμα Κωνσταντία... Ελπίζω όταν έρθεις βέβαια να καταφέρουμε να τα πούμε κάποια στιγμή... Φιλιά πολλά!!!



    Δημητρουλα μου οποτε θελεις Οταν ερθω Αθηνα θα σου πω....!!
    Ειδα την Cesari Evora σε ενα festival......παιδια ειναι υπεροχη, ενας ηλιος στη σκηνη
    megaloserwtikos
    08.11.2006, 02:32
    ...καλά και να μην έρθει κάποιος, με 200 αργότερα, πάει στο Πράσινο Ακρωτήρι-και διακοπούλες πακέτο- και την βλέπει που τραγουδάει τζάμπα...


    Desmar
    08.11.2006, 15:09
    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 08-11-2006 στις 02:32 έγραψε...

    ...καλά και να μην έρθει κάποιος, με 200 αργότερα, πάει στο Πράσινο Ακρωτήρι-και διακοπούλες πακέτο- και την βλέπει που τραγουδάει τζάμπα...





    Λες τελικά να οργανώσουμε μια εκδρομή ΜΗ στο πράσινο ακρωτήρι και επί τι ευκαιρία να ακούσουμε και την Θεά????

    Εμ... να ξεκινήσουμε την λίστα?


    DTango
    08.11.2006, 15:18
    Παιδιά συμφωνώ και εγώ για το Πράσινο Ακρωτήρι πρέπει να κανονίσουμε από τώρα τις διακοπές μας. Δήμητρα βαλε και μένα την Τρίτη 5 Δεκεμβρίου αλλά με εισιτήριο 45 ευρω στο bar.Αν δεν συμφωνείτε και θέλατε να πατε στην αρένα δεν υπάρχει πρόβλημα (θα έρθω και εγώ να σας βρω πηδώντας τα κιγκλιδώματα) Αν κάποιος έχει πρόβλημα για το πως θα κατεβεί μέχρι την Ιερά οδό και μένει προς τα μέρη μου κανονίζουμε και κατεβαίνουμε παρέα.
    eneni
    08.11.2006, 21:42
    Λοιπον να οργανωθουμε λίγο;
    Να ορίσουμε μερα; εγω συμφωνώ με την πρόταση της Δήμητρας για Τρίτη.
    ειναι εντάξει αυτό με τους υπόποιπους ; για να κανονισουμε και εισιτηρια μετα.

    Α και κατι άλλο: Ξέρει κανεις τι ωρα αρχίζει;
    Desmar
    08.11.2006, 21:54
    Ελένη μου αρχίζει στις 9:00 μμ ... Τρίτη είναι οκ!

    Μπορούμε από ότι είδα να κάνουμε κράτηση on line και να πάρουμε τα εισητήρια από εκεί ήήήήήήήήήήήήήήήήήή ..... να κανονίσουμε καφεδάκι στην Αθήνα μια από τις επόμενες ημέρες και να περάσουμε να πάρουμε τα εισητήριά μας από ....

    Virgin Megastores

    Αθήνα : Σταδίου 7-9 Σύνταγμα, Τηλ: 210 33 14 788
    Ωρες Λειτουργίας : Δευ - Παρ : 10:00 - 20:00, Σαβ: 10:00 - 19:00

    Λοιπόν? ... τι λέτε?


    eneni
    08.11.2006, 21:57
    Παράθεση:

    Το μέλος Desmar στις 08-11-2006 στις 21:54 έγραψε...

    Ελένη μου αρχίζει στις 9:00 μμ ... Τρίτη είναι οκ!






    τελεια! Ευχαριστω!!

    Soiram
    09.11.2006, 03:40
    Συγγνώμη αν είμαι λίγο εκτός θέματος, απλά ήθελα να ρωτήσω, δεν φαίνονται σε κανέναν σας εξωφρενικές οι τιμές των εισητηρίων; 45 ευρώ για το μπάρ; Συγγνώμη δηλαδή αλλά όντως να πληρώσω να πάω στο Πράσινο Ακρωτήρι, και θα έχω κάνει και διακοπές! Μου φαίνεται πως η ξυπόλυτη ντίβα, άφησε την φτωχολογία πίσω της και φόρεσε τα Prada...Και μετά σου λέει μουσική (πολιτισμός) για όλους...
    Ελπίζω να μην σας χαλάω τη διάθεση...θα περάσετε πολύ καλά όσοι πάτε! Όσο για τους υπόλοιπους, τους μη έχοντες, θα αρκεστούμε να την ακούμε στο cd...
    kifa
    09.11.2006, 04:17
    Παράθεση:

    Το μέλος Soiram στις 09-11-2006 στις 03:40 έγραψε...

    Συγγνώμη αν είμαι λίγο εκτός θέματος, απλά ήθελα να ρωτήσω, δεν φαίνονται σε κανέναν σας εξωφρενικές οι τιμές των εισητηρίων; 45 ευρώ για το μπάρ; Συγγνώμη δηλαδή αλλά όντως να πληρώσω να πάω στο Πράσινο Ακρωτήρι, και θα έχω κάνει και διακοπές! Μου φαίνεται πως η ξυπόλυτη ντίβα, άφησε την φτωχολογία πίσω της και φόρεσε τα Prada...Και μετά σου λέει μουσική (πολιτισμός) για όλους...
    Ελπίζω να μην σας χαλάω τη διάθεση...θα περάσετε πολύ καλά όσοι πάτε! Όσο για τους υπόλοιπους, τους μη έχοντες, θα αρκεστούμε να την ακούμε στο cd...




    Εγω λέω αντι να δωσω 75 ή 100 € , να μπω τζαμπα και να τις πάρω ενα ζευγάρι παπούτσια .. :) ... πλακα κανω ...

    Συμφωνω εν μέρει με την αποψη σου περι ακριβού εισητηρίου .. υπάρχει βέβαια η περίπτωση οι οργανωτες να το έβαλαν τοσο συμφωνα με τις τιμες των εκτός Ελλάδος εμφανισεων της Σεζάρια ... Βέβαια κανεις δε σκέφτηκε τον Έλληνα ... οτι με αυτη τι τιμή οποιος παει θα κοψει απο καπου αλλου και μαλιστα .. σε βασικα του είδη ...

    Όπως και να χει .. ειναι ακριβά ... και δυστυχώς ειναι από τους λόγους που μπορεί αρκετοι να μην πανε ... κριμα ...


    megaloserwtikos
    09.11.2006, 14:07
    Οταν έγραψα ην κακιούλα, ακριβώς αυτό σκεφτόμουν. Τα πανάκριβα εισιτήρια...
    Desmar
    10.11.2006, 22:12
    ...Πραγματικά λυπάμαι που είναι τόσο ακριβά τα εισητήρια (όπως σε όλες σχεδόν τις συναυλίες) ... γιατί είναι μια ξεχωριστή φωνή και αξίζει να μπορέσουν να την δουν όλοι ...

    Επειδή οι μέρες περνάνε και θα πρέπει να οργανωθούμε όμως ... έχουμε και λέμε:

    Τρίτη 5 Δεκεμβρίου 2006, "Ιερά Οδό", 9:00 μμ

    - Dtango
    - Eneni
    - Dimitrapan
    - Beatlus
    - Ageras
    - semplice
    - Desmar
    - Hastaroth (?)
    - Megaloserwtikos
    - NassiaA

    Δηλώστε συμμετοχή όσοι ενδιαφέρεστε γιατί πρέπει να κανονίσουμε για τα εισητήρια ... οι μέρες περνάνε ... τικ τακ ...τικ τακ ...




    eneni
    13.11.2006, 10:05
    Εχει παρει κανεις εισιτήρια;
    αν όχι, εγώ λέω να παρουμε των 45 ευρώ ωστε να μην πάει και πανάκριβα αλλά και να είμαστε στο μπαρ για να μπορει και κάποιος αν θελει να ερθει αργοτερα να μας βρει.
    και να μην υπαρχει προβημα με θέσεις, ποτε θα κλεισουμε, ποιος θα κλεισει, αν θα ειμαστε ολοι μαζι κλπ.
    τι λέτε;