ελληνική μουσική
    830 online   ·  210.833 μέλη
    tsagkarousianos
    09.11.2006, 00:45
    Δύο τύποι μοιράζονται ένα διώροφο σπίτι. Ένα βράδυ λοιπόν, κατά τις 3 τα ξημερώματα, ο από πάνω αρχίζει να παίζει ντραμς Καπ καπ απ' κατ, κατ καν γκαπ γκαπ......
    Ανεβαίνει ο από κάτω έντρομος, με τα σώβρακα.
    Από κάτω: "Καλά ρε φίλε τρελάθηκες; Ξέρεις τι ώρα είναι;;"
    Από πάνω: "Τελευταία πρόβα! Αύριο έχω συναυλία με το συγκρότημα. Σου υπόσχομαι ότι δε θα επαναληφθεί... "
    Ο από κάτω σκέφτεται, άντε, αφού δε θα επαναληφθεί, δε βαριέσε... και φεύγει...

    Το επόμενο βράδυ, χαράματα, ο από πάνω αρχίζει και κοπανάει τα ντραμς, βαβούρα, Καπ καπ απ' κατ, κατ καν γκαπ γκαπ..., .
    Ξυπνάει ο από κάτω, ανεβαίνει πάνω και βάζει τις φωνές..: "ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΑΝΑΙΣΘΗΤΕ, ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ γ**** ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ, ΤΙ ΚΟΠΑΝΑΣ;" Από πάνω: "Τελευταία πρόβα! Αύριο θα παίξουμε τελικά, σήμερα αναβλήθηκε η συναυλία..."
    Ο από κάτω φεύγει, αφού πρώτα αποσπά την υπόσχεση ότι αυτή η κατάσταση δε θα επαναληφθεί.
    Φυσικά το επόμενο βράδυ, γύρω στις 4, ο από πάνω αρχίζει να βαράει τα ντραμς, πανικός, κόλαση, Καπ καπ απ' κατ, κατ καν γκαπ γκαπ.... .
    Ανεβαίνει ο από κάτω με την τσίμπλα στο μάτι, "ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ; ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ Ή ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ;"
    Από πάνω : "Τελευταία πρόβα, αύριο θα ξαναπαίξουμε γιατί μας γούσταρε το αφεντικό του club..."
    Το επόμενο βράδυ (κλασικά), ο από πάνω αρχίζει να 'τα χώνει στα ντραμς- Καπ καπ απ' κατ, κατ καν γκαπ γκαπ..., με τις ώρες.
    Από τον από κάτω, ούτε φωνή, ούτε ακρόαση...
    Περνάνε δύο ώρες, ο από πάνω παίζει ακόμη, ο από κάτω νεκρική σιγή...
    "Ρε μπας και έπαθε τίποτα;", σκέφτεται ο τύπος, και κατεβαίνει κάτω να δει αν ο άλλος είναι εντάξει. Κοιτάει στο υπνοδωμάτιο, το κρεβάτι άστρωτο, ο τύπος πουθενά.
    Κοιτάει στη κουζίνα... τίποτα.
    Κοιτάει στο σαλόνι... τίποτα.
    Βλέπει φως στο μπάνιο, πλησιάζει ανοίγει τη πόρτα, και βλέπει τον από κάτω να αυνανίζεται.
    Από πάνω : "Καλά δε ντρέπεσαι στην ηλικία σου...;"
    Από κάτω : "Τελευταία πρόβα...! ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΣΕ Γ....Ω!"

    poison_girl
    09.11.2006, 14:30


    Desmar
    10.11.2006, 00:51



    __ilias__
    10.11.2006, 23:33
    Εδω σας γραφω και εγω ενα ανεκδοτακι που μου εστειλε ενας φιλος.. Ελπιζω να μην το ξερετε!
    ----------------------------------------
    Ο Ταρζάν πάει διακοπές στην Ελλάδα....
    Καθώς γυρίζει από δω κι από κει κάποια στιγμή βρίσκεται σε ένα χωριό κι έρχεται φάτσα κάρτα με ένα τσοπάνη! Καθώς τον βλέπει ο τσοπάνης με το τιγρέ μισοφόρι τον ρωτά;
    - Τι σαι συ;
    - Ο Ταρζάν, του λέει...
    - Και τι κάνεις εδώ, ωρέ;;
    - Διακοπές!!!!!
    - Και τι δουλειά κάνεις, ωρέ;;;
    - Εγώ;;;... Μιλάω με τα ζώα!!!
    - Σοβαρά; Μωρ τι μας λες;
    Δεν προλαβαίνει καλά καλά να το πει και έρχεται μπροστά απ τον Ταρζάν ο σκύλος του τσοπάνη:
    - Γουφ, γουφ!!! κάνει ο σκύλος...
    - Γουφ , γαβ, γαβ, γουβ... κάνει ο Ταρζάν....
    - Γαβ, γαβ, γαβ, γουβ!!! Κάνει ο σκύλος....
    - Τι γίνεται μωρέ εδώ; Τον ρωτάει ο τσοπάνης τον Ταρζάν...
    - Ο σκύλος σου φίλε μου έχει παράπονα...
    - Τι παράπονα, ωρέ;
    - Μόλις μου πε ότι τον κακομεταχειρίζεσαι, τον αφήνεις νηστικό, τον βρίζεις, τον πετάς έξω το χειμώνα με το κρύο.......
    Με τσαντίλα ο τσοπάνος αποφεύγει να απαντήσει...
    Καθώς προχωράνε προς τη στάνη του τσοπάνη σκάει μύτη η γάτα του τσοπάνη:
    - Νιάου, νιαρρρρρ, νιάου η γάτα....
    - Νιαρ, νιαρ, νιαρ, νιάοουουουου, ο Ταρζάν...
    - Ξανά νιάου, νιάου, νιάου η γάτα...
    Πετάγεται πάλι ο τσοπάνης και ρωτάει:
    - Τι έγινε πάλι;
    - Η γάτα σου φίλε μου έχει παράπονα....
    - Τι παράπονα;
    - Μου πε ότι την κακομεταχειρίζεσαι, την κλωτσάς, την αφήνεις νηστική, τη βρίζεις, σκουπίζεις τα πόδια σου πάνω της..........
    Ρε τον πούστη πώς τα βρίσκει όλα αυτά , αναρωτιέται ο τσοπάνης.
    Τέλος πάντων μπαίνουν μέσα στη στάνη και βλέπουν την κατσίκα:
    - Μπεεεεεεεε!!!! Η κατσίκα....
    - Μπεεεεε!!!!! Ο Ταρζάν...
    - Μπεεεεε!!! Η κατσίκα....
    - Μπεεεεε!!! Ο Ταρζάν...
    Πετάγεται κι ο τσοπάνης και φωνάζει:
    - Μην την ακούς αυτήν!! Είναι ψεύτρα!!!!!!!!
    Αυτή μου την έπεσε πρώτη!!!!!!!!!!

    punkster
    11.11.2006, 18:39
    ΧΕ ΧΕ ΧΕ ΧΕ ΧΕ ΧΕ ΧΕ!!!!!!!!!!


    poison_girl
    11.11.2006, 22:30
    χαχαχαχαχαχαχαχαχααααχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα
    tsagkarousianos
    13.11.2006, 18:50
    Πώς λένε οι ανθρωποφάγοι έναν άνθρωπο που τρέχει; ---------> fast food!

    Πώς λένε οι ανθρωποφάγοι μια έγκυο γυναίκα; ---------> kinder εκπληξή!

    Ποιό είναι το αντίθετο του πείθω; ---------> Το μπροθτά.

    Τι κοινό έχει ο τεμπέλης με την διοξύνη; ---------> Και ο τεμπέλης δύο ξύνη(ει)!

    Γιατί ο Μπάτμαν έχει πολλά λεφτά; ---------> Επειδή πιάνει συνέχεια το(ν) Τζόκερ


    tsagkarousianos
    13.11.2006, 18:55
    Πάει ένας χωριάτης στο γιάτρο και του λέει:
    - "Γιατρέ μου δεν έχω στύση με τίποτα, τι να κάνω;"
    - "Λοιπόν, θα παίρνεις αυτό το φάρμακο, λίγο-λίγο, κάθε μέρα".
    Αυτός όμως επειδή δε μπορούσε να περιμένει το πίνει όλο μονοκοπανιάς. Πάει στη γυναίκα του με την οποία κάνουν έρωτα 10 φορές, μετά πάει και το κάνει με τη γειτόνισσα, τον παπά, τον πρόεδρο και σχέδον όλους τους κατοίκους του χωριού. Έτσι όλοι είχαν ανέβει στο βουνό.

    Αυτός τελικά πάει στο γιατρό για να τον κάνει να σταματήσει να έχει τόσο μεγάλες ορμές.
    - "Θα βάλεις το μόριο σου στη μπαταρία του τρακτέρ σου και θα της κάνεις ηλεκτρσόκ. Έτσι θα σταματήσεις", του λέει ο γιατρός.
    Πάει ο χωριάτης και τη βάζει στη μπαταρία. Εν το μεταξύ ένας που τον παρακολουθούσε ανεβαίνει στο βουνό και φωνάζει στους άλλους:

    - "Τρέξτε γρήγορα στην κορυφή, θα μας γ.......... όλους. Τη φορτίζει τώρα!"






    tsagkarousianos
    13.11.2006, 19:06
    2 μαυροι κατουρανε σε ενα ποταμι απο μια γεφυρα.΄΄Κρυα τα νερα σημερα΄΄λεει ο ενας.΄΄Και βαθια!΄΄του απανταει ο αλλος.
    punkster
    13.11.2006, 23:48

    poison_girl
    15.11.2006, 02:18
    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 13-11-2006 στις 19:06 έγραψε...

    2 μαυροι κατουρανε σε ενα ποταμι απο μια γεφυρα.΄΄Κρυα τα νερα σημερα΄΄λεει ο ενας.΄΄Και βαθια!΄΄του απανταει ο αλλος.




    αυτο δεν το πολυκαταλαβα!!!!
    tsagkarousianos
    15.11.2006, 20:01
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 15-11-2006 στις 02:18 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 13-11-2006 στις 19:06 έγραψε...

    2 μαυροι κατουρανε σε ενα ποταμι απο μια γεφυρα.΄΄Κρυα τα νερα σημερα΄΄λεει ο ενας.΄΄Και βαθια!΄΄του απανταει ο αλλος.




    αυτο δεν το πολυκαταλαβα!!!!




    xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax
    μην σπαζοκεφαλιάζεσαι ...............είναι θέμα μεγέθους....................
    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαα


    poison_girl
    15.11.2006, 22:35
    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 15-11-2006 στις 20:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 15-11-2006 στις 02:18 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 13-11-2006 στις 19:06 έγραψε...

    2 μαυροι κατουρανε σε ενα ποταμι απο μια γεφυρα.΄΄Κρυα τα νερα σημερα΄΄λεει ο ενας.΄΄Και βαθια!΄΄του απανταει ο αλλος.




    αυτο δεν το πολυκαταλαβα!!!!




    xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax
    μην σπαζοκεφαλιάζεσαι ...............είναι θέμα μεγέθους....................
    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαα







    tsagkarousianos
    15.11.2006, 23:32
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 15-11-2006 στις 22:35 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 15-11-2006 στις 20:01 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 15-11-2006 στις 02:18 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 13-11-2006 στις 19:06 έγραψε...

    2 μαυροι κατουρανε σε ενα ποταμι απο μια γεφυρα.΄΄Κρυα τα νερα σημερα΄΄λεει ο ενας.΄΄Και βαθια!΄΄του απανταει ο αλλος.




    αυτο δεν το πολυκαταλαβα!!!!




    xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax
    μην σπαζοκεφαλιάζεσαι ...............είναι θέμα μεγέθους....................
    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαα












    tsagkarousianos
    15.11.2006, 23:39
    Πάει ο Τοτός στο γιατρό και συναντάει ένα κοριτσάκι που περιμένει και κλαίει...
    Γιατι κλαίς τη ρωτά ο Τοτός.
    Να ήρθα να κάνω εξέταση αίματος και ο αδελφός μου είπε οτι για να σου πάρουν αίμα σου κόβουν ένα κομμάτι απο το δάκτυλο λέει το κοριτσάκι.
    Αμέσως ο Τοτός αρχίζει τα κλάματα και τις φωνές.
    Καλά εσύ γιατι κλαίς έτσι ξαφνικά τον ρωτά το κοριτσάκι.....
    Γιατι εγλω ήρθα για ανάλυση ούρων......απαντά ο Τοτός.




    επισυναπτόμενα: drumsportal01.gif 
    tsagkarousianos
    15.11.2006, 23:45
    ΄1) Πώς λέγεται ο αστυνομικός που πίνει πορτοκαλάδα...?

    2) Πως λέγεται αυτή που έχει καλή καρδιά και πρόκειται να την εκτελέσουν...?

    3) Πώς λέγεται ο γύφτος που έχει Αιγυπτιακή καταγωγή....?

    4) Πως λέγεται ο Γάλλος δολοφώνος...?
    movflower
    15.11.2006, 23:48
    ε πες μας καλέ!!!!
    poison_girl
    18.11.2006, 22:46
    Παράθεση:

    Το μέλος tsagkarousianos στις 15-11-2006 στις 23:45 έγραψε...

    ΄1) Πώς λέγεται ο αστυνομικός που πίνει πορτοκαλάδα...?

    2) Πως λέγεται αυτή που έχει καλή καρδιά και πρόκειται να την εκτελέσουν...?

    3) Πώς λέγεται ο γύφτος που έχει Αιγυπτιακή καταγωγή....?

    4) Πως λέγεται ο Γάλλος δολοφώνος...?



    πωωωωωωωως?
    poison_girl
    18.11.2006, 22:47
    Η Εύα περπατούσε στους κήπους του Παραδείσου με μια πολύ θλιμμένη έκφραση στο πρόσωπό της. Ξαφνικά, άκουσε τη φωνή του Θεού να τη ρωτάει:
    - Τι δεν πάει καλά στη ζωή σου;
    Η Εύα απάντησε ότι δεν είχε με ποιον να μιλήσει.
    Ο Θεός, που ήθελε να τη βλέπει ευτυχισμένη, είπε ότι μπορούσε να δημιουργήσει έναν σύντροφο για εκείνη, τον οποίο θα ονόμαζε «άντρα».
    - Θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ για να μην είσαι μόνη, συνέχισε ο Θεός, αλλά ακόμα κι έτσι δεν υπόσχομαι πολλά, καθώς εσύ έχεις ήδη πάρει τα καλύτερα στοιχεία και δεν πρέπει να πλάσω δύο ίδια πράγματα. Το καινούριο αυτό δημιούργημά μου θα είναι ατελές, θα του λείπει ένα πλευρό. Θα λέει πολλά ψέματα και, όταν αισθάνεται ανασφάλεια, θα φέρεται υπεροπτικά.
    - Κανένα προτέρημα;
    - Σκέφτομαι. Ίσως, για να μην ανησυχείς για την τροφή, θα είναι πιο επιδέξιο όταν θα χρειάζεται να κυνηγήσει ζώα. Ωστόσο, μην σου προκαλέσει εντύπωση αν θα είσαι αναγκασμένη να ακούς διάφορες ιστορίες για τις ικανότητες και το θάρρος του πριν τα παραδώσει για να φαγωθούν.
    - Τουλάχιστον θα σκοτώσει λιγάκι τη μονοτονία αυτού του Παραδείσου, είπε η Εύα.
    - Συμφωνώ, θα φέρεται όμως σαν παιδάκι και θα διασκεδάζει με ανοησίες, παραδείγματος χάριν καβγαδίζοντας και κλοτσώντας μια μπάλα.
    - Ακόμα κι έτσι θα είναι καλύτερα από το να είμαι μόνη μου όλη μέρα, επέμεινε η Εύα.
    Ο Θεός σκέφτηκε και ξανασκέφτηκε και τέλος είπε:
    - Εντάξει. Όμως, επειδή εκτός από όλα τα άλλα θα είναι και πολύ ματαιόδοξος, πρέπει να θέσω έναν όρο.
    - Και ποιος είναι αυτός;
    - Πρέπει να τον αφήσεις να πιστεύει ότι δημιουργήθηκε πρώτος!...
    tsagkarousianos
    19.11.2006, 10:29
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 18-11-2006 στις 22:47 έγραψε...

    Η Εύα περπατούσε στους κήπους του Παραδείσου με μια πολύ θλιμμένη έκφραση στο πρόσωπό της. Ξαφνικά, άκουσε τη φωνή του Θεού να τη ρωτάει:
    - Τι δεν πάει καλά στη ζωή σου;
    Η Εύα απάντησε ότι δεν είχε με ποιον να μιλήσει.
    Ο Θεός, που ήθελε να τη βλέπει ευτυχισμένη, είπε ότι μπορούσε να δημιουργήσει έναν σύντροφο για εκείνη, τον οποίο θα ονόμαζε «άντρα».
    - Θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ για να μην είσαι μόνη, συνέχισε ο Θεός, αλλά ακόμα κι έτσι δεν υπόσχομαι πολλά, καθώς εσύ έχεις ήδη πάρει τα καλύτερα στοιχεία και δεν πρέπει να πλάσω δύο ίδια πράγματα. Το καινούριο αυτό δημιούργημά μου θα είναι ατελές, θα του λείπει ένα πλευρό. Θα λέει πολλά ψέματα και, όταν αισθάνεται ανασφάλεια, θα φέρεται υπεροπτικά.
    - Κανένα προτέρημα;
    - Σκέφτομαι. Ίσως, για να μην ανησυχείς για την τροφή, θα είναι πιο επιδέξιο όταν θα χρειάζεται να κυνηγήσει ζώα. Ωστόσο, μην σου προκαλέσει εντύπωση αν θα είσαι αναγκασμένη να ακούς διάφορες ιστορίες για τις ικανότητες και το θάρρος του πριν τα παραδώσει για να φαγωθούν.
    - Τουλάχιστον θα σκοτώσει λιγάκι τη μονοτονία αυτού του Παραδείσου, είπε η Εύα.
    - Συμφωνώ, θα φέρεται όμως σαν παιδάκι και θα διασκεδάζει με ανοησίες, παραδείγματος χάριν καβγαδίζοντας και κλοτσώντας μια μπάλα.
    - Ακόμα κι έτσι θα είναι καλύτερα από το να είμαι μόνη μου όλη μέρα, επέμεινε η Εύα.
    Ο Θεός σκέφτηκε και ξανασκέφτηκε και τέλος είπε:
    - Εντάξει. Όμως, επειδή εκτός από όλα τα άλλα θα είναι και πολύ ματαιόδοξος, πρέπει να θέσω έναν όρο.
    - Και ποιος είναι αυτός;
    - Πρέπει να τον αφήσεις να πιστεύει ότι δημιουργήθηκε πρώτος!...




    Με βάση το παραπάνω κείμενο σου πλέον φανερά Αποδεικνύεται οτι αφού έφτιαξε την πρώτη μορφή ζωής στον παράδεισο ο Θεούλης είδε τα μειονεκτήματα της και αποφάσισε να την δημιουργήσει πιο τελειοποιημένη μετά........και έτσι έφτιαξε τον Άνδρα............

    Εγώ θα φλέγομαι..θ'ανθίζω..θα γιορτάζω..θ'ανατέλλω..θα σε καίω.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsagkarousianos στις 19-11-2006 10:30 ]