ελληνική μουσική
    762 online   ·  210.833 μέλη

    Παντελής Θαλασσινός

    tolaruba
    10.11.2006, 17:16
    Ποια η γνωμη σας για τον παντελη θαλασσινο ?Και ως μουσικο και ως ανθρωπο(οσοι γνωριζεται βεβαια!!).
    Ότι θελετε.Λοιπον τι πιστευετε?(συγγνωμη αν υπαρχει ιδιο τοπικ αλλα δε βρηκα τπτ)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nefos στις 13-11-2006 20:41 ]


    megaloserwtikos
    10.11.2006, 17:19
    Πολύ θετική γνώμη έχω.
    Τους ''άγγελους του έρωτα'' τους άκουσα πολύ.
    Κάπου διάβασα πως έβγαλε καινούριο με τους μήνες, κάτι τέτοιο.
    valia1984
    10.11.2006, 18:09
    Αν και μου αρέσει η φωνή του δεν θα κάτσω να ακούσω έναν δίσκο μόνο με δικά του τραγούδια.
    Ορισμένα τραγούδια βέβαια που έχει ερμηνεύσει είναι υπέροχα ( εισιτήριο στην τσέπη σου, ανάθεμά σε, όλα σε ζητούν και πολλά άλλα..).
    Μια φορά τον έχω ακούσει ζωντανά και έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις για τη φωνή και την παρουσία του γενικά.

    dimko
    10.11.2006, 22:21
    Πολύ κλαψούρισμα βρε αδερφάκι μου... Πα πα πα πα...
    tolaruba
    10.11.2006, 22:35
    Παράθεση:

    Το μέλος dimko στις 10-11-2006 στις 22:21 έγραψε...

    Πολύ κλαψούρισμα βρε αδερφάκι μου... Πα πα πα πα...

    οταν λες κλαψουρισμα τι εννοεις?
    semplice
    10.11.2006, 23:01
    Τωρα ακούω...

    Σε ενα κλαδί μαγιατικο
    πιάστηκε μια εσάρπα
    την είδε το ροδάκινο
    και ρόδισε η σάρκα

    Λαβωματιά δίχως πληγή
    όπως το δέντρο μες τη γη
    θέλω να μου χαράξεις


    Από τα πιο γλυκά ,μελωδικά,χαρούμενα τραγούδια
    από τα πιο ανεβαστικά που έχω ακούσει ποτέ μου

    Bασιλική(tolaruba) μπράβο για το τόπικ!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : semplice στις 10-11-2006 23:03 ]


    movflower
    11.11.2006, 10:29
    ο Π.Θαλασσινός είναι καταπληκτικός.

    και είναι πολύ ωραίο το γεγονός, ότι μουσικά ωρίμασε από την εποχή που άνηκε στους Λαθρεπιβάτες.

    αν και η φωνή του έχει τη νησιώτικη χροιά, καταφέρνει μέσα από την γλυκήτητα του να ερμηνεύσει ρομαντικότατα τραγούδια και να με σαγηνεύει. σχεδόν πάντα.

    ωραιότατο και οι Άγγελοι του Έρωτα.

    φιλιά!

    KAKOFONIKS
    11.11.2006, 12:23
    Συνθέτει και ερμηνεύει πολύ ωραία τραγούδια πολύ γλυκά και ερωτικά . Ακριβώ επειδή είναι ερωτικά είναι και λίγο απαισιόδοξα και "κλαψιάρικα".

    Φοβερός !!
    tolaruba
    11.11.2006, 12:43
    na po oti simfono me oloys sas alla k na rotiso k kati asxeto.Sto neo toy cd to kalantari exi 15 komatia.To 13 kai to 14 de pezoyne!mipos xerete kati?opoios to exi pari fisika
    Fler
    11.11.2006, 20:49
    Πολύ καλός..Μ' αρέσει ιδιαίτερα, αν και δε γνωρίζω πολλά κομμάτια του.Μόνο το δίσκο ''Ένα κρυμμένο Αχ''..Μιας και το συζητάμε, ξέρει κανείς σχετικά με την αυριανή συναυλία του στη Θεσσαλονίκη??Κάτι τέτοιο άκουσα..
    sindy-windy
    12.11.2006, 14:31


    Ο παντελης Θαλασσινος με δυο λογια ειναι τελειος!!!!
    Lansetris
    12.11.2006, 15:27
    Κάποια τραγούδια του είναι πολύ ωραία αλλά ποτέ δε με κέρδισε ένας ολόκληρος δίσκος του, έτσι που να τον ακούσω με διάθεση πολλές φορές. Ως τραγουδιστής και γενικότερα ως παρουσία και "στάση" απέναντι στα πράγματα, πολύ καλός.
    megaloserwtikos
    13.11.2006, 17:52
    Στο αθηνόραμα γράφει πως απόψε Δευτέρα και αύριο Τρίτη παρουσιάζει στις 9.30 στον Ιανό, το ''καλαντάρι''.
    Μάλλον θα είμαι εκεί.
    vero
    13.11.2006, 18:36
    ειναι πολυ καλος τραγουδιστης για την ποιοτικη μουσικη, μου αρεσει!!!!
    megaloserwtikos
    15.11.2006, 02:03
    Απόψε στον Ιανό, (βιβλιοπωλείο στην οδό Σταδίου), ο Θαλασσινός παρουσίασε τα καινούρια του τραγούδια στο πρώτο μέρος. Τραγούδια στο γνώριμο ποιοτικό ύφος του. Τόσο γρήγορα όμως μου είναι αδύνατο να βγάλω συμπεράσματα και να πω εντυπώσεις. Πολύ καλά είναι γενικώς.

    Στο δεύτερο μέρος τραγούδησε παλιότερες επιτυχίες του, από το ''εισιτήριο'', έως ''την σέριφο''... όλα υπέροχα, γέμισε μελωδίες το κατάμεστο πατάρι του Ιανού. Με ένα κοινό που τον αποθέωσε. Στο τέλος επανέλαβε από το Καλαντάρι, τον Ιούνιο (υπέροχη μπαλάντα), τον Νοέμβρη και τον Δεκέμβρη (ξεσηκωτικό τραγούδι, θα κάνει μεγάλο σουξέ μάλλον)....

    Πολύ ωραία η παρουσία του, αλλά και η φωνή του.
    movflower
    15.11.2006, 02:05
    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 15-11-2006 στις 02:03 έγραψε...

    Απόψε στον Ιανό, (βιβλιοπωλείο στην οδό Σταδίου), ο Θαλασσινός παρουσίασε τα καινούρια του τραγούδια στο πρώτο μέρος. Τραγούδια στο γνώριμο ποιοτικό ύφος του. Τόσο γρήγορα όμως μου είναι αδύνατο να βγάλω συμπεράσματα και να πω εντυπώσεις. Πολύ καλά είναι γενικώς.

    Στο δεύτερο μέρος τραγούδησε παλιότερες επιτυχίες του, από το ''εισιτήριο'', έως ''την σέριφο''... όλα υπέροχα, γέμισε μελωδίες το κατάμεστο πατάρι του Ιανού. Με ένα κοινό που τον αποθέωσε. Στο τέλος επανέλαβε από το Καλαντάρι, τον Ιούνιο (υπέροχη μπαλάντα), τον Νοέμβρη και τον Δεκέμβρη (ξεσηκωτικό τραγούδι, θα κάνει μεγάλο σουξέ μάλλον)....

    Πολύ ωραία η παρουσία του, αλλά και η φωνή του.



    ανυπομονώ!!!!!!!!!
    ευχαριστούμε για την πληροφόρηση, μεγάλε ερωτικέ.


    megaloserwtikos
    15.11.2006, 02:28
    Πάντως σου δίνει την εντύπωση ενός τόσο σεμνού καλλιτέχνη. Αξίζει να τον αγαπά κανείς.
    margo
    20.08.2007, 02:22
    πολύ-πολύ αγαπημένος μου!