ελληνική μουσική
    678 online   ·  210.830 μέλη

    Μουσικό ημερολόγιο

    _a_r_i_s_
    02.02.2004, 16:52
    ...Λοιπόν ξέρετε ποίος έχει γενέθλια στις 03/11, ναι ναι καλά μαντέψατε ΕΓΩ...
    Όμως αυτό που μπορεί να μην ξέρετε(και δεν ΗΞΕΡΑ ούτε εγω) είναι πως την ίδια ημέρα έχουν ή μάλλον είχαν τα γενέθλιά τους και οι VINCENZO BELLINI(1801), SAMUEL SCHEID (1587)...Τώρα θα μου πείτε τι σας νοιάζει, μπορεί ναι μπορεί και οχι, όμως εγώ έχω την συναισθηματική υποχρέωση να ευχριστήσω το musicheaven όπως επίσης και τις εκδόσεις Fagotto για το δώρο (που αξίως κερδισα,καλά πλάκα κάνω χαχα )που μου έστηλαν, ένα ημερολόγιο με τις γενέθλιες ήμερες μεγάλων μουσικών.Μεσα απο τις σελίδες του musicheaven που νομίζω πως είναι άξιος φορέας της μουσικής παιδείας (καλά τι είπα τώρα ούτε γω δεν τα καταλαβαίνω) εκφράζω την ικανοποίησή μου για το τόσο ξεχωριστό και πραγματικά ανεπανάληπτο δώρο.




    Υ.Γ. τώρα που μάθατε και τα δικά μου γενέθλια (03/11) εκτώς απο δώρο θα ήθελα στην επόμενη έκδοση να συμπεριληφθεί και το όνομά μου ΚΑΛΑ ΝΤΕ ΜΗΝ ΒΑΡΑΤΕΕΕΕΕΕΕ
    jorge
    04.02.2004, 21:53
    Quote:

    Το μέλος _a_r_i_s_ στις 02-02-2004 στις 16:52 έγραψε:
    ... για το δώρο (που αξίως κερδισα,καλά πλάκα κάνω χαχα )που μου έστηλαν, ένα ημερολόγιο με τις γενέθλιες ήμερες μεγάλων μουσικών



    Αποκαλύφθηκες αρχηγέ! Κάνεις πλάκα οταν λες οτι το κέρδισες αξίως ε; Δηλαδής το κέρδισες με "υπόγειους" τρόπους;;;

    Gate τι προβλέπεται για αυτή την παράβαση; Είναι κακούργημα ή πλημμέλημα; Τι πρέπει να τον βάλουμε να κάνει στην επόμενη συνάντηση;
    ZOI
    04.02.2004, 22:23
    siggnomi alla k ego eniosa tin anagi na gnostopoiiso gia mia akomi fora oti eho gene8lia tin idia mera me ton einstein,stis 14-3.den xero an einai tihaio(pu den einai ),alla eprepe na to po giati 8a skaga!!!
    _a_r_i_s_
    04.02.2004, 23:08
    Μα εγώ...
    Ξέρετε...δεν...οχι,οχι...κανέναν υπόγειο τρόπο...
    Κε jorge...αφήστε με να σας...δεν φταίω...
    μη...μη...σας παρακαλώ,αλήθεια δεν έταιξα,αλήθεια,δεν έκανα τίποτα κακό τίποτα αξιόποινο,ίσα-ίσα που έδωσα τον καλλίτερο εαυτό μου...αλήθεια!!!!


    Με πιστεύετε, έτσι δεν είναι...!;
    gate
    05.02.2004, 01:13
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 04-02-2004 στις 21:53 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος _a_r_i_s_ στις 02-02-2004 στις 16:52 έγραψε:
    [i]... για το δώρο (που αξίως κερδισα,καλά πλάκα κάνω χαχα )που μου έστηλαν, ένα ημερολόγιο με τις γενέθλιες ήμερες μεγάλων μουσικών



    Αποκαλύφθηκες αρχηγέ! Κάνεις πλάκα οταν λες οτι το κέρδισες αξίως ε; Δηλαδής το κέρδισες με "υπόγειους" τρόπους;;;

    Gate τι προβλέπεται για αυτή την παράβαση; Είναι κακούργημα ή πλημμέλημα; Τι πρέπει να τον βάλουμε να κάνει στην επόμενη συνάντηση;
    [/I]



    Κλασική περίπτωση απάτης...
    Εισηγούμαι την παραδειγματική καταδίκη του και προς σωφρονισμό του ιδίου...
    Προτείνω στην επόμενη συνάντηση να τον εξετάσουμε εξονυχιστικά στις γενέθλιες ημέρες όλων των μεγάλων μουσικών του βιβλίου που δολίως "κέρδισε"... Τουλάχιστον να δούμε αν έπιασε τόπο το βιβλίο
    Σε κάθε λάθος θα υποχρεούται να παραγγέλνει 4 μακρυμάνικα T-Shirts, τα δύο small και τα δύο medium 6 κοντομάνικα, τα δύο small, τα δύο medium και τα δύο large και 8 γυναικεία αμάνικα σε ό,τι μέγεθος θέλει (θα κάνουμε εδώ μια παραχώρηση λόγω καθαρού ποινικού μητρώου... )
    _a_r_i_s_
    05.02.2004, 03:14
    Ώχου τι πάθαμε...παιδιά για να πω τα πράγματα όπως πρέπει (με το όνομά τους)
    εγώ ήθελα απλά να δείξω λίγο σεμνό χαρακτήρα και το έγραψα έτσι, σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να νομίσει κανείς πως έκλεψα

    i]... για το δώρο (που αξίως κερδισα,καλά πλάκα κάνω χαχα )που μου έστηλαν, ένα ημερολόγιο με τις γενέθλιες ήμερες μεγάλων μουσικών


    Για να μην νομίζετε πως την ψώνησα, είπα να το ''σώσω'', πήγα δηλαδή να κάνω λίγο humor και μου βγήκε ξυνό, ααααααα.....δεν μου αρέσει αυτό,την στρουμφήσαμε...ΑΑΑΑ!!!! (για να αλλάξω θέμα)ξέρατε ότι τα στρουμφάκια δεν λέγονταν στρουμφάκια αλλά smurfs, νομίζω πως γενιές και γενιές ελλήνων παιδιών έχουν μεγαλώσει με λάθος αξίες...φανταστήτε να πάει κάποιος στην Γερμανία και να μιλάει για τα στουμφs θα γελάει και η κουτσή Μαρία...ή Μarry...ή Mαria...ή Mariam...ή Marie κλπ,κλπ!!!
    _a_r_i_s_
    05.02.2004, 03:22
    Όσο για την τιμωρία που λες Gate( ή Πύλη -αλλά που οδηγεί? - ) δεν πρόκειται να θυμάμαι 366 ονόματα (εκτός του κου Π.Κούκου (3/01) που ήταν πρόεδρος του Ελ.Φεστιβάλ)και αν αγοράσω τα t-shirts να είστε σίγουροι ότι εγώ θα σας πείσω να τα ξαναγόρασετε πίσω πληρώνοντας μου τα 2πλα
    rapsodos
    05.02.2004, 09:30
    Προτίθεμαι να αναλάβω την υπεράσπιση του κ. Άρη, αν βέβαια το επιθυμεί και ο ίδιος.
    (θα τους δείξουμε εμείς κ.συνάδελφε)
    _a_r_i_s_
    05.02.2004, 13:40
    Το επιθυμεί το επιθυμεί και το επικροτεί...ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ!!
    gate
    05.02.2004, 15:16
    Quote:

    Το μέλος _a_r_i_s_ στις 05-02-2004 στις 03:22 έγραψε:

    Όσο για την τιμωρία που λες Gate( ή Πύλη -αλλά που οδηγεί? - ) δεν πρόκειται να θυμάμαι 366 ονόματα (εκτός του κου Π.Κούκου (3/01) που ήταν πρόεδρος του Ελ.Φεστιβάλ)και αν αγοράσω τα t-shirts να είστε σίγουροι ότι εγώ θα σας πείσω να τα ξαναγόρασετε πίσω πληρώνοντας μου τα 2πλα




    Είμαι περίεργη να μάθω με ποιόν τρόπο θα μας πείσεις να τα ξανααγοράσουμε, πληρώνοντας μάλιστα τα διπλά....

    Υ.Γ. Δεν ξέρω που οδηγεί (σ.σ. η πύλη)....Κι εγώ την ίδια απορία έχω...

    Υ.Γ. Υπεράσπιση...???
    Και από τον Orpheus?????

    Στρουμφοθεέ μου...! Μου τη δίνουν...οι συμμαχίες...

    "Η ζωή χωρίς μουσική θα ήταν ένα σφάλμα..." Νίτσε

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: gate on 05-02-2004 15:17 ]
    jorge
    05.02.2004, 15:45

    "Εμείς πάντως λεγόμαστε ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ και όχι smurfs! Ακους εκεί smurfs! ΜΗΝΥΣΗ και απο μας προς τον aris!
    gate
    05.02.2004, 18:41
    Ο από αριστερά, μάλλο για Δρακουμέλ μου μοιάζει που παριστάνει το στρουμφάκι...
    Το ίδιο και για την ψιψινέλ στο πλευρό του...
    ZOI
    05.02.2004, 22:07
    i fotografia auti einai 8eeiki!!!!!!!!!!!!teleia stroumfakia!!!!!apisteuti einai!!!oraia idea gia apokries!esosa k tin apisteuti foto!xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa!popo trelo gelio otan tin eida!!!