ελληνική μουσική
    561 online   ·  210.833 μέλη

    Να απαγορευθούν οι θρησκείες

    asxetos
    31.07.2007, 11:29
    Προσυπογράφω και ταυτοποιώ......
    kamelia8
    09.02.2008, 10:29
    Τον καημένο!
    Επειδή η Εκκλησία είναι αντίθετη με την ανωμαλία του, ας την καταργήσουμε ρε παιδιά!
    Ας τον συμμαζέψει κάποιος!


    oulion
    10.02.2008, 00:18
    Εγώ πάντως, και να απαγορευθούν οι θρησκείες, τους ομοφυλόφιλους θα συνεχίσω να τους θεωρώ ανώμαλους...

    oulion

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : oulion στις 10-02-2008 00:21 ]


    Peace18
    10.02.2008, 00:52
    Τι βλέπω Χριστέ μου και δεν βγαίνουν τα μάτια μου!?
    Ρε παιδιά είστε σοβαροί? 'Η επίτιδες λέτε ανοησίες? Τι αρτηριοσκλήρωση είναι αυτή???
    Τι κατακριτική μανία? Πώς γίνεται να υπάρχουν στενόμυαλα άτομα στην δική μας γενιά!
    Κατ' αρχήν να πω ότι η κατάργηση της θρησκείας (κάθε θρησκείας) είναι απολυταρχικό γεγονός! Υποτίθεται ότι ο καθένας είναι ελέυθερος να πιστεύει ότι θέλει και να διαμορφώνει πάνω σε κάποια βάση τις απόψεις του! Από τη στιγμή που αυτό αναιρήται δεν υπάρχει ελευθερία έκφρασης, γνώμης κλπ.!
    Αν και πιστεύω ότι "η θρησκεία είναι η ψυχή ενός κόσμου χωρίς ψυχή, το πνεύμα ενός κόσμου χωρίς πνεύμα. Είναι το όπιο του λαού!" Κ. Μαρξ
    Όποιος κατάλαβε κατάλαβε και περαιτέρω επεξήγηση δεν θα δώσω!

    Υ.Γ. Πόσο στενή λογική πρέπει να έχει κάποιος άνθρωπος για να θεωρεί κάτι όχι τόσο οικίο σ' αυτόν "ανώμαλο"? Όταν φτάσεις σε σημείο να θεωρήσεις κάποιον άνθρωπο ανώμαλο μάλλον η ανωμαλία δεν είναι δική του!
    Peace18
    10.02.2008, 02:04
    Τι έλεγα πριν??? Κολλημένα μυαλά....
    Peace18
    10.02.2008, 02:38
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 10-02-2008 στις 02:13 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 10-02-2008 στις 02:04 έγραψε...

    Τι έλεγα πριν??? Κολλημένα μυαλά....



    Ο Αίσωπος ;;;
    Απολύτως !!

    Είναι και αρχαία ιστορία, ρε παιδί μου, τι περίμενες ;



    Καλά ποτέ δεν μου άρεσε ο Αίσωπος... Αλλά περισσότερο αυτοί που χρεισιμοποιούν τον Αϊσωπο κατα πως τους συμφέρει...
    marakiasteraki
    10.02.2008, 12:05
    Κι ελεγα τι με ξυνει....τι με ξυνει....
    Αλλη δουλεια δεν εχει ο Ελτον;;;
    Μια χαρα ειναι οι θρησκειες....Ολοκληρος Χριστος σταυρωθηκε για μας...Ανθρωποι πεθαναν υποστηριζοντας τη βαθια πιστη εδω και χρονια και τωρα θα ακυρωσουμε θρησκειες ετσι απλα;;;;Δεν παει η τρελα στα βουνα....Ολη στον Ελτον πηγε!
    dimi93-gnr
    10.02.2008, 17:44
    ΚΑΛΟ ειναι να υαπρχει κατι ωστε να ξεχωριζουν κπ λαοι
    αλλα πιστευω πως δεν πρεπει να φτανει στον ρατσισμο
    παντως 8α μαρεσε να μην υπαρχουν!!
    Peace18
    11.02.2008, 08:29
    Κι εγώ προτείνω αυτή η διάχυτη και "ανεξέλεγκτη" ειρωνία να τελειώσει κάποτε γιατί κουράζει! Mercy! Εφηβάκια είναι! Αντί να τους παρακαλάτε να πούν την άποψή τους, τους δουλεύετε κι από πάνω! Μετά γκρινιάζετε! Λουστήτε τις συνέπειες!
    absurdus_delirium
    11.02.2008, 10:50
    Ψιτ, ψιτ Peacάκι.... αν είσαι 18 κι εσύ εφηβάκι είσαι, μάτια μου! Αλλά δεν έχει να κάνει - κι εγώ περνάω όψιμη εφηβεία και ο Σαμαράκης είναι ο αιώνιος έφηβος! η ισχύς εν τη ενώσει!
    oulion
    12.02.2008, 12:50
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 11-02-2008 στις 02:44 έγραψε...

    Εγω προτείνω ν' απαγορευτούν οι σοκολάτες και τα παγωτά.
    Οταν τα τρώω παχαίνω κι όταν τα βλέπω ζηλεύω, άρα να απαγορευτούν αυστηρά !!






    mariachi
    12.02.2008, 12:59
    Προσωπικά πιστεύω πως ο καθένας είναι ελεύθερος να ασπάζεται όποιο θρησκευτικό δόγμα θεωρεί πως του ταιριάζει και τον εκφράζει.Υποστηρίζω τον φιλελευθερισμό οπότε όλοι υποστηρίζουμε ό,τι θέλουμε.Το θέμα είναι αν θα το καταλάβουν αυτό κάποιοι στενόμυαλοι και δογματικοί τύποι που κινούνται με γνώμονα το ''πρέπει'',εκφράζοντας-θέλοντας ή μη-φασιστικά κατάλοιπα.
    NIKOSPI
    18.03.2008, 13:45
    Αχ ναι καλέ, να απαγορευθούν οι θρησκείες για να τον μπαίρνω ανενόχλητα!!!Αρε κοσμάκι που πας!!! Α ρε ανωμαλία που έχει ο κόσμος!!!Ανώμαλε ξευτίλα.
    jethroomi
    18.03.2008, 16:08
    κι ο ΜΠΑΟΚ θρησκεια ειναι αλλα το πρωταθλημα το μπαιρνει ο Μπειρεάς.
    Γεια σου NIKOSPI με τα ωραια σου χαχαχαχαχαχαχ
    kamelia8
    18.03.2008, 16:30
    Παράθεση:

    Το μέλος oulion στις 12-02-2008 στις 12:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 11-02-2008 στις 02:44 έγραψε...

    Εγω προτείνω ν' απαγορευτούν οι σοκολάτες και τα παγωτά.
    Οταν τα τρώω παχαίνω κι όταν τα βλέπω ζηλεύω, άρα να απαγορευτούν αυστηρά !!

















    stella145
    19.03.2008, 18:03
    Ειλικρινά δεν περίμενα από τον Εlton John να διατυπώσει μια τόσο στενόμυαλη και αντιδημοκρατική άποψη! Υποτίθεται ότι οι καλλιτέχνες είναι πιο "ανοιχτά" μυαλά και ποιο ευαίσθητα άτομα!Τέλος πάντων φυσικά και διαφωνώ απόλυτα με την άποψή του αν εννοεί την ολοκληρωτική κατάργηση κάθε θρησκείας και δόγματος στον κόσμο!Τώρα αν εννοεί να μπορέσουν κάποτε οι άνθρωποι να καταργήσουν τον φανατισμό,τον περιορισμένο τρόπο σκέψης και τα ταμπού που επιφέρει σε μερικούς ανθρώπους η κάθε θρησκεία και να προπαθήσουν να κατανοήσουν τις βαθύτερες έννοιες τους,τότε και εγώ μαζί του!