ελληνική μουσική
    707 online   ·  210.832 μέλη
    kalouka
    15.11.2006, 12:37
    01. Ο νόμος της σειράς: Αν περιμένεις σε σειρά και αποφασίσεις να πας στη δίπλα που κινείται πιο γρήγορα, είναι αποδεδειγμένο ότι αυτή που άφησες θα αρχίσει να κινείται πιο γρήγορα.

    02. Ο νόμος του τηλεφώνου: Όταν καλείς, λάθος αριθμό ποτέ δεν είναι απασχολημένο.

    03. Ο νόμος της μηχανικής επιδιόρθωσης: Μόλις τα χέρια σου γεμίσουν με γράσο ή άλλο υλικό που λερώνει, θα σε πιάσει φαγούρα στη μύτη ή κάπου άλλου.

    04. Ο νόμος του εργαστηρίου: Οποιοδήποτε αντικείμενο και αν πέσει, θα κυλήσει προς το λιγότερο προσιτό για εσένα μέρος.

    05. Ο νόμος του λεωφορείου: Όταν είσαι στη στάση αρκετή ώρα και αποφασίσεις και ανάψεις τσιγάρο, τότε θα έρθει το λεωφορείο.

    06. Ο νόμος του τσιγάρου : Μόλις ανάψεις τσιγάρο, θα προκύψει κάτι που πρέπει να κάνεις, μέχρι το τσιγάρο να καεί από μόνο του.

    07. Ο νόμος του άλλοθι: Εάν πεις ψέματα στη δουλειά, ότι άργησες επειδή π.χ. έσκασε το λάστιχο του αυτοκινήτου, την επόμενη μέρα το λάστιχο θα σκάσει πραγματικά.

    08. Ο νόμος του αφρόλουτρου : Μόλις βυθιστείς στην μπανιέρα και έχεις χαλαρώσει, θα χτυπήσει το τηλέφωνο.

    09. Ο νόμος της συνάντησης: Η πιθανότητα να συναντήσεις κάποιον που ξέρεις, αυξάνεται όταν είσαι με κάποιον που δεν θέλεις να σας δουν μαζί.

    10. Ο νόμος του αποτελέσματος: Όταν ένα μηχάνημα δεν δουλεύει και προσπαθήσεις να το αποδείξεις στον ειδικό που έχει έρθει να το φτιάξει, τότε θα δουλέψει.

    11. Ο νόμος του θεάτρου: Τα άτομα που έχουν θέσεις όσο πιο μακριά γίνεται από το διάδρομο, φτάνουν πάντα τελευταίοι.

    12. Ο νόμος του καφέ : Μόλις φτιάξεις ζεστό καφέ στη δουλειά, το αφεντικό θα σου ζητήσει να κάνεις μια δουλειά που θα διαρκέσει ακριβώς μέχρι να κρυώσει ο καφές.

    rompa
    15.11.2006, 19:02

    Kalo!!!!!

    Παράθεση:
    01. Ο νόμος της σειράς: Αν περιμένεις σε σειρά και αποφασίσεις να πας στη δίπλα που κινείται πιο γρήγορα, είναι αποδεδειγμένο ότι αυτή που άφησες θα αρχίσει να κινείται πιο γρήγορα.


    Πάντα στο σούπερ μάρκετ!!
    punkster
    22.11.2006, 18:44
    Παράθεση:

    Το μέλος kalouka στις 15-11-2006 στις 12:37 έγραψε...


    05. Ο νόμος του λεωφορείου: Όταν είσαι στη στάση αρκετή ώρα και αποφασίσεις και ανάψεις τσιγάρο, τότε θα έρθει το λεωφορείο.






    Αυτο με το λεωφορειο ειναι ΝΟΜΟΣ!!!!

    Αλλα εγω το εχω ζησει με μια μικρη παραλλαγη!!!

    Ααααχχχχ......
    ποσες φορες εχασα το λεωφορειο οταν μετα απο πολυωρη αναμονη στην σταση εβγαλα το συμπερασμα οτι το λεωφορειο θα αργησει και αποφασισα να παω στον προορισμο μου με τα ποδια.... Και μολις απομακρυνομαι απ τη σταση, ΤΣΟΥΠ, το λεωφορειο εμφανιζεται δια μαγειας!!! Και φυσικα, εγω εχω ηδη διανυσει πολλα μετρα και ειμαι πολυ μακρυα για να τρεξω να το προλαβω την τελευταια στιγμη!!!

    Ατιμα δρομολογια..!!!

    Αν καποτε νιωσεις την επιθυμια να δουλεψεις, μην αγχωνεσαι!! Καθησε κατω, παρε βαθιες ανασες και χαλαρωσε....Δεν ειναι τιποτα.....Θα σου περασει......

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 22-11-2006 18:45 ]


    MaRiAnNa92
    27.11.2006, 20:50
    μου εχουν συμβει οι νομοι

    01-στο σινεμα οταν ειναι να παρω ποπ κορν ή στην καντινα του σχολειου!
    03-ειχε σπασει ενα στυλο στην ταξη και δεν το ειχα καταλαβει και με επιασε φαγουρα.μολις λοιπον βγηκα για διαλειμμα ολοι γελουσαν μαζι μου γιατι ειχα μπλε μυτη και καμια απο τις φιλες-φιδια δν μ το ειχαν πει!
    04-συνεχεια!!
    09-παλι συνεχεια!και αν δν το σηκωσω κ ειναι η μανα μου,τοτε ανησυχει και με βριζει!
    10-ειδικα ο υπολογιστης μου!επι 2 βδομαδες δεν ανοιγε η οθονη οσες φορες κ αν πατουσα το κουμπι και μολις ηρθε ο τεχνικος και τ πατησα,ανοιξε!οχι τιποτα αλλο αλλα ο ανθρωπος γελουσε!
    11-ειδικα στα σινεμα και στα θεατρα που οι θεσεις ειναι στριμωγμενες!και μαλιστα,με το που πας να βολευτεις καπως ολο και καποιος θα ερθει αργοπορημενος!


    ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΘΕΤΩ:
    13.Ο νομος της τηλεορασης.Οταν θες να δεις δυο εκπομπες και παιζονται ταυτοχρονα και βαλει η μια διαφημησεις,τοτε θα βαλει και η αλλη
    14.Ο νομος της διαφημησης.Οταν βαζει ενα καναλι διαφημησεις,βαζουν ολα!
    15.Ο νομος του ηλεκτρικου ρευματος.Το ρευμα δεν πεφτει ποτε το πρωι παρα μονο το βραδυ και ειδικα οταν βρεχει και εχει κεραυνους
    16.Ο νομος του κινητου.Το εχεις ανοιχτο ολη την ημερα και δεν σε παιρνει κανεις τηλεφωνο,παρα μονο οταν μεινεις απο μπαταρια ή αποφασισεις να το κλεισεις
    17.Ο νομος των γονιων.Δεν σε παιρνουν ποτε τηλεφωνο να σε τσεκαρουν οταν εισαι πραγματικα εκει που τους εχει πει παρα μονο οταν εισαι κρυφα σε κλαμπ ή σε καποιο παρτυ με δυνατη μουσικη
    18.Ο νομος της διαιτας.Οταν δεν κανεις διαιτα χανεις κιλα και οταν κανεις διαιτα οχι μονο δεν χανεις αλλα παιρνεις!
    19.Ο νομος των αθληματων.Οι αντρες ποτε δεν βαζουν αποσμητικο ή κολωνια τις μερες που αθλουνται και ιδρωνουν
    20.Ο νομος της μπουγαδας.Οταν πλενεις τα ρουχα εχει παντα καλο καιρο ενω οταν πας να τα απλωσεις παντα χαλαει ο καιρος
    21.Ο νομος των ρουχων.Οταν φορας ωραια ρουχα κανεις δεν τα προσεχει ενω οταν φορας παραταιρες καλτσες ή εχει πεσει κατι πανω στη μπλουζα σου ολοι το προσεχουν!