ελληνική μουσική
    621 online   ·  210.846 μέλη

    Δεν μπορώ να συνδεθώ

    stipiothliptis
    06.02.2004, 11:26
    Γεια χαρά σε όλους.
    Από εχθές αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Προσπαθώ να συνδεθώ και ενώ κάνω τις γνωστές μου εδώ και καιρό κινήσεις (ψευδ.-κωδικός), η σελίδα δείχνει να ανανεώνεται...αλλά εγώ δεν είμαι συνδεδεμένη

    Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων για την βοήθεια,
    Βάγια.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 23-07-2004 14:46 ]
    jorge
    06.02.2004, 12:25
    Πως γίνεται να μην συνδέεσαι αφού το παρακάτω μήνυμα το έστειλες με το όνομα χρήστη σου;
    stipiothliptis
    06.02.2004, 18:43
    Mπήκα στο forum, πάτησα «νέο μήνυμα» και τότε ζήτησε τα στοιχεία μου, τα έδωσα και συνδέθηκα. Eπίσης τώρα που πάτησα "απάντηση", συνδέθηκα και πάλι. Στην αρχική σελίδα όμως, στο “status”, γράφω το όνομα χρήστη και τον κωδικό και ενώ η σελίδα ανανεώνεται, εγώ δεν είμαι συνδεδεμένη.

    Bάγια
    jorge
    06.02.2004, 18:55
    Κάποιες ερωτήσεις για να δούμε τι γίνεται:

    1. Όταν η σελίδα ανανεώνεται, είσαι στην online λίστα δεξιά;

    2. Έχεις ενεργοποιημένα τα cookies; Είναι απαραίτητο. Μήπως τα έχεις απενεργοποιήσει για λόγους ασφαλείας; Δες Συχνές Ερωτήσεις για περισσότερα.

    stipiothliptis
    07.02.2004, 10:40
    Καλημέρα.

    1. Όχι, δεν είμαι online.

    2. Έκανα ότι έπρεπε, σύμψωνα με τις οδηγίες με τη μόνη διαφορά ότι στα ελληνικά κινήθηκα ως εξής:
    -Ιinternet exlorer
    -Εργαλεία
    -Απόρρητο
    -Έβαλα τον δείκτη από μεσαίο στο υψηλό
    -Πάτησα οκ (δεν υπάρχει κάπου εισαγωγή cookies!!!)

    Μετά από αυτά προσπάθησα πάλι να συνδεθώ και δεν τα κατάφερα. ¶σε που πριν ανοίξει η καινούργια σελίδα (στην οποία ω ναι...για άλλη μια φορά δεν είμαι συνδεδεμένη!), μου έβγαλε και το παρακάτω μήνυμα:
    "Οι τρέχουσες ρυθμίσεις σας δεν σας επιτρέπουν την εκτέλεση στοιχείων ελέγχου ActiveX σε αυτήν τη σελίδα. Ως αποτέλεσμα, η σελίδα ίσως δεν θα εμφανίζεται σωστα."

    Να σου πω ακόμα πως δεν είχα αλλάξει καμία ρύθμιση στον υπολογιστή μου. Έτσι ξαφνικά παρουσιάστηκε το πρόβλημα.

    Βάγια.
    jorge
    07.02.2004, 14:57
    Quote:

    Το μέλος stipiothliptis στις 07-02-2004 στις 10:40 έγραψε:

    ...μου έβγαλε και το παρακάτω μήνυμα:
    "Οι τρέχουσες ρυθμίσεις σας δεν σας επιτρέπουν την εκτέλεση στοιχείων ελέγχου ActiveX σε αυτήν τη σελίδα. Ως αποτέλεσμα, η σελίδα ίσως δεν θα εμφανίζεται σωστα."[i]

    [/I]



    Το παραπάνω μη σε προβληματίζει, είναι φυσιολογικό μια και έχεις απαγορέψει στον browser να ανοίγει τα Flash (η σελίδα μας έχει ένα), γι' αυτό και σε ενημερώνει πως τα Flashάκια δεν τα βλέπεις με αυτές τις ρυθμίσεις.

    Απ' ότι κατάλαβα έχεις το ίδιο πρόβλημα και με "μεσαίο" δείκτη απορρήτου (security) έτσι; Δοκίμασε με "μεσαίο" δείκτη, χωρίς να πειράξεις τίποτε άλλο και πες μου.
    stipiothliptis
    07.02.2004, 19:17
    Τελικά τα κατάφερα με το "μέτρια υψηλό".

    Σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!
    jorge
    07.02.2004, 19:32
    Να 'σαι καλά Βάγια