ελληνική μουσική
    757 online   ·  210.848 μέλη

    Έξωση στη Γλυκιά Συμμορία του VOX

    mousikofilh
    22.11.2006, 00:13
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 22-11-2006 στις 00:10 έγραψε...

    Ναι μάλλον τον προσέγγισε ο επιχειρηματίας και έπεσε στα πόδια του και του είπε "Σώσε με Μιχαλάκη μου Σώσε με. Δουλεύουν 6 ολόκληρες μέρες κι εγώ δεν έχω βγάλει ούτε φράγκο. Και ο Κουρκούλης, η παπαρίζου και ο Τερζής με καταστρέφουνοικονομικά. Σώσε με. Έλα να κάνεις τον DJ γιατί αλλιώς θα πέσω από τον 25ο όροφο της 75ης πολυκατοικίας μου και θα χαλάσω την 4η πόρσε που είναι παρκαρισμένη δίπλα από το Καγιέν σου και που ακόμα δεν έχω ξοφλήσει γιατί αυτοί με βάλανε μέσα κατά 200 ολόκληρα εισητήρια." Και ο Μιχαλάκης ως φιλάνθρωπος είπε "Ναι άμοιρε επιχειρηματία. Θα έρθει ο Σωτήρας σου. Δεν μπορώ να σε βλέπω έτσι ρακένδυτο." Ρε σα δεν ντρεπόμαστε λίγο...




    Μόνο μια παροιμία μου κολλάει εδώ:
    Mε όποιο δάσκαλο καθίσεις(Nταλάρα)
    Τέτοια γράμματα θα μάθεις...(ανύπαρκτο ήθος)

    ageras
    22.11.2006, 00:15
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 22-11-2006 στις 00:13 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 22-11-2006 στις 00:10 έγραψε...

    Ναι μάλλον τον προσέγγισε ο επιχειρηματίας και έπεσε στα πόδια του και του είπε "Σώσε με Μιχαλάκη μου Σώσε με. Δουλεύουν 6 ολόκληρες μέρες κι εγώ δεν έχω βγάλει ούτε φράγκο. Και ο Κουρκούλης, η παπαρίζου και ο Τερζής με καταστρέφουνοικονομικά. Σώσε με. Έλα να κάνεις τον DJ γιατί αλλιώς θα πέσω από τον 25ο όροφο της 75ης πολυκατοικίας μου και θα χαλάσω την 4η πόρσε που είναι παρκαρισμένη δίπλα από το Καγιέν σου και που ακόμα δεν έχω ξοφλήσει γιατί αυτοί με βάλανε μέσα κατά 200 ολόκληρα εισητήρια." Και ο Μιχαλάκης ως φιλάνθρωπος είπε "Ναι άμοιρε επιχειρηματία. Θα έρθει ο Σωτήρας σου. Δεν μπορώ να σε βλέπω έτσι ρακένδυτο." Ρε σα δεν ντρεπόμαστε λίγο...




    Μόνο μια παροιμία μου κολλάει εδώ:
    Mε όποιο δάσκαλο καθίσεις(Nταλάρα)
    Τέτοια γράμματα θα μάθεις...(ανύπαρκτο ήθος)



    Τώρα ο Νταλάρας τι δουλεια έχει??Ποιος δάσκαλος??......Ας μείνουμε στο θέμα μας κι ας αφήσουμε τον Νταλάρα απ'εξω!!
    Yperoptis
    22.11.2006, 00:17
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 22-11-2006 στις 00:11 έγραψε...

    να και η απάντηση από τη μεριά του επιχειρηματία.

    "Σχετικά με το τέλος των παραστάσεων της «γλυκιάς συμμορίας» στο VOX...

    Ο κ. Ηλίας Μαροσούλης υπάρχει στο χώρο σχεδόν μισό αιώνα.
    Μέχρι σήμερα δεν έδωσε δικαίωμα ποτέ σε κανέναν να παραπονεθεί ότι δεν είχε την βοήθειά του, στηρίζοντας με πράξεις ειδικά τα νέα παιδιά. Απόδειξη για όλα αυτά είναι η παραχώρηση του χώρου VOX στο νεανικό σχήμα της «γλυκιάς συμμορίας», σε χώρο δηλαδή που μέχρι στιγμής έχουν εμφανιστεί μερικά από τα μεγαλύτερα ονόματα της μουσικής σκηνής.

    Παρά τον κόπο και τα έξοδα στα οποία υποβλήθηκε για να στηρίξει την εν λόγω παράσταση, με την τοποθέτηση πληθώρας διαφημιστικών αφισών σε όλη την Αττική, η παράσταση αυτή στέφθηκε με οικονομική αποτυχία.

    Υπήρξαν κατά καιρούς τεράστιες παραστάσεις ανά τον πλανήτη και τεράστια προγράμματα που «κατέβηκαν» σε μια εβδομάδα διότι δεν κατάφεραν να «περάσουν» στο κοινό.

    Η επιχείρηση προσπαθώντας να βοηθήσει αυτά τα παιδιά, που σέβεται σαν καλλιτέχνες, ενώ θα μπορούσε να έχει «κατεβάσει» το σχήμα από την πρώτη εβδομάδα , θα το διατηρήσει και θα το στηρίξει μέχρι τις 2 Δεκεμβρίου, όπως ήδη έχει ανακοινώσει στον κ. Δημήτρη Χατζόπουλο.

    Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης δεν ήρθε ποτέ να ζητήσει τον χώρο, ο επιχειρηματίας όμως βλέποντας ότι το σχήμα που είχε δεν θα μπορούσε να αντέξει για πολλές ακόμη παραστάσεις τον προσέγγισε και του ζήτησε να συνεργαστούν μετά το τέλος των παραστάσεων της «γλυκιάς συμμορίας». Mε τον Μιχάλη Χατζηγιάννη δεν έχει ακόμη συμφωνήσει αν θα ξεκινήσουν και πότε παραστάσεις.

    Ο κ.Χατζόπουλος θα πρέπει να γνωρίζει ότι καμία παράσταση δεν κατεβαίνει όταν έχει επιτυχία...

    Η επιχείρηση"


    Επαναλαμβάνω. Ρε σα δεν ντρεπόμαστε λίγο!!! Που να παίζανε κι όλας δηλαδή. Πρόλαβε ο έμπειρος κατά τα άλλα επιχειρηματίας να δεί μέσα σε 6 μόλις μέρες την αποτυχία του σχήματος. Πολύ έτοιμο τον βρίσκω. Να μου το θυμηθήτε ότι όλο αυτό το είχαν προμελετημένο. Και παίξανε στην πλάτη των κακόμοιρων των παιδιών.
    karelia
    22.11.2006, 00:17
    αχ Mousikofilh είπες Μεγάλη κουβέντα.εδώ το είχα να το πω..αλλά θα πεσουν να μας κατασπαράξουν...

    mousikofilh
    22.11.2006, 00:17
    Μωρέ εγώ ξέρω τι λεω,αλλα ας μην επεκταθώ...
    antreas_dr
    22.11.2006, 00:19
    Kαλά κάνει ένας φίλος και τον αποκαλεί ¨Η Μιχαλού"

    Καλή σου ώρα Νίκο...
    Yperoptis
    22.11.2006, 00:20
    mousikofilh μου να με συγχωρήσεις αλλά εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου. Τέτοια ξεφτίλα δεν θα την έκανε ο Νταλάρας ποτέ. Και δεν την έχει κάνει. Και με τόσα που του καταλογίζουν πιστεύω πως αν είχε συμβεί κάτι τέτοιο θα το ξέραμε. Μπορεί να είναι αδίστακτος αλλά όχι αλήτης!
    ageras
    22.11.2006, 00:22
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 22-11-2006 στις 00:17 έγραψε...

    Μωρέ εγώ ξέρω τι λεω,αλλα ας μην επεκταθώ...


    Χωρίς να γνωρίζετε κάτι για κάπιον μην εκφερετε γνώμες.Έκτος αν ξέρετε από πρώτο χέρι.Μην πιστέυετε ότι σας πασάρουν για τον κάθε Νταλάρα.
    Η ουσία μας είναι οτι Ο Χατζητέτοιος είναι ανήθικος και δεν είχε δάσκαλο τον Νταλάρα..άλλους είχε...Anyway.....

    Y.Γ θΑ παρακαλέσω τους Νταλαροφάγους να μην το συνεχίσουν το θέμα εδώ.Υπάρχουν πολλά ανάλογα τόπικ για να τον κράξετε με την ησυχία σας.
    mousikofilh
    22.11.2006, 00:23
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 22-11-2006 στις 00:17 έγραψε...

    αχ Mousikofilh είπες Μεγάλη κουβέντα.εδώ το είχα να το πω..αλλά θα πεσουν να μας κατασπαράξουν...




    Το ξερω!!!Λες να μην το ξερω.Καποιοι καλλιτέχνες δυστυχώς είναι στο απυρόβλητο,
    και μη τολμήσουμε να πούμε κάτι αρνητικό,που όμως είναι πέρα για πέρα αληθινό,Θα πέσουν να μας φανε...
    Τι να πεις karelia μου,όσοι καταλαβαίνουν,καταλαβαίνουν!

    karelia
    22.11.2006, 00:25
    μην μεταφέρουμε το θέμα στο Νταλάρα καλύτερα γιατί θα γίνει πυρ και μανία το topic ετούτο.
    Μολαταύτα,να πω ότι η φράση

    "Τέτοια ξεφτίλα δεν θα την έκανε ο Νταλάρας ποτέ"

    μέκανε να μέχρι

    Να ρωτήσω κάτι???σε άπειρες συνετνεύξεις ο κύριος Νταλάρας σκίζει τα ιμάτιά του για το έντεχνο,
    και ο κύριος χατζητέτοιος δήλωσε ότι το έντεχνο έχει πεθάνει.
    Αλλά παρόλα αυτά ο Νταλάρας συνεργάζεται μαζί του,γιατί εκτιμά το ταλέντο του...
    μα τι μεγαλοψυχία..
    δε πάει να δει αν έρχομαι λεω γω..
    mousikofilh
    22.11.2006, 00:28
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 22-11-2006 στις 00:20 έγραψε...

    mousikofilh μου να με συγχωρήσεις αλλά εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου. Τέτοια ξεφτίλα δεν θα την έκανε ο Νταλάρας ποτέ. Και δεν την έχει κάνει. Και με τόσα που του καταλογίζουν πιστεύω πως αν είχε συμβεί κάτι τέτοιο θα το ξέραμε. Μπορεί να είναι αδίστακτος αλλά όχι αλήτης!



    Εγώ όμως πιστεύω αυτό που πιστεύω και δυστυχώς το στηρίζω κιολας.Έχω συγκεκριμένη άποψη,αλλα δεν είναι της ώρας.
    Πάντως μου κάνει εντύπωση πως ''μετράμε'' ποιος είναι χειρότερος από τον άλλο.Τι ξεφτίλα για τους ΄΄καλλιτέχνες΄΄

    mousikofilh
    22.11.2006, 00:29
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 22-11-2006 στις 00:25 έγραψε...

    μην μεταφέρουμε το θέμα στο Νταλάρα καλύτερα γιατί θα γίνει πυρ και μανία το topic ετούτο.
    Μολαταύτα,να πω ότι η φράση

    "Τέτοια ξεφτίλα δεν θα την έκανε ο Νταλάρας ποτέ"

    μέκανε να μέχρι

    Να ρωτήσω κάτι???σε άπειρες συνετνεύξεις ο κύριος Νταλάρας σκίζει τα ιμάτιά του για το έντεχνο,
    και ο κύριος χατζητέτοιος δήλωσε ότι το έντεχνο έχει πεθάνει.
    Αλλά παρόλα αυτά ο Νταλάρας συνεργάζεται μαζί του,γιατί εκτιμά το ταλέντο του...
    μα τι μεγαλοψυχία..
    δε πάει να δει αν έρχομαι λεω γω..




    ΠΕΣ ΤΑ...
    ageras
    22.11.2006, 00:31
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 22-11-2006 στις 00:25 έγραψε...

    μην μεταφέρουμε το θέμα στο Νταλάρα καλύτερα γιατί θα γίνει πυρ και μανία το topic ετούτο.
    Μολαταύτα,να πω ότι η φράση

    "Τέτοια ξεφτίλα δεν θα την έκανε ο Νταλάρας ποτέ"

    μέκανε να μέχρι

    Να ρωτήσω κάτι???σε άπειρες συνετνεύξεις ο κύριος Νταλάρας σκίζει τα ιμάτιά του για το έντεχνο,
    και ο κύριος χατζητέτοιος δήλωσε ότι το έντεχνο έχει πεθάνει.
    Αλλά παρόλα αυτά ο Νταλάρας συνεργάζεται μαζί του,γιατί εκτιμά το ταλέντο του...
    μα τι μεγαλοψυχία..
    δε πάει να δει αν έρχομαι λεω γω..


    Δεν έχει καμια σχέση το ταλέντο με τον χαρακτήρα....Μην μπερδεύουμε τα πράγματα...Μια φορά συνεργάστηκαν κι αυτό γιατί είναι πια στην ίδια εταιρεία!!
    Ο Χατζηγιάννης δεν υπολογίζει ουτε τους μικρούς αλλά ούτε τους μεγάλους καλλιτέχνες.Δεν δείχνει απολύτως κανένα σεβασμο.
    Έχε χάρη που δεν μπορώ να πω περισσότερα......

    Yperoptis
    22.11.2006, 00:31
    Παιδιά αφήστε τον Νταλάρα απ' έξω. όλοι ξέρουμε τι εστί Νταλάρας. Δεν είναι αυτός το θέμα μας σε αυτό το topic. Εδώ μιλάμε για ένα πρωτόβγαλτο πιτσιρικά που παίρνει στο λαιμό του συναδέλφους του και μάλιστα νέα παιδιά. Ένα πιτσιρικά που του ήρθαν όλα εύκολα και που την ώρα που άλλοι καλλιτέχνες τον βοήθησαν ως νέο να κάνει τα πρώτα του βήματα αυτός σκάβει λάκκους!!!. Μιλάμε για νέους ανθρώπους που αντί να βρίσκονται ως γλάστρες σε κάποια σκυλάδικα ενώσανε τις δυνάμεις τους και προσπαθούνε μόνοι κι έρχεται ο χθεσινός και συνομήλικός τους παρακαλώ να τους τραβήξει το έδαφος κάτω από τα πόδια τους.
    karelia
    22.11.2006, 00:40
    Υperopti
    να πω ότι συμφωνώ με όλο το κείμενό σου...!
    Και ειδικά εκεί που λες
    "όλοι ξέρουμε τι εστί Γιώργος Νταλάρας"

    Κύριε συντονιστά,
    δεν μιλάμε για χαρακτήρα
    μιλάμε για πεποίθηση του Χατζηγιαννη,για γνώμη κατασταλαγμένη για το έντεχνο.
    Αυτό ήταν πέρα για πέρα προσβλητικό για ανθρώπους που συνεχίζουν να συμβάλλουν στη τέχνη.
    Αν ο κύριος Νταλάρας είχε ευθυξία και @@@ (όπως ο Κατσιμίχας) δεν θα συνεργαζόταν με έναν άνρθωπο που υποστηρίζει ότι το έντεχνο ελληνικό τραγούδι έχει πεθάνει άκουσον άκουσον!!
    Δηλ θα συνεργαστείς με έναν άνθρωπο που προσβάλλει το χώρο που εκπροσωπείς???
    απάντηση,Ναι αν είσαι ο Νταλάρας,η ιστορία το δείχνει,όχι εγώ..
    ageras
    22.11.2006, 00:40
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 22-11-2006 στις 00:31 έγραψε...

    Παιδιά αφήστε τον Νταλάρα απ' έξω. όλοι ξέρουμε τι εστί Νταλάρας. Δεν είναι αυτός το θέμα μας σε αυτό το topic. Εδώ μιλάμε για ένα πρωτόβγαλτο πιτσιρικά που παίρνει στο λαιμό του συναδέλφους του και μάλιστα νέα παιδιά. Ένα πιτσιρικά που του ήρθαν όλα εύκολα και που την ώρα που άλλοι καλλιτέχνες τον βοήθησαν ως νέο να κάνει τα πρώτα του βήματα αυτός σκάβει λάκκους!!!. Μιλάμε για νέους ανθρώπους που αντί να βρίσκονται ως γλάστρες σε κάποια σκυλάδικα ενώσανε τις δυνάμεις τους και προσπαθούνε μόνοι κι έρχεται ο χθεσινός και συνομήλικός τους παρακαλώ να τους τραβήξει το έδαφος κάτω από τα πόδια τους.


    Έτσι ακριβώς!!!


    ageras
    22.11.2006, 00:50
    Αξίζει να σημειωθεί ότι τα παιδιά έκαναν έναμιση μήνα πρόβες είχαν και μερικές αναποδιές και παρ'αυτα ξεκίνησαν με τις καλύτερες προυποθέσεις.
    ήταν μια πολύ καλή πρόταση για διασκέδαση,με ωραίες φωνές και πολύ καλή επιλογή τραγουδιών..
    Τι να πει κανείς....
    karelia
    22.11.2006, 00:53
    αλήθεια γνωρίζει κανείς να μας πει μερικά τραγούδια απτο πρόγραμμα?
    πιστεύω ότι το ρεπερτόριο θα ήταν προσγεγμένο.

    Ερώτηση:Τραγούδια του Χατζηγιάννη έλεγαν?
    ageras
    22.11.2006, 00:56
    Έλεγαν κανα δυο..που να ήξεραν...
    Το πρόγραμμα τους (δυστυχώς δεν κατάφερα να τους ακούσω λόγω κοινών ημερών εργασίας) αλλά στο πρόγραμμα θα άκουγες από Prince,Bill Withers,Fraklin, μέχρι Παπακωνσταντίνου,Αλεξίου,Γαλάνη....
    Είχαν και ένα αξιοπρεπέστατο λαικό μέρος.
    Yperoptis
    22.11.2006, 00:58
    Λες karelia μου να ήθελε να βγάλει τα σπασμένα επειδή δεν έλεγαν τραγούδια του κι επειδή έτσι δεν έπαιρνε χρήματα από την ΑΕΠΙ; ίσως. Άγνωστες οι βουλές του πεινασμένου Χατζηφτάνει...