ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.850 μέλη

    Έξωση στη Γλυκιά Συμμορία του VOX

    karelia
    22.11.2006, 01:03
    έχω και άλλες ερωτήσεις...
    1)πιστεύετε ότι το γεγονός θα πάρει διαστάσεις και θα μαθευτεί?
    2)πιστεύετε ότι μετα από αυτό θα αλλάξει κάτι στη καριέρα του Χατζηγιάννη,ή,ότι θα χάσει έστω και έναν φαν?
    3)Μα καλά τώρα τον πήρατε χαμπάρι?από την αρχή με ξένιζε αυτός...
    ageras
    22.11.2006, 01:10
    Το γεγονός θα μαθευτεί γιατί τα παιδια θα δώσουν συνέντευξη τύπου κατα πάσα πιθανότητα την Πέμπτη στα κανάλια.
    Δεν νομίζω οτι θα αλλάξει κάτι στην καριέρα του!!Δεν έχει πλέον ανάγκη...Και να χάσει1-2 fun και τι έγινε?
    Το σύνολο του κόσμου δεν ήξερε αυτές τις πτυχές του επαγγελματισμού του.
    mousikofilh
    22.11.2006, 01:11
    Να σου απαντήσω.

    1)Δεν πιστεύω ότι θα πάρει διαστάσεις και θα το δείτε.
    2)Ούτε ότι θα αλλάξει κάτι στην καριέρα του πιστεύω.Δυστυχώς οι παρωπίδες είναι συχνό φαινόμενο!
    3)Τώρα τον πήραμε χαμπάρι???Εγω πάντως όχι!Φαίνεται ο ανθρωπος.Το ήθος του είναι γνωστό απο ανέκαθεν!


    Νικάει αυτός ο εαυτός που πάει γυμνός βαθιά στο φως!!!image hosting for myspace


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 22-11-2006 01:12 ]


    jorge
    22.11.2006, 01:14
    Παιδιά να κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου;

    Πως ξέρουμε οτι το λίθο έριξε ο Χατζηγιάννης και όχι ο ίδιος ο επιχειρηματίας;
    Γιατί ο επιχειρηματίας να είναι ο "άγγελος" και ο Χατζηγιάννης ο "διάολος" και όχι το αντίθετο;
    Astron
    22.11.2006, 01:16
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-11-2006 στις 01:14 έγραψε...

    Παιδιά να κάνω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου;

    Πως ξέρουμε οτι το λίθο έριξε ο Χατζηγιάννης και όχι ο ίδιος ο επιχειρηματίας;
    Γιατί ο επιχειρηματίας να είναι ο "άγγελος" και ο Χατζηγιάννης ο "διάολος" και όχι το αντίθετο;



    Απλά ο επιχειρηματίας είναι επιχειρηματίας και κοιτάζει μόνο την επιχείρηση. Σου λέει μπορώ να βγάλω περισσότερα κι αυτό θα κάνω.
    Ο άλλος όμως είναι καλλιτέχνης.
    Αυτός νομίζω είναι και ο προβληματισμός των υπολοίπων συνομιλητών (αν εξαιρέσουμε μια ακατάσχετη ανάγκη ορισμένων να βρίσουν τον Νταλάρα, ακόμα και σε εντελώς άσχετα θέματα).
    ageras
    22.11.2006, 01:16
    Γιώργο κάνω copy paste από προηγούμενη απάντηση μου.

    και έτσι να έγινε, καθαρά για επαγγελματικούς λόγους και επαγγελματικής αλληλεγγύης δεν το κάνεις..Υπάρχουν και άλλοι χώροι..
    karelia
    22.11.2006, 01:19
    μα ο επιχειρηματίας αυτο υποστηρίζει στη δήλωσή του
    ότι ο ίδιος έκανε πρόταση στο Χατζηγιάννη.
    άρα του είπε
    "θα τα σταματήσω τα παιδιά αρχές Δεκέμβρη.Θες να συνεχίσεις?"
    τώρα που το λες jorge..τι να λεγε και ο Χατζηγιάννης..!'όχι να πιστέψεις σε αυτούς?"
    σου λέει το αν θα τους σταματήσει είναι ζήτημα δικό του.
    Παρόλα αυτά jorge όλα έγιναν Αμέσως μόλις χάλασε η συμφωνία του Χατζηγιάννη με το αλλο μαγαζί που θα συνεργαζόταν...εκτός και αν το πληροφορήθηκε ο επιχειρηματίας του Vox και τον πήρε μετά τηλέφωνο.
    jorge
    22.11.2006, 01:24
    Παιδιά αν ήμουν ο Χατζηγιάννης και με έπαιρνε τηλέφωνο το αφεντικό λέγοντας:

    - "Μιχάλη, σταματάω τη Γλυκιά Συμμορία γιατί μπαίνω μέσα. Τους σταματάω 2 Δεκέμβρη. Έμαθα πως ναυάγησε η συνεργασία σου με το άλλο μαγαζί. Θέλεις να συνεργαστούμε;"

    ... τότε χαλαρά θα έλεγα "Ναι", καθώς θα καταλάβαινα πως η "έξωση" των συναδέλφων είναι δεδομένη και οριστική.

    Αν συμβαίνει το παραπάνω, είναι απλά σαν να απολύεται κάποιος και ένας άλλος να θέλει να πάρει τη θέση του.
    ageras
    22.11.2006, 01:28
    Γιώργο δυστυχώς δεν έγιναν έτσι τα πράγματα!Τα συμβόλαια που υπεγράφησαν ήταν για 40 παραστάσεις.Δεν υπήρχε στον αέρα υπόνοια για ξαφνική απόλυση.
    Απλά ο επιχειρηματίας κύριος Μ..........ης από τις στιγμή που ο Χατζηφτάνεις είπε ναι τους είπε απλά ΤΕΛΟΣ.
    Υπ'όψιν ότι τα παιδιά το έμαθαν χθες!!!όλα γίναν πίσω από την πλάτη τους

    jorge
    22.11.2006, 01:36
    Εννοείται πως δεν είναι σωστή η συμπεριφορά του επιχειρηματία, αλλά πως ξέρουμε τι ακριβώς είπε ο επιχειρηματίας στον Χατζηγιάννη; Φαντάζομαι πως κανείς δεν ήταν μπροστά. Άρα γιατί να μην του είπε ο επιχειρηματίας αυτά που έγραψα πριν;

    Κάνω όπως είπα το δικηγόρο του διαβόλου γιατί συνήθως τα λαμόγια είναι οι επιχειρηματίες. Δεν λέω οτι ο Χατζηγιάννης είναι αγγελούδι, αλλά δεν είναι σε καμία περίπτωση τόσο ηλίθιος να κάνει τέτοιο πράγμα, να πάει δηλαδή και να του πει "Κύριε Vox, διώξε τα παιδιά και ξεκινάμε".
    ageras
    22.11.2006, 01:40
    Jorge εννοείτε πως ο επιχειρηματίας είναι λαμόγιο!όμως λες ο Χατζηγιάννης να μην ήξερε για τα συμβόλαια?
    Ο Π.Μ ο μάνατζερ του Χατζητέτοιου ήξερε πολύ καλά για το συμβόλαιο και φυσικά ο Δ.Χ ο μάνατζερ των παιδιών δεν νομίζω οτι θα το άφηνε να περάσει.Άλλωστε όλοι το έμαθαν κατόοπιν εορτής.Ο Χατζηγιάννης δεν είναι και κανα "παιδάκι" για να κάνει ότι του λένε!
    Τα ήξερε όλα αυτά
    jorge
    22.11.2006, 01:44
    Αυτό μάλιστα, στέκει. Δεκτό Agera.
    Yperoptis
    22.11.2006, 01:45
    Είναι απίστευτο παιδιά αυτό που συμβαίνει. Ε και λοιπόν; Έρχεται κάποιος επιχειρηματίας και σου λέει "άκου να δεις εγώ με τον άλλο έχω συμφωνήσει μέχρι τότε αλλά αν εσύ έρθεις τους πετάω έξω". Και λες ναι; Και αν για κάποιο λόγο δεν πάει καταπληκτικά την πρώτη εβδομάδα το σόου σου και πάει σε κάποιον άλλο και σε πετάξουν έξω μετά κι εσένα τι κάνεις τότε; Τι πολιτική είναι αυτή ρε παιδιά; Να πάει λοιπόν και η εφορία στο Μαρασούλη και να του πει "ά εσύ δεν πλήρωσες τους φόρους πριν σου έρθει το εκκαθαριστικό γι αυτό σου κατάσχουμε το μαγαζί και βάζουμε τον άλλο που πλήρωσε προκαταβολικά". Και αν είναι να παραιτηθούμε όλοι τότε από τις δουλειές μας εάν δεν πάνε καλά μία εβδομάδα γιατί θα έρθει κάποιος Χατζηφτάνεις να μας διώξει. Έ ρε γλέντια...
    ageras
    22.11.2006, 01:48
    Έχεις δίκιο υπερόπτη..Θα προτιμούσα όμως να μην αναφερόμαστε σε ονόματα επιχειρηματιών και άλλων πέραν των δημοσίων προσώπων για λόγους ευθιξίας.
    jorge
    22.11.2006, 01:49
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 22-11-2006 στις 01:45 έγραψε...

    Έρχεται κάποιος επιχειρηματίας και σου λέει "άκου να δεις εγώ με τον άλλο έχω συμφωνήσει μέχρι τότε αλλά αν εσύ έρθεις τους πετάω έξω". Και λες ναι;


    Αν "πατάς" στη δική μου απάντηση, εγώ δεν έγραψα κάτι τέτοιο. Φυσικά και ΔΕΝ λες ναι. Το ναι το λες αν σου πει "τους ΠΕΤΑΞΑ ΗΔΗ έξω και θέλω να συνεργαστούμε".
    Astron
    22.11.2006, 01:54
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-11-2006 στις 01:49 έγραψε...
    Το ναι το λες αν σου πει "τους ΠΕΤΑΞΑ ΗΔΗ έξω και θέλω να συνεργαστούμε".



    Ναι αλλά ξέρεις πολλούς επιχειρηματίες που θα απέλυαν κάποιον χωρίς πρώτα να έχουν βρει αντικαταστάτη;
    Απίθανο είναι... Το πιο λογικό (ως επιχειρηματίας) είναι να εξασφαλίσει πρώτα το ναι του Χατζηγιάννη και μετά να διώξει τους άλλους.
    (δεν αποκλείω αυτό που λες, απλά λέω τί είναι πιο λογικό για έναν επιχειρηματία)
    maspa
    22.11.2006, 01:57
    Κι έλεγα τι συνέβη.....
    Η γνώμη μου για το Χατζητέτοιο(καλά κάνει ο ageras που δεν τον κατονομάζει κιόλας ) πάει από το κακό στο χειρότερο.
    Αλλά νομίζετε πως θα ζημειωθεί ο Χατζηγιάννης; Δε νομίζω.... Αντιθέτως. Δεν έχετε ακούσει αυτό που λένε αρνητική διαφήμιση= η καλύτερη διαφήμιση; Άρα "να" κόσμος στο μαγαζί....
    Όσο για τα 12χρονα αυτά δε σκαμπάζουν από κάτι τέτοια....

    Εγώ πάλι δεν έχω εκνευριστεί καθόλου. Ήταν αναμενόμενη μια τέτοια συμπεριφορά. Εδώ έχει μούτρα να βγαίνει να λέει δημοσίως ότι ο,τιδήποτε κατάφερε να κάνει μέχρι στιγμής είναι απόρροια των δικών του αποκλειστικά προσπαθειών. Εδώ θα κολλήσει? Να, τώρα εκνευρίστηκα...(βραδυάτικα.....)
    ageras
    22.11.2006, 02:20
    Η δήλωση του Χατζόπουλου ήδη έχει γραφτεί σε προηγούμενη σελίδα (η οποία είναι αποστομωτική..)
    Εδώ θα διαβάσετε και την δήλωση της επιχείρησης

    "Σχετικά με το τέλος των παραστάσεων της «γλυκιάς συμμορίας» στο VOX...

    Ο κ. Ηλίας Μαροσούλης υπάρχει στο χώρο σχεδόν μισό αιώνα.
    Μέχρι σήμερα δεν έδωσε δικαίωμα ποτέ σε κανέναν να παραπονεθεί ότι δεν είχε την βοήθειά του, στηρίζοντας με πράξεις ειδικά τα νέα παιδιά. Απόδειξη για όλα αυτά είναι η παραχώρηση του χώρου VOX στο νεανικό σχήμα της «γλυκιάς συμμορίας», σε χώρο δηλαδή που μέχρι στιγμής έχουν εμφανιστεί μερικά από τα μεγαλύτερα ονόματα της μουσικής σκηνής.

    Παρά τον κόπο και τα έξοδα στα οποία υποβλήθηκε για να στηρίξει την εν λόγω παράσταση, με την τοποθέτηση πληθώρας διαφημιστικών αφισών σε όλη την Αττική, η παράσταση αυτή στέφθηκε με οικονομική αποτυχία.

    Υπήρξαν κατά καιρούς τεράστιες παραστάσεις ανά τον πλανήτη και τεράστια προγράμματα που «κατέβηκαν» σε μια εβδομάδα διότι δεν κατάφεραν να «περάσουν» στο κοινό.

    Η επιχείρηση προσπαθώντας να βοηθήσει αυτά τα παιδιά, που σέβεται σαν καλλιτέχνες, ενώ θα μπορούσε να έχει «κατεβάσει» το σχήμα από την πρώτη εβδομάδα , θα το διατηρήσει και θα το στηρίξει μέχρι τις 2 Δεκεμβρίου, όπως ήδη έχει ανακοινώσει στον κ. Δημήτρη Χατζόπουλο.

    Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης δεν ήρθε ποτέ να ζητήσει τον χώρο, ο επιχειρηματίας όμως βλέποντας ότι το σχήμα που είχε δεν θα μπορούσε να αντέξει για πολλές ακόμη παραστάσεις τον προσέγγισε και του ζήτησε να συνεργαστούν μετά το τέλος των παραστάσεων της «γλυκιάς συμμορίας». Mε τον Μιχάλη Χατζηγιάννη δεν έχει ακόμη συμφωνήσει αν θα ξεκινήσουν και πότε παραστάσεις.

    Ο κ.Χατζόπουλος θα πρέπει να γνωρίζει ότι καμία παράσταση δεν κατεβαίνει όταν έχει επιτυχία...

    Η επιχείρηση"


    Tα συμπεράσματα δικά σας.


    www.manpas.musicheaven.eu


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 22-11-2006 02:29 ]


    maspa
    22.11.2006, 02:26

    Πολύ διπλωματική η δήλωση.....
    Yperoptis
    22.11.2006, 02:32
    'Οπως κατάλαβες φίλε agera δεν χρειάστηκε να αναφέρω το όνομά του εγώ. Είχε ήδη δημοσιευθεί όπως και η απάντηση του επιχειρηματία.Τρόπος του λέγειν επιχειρηματίας. Α ρε ξύλο που θέλουνε μερικοί. Το δίκανοοοοοοο!!!!