ελληνική μουσική
    749 online   ·  210.832 μέλη

    Ό,τι θέλετε να πείτε σε μια παλιά αγάπη..

    darvick
    21.11.2006, 18:23
    Όλη μου η ζωή ένα καλοστημένο παιχνίδι.Ένα σενάριο καλογυρισμένο.Δεν γνώρισα ποτέ στη ζωή μου την αλήθεια.Δεν με άφησαν να δω τη σημασία της.Γνώρισα όμως την αγάπη και όταν την βρήκα την υποτίμησα.
    Πρέπει να έχεις θάρρος.Αν έχεις αξίζει να αγαπήσεις και να αγαπηθείς.Και εγώ βουλιάζω στην δειλία και στον δισταγμό,και πνίγομαι απ'τις φοβίες μου.Έχω ανάγκη κάποιον να μου κρατάει το χέρι όταν περπατάω.Να με αγκαλιάζει όταν φοβάμαι,και να είναι η αγκαλιά του καταφύγιο για μένα.Έχω ανάγκη να μοιράζομαι τον αέρα που αναπνέω με εκείνον που θα μου κλείνει τα μάτια όταν τρομάζω.Με εκείνον που θα έχει θάρρος και θα αξίζει.Έχω ανάγκη κάποιον να με ηρεμεί όταν θυμώνω και ο θυμός μου να γίνεται τραγούδι στα χείλη του.Να με εκτιμάει γι'αυτά που του δίνω κι ας είναι λίγα.Έχω ανάγκη κάποιον να μου δώσει το 8άρρος που έχασα εδώ και καιρό για να αξίζω κι εγώ.Όμως στη ζωή είναι λίγοι οι άνθρωποι που σου κρατούν το χέρι που πολλές φορές δεν σου φτάνει μια ζωή για να βρεις έστω και έναν.Είχα την τύχη να γνωρίσω έναν από αυτούς και την ατυχία να τον χάσω..Το μυαλό παίζει παιχνίδια δύσκολα και η καρδιά υπακούει σαν τυφλή..
    Κι όποιος βρεθεί να πει το αντίθετο σίγουρα είναι από κάποια άλλη εποχή,πιο παλιά, πιο αγαπημένη..Τότε που η αγάπη ήταν η μόνη που σε έκανε να αξίζεις..
    Πέρασε τόσος καιρός από τότε και ακόμα τρέμω τις νύχτες.Ακόμα φοβάμαι να γυρίσω πίσω μου όταν περπατάω,γιατί ξέρω πως δεν θα είσαι εκεί να με προστατέψεις.Ξέρω πως τίποτα δεν είναι όπως παλιά.Ξέρω ότι δεν πρόκειτε να με αγκαλιάσεις ξανά και τρομάζω με τον ίδιο μου τον εαυτό.
    Ίσως να μην ξέρω τι είναι αγάπη,να μην την ένιωσα ποτέ.Αλλά δεν βρίσκω άλλη λέξη,πιο μεγάλη,πιο θαυμαστή,πιο ιερή για να περιγράψω αυτό που ένιωσα και νιώθω ακόμα κάθε φορά που έρχεσαι και τρυπώνεις στο πίσω μέρος του μυαλού μου..
    Είσαι για μένα ο άνθρωπος που μπορεί να με ησυχάσει,αυτός που αγάπησα και θα αγαπώ μέχρι την τελευταία μου ανάσα..Το παιδί,ο πατέρας,ο σύντροφος κι ο αδερφός μου...Η ζωή μου, η αγάπη μου..

    Στον Κ.
    __ilias__
    21.11.2006, 22:07
    sorry αλλα δεν νομιζω αν τον βρεις και μιλησετε και του πεις αυτα που εγραψες να σε απορριψει... μην ντρεπεσαι να εκδηλωνεις τα αισθηματα σου..
    poison_girl
    26.11.2006, 13:15
    darvick auta pou grafeis einai apla uperoxa
    VANESSA2
    29.11.2006, 10:22
    Ίσως θυμώσεις που σπάζω την υπόσχεση, όμως θα είναι μοχάχα για τούτη τη φορά, δεν έχω άλλη επιλογή. Μόνο εσύ θα καταλάβεις. Πονώ. Αυτό μόνο. Πραγματικά...Όλη μέρα σήμερα είμαι σ' ένα κενό δυσβάσταχτο. Για πρώτη φορά. Τα έκανα θάλασσα κι άλλες φορές, έχασα κι άλλους φίλους, το ξέρεις, όμως ποτέ δεν ένιωσα έτσι. Λες και νεκρώθηκα, λες και... Ποτέ δεν ήταν τόσο επώδυνο, γιατί ποτέ δεν είχαν τη σημασία που έχεις εσύ.

    Λυπάμαι, λυπάμαι ακόμα και που σου γράφω. Συγχώρα με. Για όλα. Μακάρι να μπορούσα να γυρίσω πίσω, να διορθώσω τα αδιόρθωτα, μακάρι να έκανα κάτι οτιδήποτε για να αλλάξω ότι έγινε. Μακάρι να είχαμε και οι δύο πειθαρχημένο εγκέφαλο (θυμάσαι;)

    Δεν πάλεψα ψες. Ήσουν τόσο σίγουρος που πάγωσα. Τι να πολεμήσω; Λυπάμαι. Μου λείπεις ήδη. Άρχισα να μιλώ ασύνάρτητα...

    Φοβάμαι. Τις μέρες που θα ρθουν και δε θα χω το φίλο μου να γελάσουμε μαζί και να μοιραστούμε τη ζωή μας. Ξέρω πως γίνομαι εγωίστρια, δεν έχω δικαίωμα να τα θέλω όλα δικά μου... Απλώς θέλω να ξέρεις πως θα ελπίζω πάντα. Να αλλάξεις απόφαση, να προσπαθήσουμε να μαζέψουμε και οι δύο τα κομμάτια μας, να κτίσουμε ξανά...

    Θα είμαι εδώ. Το ξέρεις. Που αλλού να πάω; Θα είμαι εδω. Για όσο χρόνο χρειαστεί, είτε αυτός θα είναι σύντομος είτε όχι και τόσο σύντομος, είτε μακρύς κι ατέλειωτος.

    Μου λείπες. Χωρίς υπερβολές. Μισώ που δεν έχω λόγια να σου χρωματίσω αυτό που νιώθω.
    Λυπάμαι χίλιες φορές. Τόσο πολύ που έχω ραγίσει. Γαμώτο μου...
    Θα είσαι στη σκέψη μου για πάντα, γιατί όσο τυφλή και αν στάθηκα ξέρω πόσο πολύτιμός μου είσαι...

    Θα περιμένω... Να μου προσέχεις....

    lookylouk
    12.12.2006, 01:22

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : lookylouk στις 13-03-2007 16:05 ]


    poison_girl
    12.12.2006, 02:42




    ta logia einai peritta!!!!!!

    OLa eiNAi foU3ia!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : poison_girl στις 16-03-2007 21:10 ]


    alexia-vicky
    17.12.2006, 18:56

    mariza18
    18.12.2006, 16:16

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mariza18 στις 13-03-2007 17:17 ]


    MSo
    23.12.2006, 14:54
    Άντε γειαααααααααααααα
    Ania
    24.01.2007, 06:00
    Πάει τόσος καιρός απο τότε που σε είδα για τελευταία φορά...Κ σε μένα φαίνεται σαν να πέρασαν χρόνια,αιώνες...Ποτέ δε μου δόθηκε η ευκαιρία να σου πω τι νιώθω πραγματικά για σένα κ να που τώρα μπορώ να το εκφράσω μέσα απο αυτό το γράμμα.Πέρασα κοντά σου σχεδόν δύο χρόνια.Ήσουν για μένα το παν!Κοιμόμουν και ξυπνούσα μόνο με τη σκέψη μου σε σένα.Ήθελα τόσο να είμαστε μαζί!!!Έκλεισα τα αυτιά μου στα λόγια του κόσμου."Ο κοσμος είναι κακός",σκέφτηκα,"δε θέλει το καλό μου,δε θέλει να με δει ευτυχισμένη..." και συνέχισα να ονειρεύομαι τη ζωή μου στο πλάι σου.Ήταν σημαντικά για εμένα εκείνα τα χρόνια.Ήταν η μετάβασή μου στην ωριμότητα και η στιγμή για τη λήψη σημαντικών αποφάσεων.Είχα όμως πάντα το μυαλό μου σε σένα και έπαιρνα τις αποφάσεις μου με κριτήριο τα δικά σου θέλω,τις δικές σου ανάγκες και τα δικά σου λόγια.Πόσο πολύ σ'αγάπησα!Και πόσο ανόητη στάθηκα!!!Με κοροιδεψες και έπαιξες μαζί μου.Όμως δε με πειράζει αυτό,ποτέ δε με πείραξε.Εξάλλου ξέρεις καλά πως ήμουν η νικήτρια του παιχνιδιού,του δικού σου παιχνιδιού.Πήγες να με καταστρέψεις,όμως δε τα καταφερες και ειμαι περήφανη γι'αυτό!Ο κόσμος δεν ήταν κακός.Πώς θα μπορούσε άλλωστε κάποιος να είναι πιο κακός απο εσένα?Είχανε δίκιο.Όλοι τους είχανε δίκιο για εσένα.Δεν άξιζες την αγάπη μου ούτε στο ελάχιστο.Δεν είσαι άξιος για τίποτα.Δε μετανίωνω για τα δύο χρόνια που χαράμισα στο πλάι σου γιατι η ζωή με δίδαξε απο αυτό.Εγώ βλέπεις μαθαίνω απο τα λάθη μου.Επιπλέον μέσα απο την εμπειρία που έζησα στο πλαι σου έμαθα να εκτιμώ τα άτομα που πραγματικά αξίζουν την αγάπη μου και τη συμπάθεια μου.Απλά ήθελα να σου πω ότι είμαι περήφανη για τον εαυτό μου που πραγματικά επιβίωσα απο την τραυματική παρουσία σου στη ζωή μου.Είμαι περήφανη που ξέφυγα απο το βούρκο που με οδήγησες και που διαπρέπς ξανά στη ζωή μου.Είμαι περήφανη που έδωσα ώθηση στον εαυτό μου και απο τον πάτο βρέθηκα στη κορυφή.Χαίρομαι πραγματικα που ωρίσκομαι πλέον με άτομα που με αγαπάνε πραγματικά και νοιάζονται για μένα.Άτομα που θα θυσιαζόντουσαν για μενα όπως και εγώ για αυτά καθώς ξέρω ότι το αξίζουν.Άτομα που ουδεμία σχέση έχουν με κάτι τύπους σαν κ εσένα.Ήταν λάθος μου που σου αφιέρωσα έστω και ένα λεπτό της ζωής μου.Δεν σου άξιζε τίποτα...
    mariza18
    24.01.2007, 13:26
    Παράθεση:

    Το μέλος Ania στις 24-01-2007 στις 06:00 έγραψε...

    Πάει τόσος καιρός απο τότε που σε είδα για τελευταία φορά...Κ σε μένα φαίνεται σαν να πέρασαν χρόνια,αιώνες...Ποτέ δε μου δόθηκε η ευκαιρία να σου πω τι νιώθω πραγματικά για σένα κ να που τώρα μπορώ να το εκφράσω μέσα απο αυτό το γράμμα.Πέρασα κοντά σου σχεδόν δύο χρόνια.Ήσουν για μένα το παν!Κοιμόμουν και ξυπνούσα μόνο με τη σκέψη μου σε σένα.Ήθελα τόσο να είμαστε μαζί!!!Έκλεισα τα αυτιά μου στα λόγια του κόσμου."Ο κοσμος είναι κακός",σκέφτηκα,"δε θέλει το καλό μου,δε θέλει να με δει ευτυχισμένη..." και συνέχισα να ονειρεύομαι τη ζωή μου στο πλάι σου.Ήταν σημαντικά για εμένα εκείνα τα χρόνια.Ήταν η μετάβασή μου στην ωριμότητα και η στιγμή για τη λήψη σημαντικών αποφάσεων.Είχα όμως πάντα το μυαλό μου σε σένα και έπαιρνα τις αποφάσεις μου με κριτήριο τα δικά σου θέλω,τις δικές σου ανάγκες και τα δικά σου λόγια.Πόσο πολύ σ'αγάπησα!Και πόσο ανόητη στάθηκα!!!Με κοροιδεψες και έπαιξες μαζί μου.Όμως δε με πειράζει αυτό,ποτέ δε με πείραξε.Εξάλλου ξέρεις καλά πως ήμουν η νικήτρια του παιχνιδιού,του δικού σου παιχνιδιού.Πήγες να με καταστρέψεις,όμως δε τα καταφερες και ειμαι περήφανη γι'αυτό!Ο κόσμος δεν ήταν κακός.Πώς θα μπορούσε άλλωστε κάποιος να είναι πιο κακός απο εσένα?Είχανε δίκιο.Όλοι τους είχανε δίκιο για εσένα.Δεν άξιζες την αγάπη μου ούτε στο ελάχιστο.Δεν είσαι άξιος για τίποτα.Δε μετανίωνω για τα δύο χρόνια που χαράμισα στο πλάι σου γιατι η ζωή με δίδαξε απο αυτό.Εγώ βλέπεις μαθαίνω απο τα λάθη μου.Επιπλέον μέσα απο την εμπειρία που έζησα στο πλαι σου έμαθα να εκτιμώ τα άτομα που πραγματικά αξίζουν την αγάπη μου και τη συμπάθεια μου.Απλά ήθελα να σου πω ότι είμαι περήφανη για τον εαυτό μου που πραγματικά επιβίωσα απο την τραυματική παρουσία σου στη ζωή μου.Είμαι περήφανη που ξέφυγα απο το βούρκο που με οδήγησες και που διαπρέπς ξανά στη ζωή μου.Είμαι περήφανη που έδωσα ώθηση στον εαυτό μου και απο τον πάτο βρέθηκα στη κορυφή.Χαίρομαι πραγματικα που ωρίσκομαι πλέον με άτομα που με αγαπάνε πραγματικά και νοιάζονται για μένα.Άτομα που θα θυσιαζόντουσαν για μενα όπως και εγώ για αυτά καθώς ξέρω ότι το αξίζουν.Άτομα που ουδεμία σχέση έχουν με κάτι τύπους σαν κ εσένα.Ήταν λάθος μου που σου αφιέρωσα έστω και ένα λεπτό της ζωής μου.Δεν σου άξιζε τίποτα...





    πραγματικά πολύ συγκινητικό,με άγγιξε
    Ania
    24.01.2007, 23:01
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 24-01-2007 στις 13:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Ania στις 24-01-2007 στις 06:00 έγραψε...

    Πάει τόσος καιρός απο τότε που σε είδα για τελευταία φορά...Κ σε μένα φαίνεται σαν να πέρασαν χρόνια,αιώνες...Ποτέ δε μου δόθηκε η ευκαιρία να σου πω τι νιώθω πραγματικά για σένα κ να που τώρα μπορώ να το εκφράσω μέσα απο αυτό το γράμμα.Πέρασα κοντά σου σχεδόν δύο χρόνια.Ήσουν για μένα το παν!Κοιμόμουν και ξυπνούσα μόνο με τη σκέψη μου σε σένα.Ήθελα τόσο να είμαστε μαζί!!!Έκλεισα τα αυτιά μου στα λόγια του κόσμου."Ο κοσμος είναι κακός",σκέφτηκα,"δε θέλει το καλό μου,δε θέλει να με δει ευτυχισμένη..." και συνέχισα να ονειρεύομαι τη ζωή μου στο πλάι σου.Ήταν σημαντικά για εμένα εκείνα τα χρόνια.Ήταν η μετάβασή μου στην ωριμότητα και η στιγμή για τη λήψη σημαντικών αποφάσεων.Είχα όμως πάντα το μυαλό μου σε σένα και έπαιρνα τις αποφάσεις μου με κριτήριο τα δικά σου θέλω,τις δικές σου ανάγκες και τα δικά σου λόγια.Πόσο πολύ σ'αγάπησα!Και πόσο ανόητη στάθηκα!!!Με κοροιδεψες και έπαιξες μαζί μου.Όμως δε με πειράζει αυτό,ποτέ δε με πείραξε.Εξάλλου ξέρεις καλά πως ήμουν η νικήτρια του παιχνιδιού,του δικού σου παιχνιδιού.Πήγες να με καταστρέψεις,όμως δε τα καταφερες και ειμαι περήφανη γι'αυτό!Ο κόσμος δεν ήταν κακός.Πώς θα μπορούσε άλλωστε κάποιος να είναι πιο κακός απο εσένα?Είχανε δίκιο.Όλοι τους είχανε δίκιο για εσένα.Δεν άξιζες την αγάπη μου ούτε στο ελάχιστο.Δεν είσαι άξιος για τίποτα.Δε μετανίωνω για τα δύο χρόνια που χαράμισα στο πλάι σου γιατι η ζωή με δίδαξε απο αυτό.Εγώ βλέπεις μαθαίνω απο τα λάθη μου.Επιπλέον μέσα απο την εμπειρία που έζησα στο πλαι σου έμαθα να εκτιμώ τα άτομα που πραγματικά αξίζουν την αγάπη μου και τη συμπάθεια μου.Απλά ήθελα να σου πω ότι είμαι περήφανη για τον εαυτό μου που πραγματικά επιβίωσα απο την τραυματική παρουσία σου στη ζωή μου.Είμαι περήφανη που ξέφυγα απο το βούρκο που με οδήγησες και που διαπρέπς ξανά στη ζωή μου.Είμαι περήφανη που έδωσα ώθηση στον εαυτό μου και απο τον πάτο βρέθηκα στη κορυφή.Χαίρομαι πραγματικα που ωρίσκομαι πλέον με άτομα που με αγαπάνε πραγματικά και νοιάζονται για μένα.Άτομα που θα θυσιαζόντουσαν για μενα όπως και εγώ για αυτά καθώς ξέρω ότι το αξίζουν.Άτομα που ουδεμία σχέση έχουν με κάτι τύπους σαν κ εσένα.Ήταν λάθος μου που σου αφιέρωσα έστω και ένα λεπτό της ζωής μου.Δεν σου άξιζε τίποτα...





    πραγματικά πολύ συγκινητικό,με άγγιξε




    efxaristw!pou na ikseres k oli tin istoria...
    kamelia8
    29.04.2008, 11:36

    Άντε γεια....

     

    Αυτό θα του έλεγα!{#emotions_dlg.happycrazy}


    doulis33
    29.04.2008, 12:30

    Σύμφωνα με τους Πυξ Λαξ θα πήγε στον παράδεισο!


    Stroumfita456
    01.05.2008, 13:56

    έχουμε καιρό να τα πούμε....το ξέρω...αν συναντηθούμε στο δρόμο ίσως να πούμε ένα τυπικό "γεια σου"!αναρωτιέμαι..πώς γίναμε έτσι??θα 'ηθελα πολύ να σε είχα μπροστά μου να σου έλεγα όλα αυτά που δεν μπορώ να γράψω σε αυτό το κομμάτι χαρτι....μου είναι πολύ δύσκολο να εκράσω τα συναισθηματα μου...το ξέρεις αυτό!έχω μετανιωσει για την συμπεριφορα μου....τον εγωισμό μου...την επιπολαιοτητα μου....όσα χτίσαμε μαζί τα γκρέμισα όλα μέσα σε μία  στιγμή...δεν ξέρω αν μπορείς να με συγχωρέσεις...είναι δύσκολο το ξέρω...δεν σου ζητάω τίποτα όμως.!δεν μπορώ να επανορθώσω και ας το θέλω τόσο πολύ...ξέρω οτι δεν πάλεψα καθόλου γι αυτήν την σχέση...έκανα οτι ήθελα χωρίς να υποχωρώ σε τίποτα...σε έχασα και τότε κατάλαβα ποια η σημασία σου στην ζωή μου.το παραδέχομαι...λίγο αργά βέβαια...σε ε΄χω χάσει...δεν νομίζω ότι μπορώ να σε εχω όπως παλιά...δεν λέω οτι δεν μπορώ να ζήσω χωρίς εσένα γτ θα ειναι ένα ακόμα από τα ψεμματα μου,αλλά το θέμα είναι οτι δεν θα μαι ευτυχισμένη....θα σκεφτεις τωρα:"Πάλι τον εαυτό της σκεφτεται,ακόμα και στο γράμμα που γράφει για μένα"...αλλά πιστεψε με δεν είναι έτσι...έχω αλλάξει...!Τελικά οι άνθρωποι αλλάζουν όσο και απιστευτο και αν σου φαίνεται....Ίσως να μην κατάλαβα τότε τι ήσουν για μένα αλλά τώρα καταλαβαίνω τι ήσουν τι είσαι και τι θα εισαι...δεν λέω οτι δεν μπορω να συνεχισω αλλά πάντα θα σε σκεφτομαι....θα είσαι μέσα στην καρδια και στο μυαλό μου.....τώρα τελευταία σε βλέπω στα ονειρα μου...και μου φαίνονται τόσο ζωντανά...μα μόλις ξυπνάω καταλαβαίνω οτι είναι ένα ακόμα όνειρο.....Μόνο στα ονειρα μου ζεις τώρα...δεν μπορω να κάνω κατι για να σε φέρω πισω.....το μόνο που εχω να πω είναι "Συγνωμη",την οποία συγνώμη την εννοω...και θέλω να με πιστεψεις...Συγνώμη για όσα εκανα....Θέλω να περνας πάντα καλα..


    catherine91
    01.05.2008, 16:36

    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 01-05-2008 στις 13:56 έγραψε...

    έχουμε καιρό να τα πούμε....το ξέρω...αν συναντηθούμε στο δρόμο ίσως να πούμε ένα τυπικό "γεια σου"!αναρωτιέμαι..πώς γίναμε έτσι??θα 'ηθελα πολύ να σε είχα μπροστά μου να σου έλεγα όλα αυτά που δεν μπορώ να γράψω σε αυτό το κομμάτι χαρτι....μου είναι πολύ δύσκολο να εκράσω τα συναισθηματα μου...το ξέρεις αυτό!έχω μετανιωσει για την συμπεριφορα μου....τον εγωισμό μου...την επιπολαιοτητα μου....όσα χτίσαμε μαζί τα γκρέμισα όλα μέσα σε μία  στιγμή...δεν ξέρω αν μπορείς να με συγχωρέσεις...είναι δύσκολο το ξέρω...δεν σου ζητάω τίποτα όμως.!δεν μπορώ να επανορθώσω και ας το θέλω τόσο πολύ...ξέρω οτι δεν πάλεψα καθόλου γι αυτήν την σχέση...έκανα οτι ήθελα χωρίς να υποχωρώ σε τίποτα...σε έχασα και τότε κατάλαβα ποια η σημασία σου στην ζωή μου.το παραδέχομαι...λίγο αργά βέβαια...σε ε΄χω χάσει...δεν νομίζω ότι μπορώ να σε εχω όπως παλιά...δεν λέω οτι δεν μπορώ να ζήσω χωρίς εσένα γτ θα ειναι ένα ακόμα από τα ψεμματα μου,αλλά το θέμα είναι οτι δεν θα μαι ευτυχισμένη....θα σκεφτεις τωρα:"Πάλι τον εαυτό της σκεφτεται,ακόμα και στο γράμμα που γράφει για μένα"...αλλά πιστεψε με δεν είναι έτσι...έχω αλλάξει...!Τελικά οι άνθρωποι αλλάζουν όσο και απιστευτο και αν σου φαίνεται....Ίσως να μην κατάλαβα τότε τι ήσουν για μένα αλλά τώρα καταλαβαίνω τι ήσουν τι είσαι και τι θα εισαι...δεν λέω οτι δεν μπορω να συνεχισω αλλά πάντα θα σε σκεφτομαι....θα είσαι μέσα στην καρδια και στο μυαλό μου.....τώρα τελευταία σε βλέπω στα ονειρα μου...και μου φαίνονται τόσο ζωντανά...μα μόλις ξυπνάω καταλαβαίνω οτι είναι ένα ακόμα όνειρο.....Μόνο στα ονειρα μου ζεις τώρα...δεν μπορω να κάνω κατι για να σε φέρω πισω.....το μόνο που εχω να πω είναι "Συγνωμη",την οποία συγνώμη την εννοω...και θέλω να με πιστεψεις...Συγνώμη για όσα εκανα....Θέλω να περνας πάντα καλα..



    Δήμητραααααα.....RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Τα έγραψες τέλεια!!!!!!!!!!!!!!
    Σίγουρα θα συγκινηθεί!!!!!!!!!!!!!1


    Stroumfita456
    01.05.2008, 20:30

    Παράθεση:

    Το μέλος catherine91 στις 01-05-2008 στις 16:36 έγραψε...

    Δήμητραααααα.....RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Τα έγραψες τέλεια!!!!!!!!!!!!!!
    Σίγουρα θα συγκινηθεί!!!!!!!!!!!!!1

    thanx!!!αλλά δεν παίζει να του το στείλω..!{#emotions_dlg.sad}


    Conspiratus
    01.05.2008, 22:50

    Ολα και τιποτα...

    But you were always pretty reckless with your love
    Come with the sun and getting restless when it's gone
    And when you go you leave me breathless and alone
    You leave me breathless when you close the door
    It feels just like you took the air out of the room with you


    ή και οπως λεει και ενα αλλο πολυ αγαπημενο μου τραγουδι:

    Do you have the time to listen to me whine,about nothing and everything all at once...

     

    {#emotions_dlg.helpsmilie}


    venceremos
    23.03.2012, 02:06

    Εγραψα αποψε τις σκεψεις μου σε ενα χαρτι εχοντας καποιον στο μυαλο μου, καποιον απτο παρελθον.. αναρωτιομουν που θα μου ταιριαζε να το βαλω αυτο το κομματι.. και μετα ντραπηκα.. δεν μπορω να ανεβασω τις σκεψεις μου στο ιντερνετ.. ισως ειναι οντως ρομαντικη η ιδεα να βγαζεις τη ψυχη σου στη φορα αυθορμητα μεσα σε μια παρορμηση σε αγνωστους που δεν ενιωσαν ποτε τη δικη σου ιστορια.. αλλα απο την αλλη ειναι η ψυχη μου.. ειναι ενα κομματι μου.. και να ξερεις το εχω καλα φυλαγμενο.. δε θα αφησω αποδειξεις σε χαρτια και ιστοσελιδες.. δεν χρειαζεται.. αφου πανω κατω τα ξερεις.. δεν σου κρυφτηκα ποτε.. δε σου κρυψα τις αδυναμιες μου. και αν τα θελησεις ποτε πιο συγκεκριμενα ελα καμια φορα σε τολμω να τα πουμε σαν δυο φιλοι.. κοιταζοντας τα παλια με τρυφεροτητα πια και οχι πικρα.


    renabill
    24.03.2012, 00:26

    Yasar benim seni φzledim!

    Μαζί σου έζησα όσα ποτέ δεν έχω ζήσει με κανέναν και είμαι ευγνώμων γι αυτό. Ώρες ώρες απογοητεύομαι που δεν μπορώ  να  μοιραστώ με κάποιον όσα μοιράστηκα μαζί σου. Εμείς ήμασταν πραγματικό ζευγάρι και μπορεί άλλες φορές να έχω πέσει έξω αλλά σε αυτό δεν πέφτω. Έχω ένα και μοναδικό καημό όμως.ΠΟΤΕ δε θα μάθεις αν σε αγάπησα ή όχι. Δε στο πα, δε στο πα ποτέ κι ας ήθελες να το ακούσεις. Το έπαιζα η σκληρή και η λογική της σχέσης. Προστατευόμουνα για τη στιγμή που θα χωρίζαμε από τις καταστάσεις.Έτσι είμαι εγώ.ΣΚΛΗΡΗ απ'έξω μαλακή από μέσα.Σε ξεπέρασα πολυ γρήγορα, έτσι έπρεπε.

    4 μήνες. Τόσοι λίγοι κι όμως τόσοι πολλοί.Σαν να γνωριζόμαστε αιώνες ήτανε.Ρομαντικέ μου ιππότη  με φίλαγες στο δρόμο όταν περιμέναμε το λεωφορείο, με τύλιγες στο παλτό σου για να μην κρυώνω στη σχολή, στο σπίτι, στις βόλτες, παντού κι εγώ ένιωθα τόση ασφάλεια κοντά σου κι ότι είσαι περήφανος για μένα.. Με φρόντιζες όταν ήμουν άρρωστη, με χτένιζες και μου έβαφες τα μαλλιά και με σκλάβωνες όταν σε έπαιρνε ο ύπνος και δεν με άφηνες από τα χέρια σου όταν κοιμόσουν.Εκείνες τις φορές ήθελα να κλάψω από ευτυχία και λύπη ταυτόχρονα.Αλλά φοβόμουν μήπως τα δάκρυα πέσουν στα χέρια σου που με αγκαλιάζανε και ξυπνήσεις. 

    ΠΟΝΑΩ κάθε φορά που με παίρνεις τηλεφωνο στο σπίτι μου μετά από τόσα χρόνια. Με βάζεις σε σκέψεις ότι δε σε νοιάζει κανείς και τίποτα όπως τότε που ήμασταν μαζί.Μάθε ότι έχω αναγνώριση κλήσης και ξέρω ποιός είσαι κι ας μη μίλησες την τελευταία φορά.

    Καμιά φορά τα βράδια όμως όταν είμαι μόνη ακούω τη φωνή σου στα αυτιά μου! seni φzledim! seni φzledim! να το λές συνέχεια και να αναστενάζεις.Και να απλώνεις τα χέρια σου για να με αγκαλιάσεις και να κοιμηθείς.Μακάρι να σου μοιάζαν όλοι οι άντρες έστω και λίγο. Ο κόσμος θα ταν καλύτερος καρδιά μου!Έχεις ένα κομμάτι της κι ας μην το ξέρεις.

    Iyi gec,eler


    -----------------
    σινεμά, μουσική, basket,ποδήλατο

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : renabill στις 24-03-2012 00:33 ]