ελληνική μουσική
    458 online   ·  210.845 μέλη

    Ψάχνω ελληνικούς ρυθμούς για το Roland G-70

    Veriotis
    02.12.2006, 14:52
    Καλημέρααα

    εχω κιόλας ρωτήσει για ρυθμούς και με είπαν οτι υπάρχουν ρυθμοί για το Roland G-70 αλλα οτι μπορώ να βάλω τους ρυθμούς απο το Roland G-1000.
    Το προβλημά μου είναι οτι δεν μπορώ να βρώ πουθενά κάπιους ρυθμούς.
    Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ίσος και για αράβικους και όλους τους ρυθμούς ¨Oriental¨ για αυτό το αρμόνιο!!!


    Ευχαριστώ πάρα πολύ
    Georgnik
    16.02.2007, 02:19
    Καλησπερα...

    Δε ξερω αν εχεις καταφερει να βρεις ρυθμους ή ηχους για το G70, αλλα ηθελα να σε ενημερωσω οτι λογικα η Roland στην Ελλαδα μπορει να αναλαβει να σου κανει τη δουλεια.

    Αν τα εχεις καταφερει θα ηθελα να μαθω αν μπορεις να μου πεις που του βρηκες και γενικοτερα αν μπορουμε να κανουμε τιποτα να μου δωσεις και εμενα ρυθμους. Ηχους δε χρειαζομαι, αλλα ρυθμους υπαρχει ελλειψη :)

    Σε ευχαριστω πολυ!
    volan
    16.02.2007, 12:06
    Φιλε εγω εχω το roland exr-gr 5 δεν ξερω αν εινε συμβατο με το g70 αν ειναι ομος μπορεις να βαλεις ηχους γιατι οι ηχοι ττου εχει ειναι λιγο φολα και με ποιο τροπο? το μηχανιμα εχει ρυθμους ελληνικους και πολλους οριενταλ αλλα δεν ξερω κατα ποσο ποιοτηκοι ειναι γιατι το g70 ειναι σαφος ποιο ανωτερο οργανο
    roubas
    16.02.2007, 13:40
    Παιδια για επαγγελματικη χρηση χρειαζεστε τους ρυθμους?
    Georgnik
    17.02.2007, 00:20
    Καλησπερα!

    Εγω τους χρειαζομαι για δικη μου κυριως χρηση... το κυριως παει στο γεγονος οτι το πολυ 1 φορα το 2μηνο μπορει να παιξουμε σε κανενα μαγαζι...
    Αλλα το να βρεις καλους ρυθμους ειναι πραγματικα δυσκολο!
    Veriotis
    17.02.2007, 00:42
    και εγω για προσωπικη χριση τους θελω...ειχα βρει μερικους αλλα δεν μου αρεσαν καθολου...το ντραμς σε μενα παιζει βασικο ρωλο θελω να ακουγεται πολυ ωραια οσο και τα φιλ ινς που εχει.
    Georgnik
    22.02.2007, 00:38
    Rotises telika stin Roland... gia tous ru8mous gia to G70!?

    Koita edo ti grafei:
    http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_12_1203&products_id=2723
    De mporei tipota apo auta na mi sou kanei? Kai o episimos eisagogeas, o Stollas grafei akribos ta idia
    Apo pou to pires to organo?

    Yparxei kai auto tis antiprosopeias:
    www.roland.gr/pages/offers.htm

    Rota ton Xnaraki stin A8ina, pare ena tilefono kai rota ton, einai polu kalos kai eksupiretikos, ftanei mono na tou miliseis anoixta, ti kai giati to 8eleis!

    Alla exo aporeia apo pou to pires giati edo fainetai oti exei ena karo ru8mous kai ixous...

    Veriotis
    22.02.2007, 10:26
    ευχαριστο για της σελιδες

    αλλα εγω ζω στήν γερμανία και το είχα αγωράσει απο μία σελίδα του ίντερνετ (γερμανική σελίδα) και η ρόλαντ της γερμανίας δεν διαδίδει ελληνικούς ρυθμούς γιαυτο...και αν βρεις στην γερμανία ρυθμούς βρείσκεις μόνο καλαματιανό σιρτάκι και ζεϊμπέκικο...και δεν ακούγωνται και ωραία...γι αυτό εγω ψάχνω ΌΛΟΥΣ τους ρυθμούς καπος να παραγήλω μονο μια κάρτα με όλους τους ρυθμούς.