ελληνική μουσική
    499 online   ·  210.833 μέλη

    Μουσικό καφενείο (Νέο Chat!)

    yiannisyiannis
    11.02.2004, 11:19
    Είμαι ο μόνος που δεν μπορώ να εισέλθω στο chat του μουσικού καφενείου; Όταν πάω να μπω, μου εμφανίζει μήνυμα ότι είμαι ήδη μέσα και δεν μου επιτρέπει την είσοδο.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 19-02-2004 11:44 ]
    jorge
    11.02.2004, 11:24
    Τα γνωστά παλιά προβλήματα... Είναι και άλλοι που έχουν πρόβλημα; Αν ναι, πείτε μου ώστε να βάλω κανένα καλύτερο...


    Βασικά αυτό το chat θέλει φροντίδα και proderm, πχ δεν πρέπει να κλείνεις το παράθυρο αλλά να πατάς το κουμπάκι Exit ή πχ στην αρχή σου ανοίγει 2 παράθυρα... Είναι πραγματικά εκνευριστικό μερικές φορές...


    Θέλετε να δοκιμάσουμε να βρούμε άλλη στέγη στο Μουσικο μας Καφενείο;
    yiannisyiannis
    11.02.2004, 11:37
    Νομίζω ότι το IRC αρκεί, αν η λειτουργία του είναι ομαλή για όλους, όπως και για μένα.
    jorge
    11.02.2004, 13:00
    Το IRC δεν αρκεί γιατί είναι κάποιοι - όπως εγώ, ο composer κ.α. - που βρίσκονται είτε σε εταιρίες, είτε σε σχολές, όπου το IRC δεν λειτουργεί.
    Επομένως πρέπει να έχουμε κάποιο chat που να μπορεί να μπει ο οποιοσδήποτε.

    Chat | Παρτιτούρες


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 11-02-2004 13:00 ]
    composer
    12.02.2004, 02:14
    Pisteuw oti ena chat pou tha exoume prosvasi oloi emeis pou exoume firewall stin syndeisi mas tote einai kalo na yparxei gia min xanoume epafi me ta alla meloi tou site!
    jorge
    15.02.2004, 16:27
    Τα προβλήματα του παλιού chat, μας οδήγησαν στην αλλαγή του με κάποιο καλύτερο, που έχει μεγάλη αποδοχή και σε άλλα sites.

    Προς το παρόν χρειάζεται να κάνετε μια απλή εγγραφή για να πάρετε κωδικό για chat. Το καλό είναι πως κάθε φορά που θα συνδέεστε στο chat, αυτό θα θυμάται τον κωδικό σας.

    Περιμένω απορίες, ερωτήσεις, παράπονα, διαδηλώσεις, απεργίες
    jorge
    15.02.2004, 16:35
    Η διαδικασία εγγραφής είναι πανεύκολη αλλά ας πω δυο λόγια...

    1. Μπαίνετε στο Chat και πατάτε εγγραφή
    2. Συμπληρώνετε όνομα χρήστη (μπορεί να είναι διαφορετικό από αυτό που έχετε στο MusicHeaven)
    3. Συμπληρώνετε τον κωδικό της αρεσκείας σας
    4. Αν θέλετε συμπληρώνετε και τα υπόλοιπα

    5. Πατάτε εγγραφή και σας έρχεται ένα email. Πατάτε πάνω στο link και ο λογαριασμός σας στο chat ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ :)

    Τα παραπάνω θα τα κάνετε ΜΙΑ μόνο φορά, άρα δεν θέλω παράπονα οκ;

    jorge
    19.02.2004, 11:41
    Αλλαγές στο Chat (μουσικό καφενείο)

    1. Δεν σας έρχεται email επιβεβαίωσης. Αυτό σημαίνει πως πατάτε "Εγγραφή", διαλέγετε όνομα χρήστη και κωδικό, γράφετε και ένα email και... τέλος! Σε λίγα δευτερόλεπτα είστε στο chat!

    2. Παλιότερα αν δεν γράφατε κάτι για 10 λεπτά, σας πέταγε έξω. Τώρα σας πετάει έξω αν δεν γράψετε για 1 ώρα! Αρα όταν περιμένετε κόσμο να μπει, δεν θα έχετε ενοχλητικές αποσυνδέσεις!

    C H A T
    revekka
    04.08.2004, 09:06
    jorge μια φορά πηγα κι εγω να μπώ στο chat, μετα το έκλεισα για λίγο και ήμουν αρχική music heaven. όταν πήγα να ξαναμπώ δεν με έβαζε διότι πολυ απλά δεν με είχε βγάλει την πρώτη φορά οπότε το nick ήταν ήδη πιασμένο. βάζω rebecca αντι revekka, μπαίνω και είμαι εγώ (revekka), ο εαυτός μου (rebecca) και ο Bob Marley !! ο οποίος είχε βγεί απο ώρα αλλα τον έδειχνε online. και βέβαια, εγώ μπήκα χθές το βράδυ, βγήκα, ξαναμπήκα σήμερα το πρωί που ήθελα μια παρτιτούρα και για μάντεψε: είμαι ακόμα στο μουσικό καφενείο και μιλάω με την rebecca...!!! KANE KATI!!!!! εγω δεν μπαίνω συχνά αλλα τα παιδιά που μπαίνουν...(δεν βγαίνουν!!!)

    ξέχασα να σου πω, είναι κι ο Bob Marley μέσα ακόμα...(no woman no cry )

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 04-08-2004 09:09 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: revekka on 04-08-2004 09:11 ]
    Haroulinda
    04.08.2004, 14:13
    Αλήθεια λέει η Ρεβέκκα Χόρχε... έχει όλη μέρα που της φωνάζω στο τσιατ και δεν απαντά... Ούτε ο Μπομπ λέει τίποτα! Πάθανε κάτι?
    rapsodos
    04.08.2004, 14:28
    Αυτή τη στιγμή ο jorge απουσιάζει. Αφήστε μήνυμα και όταν γυρίσει απο τις διακοπές θα επικοινωνήσει μαζί σας.
    Μπιιιιπ.
    revekka
    05.08.2004, 09:30
    και ναί, μετά απο δυο μέρες και δυο νύχτες, ακόμα μιλάω με τον Bob Marley.... την ιστορία της ζωής μας είπαμε, κουτσομπολέψαμε και τον bob dylan! όταν έρθείς πίσω κάνε κάτι να βγώ απο το chat... !!!

    προς το παρόν καλές διακοπές. μπιιιιιιιιιιιπ.
    CHE
    05.08.2004, 10:50
    Αναπάντητες κλήσεις παντού...
    Sideline
    06.08.2004, 02:30
    Any time of year,you can find us here...
    revekka
    07.08.2004, 11:12
    πολύ καλός ο συνειρμός sideline! ... επιμένω να ονομάσουμε το μουσικό καφενείο hotel california και στην είσοδο να γράφει 'you can check in any time you like but you can never leave' ....