ελληνική μουσική
    745 online   ·  210.832 μέλη

    Νέες παρτιτούρες

    jorge
    16.02.2004, 10:54

    1. Τι Τραγούδι Να Σου Πω - Ενδελέχεια (πρόσφατη διασκευή: Γ.Κότσιρας)
    2. Δον Κιχώτης - Δυτικές Συνοικίες
    3. Μια Ιστορία Αγάπης - Φίλοι για Πάντα


    Τα παραπάνω προστέθηκαν στις παρτιτούρες
    -----------------
    (Παρακαλώ πολύ μη μου στέλνετε ΠΜ για θέματα που έχουν σχέση με το site. Για αυτά υπάρχει το Forum και η κατηγορία Περί MusicHeaven)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-10-2009 11:34 ]


    jorge
    26.02.2004, 19:34
    Μόλις διορθώθηκαν λιγάκι τα ακκόρντα του "Τι Τραγούδι Να σου Πω". Οσοι το είχατε εκτυπώσει ή κατεβάσει, επαναλάβετε την κίνηση
    jorge
    16.03.2004, 00:25
    Στις Παρτιτούρες μπήκαν 4 κορυφαία κομμάτια
    jorge
    02.04.2004, 00:00
    Τέσσερα πολύ όμορφα κομμάτια σας περιμένουν στις παρτιτούρες. Υπάρχει πλέον και το εξώφυλλο του δίσκου στον οποίο μπορείτε να τα βρείτε.
    jorge
    16.04.2004, 00:32
    Χάρις Αλεξίου, Φοίβος Δεληβοριάς και Ησαΐας Ματιάμπα (ο νικητής του 'Να η Ευκαιρία' ντε!) στις Παρτιτούρες, χάρη στη mmm!
    jorge
    26.04.2004, 22:39
    O falimento, ο creep_20 και ο ...jorge μας έστειλαν 4 νέα τραγούδια
    Σαββόπουλος, Δάντης, Εκείνος & Εκείνος και Πυξ Λαξ, ακόμα εδώ είστε;
    Ελάτε στις Παρτιτούρες
    jorge
    13.05.2004, 00:27
    O Orpheus και η mmm μας χαρίζουν 3 τραγούδια (Μάλαμας, Ασλανίδου, Πυξ Λαξ) που θα βρείτε στις παρτιτούρες
    jorge
    23.05.2004, 00:04
    Στις παρτιτούρες θα βρείτε το νέο τραγούδι του Μιχάλη Χατζηγιάννη ("Για Σένα", αυτό που παίζει και στη διαφήμιση στην TV), όπως επίσης και τραγούδια από Δυτικές Συνοικίες, Μιλτιάδη Πασχαλίδη και Ντομένικα.

    Τις ευχαριστίες σας στα μέλη mmm (όχι δεν είναι άντρας, Μαρία τη λένε) και στον Falimento
    jorge
    06.06.2004, 01:35
    Μετά από μια "στροφή" σε πρόσφατα κομμάτια, ήρθε ο καιρός να τιμήσουμε κάποιους μεγάλους δημιουργούς. Το "Εσμεράλδα" και το "Εγώ θα σου μιλώ με τα τραγούδια μου" υπάρχουν στις παρτιτούρες.

    Επίσης ένα πρόσφατο του Β.Παπακωσταντίνου, αλλά και ένα των Πυξ Λαξ...

    Καλή μελέτη, μην ξεχνάτε πως κάτω από κάθε παρτιτούρα υπάρχει εικονίδιο για άμεση εκτύπωση στον εκτυπωτή σας.

    Θα σε ψάχνω στο τέλος του κόσμου
    ως την αρχή τ’ ουρανού



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 06-06-2004 01:36 ]
    jorge
    14.06.2004, 00:00
    Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Σωκράτης Μάλαμας και μια μίνι-έκπληξη, ο Άρης Σαμολαδάς με το πολύ όμορφο κομμάτι "Στεναγμέ Μου" σας περιμένουν στις Παρτιτούρες. Τα τραγούδια αυτής της εβδομάδας τα έστειλαν το Μαράκι μας (mmm), το Ζεβζέκι μας (orpheus) και ο GeorgeBathrellos. Τους ευχαριστούμε!
    jorge
    19.06.2004, 11:11
    "Το Παλιό Μου Παλτό", "Το Τελευταίο Μου Ταξίδι" και το "Κι Έφυγα" στις Παρτιτούρες. Καλή μελέτη!
    tragiClown
    20.06.2004, 05:37
    Sygnomy an ginomai kurastikos..alla to tha su fanerotho tou Ziogala!!!!!!!!!!
    jorge
    20.06.2004, 11:55
    Αν το έχεις στείλτο να το βάλουμε.

    Μια και μου δίνεται η ευκαιρία, θέλω να κάνω μια παρατήρηση σε μερικούς που στέλνουν παρτιτούρες και δεν ακολουθούν τους κανόνες. Δυστυχώς οι παρτιτούρες τους δεν γίνονται δεκτές και είναι κρίμα, γιατί αν αφιέρωναν 2-3 λεπτά παραπάνω για να βάλουν πχ τελείες αντί για κενά ή ακκόρντα της μορφής La-, Sol+, αντί για A, G, τότε οι παρτιτούρες τους θα καταχωρούνταν.

    Είναι ωραίο να φανταζόμαστε αυτό το χώρο σαν κάτι που θα μείνει για πολλά χρόνια, ένα αρχείο δικό μας, στο οποίο θα καταφεύγουμε ακόμα και σε 10-20 χρόνια για να βρούμε κάποιο τραγούδι. Γι' αυτό το λόγο πρέπει να φροντίζουμε να υπάρχει ποιότητα, για εμάς τους ίδιους στο κάτω κάτω...

    Λίγο προσοχή λοιπόν για να μην πηγαίνει χαμένος ο χρόνος όλων μας
    Thank you!

    Θα σε ψάχνω στο τέλος του κόσμου
    ως την αρχή τ’ ουρανού



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 20-06-2004 11:56 ]
    mmm
    20.06.2004, 18:31
    Γιώργο, σου το' στειλα το τραγούδι που θέλει ο tragiClown, κάνε ένα κόπο να το ανεβάσεις, γιατί όντως είναι η δεύτερη φορά που το ζητάει ο άνθρωπος. Μη μας λέει ότι δεν τον προσέχουμε...
    jorge
    20.06.2004, 18:44
    ok, next week
    jorge
    11.07.2004, 20:35
    3 νέες παρτιτούρες σας περιμένουν. Thanks falimento, Michael & mmm
    jorge
    31.08.2004, 21:30
    H mmm μας έστειλε 4 παρτιτούρες οι οποίες μας περιμένουν για μελέτη

    Ας Κρατήσουν Οι Χοροί
    Πάρε Με Αγκαλιά και Πάμε
    Ψάξε Με
    Νηστεία, Έρωτας και Προσευχή


    ΠΡΟΣΟΧΗ: Αν έχετε στείλει παρτιτούρες και δεν τις έχετε δει ακόμη, κάντε υπομονή. Εφόσον έχετε ακολουθήσει τις οδηγίες θα γίνουν δεκτές.
    jorge
    30.09.2004, 21:16
    Πυξ Λαξ, Μανώλης Μητσιάς, Μπέσσυ Αργυράκη & Robert Williams στις Παρτιτούρες. Ευχαριστούμε τα μέλη που τις απέστειλαν.

    Καλή μελέτη!


    ΥΓ. Πόσοι 'ηξεραν οτι το κομμάτι "Μίλα Μου" που ακούγεται πολύ τον τελευταίο καιρό είναι σύνθεση του Robert Williams, ενώ πριν το πούνε οι του Fame Story το είχε πει ο Δάκης με τη Χριστιάννα;
    WildCat
    01.10.2004, 10:48
    Κάποιοι παλιοί -όπως εγώ- το ξέρουν και το θυμούνται
    jorge
    18.10.2004, 23:52
    Πάμε και λίγα 60s

    Νέες Παρτιτούρες