ελληνική μουσική
    748 online   ·  210.851 μέλη

    Ποσο ευκολα...καβαλαμε το καλαμι?

    Emilia_
    11.12.2006, 14:40
    (Ηδη υπαρχει και στο blog μου)
    Διαλογός:

    "Ωραια ερμηνεια...ποιος/α ειναι αυτος? Καινουργιος?"

    "Ναι...φαινεται να εχει μελλον..."

    "Τον/Την ξερεις?"

    "Ναι"

    "Και γιατι το λες ετσι..?! "

    "Αν σκεφτεις οτι ηταν ενας/μια απτους/τις καλυτερους /ες μου φιλους/ες...?"

    "Ηταν? Τι θες να πεις μαυτο? Δεν ειναι πια...?!"

    "Δυστυχως, τα ονειρα καμια φορα μας θολωνουν τοσο πολυ..."

    "Ναι, μα αυτο εδειξε ΤΙ ΦΙΛΟΣ/ΦΙΛΗ ηταν τελικα... Μηπως σου εκανε παρεα μονο απο συμφερον???"

    "Ε δεν θελω να σκεφτομαι ετσι..παρολαυτα εγω εξακολουθώ να τον/την αγαπαω και να χαιρομαι για την τυχον πορεια του/της.."

    "Και γιατι <τυχον> ? Αφου φαινεται ο ανθρωπος,θα παει ψηλα..!!"

    "Και εγω ετσι θελω να ελπιζω...απλα καποια πραγματα δεν ειναι παντα τοσο απλα...και αυτο ειναι που με στεναχωρει πιο πολυ...μην ξυπνησει μια μερα,γκρεμοτσακισμενος-νη και συνειδητοποιήσει οτι ειναι πλεον μονος-νη!!"

    "Μα γιατι μονος-νη? Τι λες?! Κοιτα γυρω του-της ποσοι τον-την θαυμαζουν!! Ολο επαινους ακουω μεχρι τωρα!! Ισα ισα που εγω τον-την ζηλευω που εχει γυρω του-της ανθρωπους που τον-την θαυμαζουν τοσο πολυ και τον-την αγαπουν!!!"

    "Τι κανουν? Τον-την αγαπουν??!"

    "Ε ναι! Φως φαναρι!"

    "Τον-την ξερανε και απο χθες..?? Λυπαμαι που θα σε ριξω απτο ροζ συννεφακι,αλλα δυστυχως στον χωρο αυτο,λιγους ανθρωπους θα βρεις μπροστα σου που θα πιστεψουν στον πραγματικο ανθρωπο που κρυβεις μεσα σου"

    "Μα τωρα μιλαμε επαγγελματικά...παντου υπαρχει αυτη η αντιζηλία..!"

    "Με τη διαφορα,οτι ο συγκεκριμένος τομεας,στιριζεται πολυ στις δημόσιες σχεσεις...Μη ξεχναμε πως καμια φορα καποιος σε πλησιάζει για να παρει λιγο απτη λαμψη σου..."

    "Ε οχι δα...."

    "Μα καλα που ζεις? Γιατι να μην μου χρυσώνει το χαπι,για να εχει ως ανταλλαγμα ακριβως το ιδιο πραγμα..?! Δηλαδη να ανταλλάσσεις επαίνους και να ανεβάζεις αμοιβαια το ηθικο και το κύρος του αλλου!"

    "Αυτο που λες ειναι χαζο...ενας επαγγελματιας,που ξερει τις ικανότητες του,δεν εχει τοσο πια αναγκη να ακουει...επαίνους!"

    "Και αν ειναι και οι δυο στην αρχη της καριερας? Κρατα με να σε κρατω...να ανεβουμε παρεα...Αλλο, που στη πορεια,κατα 85% και οι δυο θα κοιταξουν να φανε "πολιτισμενα" ο ενας τον αλλο..."

    "Αρκετα ακουσα.Εχεις πολυ αδικο...Εχει να κανει και με τον χαρακτηρα του αλλου.Αν απτην αρχη υπαρχει καλη συνεργασία, γιατι να πεσει να σε φαει,ή να μπει μπροστα σου να σε επισκιάσει, ενω κανατε τοσα πολλα μαζι...?!"

    "Μακαρι ολοι οι ανθρωποι να σκεφτονταν ετσι...δεν λεω,υπαρχουν εξαιρέσεις...μα λιγες...Οπως αυτες,οπου τα ατομα εχουν ηδη μια βολεμένη δουλεια,και ασχολούνται για το κεφι τους....με λιγα λογια,οταν δεν υπαρχει το αισθημα της.. επιβίωσης να το πω.."

    "Τι να πω...οπως και να χει ο παλιος-ια σου φιλος-η σκιζει....κριμα που ηρθαν ετσι τα πραγματα..."

    "Εγω δεν λυπαμαι για το τωρα.Ο καθενας κανει της επιλογες του.Λυπαμαι ομως για την πιθανοτητα να ερθει εκεινη η στιγμη,που το συννεφακι θα σπασει, οι "φιλοι" θα του-της γυρησουν την πλατη, και ο παλιος-ια καλος-η μου φιλος-λη θα μεινει με τη πικρη γευση της πραγματικοτας... Μακαρι να καταφερει να παει ψηλα,να εχει την υπομονη,το πεισμα,και το πιο γερο στομάχι, για να αντιμετωπίσει τα παντα και να αποδείξει τι αξιζει..."

    "Μακαρι.."

    "Και ας μην καταδέχεται να μας μιλαει πια..."


    Διαλογος ρεαλιστικός και δυστυχώς πραγματικός......
    *Πηρα το θαρρος να το αναφερω σαν θεμα,καθως πολλοι απο εμας στην παρεα εδω,ειμαστε μουσικοφιλοι...ετσι υπαρχει δυστυχως η πιθανοτητα να βρισκομαστε,ή να εχουμε βρεθει καποια στιγμη,ειτε απτην μερια του παραμελημενου φιλου,ειτε του ανθρωπου που πραγματοποιει τα ονειρα του...Αν ειστε στη δευτερη κατηγορια,θα συμπεριφεροσασταν ποτε ετσι...?
    Ευχαριστω.

    ageras
    11.12.2006, 15:21
    Εμιλία μου είναι πολύ λεπτή η ισσοροπία..Δεν θέλει και πολύ ο άνθρωπος..
    Πιστεύω όμως οτι αν έχεις μεγαλώσει σε μια σωστή οικογένεια και έχεις μια καλή παιδεία,δύσκολα θα αλλάξεις συμπεριφορα σε φίλους,οικογένεια κ.τ.λ...
    Έτσι δοκιμάζονται και οι φιλίες.
    Υπάρχει όμως και η άλλη όψη των πραγμάτων.όταν κάποιος από την παρέα κάνει κάτι παραπάνω στην ζωή του,πολλοί ζηλεύουν και αλλάζουν οι ίδιοι συμπεριφορά...και γίνεται κάτι μαγικό και αρχίζουν να κατηγορούν τον παλιο τους φίλο/η χωρίς λόγο.Γενικά ο χώρος μας είναι γεμάτη από λυκοφιλίες...
    Οπότε λοιπόν επαναλαμβάνω οτι όλα ξεκινούν από την οικογένεια και την παιδεία,φυσικά από το πόσο πατά στην γη ο εκάστοτε καλλιτέχνης,και τέλος βασική προυπόθεση είναι τα αργά και σταθερά βήματα προς την επίτευξη των στόχων που έχει βάλει ο καθένας μας.


    asxetos
    11.12.2006, 15:53
    Συμφωνώ με τον φίλο ageras, βέβαια πέρα απο την οικογένεια, θα πρέπει να ασχοληθούμε και λίγο με αυτό που λέγεται ....περιεκτική Δημοκρατία, για να μπορούμε να έχουμε ακόμα πιο σωστή άποψη και κρίση.....
    Κρίση=λογοκριση=λογοκρισία.
    antreas_dr
    11.12.2006, 16:00
    Το ότι είμαι ο καλύτερος, ο πιο γρήγορος, σταθερός, τεχνικά άρτιος, πάντα ενήμερος και ολοκληρομένος drummer απο όσους γνωρίζω, δεν σημαίνει ότι έχω καβαλήσει το καλάμι!

    Σωστα;
    ageras
    11.12.2006, 16:04
    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 11-12-2006 στις 16:00 έγραψε...

    Το ότι είμαι ο καλύτερος, ο πιο γρήγορος, σταθερός, τεχνικά άρτιος, πάντα ενήμερος και ολοκληρομένος drummer απο όσους γνωρίζω, δεν σημαίνει ότι έχω καβαλήσει το καλάμι!

    Σωστα;






    Emilia_
    11.12.2006, 16:11
    Φιλε "asxetos",πως εννοεις την λογοκρισια? Σε σχεση με τον αν ο αλλος κρινει οτι δεν εχει τιποτα πλεον να κερδισει απο εσενα,σαν φιλο,ή ακομα και σαν συντροφο και ετσι απλα κοβει "πολιτισμενα" επαφες...?
    Μανο μου,χαιρομαι πολυ που ακουω τις αποψεις σου περι του θεματος,γιατι πανω κατω, (ε,πως να το κανουμε ) αποτι εχω καταλαβει, εισαι απο τους τυχερους ανθρωπους, που ζεις το ονειρο σου, και βλεπω οτι δεν ανηκεις στην κατηγορια που περιγραφω... Παρολαυτα, απορια : Σου εχει τυχει, ή εχεις δει γενικοτερα μεχρι τωρα στο χωρο, αυτο το φαινομενο ? Στη μοιρα φιλων αλλα δυστιχως και συντροφων...?

    ageras
    11.12.2006, 16:14
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 11-12-2006 στις 16:11 έγραψε...

    Παρολαυτα, απορια : Σου εχει τυχει, ή εχεις δει γενικοτερα μεχρι τωρα στο χωρο, αυτο το φαινομενο ? Στη μοιρα φιλων αλλα δυστιχως και συντροφων...?


    Εμιλία μου έπειτα από τόσα χρόνια..φυσικά και τα εχω δει και τα έχω ζήσει..όλα μες το παιχνίδι είναι!!!
    Άλλωστε μην ξεχνάμε και την ρήση των προγόνων μας..Shit always happens!!!


    asxetos
    11.12.2006, 16:35
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 11-12-2006 στις 16:11 έγραψε...

    Φιλε "asxetos",πως εννοεις την λογοκρισια? Σε σχεση με τον αν ο αλλος κρινει οτι δεν εχει τιποτα πλεον να κερδισει απο εσενα,σαν φιλο,ή ακομα και σαν συντροφο και ετσι απλα κοβει "πολιτισμενα" επαφες...?


    Θα μπορουσες να το πεις και ετσι Εμιλια. Η λογοκρισια ομως εχει και το ρολο του αλλου.
    Δηλαδη κοβεις εσυ επαφες πριν προλαβει ο αλλος. Εδω αναλογως την περιπτωση και την περισταση, κανεις την λογοκρισια σου "πολιτισμενα" η απολιτιστα.
    Στο δικο μας χωρο τουλαχιστον απο αυτο που εχω δει εδω και κατι χρονια, ειναι προτιμοτερο να εισαι σταθερος\η στις αξιες σου και να κοβεις τις επαφες εσυ, για να μην χανεις το καλυτερο που μπορει να εχεις. Και αυτο ειναι η αξιοπρεπεια σου.

    Emilia_
    12.12.2006, 12:02
    Παντως αν το δουμε αντικειμενικα,σε ΟΛΟΥΣ τους επαγγελματικους χωρους υπαρχουν και οι φιλιες, και οι "λικοφιλιες"...
    Απλα διαφερει το αντικειμενο. Στο γραφειο,θα κανω την δουλεια μου-συγκεκριμενη συνηθως- θα μου βαλει καποια στιγμη τρικλοποδια καποιος,θα χασω την θεση (λεμε τωρα),αλλα ισως τα πραγματα ειναι πιο ομαλα.Θα εχω την προυπηρεσια μου,θα ψαξω αλλου και καλυτερα,θα επιβιωσω..
    Στον καλλιτεχνικο χωρο,αν στην κανει καποιος παρομοια,ο πολεμος ειναι πλεον ΚΑΘΑΡΑ ψηχολογικος. Αλλη υπομονη,αλλη αντιμετωπηση,αλλη και η συνεχεια αν την πατησεις. Εκει σου εχει χαλασει ο αλλος την εικονα,σε επισκιαζει...
    Τι να πω και εγω...εξω απο αυτον τον χορο ειμαι,απλα παρακολουθω και κρινω...
    Και οκ,δεν μου ειναι αδιαφορο,υπαρχουν δικοι μου ανθρωποι που μπαινουν σαυτο το τριπακι και γιαυτο και προβληματιζομαι. Για το ποιο ειναι το τιμημα τελικα αυτου του βηματος...Γιατι αν δεν παιξεις σωστα,τα φωτα καποτε σβηνουν...Και τοτε?

    KAKOFONIKS
    12.12.2006, 12:30
    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 11-12-2006 στις 15:21 έγραψε...

    Εμιλία μου είναι πολύ λεπτή η ισσοροπία..Δεν θέλει και πολύ ο άνθρωπος..
    Πιστεύω όμως οτι αν έχεις μεγαλώσει σε μια σωστή οικογένεια και έχεις μια καλή παιδεία,δύσκολα θα αλλάξεις συμπεριφορα σε φίλους,οικογένεια κ.τ.λ...
    Έτσι δοκιμάζονται και οι φιλίες.
    Υπάρχει όμως και η άλλη όψη των πραγμάτων.όταν κάποιος από την παρέα κάνει κάτι παραπάνω στην ζωή του,πολλοί ζηλεύουν και αλλάζουν οι ίδιοι συμπεριφορά...και γίνεται κάτι μαγικό και αρχίζουν να κατηγορούν τον παλιο τους φίλο/η χωρίς λόγο.Γενικά ο χώρος μας είναι γεμάτη από λυκοφιλίες...
    Οπότε λοιπόν επαναλαμβάνω οτι όλα ξεκινούν από την οικογένεια και την παιδεία,φυσικά από το πόσο πατά στην γη ο εκάστοτε καλλιτέχνης,και τέλος βασική προυπόθεση είναι τα αργά και σταθερά βήματα προς την επίτευξη των στόχων που έχει βάλει ο καθένας μας.






    ΄Πολύ σωστή η άποψή σου Μανώλη συμφωνώ απόλυτα, τα περισσότερα ξεκινούν απο την οικογέννεια και την παιδεία .Εγώ προσωπικά δεν έχω βιώσει ακόμα κάτι τέτοιο και δεν θα ήθελα φυσικά να το κάνω και εγώ ο ίδιος.

    Εμιλία πολύ ωραίο το θέμα μπράβο Φαλμπάλα...
    Emilia_
    12.12.2006, 13:18
    Παράθεση:

    Το μέλος KAKOFONIKS στις 12-12-2006 στις 12:30 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 11-12-2006 στις 15:21 έγραψε...

    Εμιλία μου είναι πολύ λεπτή η ισσοροπία..Δεν θέλει και πολύ ο άνθρωπος..
    Πιστεύω όμως οτι αν έχεις μεγαλώσει σε μια σωστή οικογένεια και έχεις μια καλή παιδεία,δύσκολα θα αλλάξεις συμπεριφορα σε φίλους,οικογένεια κ.τ.λ...
    Έτσι δοκιμάζονται και οι φιλίες.
    Υπάρχει όμως και η άλλη όψη των πραγμάτων.όταν κάποιος από την παρέα κάνει κάτι παραπάνω στην ζωή του,πολλοί ζηλεύουν και αλλάζουν οι ίδιοι συμπεριφορά...και γίνεται κάτι μαγικό και αρχίζουν να κατηγορούν τον παλιο τους φίλο/η χωρίς λόγο.Γενικά ο χώρος μας είναι γεμάτη από λυκοφιλίες...
    Οπότε λοιπόν επαναλαμβάνω οτι όλα ξεκινούν από την οικογένεια και την παιδεία,φυσικά από το πόσο πατά στην γη ο εκάστοτε καλλιτέχνης,και τέλος βασική προυπόθεση είναι τα αργά και σταθερά βήματα προς την επίτευξη των στόχων που έχει βάλει ο καθένας μας.






    ΄Πολύ σωστή η άποψή σου Μανώλη συμφωνώ απόλυτα, τα περισσότερα ξεκινούν απο την οικογέννεια και την παιδεία .Εγώ προσωπικά δεν έχω βιώσει ακόμα κάτι τέτοιο και δεν θα ήθελα φυσικά να το κάνω και εγώ ο ίδιος.

    Εμιλία πολύ ωραίο το θέμα μπράβο Φαλμπάλα...



    Δασκαλε Γαλάτη, χαιρομαι που δεν σου εχει τυχει και σου ευχομαι ολοψυχα,αν οι επιλογες σου στη ζωη στραφουν στον χορο αυτο,να τα καταφερεις...!
    Δεν λεω,οταν απλα κανεις το κεφι σου, τα πραγματα ειναι αλλιως...αλλα οταν τα πραγματα σοβαρευουν...?

    Και για να ελαφρυνει το κλιμα....οι Γαλατες που σε δενουν εκει ψηλα στο δεντρακι,τουλαχιστον σου λενε την αληθεια... ειτε καλη ειτε κακη...αυτοι ειναι οι φιλοι!

    Απτις φανατικες θαυμαστριες κυριε Κακοφωνιξ...!
    KAKOFONIKS
    12.12.2006, 13:26

    Emilia_
    12.12.2006, 14:03
    Ετσι,ετσι...

    Γιατι αλλιως το χασαμε το παιχνιδι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emilia_ στις 12-12-2006 14:05 ]


    mariza18
    12.12.2006, 14:53
    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 11-12-2006 στις 16:00 έγραψε...

    Το ότι είμαι ο καλύτερος, ο πιο γρήγορος, σταθερός, τεχνικά άρτιος, πάντα ενήμερος και ολοκληρομένος drummer απο όσους γνωρίζω, δεν σημαίνει ότι έχω καβαλήσει το καλάμι!

    Σωστα;




    μαζί σου!!!!!!!
    alex3
    12.12.2006, 15:00
    Υπάρχει και μια ακόμα παράμετρος, συμπληρωματική στην άποψη του ageras...

    οταν πας καλά στο χώρο, οι υποχρεώσεις υποστήριξης μιας καριέρας βαθμιαία μεγαλωνουν και συχνά αλλάζουν υφή, καθώς ταυτόχρονα ο κύκλος των νέων γνωριμιών και συνεργατών και φίλων μάλλον διευρύνεται. αυτό, σε συνδιασμό με αυτό που λέει ο ageras, εύκολα μπορει να δημιουργήσει μιαν εικόνα΄"κάπως"-τουλάχιστον στο μη πολύ στενό κύκλο σχέσεων.
    EffieKakaflika
    12.12.2006, 15:30
    Παράθεση:

    Το μέλος alex3 στις 12-12-2006 στις 15:00 έγραψε...

    Υπάρχει και μια ακόμα παράμετρος, συμπληρωματική στην άποψη του ageras...

    οταν πας καλά στο χώρο, οι υποχρεώσεις υποστήριξης μιας καριέρας βαθμιαία μεγαλωνουν και συχνά αλλάζουν υφή, καθώς ταυτόχρονα ο κύκλος των νέων γνωριμιών και συνεργατών και φίλων μάλλον διευρύνεται. αυτό, σε συνδιασμό με αυτό που λέει ο ageras, εύκολα μπορει να δημιουργήσει μιαν εικόνα΄"κάπως"-τουλάχιστον στο μη πολύ στενό κύκλο σχέσεων.



    Υπάρχει και το θέμα του χρόνου και των υποχρεώσεων. Για να κάνεις κάτι πάραπάνω πρέπει αν αφιερώσεις πολύ χρόνο σ'αυτό, γεγονός που αφαιρεί χρόνο από τους φίλους. Οι "πραγματικοί" φίλοι που γκρινιάζουν ότι εσύ έχεις καβαλήσει το καλάμι, οι οποίοι συνεχίζουν την ζωή τους όπως πριν, ενώ εσύ έχεις 50% τουλάχιστον παραπάνω υποχρεώσεις, δεν αντιλαμβάνονται ότι είσαι κι εσύ άνθρωπος και χρειάζεσαι να ξεκουράζεσαι γιατί ίσως δουλεύεις πολύ. Πιστεύω ότι οταν στις σχέσεις των ανθρώπων υπάρχει κατανόηση και ευγένεια (όχι ζήλειες κλπ), σε συνδυασμό με αυτό που λέει ο Μανώλης για την παιδεία του "ανερχόμενου", μπορούν να κρατηθούν ισορροπίες κι από τις δυο πλευρές.
    Emilia_
    12.12.2006, 16:06
    Συμφωνω Εφη...ανθρωποι ειμαστε.Ο χρονος μας μοιραζεται κατ'εξοχην αναλογα με τις αναγκες μας,τις προτεραιοτητες μας.. η λεξη ισσοροπια λοιπον,ειναι πολυ σημαντικη...
    Οπως και η λεξη κατανοηση...δεν λεω,απο την μερια του φιλου που συνεχιζει οπως λες την ζωη του (εχοντας βεβαια και αυτος τις δικες του υποχρεωσεις,μην ξεχνιομαστε ) αλλα και απο την αντιθετη μερια...
    Ενας φιλος πραγματικος ναι,δεν θα παρεξηγηθει,θα δωσει στον αλλο τον χρονο του.. Απλα επειδη ειναι ακριβως εξω απτον χορο,καμια φορα ισως βλεπει πραγματα που ο αλλος ζωντας το ονειρο, ειτε δεν βλεπει ή δεν θελει να παραδεχτει οτι υπαρχουν.. -μιλαω παντα,για την φαση την αρχικη,τα πρωτα βηματα- Οπου η ψυχολογικη ενθαρρυνση ειναι τοσο σημαντικη..και ο φιλος νιωθει ικανοποιημενος τοσο απο την ευτυχια που περιβαλλει τον αλλο,οσο και απτο οτι ο αλλος θελει να μοιραστει μαζι σου και τα μαυρα συννεφα...το οτι μπορεις ακομα να σταθεις διπλα του. Μιλαω λοιπον,γιαυτην την πικρα...που ο αλλος κλεινεται στον εαυτο του,ενω ενα φιλικο χερι μπορει να του δωσει τοσα πολλα,εστω και χωρις να χρειαστει να πει τιποτα..!
    Ε,μετα,δεν μπορει : ζημωνεσαι,προσαρμοζεσαι,κρινεις,απολαμβανεις,και αν εισαι τυχερος,αντεξεις,προσπαθησεις..τα αποτελεσματα θα φανουν...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emilia_ στις 12-12-2006 16:12 ]


    Emilia_
    13.12.2006, 12:25

    Hastaroth
    13.12.2006, 12:48
    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 11-12-2006 στις 16:00 έγραψε...

    Το ότι είμαι ο καλύτερος, ο πιο γρήγορος, σταθερός, τεχνικά άρτιος, πάντα ενήμερος και ολοκληρομένος drummer απο όσους γνωρίζω, δεν σημαίνει ότι έχω καβαλήσει το καλάμι!

    Σωστα;



    Χαχαχαχαχααχ ωραίοςςςςςςςς!! Τά σέβη μου αγαπητέ συνάδελφε!

    Δυστυχώς εγώ όσα καλάμια είχα τά έσπασα πάνω στά τύμπανα.Ετσι δέν έχει μείνει κανένα γιά να το καβαλήσω

    Αλλωστε εδώ φοβάμαι να καβαλήσω γαϊδούρι,πόσο μάλλον καλάμι που είναι και πιό λεπτό

    Πάντως δέν υπάρχει αμφιβολία οτι είμαι μεγάλος drummer.Τον Γενάρη γίνομαι 52 χρονών.....

    Είναι σίγουρο οτι υπάρχει θεός.Είναι επίσης σίγουρο οτι δέν είναι ο Θεός..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 13-12-2006 12:49 ]


    EffieKakaflika
    13.12.2006, 13:17
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 13-12-2006 στις 12:25 έγραψε...




    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!
    ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ, βασικό, και ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ, το δεύτερο βασικό.

    Να'σαι καλά!!!