ελληνική μουσική
    707 online   ·  210.832 μέλη

    Ποσο ευκολα...καβαλαμε το καλαμι?

    alex3
    13.12.2006, 15:09
    Παράθεση:
    και ξέρετε, η επικοινωνία είναι άτιμο πράγμα...

    έχω δυό κολλητούς με τους οποίους, λόγω υποχρεώσεων και αποστάσεων, βρισκόμαστε μια φορά το χρόνο κι ειναι σα να συνεχίζουμε από κει που μείναμε...όλοι έχουμε φανταζομαι, τέτοιους.
    και με άλλους είσαι 15 ώρες την ημέρα και το ντουβάρι δεν πέφτει...
    Το μέλος EffieKakaflika στις 13-12-2006 στις 13:17 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 13-12-2006 στις 12:25 έγραψε...




    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!
    ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ, βασικό, και ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ, το δεύτερο βασικό.

    Να'σαι καλά!!!


    ageras
    13.12.2006, 18:37
    Φυσικά και έχω τέτοιους φίλους με όλη τη σημασία της λέξης.Είναι 2 άτομα από την πατρίδα μου τηνΘεσσαλονίκη τα οποία τα γνωρίζω πολλά πολλά χρόνια και ποτέ δεν ζήλεψαν,δεν είπαν άσχημη κουβέντα,χαίρονται με τις χαρές μου χαίρομαι με τις δικέςτους..Με τον έναν μάλιστα πρόσφατα γίναμε και κουμπάροι.Είναι πολύ όμορφο να ξέρεις οτι έχεις ίλους που νοιάζονται..
    Η τοποθέτηση της Έφης με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο!
    Προσοχή στα καλάμια παιδιά!!!!!
    Emilia_
    14.12.2006, 10:05
    Χμμμ...



    Περα απο την πλάκα όμως, χαιρομαι για τα άτομα που δεν ανήκουν στην κατηγορία αυτή....Γιατι λογικά,πονάει αρκετά όταν πέσεις αποτομα απο εκει ψηλα....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emilia_ στις 14-12-2006 10:14 ]


    alex3
    14.12.2006, 13:35
    ξέρεις, πάντα πονάει να πέφτει κανείς από το δικό του, προσωπικό "ψηλά"...
    απλά, για κάποιους αυτό γίνεται δημόσια...
    movflower
    14.12.2006, 21:59
    Μήπως για αυτό δεν πρέπει να είμαστε ελεύθεροι από οποιοδήποτε δεσμό; Να μπορούμε να αφήσουμε τον άλλο να φύγει αν το θέλει; με όποιο τρόπο και να το κάνει.
    Εντάξει, το πισομαχαίρωμα πονάει αλλά όταν συμβεί αυτό, τότε ο άνθρωπος που το έκανε, δεν αξίζει. Όχι για να δώσω περισσότερο από ότι έχω ήδη δώσει. Και για αυτό πρέπει να τον σβήσω όσο το δυνατόν συντομότερα.
    billy_cobham_2005
    15.12.2006, 13:06
    Το βασικότερο όλων πάντως είναι η αυτογνωσία.... Εκεί πάσχει ο κόσμος σήμερα. Αν υπήρχε μια σταλιά σοφίας στο μυαλό του κάθε ημιμαθή ή αδαή, που απλά εκφράζει το ψώνιο του χωρίς φραγμούς και ενδοιασμούς ο κόσμος θα ήταν πολύ καλύτερος σήμερα... Εξάλλου στις μέρες μας, το να καβαλήσει κανείς το καλάμι, είναι ευκολότερο, απλούστερο και συχνότερο από το να πιεί ενα ποτήρι νερό...
    Emilia_
    15.12.2006, 13:14
    Παράθεση:

    Το μέλος billy_cobham_2005 στις 15-12-2006 στις 13:06 έγραψε...

    Το βασικότερο όλων πάντως είναι η αυτογνωσία.... Εκεί πάσχει ο κόσμος σήμερα. Αν υπήρχε μια σταλιά σοφίας στο μυαλό του κάθε ημιμαθή ή αδαή, που απλά εκφράζει το ψώνιο του χωρίς φραγμούς και ενδοιασμούς ο κόσμος θα ήταν πολύ καλύτερος σήμερα... Εξάλλου στις μέρες μας, το να καβαλήσει κανείς το καλάμι, είναι ευκολότερο, απλούστερο και συχνότερο από το να πιεί ενα ποτήρι νερό...



    ...Και δεν θελει και κόπο,αλλα ουτε καν τροπο...
    clapton21
    15.12.2006, 14:30
    Πολύ εύκολα. Όσο εύκολα σε παίρνει ο ύπνος όταν είσαι πτώμα, άλλο τόσο εύκολα καβαλάς το καλάμι χωρίς να το πάρεις χαμπάρι..
    marakiasteraki
    23.01.2009, 22:31

    Δεν είναι δύσκολο κάποιος να ξεφύγει και να αλλάξει την αντιμετώπιση του προς το μέρος σου/του/τους....Εάν δεν υπάρξει κάποιος άνθρωπος να του πει να κρατήσει χαμηλά την μπάλα και να του θυμήσει ότι είναι ένας κοινός θνητός και όχι θεότητα...Αυτά συμβαίνουν...