ελληνική μουσική
    645 online   ·  210.829 μέλη

    Η επιφάνεια έχει σκουπίδια !

    psagmenos
    11.12.2006, 23:09
    Σημερα , τα πραγματα ειναι απαραδεκτα . Οι μουσικες που ακουμε απο τα ραδια και την τηλεοραση ειναι ελεγχομενες !
    Η αραχνη της μουσικης βιομηχανιας απλωνει τους ιστους της ολο και περισσοτερο.
    Μοναδικος σκοπος το χρημα και τιποτα αλλο.
    Πρεπει καποτε να ξυπνησουμε , και να αντιληφτουμε ολοι, τι κακο κανουμε με την αγνοια μας. Πρέπει όλοι ν'αρχίσουν να ψάχνουμε στο βυθό, που υπάρχουν θησαυροί.
    Ολα τα μέσα μαζικής ενημέρωσης είναι στάσημα και δεν προσφέρουν τίποτα στους πολίτες αυτής της χώρας, κανείς απ'αυτούς δεν είναι διατεθημένος ν'αναφέρουν θησαυρούς. όλα είναι μία απάτη, το 80% της μουσικής που κυκλοφορεί είναι απάτη, ποιός απο σας θα με πιστέψει όμως; Η Αράχνη έχει καλά την δουλειά της, σας έχει μαθει να βλέπετε την τέχνη ως διασκέδαση και όχι ως κάτι το πνευματικό. Δεν είμαι πεσιμιστής αλλα δεν υπ'αρχη λύση.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : psagmenos στις 11-12-2006 23:11 ]


    Lansetris
    11.12.2006, 23:45
    Κι εγώ το 20% ψάχνω psagmene. Και υπάρχει λύση: πολλές πολλές καταδύσεις.

    Sapios_is_back
    23.12.2006, 02:23
    ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΗ ΣΑΠΙΛΑ.

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΨΑΓΜΕΝΟ. ΑΥΤΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ.

    ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΣΕ ΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΝΑ ΣΑΠΙΖΕΙ ΚΑΙ ΡΙΞΕ ΜΑΚΡΟΒΟΥΤΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΘΗΣΑΥΡΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.

    ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΑΕΙ Η ΑΡΑΧΝΗ.
    megaloserwtikos
    23.12.2006, 04:29
    Ψαγμένε πολύ ωραία τα λες. Συμφωνώ. Αν θες βέβαια, ρίχνεις και καμιά πρόταση τι εννοείς 20%, γιατί τελικά δεν είναι σίγουρο ότι όλοι συμφωνούμε.

    PROFBASILHS
    25.12.2006, 22:22
    Συμφωνώ και εγώ με τον psagmeno και τους υπόλοιπους της παρέας. Το θέμα είναι να μην αφήσουμε την αράχνη να μας τυλίξει. Οπότε, ... ανοιχτές οι κεραίες του μυαλού και η σκέψη.
    NEVERWILL
    26.12.2006, 00:15
    το καλο , το αληθινο και το σωστο δεν ηταν ποτε της μοδας .
    Ακου αυτο που σου αρεσει και να ευχεσαι να μην γινει μοδατο .
    Υπαρχει και σιωπηλη αντισταση .