ελληνική μουσική
    828 online   ·  210.833 μέλη

    Η γκάφα της χρονιάς που πέρασε!

    punkster
    22.12.2006, 19:00
    Παράθεση:



    Οσο για γκαφουλες γενικα,ε ναι κανουμε και εμεις μωρε.....παραδειγματακι,σημερα το πρωι ειχα μπει σε λαθος λεοφωριο και ΕΥΤΥΧΩΣ το καταλαβα οταν πηρε αλλη.....στροφη..?? Δεν λες καλα που δεν κοιμομουν (κλασσικα) ορθιο πρωι πρωι,να καταλυξω αλλου...??!!!





    Και εγω το εχω παθει αυτο!!! Μονο που εγω ΔΕΝ το καταλαβα οταν πηρε αλλη στροφη, παρα μονο οταν αρχισα να βλεπω στους δρομους πινακιδες που εγραφαν "Μελισσια".......... Και εκει που απο τον σταθμο Μαρουσιου ηθελα να παω Πευκη, κατεληξα στα Μελισσια να ψαχνω τροπο να γυρισω πισω.....

    Δε νομιζω παντως να φταιει το ξανθο μαλλι μου......Μπαααα.....με τιποτα......



    ariel4217
    22.12.2006, 19:39
    Δε θα σας πω τη μεγαλύτερη γκάφα της χρονιάς -είναι τόσο πολλές άλλωστε- θα σας πω όμως την πιο πρόσφατη αν και δεν είναι από τις πιο αστείες. Την Τετάρτη το πρωί, περίπου 8.30, καταφτάνω λαχανιασμένη και κλασικά αργοπορημένη στη σχολή και κατευθύνομαι στο αμφιθέατρο. Ανοίγω, μπαίνω χαλαρά και θρονιάζομαι σε μια από τις μπροστινές θέσεις. Έπειτα κάνω τη μαγική κίνηση να βγάλω και να φορέσω τα γυαλιά μου (χωρίς τα οποία δε βλέπω τίποτα αλλά τα αποφεύγω σε εξωτερικούς χώρους γιατί με ζαλίζουν λιγάκι). Κοιτάζω γύρω μου και βλέπω έναν άγνωστο καθηγητή και κάμποσες επίσης άγνωστες φάτσες να με κοιτάζουν λίγο περίεργα, ένα βλέμμα του τύπου "από πού ξεφύτρωσε αυτή;" Όπως καταλάβατε είχα μπει σε λάθος αμφιθέατρο! Οπότε ζητάω ευγενέστατα συγνώμη και φεύγω κατακόκκινη, για να πάω στο σωστό μάθημα ακόμη πιο αργοπορημένη...
    THEOG
    22.12.2006, 20:00
    Καλοκαίρι 2006.Σε μία παραλία στη Μεσσηνία έχουμε αράξει με το κολλητό μου,έχουμε βγάλει τις σωματάρες μας σε κοινή θέα o και απολαμβάνουμε τον ήλιο.Κάποια στιγμή αντιλαμβανόμαστε δύο όμορφες κοπέλες να κάνουν ηλιοθεραπεία τόπλες.Προσπαθόντας να μας προσέξουν αναλαμβάνουμε δράση.Παίρνουμε μία μπάλα βόλευ που είχαμε και ως αθληταράδες που είμαστε δείχνουμε την αξία μας.Καθώς παίρναγε η ώρα ο αγώνας γινόταν δυνατός αλλά οι κοπέλες ούτε που κοίταζαν.Τότε ξεκίνησαν οι εντυπωσιακές ενέργειες με βουτιέσ για νά σώσουμε την μπάλα κ.τ.λ. Σε μία από αυτές χωρίς να υπολογίσω σωστά έχω βρεθεί αγκαλιά με μία από τις 2 κοπέλες.Εκείνη τρομοκρατημένη να ουρλιάζει ενώ εγώ κατακόκκινος από τη ντροπή μου να τις εξηγώ ότι δεν είμαι ανώμαλος αλλά έφταιγε η κακιά στιγμή.Με τα πολλά πείστηκε και ντροπιασμένος γύρισα στο κολλητό μου για να φύγουμε.
    Το απόγευμα χωρίς καθόλου όρεξη βγήκα στο μπαλκόνι για να ηρεμήσω από το σοκ.Άκουσα στο διπλανό μπαλκόνι γυναικείες ομιλίες και όπως γύρισα να κοιτάξω συνειδητοποίησα ότι οι καινούριες γειτόνισσές μας ήταν οι κοπέλες στην παραλία!!
    evangelia_
    23.12.2006, 17:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Dalarofili στις 21-12-2006 στις 12:33 έγραψε...

    Καλά έχω πεθάνει στα γέλια με τα όσα είπατε!
    Θυμήθηκα μια δική μου γκάφα, με κινητό...
    Μιλούσαμε μέσω sms με μια φίλη μου και "θάβαμε" μια άλλη, την οποία αντιπαθούσαμε... Και ένα μήνυμα στο οποίο έβριζα την αντιπαθητικιά, καταλάθως αντί να το στείλω στη φίλη μου, το έστειλα σ' αυτή που έβριζα!!!
    Ευτυχώς η άλλη όταν το έλαβε νόμιζε ότι της έκανα πλάκα κι έτσι τη γλίτωσα...






    Oh Jesus Christ!!!!
    evangelia_
    23.12.2006, 17:13
    Παράθεση:

    Το μέλος THEOG στις 22-12-2006 στις 20:00 έγραψε...

    Καλοκαίρι 2006.Σε μία παραλία στη Μεσσηνία έχουμε αράξει με το κολλητό μου,έχουμε βγάλει τις σωματάρες μας σε κοινή θέα o και απολαμβάνουμε τον ήλιο.Κάποια στιγμή αντιλαμβανόμαστε δύο όμορφες κοπέλες να κάνουν ηλιοθεραπεία τόπλες.Προσπαθόντας να μας προσέξουν αναλαμβάνουμε δράση.Παίρνουμε μία μπάλα βόλευ που είχαμε και ως αθληταράδες που είμαστε δείχνουμε την αξία μας.Καθώς παίρναγε η ώρα ο αγώνας γινόταν δυνατός αλλά οι κοπέλες ούτε που κοίταζαν.Τότε ξεκίνησαν οι εντυπωσιακές ενέργειες με βουτιέσ για νά σώσουμε την μπάλα κ.τ.λ. Σε μία από αυτές χωρίς να υπολογίσω σωστά έχω βρεθεί αγκαλιά με μία από τις 2 κοπέλες.Εκείνη τρομοκρατημένη να ουρλιάζει ενώ εγώ κατακόκκινος από τη ντροπή μου να τις εξηγώ ότι δεν είμαι ανώμαλος αλλά έφταιγε η κακιά στιγμή.Με τα πολλά πείστηκε και ντροπιασμένος γύρισα στο κολλητό μου για να φύγουμε.
    Το απόγευμα χωρίς καθόλου όρεξη βγήκα στο μπαλκόνι για να ηρεμήσω από το σοκ.Άκουσα στο διπλανό μπαλκόνι γυναικείες ομιλίες και όπως γύρισα να κοιτάξω συνειδητοποίησα ότι οι καινούριες γειτόνισσές μας ήταν οι κοπέλες στην παραλία!!











    punkster
    23.12.2006, 22:15
    Μια φιλη μου (λιγο χαζη γενικα) και εγω (η εξυπνη ξανθια) πηγαιναμε μια φορα με τον ηλεκτρικο απο τη Νερατζιωτισσα στο Μαρουσι. Εγω το λαμογιο φυσικα δεν χτυπησα εισιτηριο αλλα η φιλη μου ηθελε ντε και καλα να παρει εισιτηριο. Παει μονη της στο μηχανιμα, παιρνει ενα εισιτηριο (ενας Θεος ξερει πως καταφερε και το πηρε μονη της χωρις βοηθεια) και ερχεται κουνιστη και λυγιστη εκει που περιμενα εγω. Περιμενουμε καμποση ωρα και ερχεται το τρενο. Μπαινουμε μεσα και ξεκιναει. Βλεπω τη φιλη μου να κοιταει τριγυρω στο τρενο παραξενεμενη σαν να εψαχνε κατι να βρει. Μετα απο λιγο γυριζει με το εισιτηριο στο χερι και μου λεει "Που το χτυπαμε???"





    evangelia_
    23.12.2006, 22:42

    sindy-windy
    24.12.2006, 12:11
    Παράθεση:

    Το μέλος evangelia_ στις 23-12-2006 στις 17:13 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος THEOG στις 22-12-2006 στις 20:00 έγραψε...

    Καλοκαίρι 2006.Σε μία παραλία στη Μεσσηνία έχουμε αράξει με το κολλητό μου,έχουμε βγάλει τις σωματάρες μας σε κοινή θέα o και απολαμβάνουμε τον ήλιο.Κάποια στιγμή αντιλαμβανόμαστε δύο όμορφες κοπέλες να κάνουν ηλιοθεραπεία τόπλες.Προσπαθόντας να μας προσέξουν αναλαμβάνουμε δράση.Παίρνουμε μία μπάλα βόλευ που είχαμε και ως αθληταράδες που είμαστε δείχνουμε την αξία μας.Καθώς παίρναγε η ώρα ο αγώνας γινόταν δυνατός αλλά οι κοπέλες ούτε που κοίταζαν.Τότε ξεκίνησαν οι εντυπωσιακές ενέργειες με βουτιέσ για νά σώσουμε την μπάλα κ.τ.λ. Σε μία από αυτές χωρίς να υπολογίσω σωστά έχω βρεθεί αγκαλιά με μία από τις 2 κοπέλες.Εκείνη τρομοκρατημένη να ουρλιάζει ενώ εγώ κατακόκκινος από τη ντροπή μου να τις εξηγώ ότι δεν είμαι ανώμαλος αλλά έφταιγε η κακιά στιγμή.Με τα πολλά πείστηκε και ντροπιασμένος γύρισα στο κολλητό μου για να φύγουμε.
    Το απόγευμα χωρίς καθόλου όρεξη βγήκα στο μπαλκόνι για να ηρεμήσω από το σοκ.Άκουσα στο διπλανό μπαλκόνι γυναικείες ομιλίες και όπως γύρισα να κοιτάξω συνειδητοποίησα ότι οι καινούριες γειτόνισσές μας ήταν οι κοπέλες στην παραλία!!















    poli kalo..
    lianameladaki
    27.12.2006, 20:39
    λοιπον...αυτο εγινε πριν κανα μηνα στο σχολειο .....περπατουσα λοιπον στο διαδρομο και βλεπω ενα φιλο μου να περναει απο διπλα μου φοροντας ενα κοκκινο κασκολ και μια απαισια μαλλινη τσαντα τα οποια ηξερα οτι ανηκαν σε ενα αλλο παιδι...παω λοιπον και του κανω με αποριμενο υφακι..."τι εχεις ντυθει σημερα???" δυστυχως παο πισω μου ηταν εκεινο το παιδι στο οποιο ανηκαν τα ρουχα....ρεζιλικι....
    ANASTASIA_KOZI
    27.12.2006, 21:14
    2 Μήνες πριν...Ήμουνα σε ένα studio για κάτι seconda σε έναν τραγουδιστή...
    Εκεί που καθόμασταν στο room και μελετούσαμε κάτι στίχους,έρχεται ένας τύπος πολύ κακοντυμένος,και εγώ(ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΩ) είπα στον τραγουδιστή το πόσο σούργιελο είναι ο τύπος.
    Πριν προλάβω να ολοκληρώσω με διέκοψε ο τραγουδιστής λέγωντας μου ότι είναι ο πατέρας του ο τύπος για τον οποίο έλεγα την γνώμη μου..................