ελληνική μουσική
    668 online   ·  210.831 μέλη

    Έχει Γούστο μη το χασετε

    XeniaRodo
    07.02.2007, 10:59
    Aνατροπή?

    Έτσι είναι οι ανατροπές?
    Aiolos_m
    07.02.2007, 11:06
    Χαλαρώστε.
    Μια εκπομπή ήταν. Αμέσως να τη φάτε τη γυναίκα...
    qanun
    07.02.2007, 11:22
    Ηταν ενα πολυ κακογουστο θεαμα, και οι δυο κυριες ηταν εμφανως εξω απο τα νερα τους με την Μπηλιω να πεταει δικαιολογιες οτι ''η παρουσια σου εδω σκοπο εχει να σε γνωρισει καλυτερα το κοινο ΜΟΥ'' κλπ, λες και εχει καψα το κοινο της εκπομπης της να μαθει περισσοτερα για μια εκπροσωπο του καλλιτεχνικου (και κοινωνικου ) ειδους του οποιου το ''Εχει γουστο'' υποτιθεται πως αποτελει τον αντιποδα και την Κοκκινου με τον αερα της ακομπλεξαριστης εμπορικης που την καλεσανε σε ''ποιοτικη'' εκπομπη.
    Τελος παντων, για να σου απαντησω, roubas, πηρα και πολυ ηρεμα ειπα στην υπευθυνη της εκπομπης οτι ειμαι τηλεθεατης της εκπομπης απο τετραετια και ειχα την απορια τι ακριβως εξυπηρετει η παρουσια της Κοκκινου στην εκπομπη καθως και ο τροπος που εγινε αυτο (βιντεοκλιπ, το μονιτορ πισω να προβαλει τα εξωφυλλα των cd της, γυρισματα φωτογραφησεων κλπ). Ηταν πολυ ευγενικη ειναι η αληθεια αν και μου φανηκε λιγο μουδιασμενη μαλλον απο αναλογα τηλεφωνα που προηγηθηκαν (περιμενα στο τηλεφωνο κανα δεκαλεπτο πριν πιασω γραμμη καθως ηταν κατειλημμενο και απ'αυτο συμπεραινω πως επαιρναν και αλλοι...ευχαριστημενοι).
    Μου απαντησε οτι ''μα δε θα τραγουδησει κιολας η κ. Κοκκινου ''(!!), λες και το προβλημα ηταν αν θα τραγουδησει ή οχι! Συνεχισε λεγοντας ψιθυριστα ''ε, ειναι μια ανατροπη, ενα διαφορετικο προσωπο'' καθως και οτι η Κοκκινου ειναι καλη σε αυτο που κανει. Καπου εκει την εχασα τη μπαλα και της ειπα οτι το ιδιο ειναι και η Πεγκυ Ζηνα καθως και η Βερα Λαμπρου! ''Μα δεν καλεσαμε τη Βερα Λαμπρου'', μου λεει, για να της απαντησω οτι και η Βερα Λαμπρου ειναι φανταζομαι καλη σε αυτο που κανει και οτι αμα αρχισει ο κατηφορος δε νομιζω να αργησει κι αυτο..Μου ειπε μετα οτι δεν μπορει να μου πει κατι αλλο σχετικα και με ξεφορτωθηκε. Αυτα...
    Μεγαλο ρεζιλικι για τη Μπηλιω, και γενικα τελευταια μου φαινεται οτι ακκιζεται στο φακο και χαριεντιζεται υπερβολικα. Την προτιμουσα στο ''Συν και πλην''
    Giorgos
    07.02.2007, 11:28
    Γιατί παραξενεύεστε που κάλεσε την Κοκκίνου; Νομίζω ότι είναι φανερό (κι εδώ φαίνεται από παλαιότερες συζητήσεις στο φόρουμ να συμφωνούμε όλοι απόλυτα) ότι η γυναίκα δεν έχει ιδέα του τι θα πει Τέχνη κι ότι δεν γνωρίζει τίποτε απολύτως σε βάθος σχετικά με το αντικείμενό της. Είναι η προσωποποίηση του δήθεν, κι αυτό είναι πασιφανές από την διαρκή αμηχανία της όταν η συζήτηση πηγαίνει σε μονοπάτια παντελώς άγνωστα σε εκείνη, όπως και από τις αμέτρητες κοτσάνες που εκτοξεύει καθημερινώς. Η Μπήλιω εκφράζει απόλυτα τον μέσο Νεοέλληνα. Επίφαση, αυταρέσκεια, ψευτοκουλτούρα, λίγο από όλα, αλλά πάνω από όλα Δημόσιες Σχέσεις. Λυπάμαι που οι "φωστήρες" της Αγίας Παρασκευής δεν βρήκαν ΕΝΑΝ καταλληλότερο παρουσιαστή.

    Το παρακάτω ποίημα του Κ.Π. Καβάφη, εξαιρετικά αφιερωμένο.

    ΥΓ.: Τουλάχιστον εκείνος ήταν "προ πάντων δε άνθρωπος λιγομίλητος" και "περιορίζονταν σε λίγες λέξεις"...
    moufidis
    07.02.2007, 11:49
    Παράθεση:

    Το μέλος Giorgos στις 07-02-2007 στις 11:28 έγραψε...

    Γιατί παραξενεύεστε που κάλεσε την Κοκκίνου; Νομίζω ότι είναι φανερό (κι εδώ φαίνεται από παλαιότερες συζητήσεις στο φόρουμ να συμφωνούμε όλοι απόλυτα) ότι η γυναίκα δεν έχει ιδέα του τι θα πει Τέχνη κι ότι δεν γνωρίζει τίποτε απολύτως σε βάθος σχετικά με το αντικείμενό της. Είναι η προσωποποίηση του δήθεν, κι αυτό είναι πασιφανές από την διαρκή αμηχανία της όταν η συζήτηση πηγαίνει σε μονοπάτια παντελώς άγνωστα σε εκείνη, όπως και από τις αμέτρητες κοτσάνες που εκτοξεύει καθημερινώς. Η Μπήλιω εκφράζει απόλυτα τον μέσο Νεοέλληνα. Επίφαση, αυταρέσκεια, ψευτοκουλτούρα, λίγο από όλα, αλλά πάνω από όλα Δημόσιες Σχέσεις. Λυπάμαι που οι "φωστήρες" της Αγίας Παρασκευής δεν βρήκαν ΕΝΑΝ καταλληλότερο παρουσιαστή.

    Το παρακάτω ποίημα του Κ.Π. Καβάφη, εξαιρετικά αφιερωμένο.

    ΥΓ.: Τουλάχιστον εκείνος ήταν "προ πάντων δε άνθρωπος λιγομίλητος" και "περιορίζονταν σε λίγες λέξεις"...



    ΑΚΡΙΒΩΣ.

    Εγώ πάντως απορώ πώς μπορεί ο κόσμος να παρακολουθήσει την εν λόγω εκπομπή, τη στιγμή που οι καλεσμένοι αγνοούνται συστηματικά, σαν να τους κάνανε και χάρη που τους φέρανε στην Κρατική.
    Σιγά τα αυγά.
    Άντε Μπήλιω γιατί στα'χω μαζεμένα.

    qanun
    07.02.2007, 11:56
    Eχετε δικιο ρε παιδια, αλλα δεν υπαρχουν πολλες εκπομπες που να προβαλλουν το καλο τραγουδι στην τηλεοραση. Εκτος απο την Τσουκαλα, ο Παπαδοπουλος σε καποιες εκπομπες του, αντε και το Κυριακατικο τραπεζι του Σωτηρη Τριανταφυλλοπουλου. Περαν τουτων τι? (Αληθεια, ο Ροδιτης που ειναι? Η κακομοιρη η Λενα Αρωνη κανει μια αρκετα καλη εκπομπη που ομως δε νομιζω οτι τη βλεπει κανεις...)
    karelia
    07.02.2007, 11:56
    Μου είναι πολύ συμπαθής η κυρία Μπήλιω Τσουκαλά.
    Θεωρώ ατόπημα τη συγκεκριμενη καλασμένη,αλλά δεν θα την κρεμάσω κιόλας(Τη Μπήλιω).
    Προτείνω μετά το αρχικό "σοκ" να χαλαρώσουμε.πάει,πέρασε.
    mousikofilh
    07.02.2007, 11:59
    Παράθεση:

    Το μέλος swkraths στις 06-02-2007 στις 18:50 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 06-02-2007 στις 11:32 έγραψε...

    Εγώ γι’αυτό προτιμώ τον Παπαδόπουλο.
    Οι καλεσμένοι τις σεμίνας,είναι για κλάματα τις περισσότερες φορές.
    Μετά που έφυγε από την Νετ,ελάχιστες φορές μου έχει αρέσει
    κάποια εκπομπή της.




    Συγγνώμη συντοπίτισσα ( ) για τη διόρθωση αλλά το θέμα είναι για την εκπομπή "Έχει γούστο" της Τσουκαλά και όχι της Σεμίνας...



    Συγγνώμη και πάλι




    Ουπς..
    Γράψε λάθος.
    Πάντως το σχόλιο ισχύει
    moufidis
    07.02.2007, 12:03
    Παράθεση:

    Το μέλος qanun στις 07-02-2007 στις 11:56 έγραψε...

    Eχετε δικιο ρε παιδια, αλλα δεν υπαρχουν πολλες εκπομπες που να προβαλλουν το καλο τραγουδι στην τηλεοραση. Εκτος απο την Τσουκαλα, ο Παπαδοπουλος σε καποιες εκπομπες του, αντε και το Κυριακατικο τραπεζι του Σωτηρη Τριανταφυλλοπουλου. Περαν τουτων τι? (Αληθεια, ο Ροδιτης που ειναι? Η κακομοιρη η Λενα Αρωνη κανει μια αρκετα καλη εκπομπη που ομως δε νομιζω οτι τη βλεπει κανεις...)




    Αν σας γεμίζουν οι προαναφερθείσες εκπομπές αυτοπροβολής του εκάστοτε οικοδεσπότη, οκ, πάω πάσο.
    Ευτυχώς είμαι κάφρος ροκάς.


    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 07-02-2007 στις 11:56 έγραψε...

    ...Προτείνω μετά το αρχικό "σοκ" να χαλαρώσουμε.πάει,πέρασε.



    Εγώ δεν σοκαρίστηκα πάντως, φυλαγμένα της τα'χα και βρήκα αφορμή μ'αυτο το topic.
    Astron
    07.02.2007, 13:30
    Παράθεση:

    Το μέλος Giorgos στις 07-02-2007 στις 11:28 έγραψε...

    Γιατί παραξενεύεστε που κάλεσε την Κοκκίνου; Νομίζω ότι είναι φανερό (κι εδώ φαίνεται από παλαιότερες συζητήσεις στο φόρουμ να συμφωνούμε όλοι απόλυτα) ότι η γυναίκα δεν έχει ιδέα του τι θα πει Τέχνη κι ότι δεν γνωρίζει τίποτε απολύτως σε βάθος σχετικά με το αντικείμενό της. Είναι η προσωποποίηση του δήθεν, κι αυτό είναι πασιφανές από την διαρκή αμηχανία της όταν η συζήτηση πηγαίνει σε μονοπάτια παντελώς άγνωστα σε εκείνη, όπως και από τις αμέτρητες κοτσάνες που εκτοξεύει καθημερινώς. Η Μπήλιω εκφράζει απόλυτα τον μέσο Νεοέλληνα. Επίφαση, αυταρέσκεια, ψευτοκουλτούρα, λίγο από όλα, αλλά πάνω από όλα Δημόσιες Σχέσεις. Λυπάμαι που οι "φωστήρες" της Αγίας Παρασκευής δεν βρήκαν ΕΝΑΝ καταλληλότερο παρουσιαστή.


    Συμφωνώ απόλυτα.
    Μου άρεσε πολύ περισσότερο παλιότερα η εκπομπή Συν και Πλην (ειδικά όταν είχε φύγει η Μπήλιω). Το ότι έχει πέσει ο κλήρος της "τέχνης και του πολιτισμού" στην Μπήλιω είναι ακατανόητο. Τόσοι αξιόλογοι άνθρωποι υπάρχουν που μπορούν και κυρίως ξέρουν να ασχοληθούν με την τέχνη.
    Τώρα τί να περιμένει κανείς απ' την Μπήλιω που είχε πει στους Κατσιμιχαίους (μ 'ένα χαμόγελο όλο περηφάνεια) "έχουμε τηλεφώνημα από επιχειρηματία που σας θέλει να δουλέψετε στο μαγαζί του" λες και ήταν τίποτα πρωτοεμφανιζόμενοι! Πραγματικά μερικές φορές είναι λες και κάνει την εκπομπή της με το ζόρι.
    Ας φέρει λοιπόν την Κοκκίνου, την Έφη Θώδη και τον Σαρμπέλ μιας και ούτε σοβαρότητα απαιτούν, ούτε γνώσεις...
    XeniaRodo
    07.02.2007, 13:36
    Bρε παιδιά είστε σίγουροι ότι τους καλεσμένους τους διαλέγει αυτή η ίδια?
    maspa
    07.02.2007, 14:28
    Παράθεση:

    Το μέλος Giorgos στις 07-02-2007 στις 11:28 έγραψε...

    Γιατί παραξενεύεστε που κάλεσε την Κοκκίνου; Νομίζω ότι είναι φανερό (κι εδώ φαίνεται από παλαιότερες συζητήσεις στο φόρουμ να συμφωνούμε όλοι απόλυτα) ότι η γυναίκα δεν έχει ιδέα του τι θα πει Τέχνη κι ότι δεν γνωρίζει τίποτε απολύτως σε βάθος σχετικά με το αντικείμενό της.


    Δε θα διαφωνήσω.. Δεν είναι λίγες οι φορές που κάνει ατυχή σχόλια.. Όμως είχα τη δυναατότητα να βλέπω στην εν λόγω εκπομπή καλλιτέχνες που δεν κάνουν σχεδόν καθόλου εμφανήσεις στην τηλεόραση. Αν αρχίσει να καλεί στην εκπομπή της την Κοκκίνου, μετ' έπειτα Καλομοίρα, Χρύσπα, Θέλξη(είδατε; έμαθα και τη θέλξη(!)) η εκπομπή θα γίνει τύπου Σεμίνας..