ελληνική μουσική
    511 online   ·  210.826 μέλη

    Τρεμω μη με θυμηθεί...

    creativeburst
    05.02.2007, 00:34
    Θυμάμαι τα όμορφα που έζησα με κάποιον αλλά και τα άσχημα. Όλα έχουν την αξία τους και από αυτά μαθαίνεις και συλλέγεις εμπειρίες. Αν δεν θυμόμασταν θα μασταν ένα τίποτα. Η μνήμη είναι πολύτιμος οδηγός και ας μας οδηγείς πολλές φορές σε επώδυνα μονοπάτια..κι όμως όση αισιοδοξία και αν υπάρχει σε όλα αυτά, είναι μερικές φορές του μυαλό κολάει...
    φοβάμαι μην με ξεχάσει...θέλω να με θυμάται..πόσον μάλλον όταν εκείνος είναι στο πιο ζεστό μέρος του εαυτού μου..στην καρδιά..μακάρι να σε ξαναδώ όπως πρώτα..
    mariaelena
    05.02.2007, 00:45
    Πόσο σε νιώθω...
    chkchillin
    08.02.2007, 22:30
    σιγα.....και τι εγινε? τι κι αν με ξεχασαν? υπαρχουν τοσοι αλλοι που με θυμούνται... η ζωή συνεχίζεται και εχεις τοσους πολλους ανθρώπους αυτος ο πλανήτης να γνωρίσω.....
    belma
    09.02.2007, 03:01
    Παράθεση:

    Το μέλος creativeburst στις 05-02-2007 στις 00:34 έγραψε...

    Θυμάμαι τα όμορφα που έζησα με κάποιον αλλά και τα άσχημα. Όλα έχουν την αξία τους και από αυτά μαθαίνεις και συλλέγεις εμπειρίες. Αν δεν θυμόμασταν θα μασταν ένα τίποτα. Η μνήμη είναι πολύτιμος οδηγός και ας μας οδηγείς πολλές φορές σε επώδυνα μονοπάτια..κι όμως όση αισιοδοξία και αν υπάρχει σε όλα αυτά, είναι μερικές φορές του μυαλό κολάει...
    φοβάμαι μην με ξεχάσει...θέλω να με θυμάται..πόσον μάλλον όταν εκείνος είναι στο πιο ζεστό μέρος του εαυτού μου..στην καρδιά..μακάρι να σε ξαναδώ όπως πρώτα..



    αυτά....
    angel21
    09.02.2007, 03:12
    Απλα στη ζωη παντα να ξερεται τα πραγματα πληρωνωνται..!Πληγωνεις...Αλλα καποια στιγμη πληγωνεσαι...Παντα να σκεφτεσαι κ τον αλλο οχι μονο τη παρτυ σου!...
    Feggarenia261
    09.02.2007, 15:36
    Παράθεση:

    Το μέλος chkchillin στις 08-02-2007 στις 22:30 έγραψε...

    σιγα.....και τι εγινε? τι κι αν με ξεχασαν? υπαρχουν τοσοι αλλοι που με θυμούνται... η ζωή συνεχίζεται και εχεις τοσους πολλους ανθρώπους αυτος ο πλανήτης να γνωρίσω.....



    Μ΄ααααρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!!
    kozanitis
    09.02.2007, 15:59
    Χαίρομαι που σας αγγίζει ακόμη, μετά από τόσο καιρό αυτό το post!!!!
    rompa
    10.02.2007, 00:49
    Πάντα παραξενευόμουν με την ευκολία κάποιων να "πετάνε" από τις ζωές τους άτομα που έχουν ζήσει τρομερές στιγμές μαζί.. Συμπέρασμα : "Η λήθη είναι η καλύτερη άμυνα του οργανισμού" . Ξεχνάμε για να μην πονάμε . Είναι δύσκολο να θυμάσαι μόνο τα καλά οπότε διαγράφεις τα πάντα.Δεν ξέρω . Ανεξήγητο . Δεν το κάνω στη ζωή μου . Προσπαθώ τουλάχιστον . Η ιδέα ότι κάποιος με διαγράφει με τρομάζει
    maspa
    10.02.2007, 01:30
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 10-02-2007 στις 00:49 έγραψε...

    Πάντα παραξενευόμουν με την ευκολία κάποιων να "πετάνε" από τις ζωές τους άτομα που έχουν ζήσει τρομερές στιγμές μαζί.. Συμπέρασμα : "Η λήθη είναι η καλύτερη άμυνα του οργανισμού" . Ξεχνάμε για να μην πονάμε . Είναι δύσκολο να θυμάσαι μόνο τα καλά οπότε διαγράφεις τα πάντα.Δεν ξέρω . Ανεξήγητο . Δεν το κάνω στη ζωή μου . Προσπαθώ τουλάχιστον . Η ιδέα ότι κάποιος με διαγράφει με τρομάζει






    Red-Rose
    10.02.2007, 14:01
    Καλό είναι να κρατάμε τις όμορφες στιγμές... Οι άσχημες στιγμές μας μένουν και μας πονάνε, όμως σιγά σιγά περνάει ο πόνος και θυμόμαστε μόνο τις όμορφες! Είναι λογικό κάποιοι άνθρωποι να ξεγράφουν κάποιους άλλους με τους οποίους είναι δεμένοι, μόνο σε περίπτωση που κλονιστεί η εμπιστοσύνη... τότε δεν αξίζει να πονάς για να σώσεις αυτή τη φιλία, σχέση η ότι κι αν είναι αυτό... γιατί σίγουρα θα μείνουν οι αμφιβολίες και θα σε βασανίζουν. Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως αυτοί που ξεγράφουν δεν πονάνε το ίδιο με μας. γιατί για να βρουν το κουράγιο να το κάνουν.. σημαίνει πως βάλαμε κι εμείς το χεράκι μας... Εδώ που τα λέμε βέβαια υπάρχουν και οι αναίσθητοι άνθρωποι που δε δίνουν δεκάρα για τίποτα. αν πρόκειται για τέτοια άτομα, τότε δεν αξίζει ούτε καν να τους σκεφτόμαστε....
    KAKOFONIKS
    10.02.2007, 14:11

    Red-Rose
    10.02.2007, 15:20

    renabill
    16.05.2007, 21:45
    Το να θυμάσαι τα άσχημα έχει και τα καλά του γιατί έτσι από τα λάθη μαθαίνεις και δεν τα επαναλαμβάνεις.....
    Ενώ αν δεν τα θυμάσαι την ξαναπατάς.
    sunnybeach
    17.05.2007, 15:43
    Δυστυχώς, είμαι από τους ανθρώπους που δεν έχω delete στη μνήμη μου. Και λέω δυστυχώς γιατί συγκρατώ τα πάντα. Ευχάριστα και δυσάρεστα, σχετικά και άσχετα (κυρίως αυτά).

    Όμως έαν δω κάποιον από το παρελθόν, που μπορεί να μας ένωνε και κάτι αλλά πλέον δεν μας ενώνει απολύτως τίποτα, παρκαλάω να μη με θυμηθεί. Είναι πολύ άσχημες αυτές οι σιωπές που δε βρίσκουμε τι να πούμε... Τι να απαντήσω στην ερώτηση τι νέα αν έχω να δω τον άλλο χρόνια;

    Ξεχάστε... Μερικές φορές κάνει καλό...
    anna2405
    17.05.2007, 17:33
    Παράθεση:

    Το μέλος renabill στις 16-05-2007 στις 21:45 έγραψε...

    Το να θυμάσαι τα άσχημα έχει και τα καλά του γιατί έτσι από τα λάθη μαθαίνεις και δεν τα επαναλαμβάνεις.....
    Ενώ αν δεν τα θυμάσαι την ξαναπατάς.



    Συμφωνώ απόλυτα...
    Εξάλου, αυτά που έχουμε ζήσει μας έχουν κάνει αυτό που είμαστε σήμερα!