ελληνική μουσική
    609 online   ·  210.826 μέλη

    Γιατί έχετε διαλέξει το nickname που χρησιμοποιείτε;;;

    lamkar
    16.03.2005, 03:30
    Για πρακτικούς λόγους(οχι δεν με λένε Μαρία) και για να μπορώ να το θυμάμαι εύκολα(ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι)χρησιμοποιώ τα αρχικά του ονόματος και του επωνύμου μου!
    Εξάλλου δεν φημίζομαι για την πρωτοτυπία μου!!

    pastella
    16.03.2005, 10:38
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 16-03-2005 στις 01:26 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος Christine στις 16-03-2005 στις 01:22 έγραψε:
    [i]
    Βέβαια πριν λίγους μήνες μου βγάλαν κάτι πολύ καλοί φίλοι ένα πρωτότυπο ψευδόνυμο (Παστέλλα) και σκέφτηκα να το αλλάξω...



    Τα συγχαρητήριά μου στους φίλους σου


    [/I]



    Θα τους τα μεταβιβάσω!
    Και αν αναρωτιέται κανείς αν έχει σχέση με το παστέλι, ε ναι, ΕΧΕΙ!!!
    MariannaP
    16.03.2005, 12:00
    Αμαν βρε κορίτσι, με έχεις μπερδέψει!
    Ολο Χριστίνα σε λέω...
    Αν δε σου πω χρόνια πολλά το Νοέμβρη και στα πω τα Χριστούγεννα μη με παρεξηγήσεις
    iris_88
    21.03.2005, 19:37
    Δυστυχώς δεν είναι αυτό το όνομά μου αν και είμαι σιγουρη πως θα ήταν το ιδανικό για μένα...
    Είναι αρχαiοελληνικό και δηλώνει τη δύναμη των χρωμάτων και τους Ουράνιου Τόξου...
    Επίσης, η Ίρις ήταν αγγελιαφόρος των θεών του Ολύμπου άλλά και ένα πανέμορφο λουλούδι....

    Το 88 είναι το έτος γεννησής μου και το έβαλα απλά γιατι υπήρχε και άλλη iris....
    koripaki
    21.03.2005, 22:34
    Το όνομά μου είναι Καλλιόπη. Ε, το έτερον ήμισυ πριν λίγες μέρες πήγε να με πει κοριτσάκι, αλλά ο καημενούλης μπερδεύτηκε και έκανε μια μίξη
    των λέξεων "κοριτσάκι" και "καλλιοπάκι". Κι έμεινε.
    diaforetika
    28.03.2005, 17:07
    Egw epsaxna na brw ena pseudonimo sxetiko me to onoma mou alla ta xrhsimopoiousan ola opote lew diaforetika pws na to pw...E emeina sto diaforetika..
    Booster
    01.04.2005, 01:02
    Booster είναι αυτός που ανεβάζει και δίνει ενέργεια. Όπου βλέπω άνθρωπο πεσμένο και μελαγχολικό, ε κάτι με πιάνει και κάνω ότι μπορώ για να τον ανεβάσω και είμαι πολύ χαρούμενος όταν τα καταφέρνω. Το Booster μου το βγάλανε στην παρέα και μου άρεσε. Ετσι λοιπόν, μελαγχολικοί μελαγχολικές προσέλθετε για μια μπυρίτσα...


    paschalia
    02.04.2005, 19:30
    Ειναι το ονομα του χωριου μου ,στο οποιο δεν παω συχνα και το υπεραγαπω .
    Desmar
    20.04.2005, 12:47
    Λοιπόν.......

    Το Desmar το χρησιμοποιώ εδώ και αρκετά χρόνια ...

    Είναι το DES ... pina + MAR ... roussi

    ...Δηλαδή η Δέσποινα από το Μαρούσιιιιιιιιιιιι .....

    Αυτά!!!
    Booster
    20.04.2005, 14:39
    Quote:

    Το μέλος Desmar στις 20-04-2005 στις 12:47 έγραψε:

    Λοιπόν.......

    Το Desmar το χρησιμοποιώ εδώ και αρκετά χρόνια ...

    Είναι το DES ... pina + MAR ... roussi

    ...Δηλαδή η Δέσποινα από το Μαρούσιιιιιιιιιιιι .....

    Αυτά!!!







    Θα μπορούσες να ήσουνα και η Μαρία από το Δεσποτικό

    Να μη σε πειράξουμε βρε Δεσποινάκι και λίγο?

    Να και μια παγωμένη

    yol
    22.04.2005, 03:56
    Απλή συντόμευση του ονόματος μου.. άλλωστε λατρεύω το όνομα μου..
    Desmar
    22.04.2005, 11:54
    Quote:

    Το μέλος Booster στις 20-04-2005 στις 14:39 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος Desmar στις 20-04-2005 στις 12:47 έγραψε:
    [i]
    Λοιπόν.......

    Το Desmar το χρησιμοποιώ εδώ και αρκετά χρόνια ...

    Είναι το DES ... pina + MAR ... roussi

    ...Δηλαδή η Δέσποινα από το Μαρούσιιιιιιιιιιιι .....

    Αυτά!!!







    Θα μπορούσες να ήσουνα και η Μαρία από το Δεσποτικό

    Να μη σε πειράξουμε βρε Δεσποινάκι και λίγο?

    Να και μια παγωμένη


    [/I]



    ...σωστό Πέτρο μουυυυυυυ τότε όμως θα ήταν .... MARDES ...

    ... σήμερα αισθάνομαι LARGE!!!!
    KicKAnGeL
    25.04.2005, 22:08
    kapu kapote diavasa, se ena periodiko nomizo, gia ena sigkrotima pu onomazotan kickangel. dn exo akusi pote tpt apo tin musiki tus k ante3an parapoli ligo apoti katalava alla mu arese to onoma! i'm an angel with attitude!
    elenoua
    30.04.2005, 19:07
    to nickname m einai to onoma m.......
    antonLOrd
    30.04.2005, 22:20
    To Anton από το Αντώνης και το Lord από τον πληκτρά των Deep Purple τον Jon Lord...(Ασχολούμαι με πλήκτρα για αυτό.......)
    Melinda
    06.05.2005, 17:20
    Melinda... Ένα όνομα που μόλις το άκουσα στην αγαπημένη μου σειρά μου άρεσε πάρα πολύ και όλοι οι φίλοι μου πια με φωνάζουν έτσι... Αυτό το nickname χρησιμοποιώ σε όλα τα forum.. Κυρίες και κύριοι είμαι η Melinda!
    mariaaa
    06.05.2005, 17:30
    ειναι το ονομα μου!τα τρια α στο τελος προεκυψαν καθως ειχε αλλος το ονομα maria.εδω και 3-4 χρονια λοιπον εχω αυτο το nickname και τελικα μου αρεσει περισσοτερο απο το σκετο maria!
    Ania
    08.05.2005, 20:06
    ania...ena sinaisthima pou me xarakthrizei an oxi oles tis wres,toulaxiston tis perissoteres,thimizei ligo kai sto onoma mou alla o logos pou o dialeksa htan epeidh kati filoi mou exoun sygrothma me tetoio onoma!!!
    Melinda
    09.05.2005, 00:26
    ANIA kai tpt allo! Filoi ,e? Kalws irthes loipon stin parea mas, kollitoula <-esy ki egw->
    Ania
    09.05.2005, 12:52
    Quote:

    Το μέλος Melinda στις 09-05-2005 στις 00:26 έγραψε:

    ANIA kai tpt allo! Filoi ,e? Kalws irthes loipon stin parea mas, kollitoula <-esy ki egw->




    na sou pw....egw ton vassili toulaxiston ton thewrw filo mou,ton ilia etsi kai etsi,den lew...kalo paidi alla exei kollimata,ton niko pali isa pou ton xwnevw...ksereis esy...meta vgainoume ektos sygrotimatos kai einai megali istoria!!!cheers to u 2