ελληνική μουσική
    700 online   ·  210.830 μέλη

    Γιατί έχετε διαλέξει το nickname που χρησιμοποιείτε;;;

    LithiHios
    11.07.2005, 08:24
    Katagogh apo Xio (Hio) kai to Lithi einai to onoma tou xwriou mou
    JaNick
    11.07.2005, 13:56
    Janick Gers είναι ένας απο τους τρείς κιθαρίστες των Iron Maiden, ο αγαπημένος μου κιθαρίστας! Επίσεις με λένε Nick!
    loveforever
    11.07.2005, 17:20
    epidi i agapi ine ta panta g mena!
    mitsena
    14.07.2005, 14:55
    ΠΡΙΝ 3 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΔΗΜΗΤΡΗ.... ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ MITSENA..... ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΦΙΛΟΙ...........

    thanos_lp
    14.07.2005, 21:52
    μα ετσι με λενε...

    το lp μπορει να σημαινει πολλα, απο long play μεχρι linkin park... το κολλησα γιατι θπαρχει και αλλος θανος!
    malastrana
    19.07.2005, 20:26
    Πριν 3 χρόνια, Χριστούγεννα, βρέθηκα στην Πράγα, με 12 βαθμούς υπό το μηδέν...Μαγευτική πόλη, μαγευτικά Χριστούγεννα, τσιμπιόμουν αν είναι αληθινό όλο αυτό το σκηνικό παραμυθιού που έβλεπα...Ήταν....Όταν έκανα την έγγραφή μου στο site αυτό,εκείνες τις μέρες συζητούσα με κάτι φίλους μήπως πάμε ένα πενθήμερο τώρα το καλοκαίρι και, έχοντας επηρεαστεί, βαφτίστηκα "malastrana", που είναι η ωραιότερη γειτονιά της πόλης. Τελικά δε θα πάμε,αλλά το όνομα έμεινε... Και η γάτα είναι από την "Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων".
    Και ο στίχος από το "παπάκι" του Άσιμου, αυτό το αριστούργημα αυτού του Ανθρώπου...
    W4TT4N4B3
    22.07.2005, 04:19
    κατα τη διαρκεια του Β΄ παγκοσμιου πολέμου υπηρξα Ιαπωνας αξιωματικος.
    WildCat
    22.07.2005, 10:39
    Γαιτί το αρχικό nickname, που ήθελα, δεν ήταν διαθέσιμο και μέσα στη σύγχυσή μου είδα απέναντί μου στην αφίσα την Αγριόγατα.
    ΥΓ Μέχρι τώρα δεν είδα καταχώρηση στο forum του μέλους με το nickname, που ήθελα
    Antonioz
    22.07.2005, 10:49
    nickname...? απλως το ονομα μου,το οποιο γουσταρω τρελα ,το z ειναι κατι σαν TM (το βαζω συνηθως κ στο αντιοzzz...). ειμαι απο τους ανθρωπους που πιστευουν οτι το ονομα χαρακτηριζει τον αλλο κ δεν του προσφερεται τυχαια..(το δικο μου βεβαια δε δηλωνει κατι π.χ. χαρα, ζωη, ελπιδα, ευμορφια..) Μου τη δινει απιστευτα οταν καποιοι ενω εχουν απιστευτο ονομα το αλειωνουν ή το αλλαζουν για να το κανουν κατι πολυ πιο κοινο ας πουμε Τακης, Ευη, Σια, Λακης κλπ... βεβαια αυτο μαλλον ξεκιναει απο το σπιτι.. επειδη πχ η μαμα δε γουσταρει την πεθερα την κ.Αθανασια ,φωναζει την κορη Σια.. Τεσπα.. αυτα τα ολιγα για το nick παντως πιστευω οτι πρεπει εφοσον δεν ειναι το ονομα σου να ειναι κατι το οποιο καθαρα θα σε αντιπρωσοπευει κ οχι κατι τυχαιο κ ισως παρεξηγησιμο..

    γεια μας..
    12plus
    22.07.2005, 23:32
    Εγώ για τα 12 χρόνια και πάνω χρόνια που ασχολούμαι με τη μουσική . Θα μου πείτε σε λίγο καιρό θα έχω ασχοληθεί περισσότερο από 12 ωστόσο πάντα θα δείχνει πόσα χρόνια είχα ασχοληθεί όταν εντάχθηκα στις τάξεις του MusicHeaven
    Leia_Organa
    29.07.2005, 09:28
    επειδή έχω συνυφαστεί τόσο πολύ με αυτό το όνομα που ώρες ώρες ξαχνάω το πραγματικό μου............
    doritsa78
    29.07.2005, 11:09
    Το ονομα μου ειναι Θεοδωρα.Μικρη με φωναζαν, οι παπουδες και γιαγιαδες και Δωρα αλλα και Δωριτσα.Το 78 ειναι η χρονολογια γεννησεως μου.Τωρα αποκαλυφθηκε και κατι για να με γνωρισετε καπως.
    The_Heretic
    29.07.2005, 19:14
    Γιατί πολύ απλά τέτοιος είμαι...πάντα ήμουν...και με κυνήγησαν γι αυτό...
    I_hate_humans
    03.08.2005, 16:45
    Γιατί πιστεύω ότι οι άνθρωποι σαν φυλή είμαστε απαίσιοι..
    rouli726
    04.08.2005, 12:17
    Είναι κάτι πολύ τρυφερό για μένα..
    Η μητέρα μου από τη στιγμή που με είδε και μετά με φωνάζει "ρούλι".
    Ούτε και η ίδια δεν ξέρει πως της βγήκε ήταν κάτι αυθόρμητο και πολλές φορές μπερδεύονται κι αλλοι στην οικογένεια και με φωνάζουν έτσι κι εγώ ασυναίσθητα απαντώ.
    Το 726 απλά είναι η κατάληξη του αριθμού του κινητού μου.

    rouli726
    04.08.2005, 12:20
    Quote:

    Το μέλος I_hate_humans στις 03-08-2005 στις 16:45 έγραψε:

    Γιατί πιστεύω ότι οι άνθρωποι σαν φυλή είμαστε απαίσιοι..






    δεν ξέρω τι βιώματα έχεις και το λες αυτό.επειδή ομως το έχω πει κι εγώ,βασιζόμενη σε δυσάρεστα γεγονότα,σε συμβουλεύω,απλά,να περιμένεις..
    σε τέτοια ηλικία μη βιάζεσαι να βγάλεις τόσο βαρυσήμαντα συμπεράσματα..
    ξέρεις πολλές φορές η ζωή αρέσκεται αν μας διαψεύδει..
    φιλικά
    έφη


    agyristokefali
    04.08.2005, 14:18
    XΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ NICKNAME ΕΠΕΙΔΗ-ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ- ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΓΥΡΙΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΙ ΑΚΟΜΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ
    Μ.ΠΑΣΧΑΛΙΔΗ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ....
    ktc
    09.08.2005, 17:55
    Βασικα το ktc ξεκινησε απο παλια οταν ημουν παρα πολυ μικρος και ζωγραφιζα κατι ( στα σχολικα βιβλια μου μαζι με τον authority) εγραφα στο τελος κτc μετα απο πολυ καιρο που ασχοληθηκα με τα pc αρχισα σε οτι κανω να χρησιμοποιω αυτο, απο presentations , mail , μεχρι και σε αλλα πολυ ποιο περιεργα πραγματα !!!
    beatlus
    09.08.2005, 20:33
    To nickname μου έχει -ασφαλώς- άμεση σχέση με τους Beatles... Τα "Σκαθάρια" ήταν το πρώτο συγκρότημα που με τράβηξε σχετικά νωρίς ηλικιακά, να ασχοληθώ συστηματικά με ένα είδος μουσικής... Και λέω είδος γιατί στ' αυτιά μου ήταν από πάρα πολύ νωρίς η ηπειρώτικη, μιας και στην οικογένειά μου υπήρχε πολύ γνωστός τραγουδιστής της ιδιαίτερης πατρίδας μου... Οταν λοιπόν, πριν από αρκετά χρόνια θέλησα να δημιουργήσω e-mail στο yahoo, δοκίμασα αρχικά ως... Beatles όμως -όπως ήταν αναμενόμενο- το nickname αυτό ήταν ήδη πιασμένο... Σκέφτηκα, σκέφτηκα και κατέληξα στην πιο... λατινική παραλάγή του ως beatlus! Εκτοτε το χρησιμποποιώ ευρέως...
    paramithi
    09.08.2005, 20:44
    Quote:

    Το μέλος agyristokefali στις 04-08-2005 στις 14:18 έγραψε:

    XΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ NICKNAME ΕΠΕΙΔΗ-ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ- ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΓΥΡΙΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΙ ΑΚΟΜΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ
    Μ.ΠΑΣΧΑΛΙΔΗ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ....





    το οτι ειναι αγυριστο κεφαλι μπορω να το επιβεβαιωσω..αναμφισβητα αγυριστο..