ελληνική μουσική
    503 online   ·  210.833 μέλη

    Γιατί έχετε διαλέξει το nickname που χρησιμοποιείτε;;;

    neo2000g
    22.06.2004, 18:02
    Το 'Neo' το βρήκα λόγω του ότι είμαι φανατικός Matrix-όβιος.Το '2000' είναι τότε που βγήκε το Matrix 1 και άρχισα να ψάχνω για ένα nick σταθερό για email και chat rooms.Το 'g' βγαίνει απο το Greece.




    επισυναπτόμενα: logo-matrix.gif 
    mariapeny
    22.06.2004, 21:46
    Λοιπον ας απαντήσω και εδώ, γιατί μου άρεσε πολύ αυτή η ερώτηση. Μπραβο Alinda!.

    Το maria είναι το πρώτο μου όνομα, ευρέως γνωστό και διαδεδομένο. Δεν πιστεύω ότι κάποιος έχει αντίρρηση γι' αυτο. Το peny (Πενυ) είναι το δεύτερό μου όνομα. Έτσι έλεγαν την πολύ αγαπήμένη μου θεία που πέθαινε πριν από δυο χρόνια΄, αλλά ακόμα πονάω όταν την σκεφτομαι.

    Anyway, αυτά είναι όλα για το nickname μου.
    Sideline
    08.07.2004, 04:42
    Itan to proto nick pou hrisimopiisa pote sto Internet-nomizo se kati pou to elegan Mirc...tora yiati to dialeksa tin tote epohi den thimamai.....ehoun perasei tosa hronia vlepete... :)


    svouitsa
    23.07.2004, 13:43
    Kalispera se olous ... emena to nickname mou thimizei to proto kalokairi pou perasame me to tote agori mou kai nin arraboniastiko mou...eimastan loipon stin Bourbourou Xalkidikis kai noikiazame domatio se ena sigkrotima entelos isixo me 4 stremmata kipo kai mprosta sti thallasa...i idioktitria eixa ena skilaki mikro to opoio etrexe astamatita kai to opoio fonaze "svoura" ... dipla se mas emene mia oikogeneia me duo didima paidakia 2.5 eton, ena koritsaki kai ena agoraki...to koritsaki eixe fagothei oles tis meres na prospathei na piasei to skuli kai diarkos fonaze "svouitsa elaaa" (den mporouse na pei to ro) ... etsi loipon mas emeine to svouitsa kai mexri simera o kalos mou etsi epimenei na me apokalei

    Afta
    Filakia
    jackal
    23.07.2004, 19:29
    tsakali me fwnazei ena filaraki mou apo 8essaloniki me ton opoio spoudazame mazi Mytilini alla anagastike na gyrisei 8essaloniki gia na ksanadwsei. eimaste poly demenoi kai ta leme poly syxna!!!
    gatoula1988
    23.07.2004, 19:42
    TO NICK ΜΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΓΑΤΕΣ! ΤΡΟΜΕΡΟ ΚΟΛΛΗΜΑ! ΑΚΟΜΑ ΓΑΤΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΣΟΥΚΛΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ! ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΛΕΡΓΙΑ ΣΤΙΣ ΓΑΤΕΣ....


    rivera
    24.07.2004, 14:13
    Αφου σε ενα μουσικο site ας πουμε οτι πρεπει να βαλεις κατι που εχει σχεση με την μουσικη η την μουσικη που παιζεις,RIVERA ειναι η μαρκα του ενισχυτη μου,(για οσους τον ξερουν καταλαβαινουν),
    γιατι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτον,αφου εχω κατα 95% τον ηχο του αμερικανικου και αγγλικου rock της δεκαετιας 70-80.

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: rivera on 24-07-2004 14:17 ]
    NeverMind
    26.07.2004, 16:27
    Βασικα ετσι μου ηρθε κ το εβαλα...Δεν χρειαζεται να υπαρχει κ να κρυβεται μια ιστορια πισω απο αυτο γιατι αφου θα τη μαθουν οι αλλοι το ψευδωνυμο θα ειναι αχρηστο...

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: NeverMind on 11-12-2004 16:01 ]
    soulless9
    27.07.2004, 09:41
    soulless shmainei apsyxos. mou to lene merikoi logw tou oti eimai anaisthtos se diafora pragmata. genika kanw treles! to 9 proerxetai apo thn istoria tou enneagrammatos pou einai methodos skepsis.
    KIT_KAT
    28.07.2004, 11:59
    Anoiksa ki egw na dw ti exw grapsei se ayto to topic kai opws eida mou exei diafygei… en mesw loipon mias varetis meras kai trellis zaladas…
    To nick xronologeitai apo to ’98, tote pou mia symmathitria mou gia syntomia me fwnaze kit, opote oi ypoloipoi kollisan kai to kat apo to katerina. To pseydonymo prwtoxrisimopoiithike sta ravasakia pou antalassame tin wra tis istorias sta alismonita ekeina sxolika xronia (ta opoia ravasakia kapote eftasan sta xeria tis kathigitrias kai den ksanairthan pote pisw, estw san anamnisi…) w ti stigmes mou irthan twra sto myalo…
    Gia tin istoria, i synonwmati sokolata pote de me ksetrelane. Sto sxoleio kathe mera imoun me mia 3BIT…
    Vasilikoula
    28.07.2004, 18:04
    I chose the name Vasilikoula because i just like that name. I think that i'm very unlucky not having it because it is such a nice name. I WISH I HAD IT!!!
    lalaith
    20.08.2004, 14:40
    Το nick Lalaith το έχω χρόνια, από τότε που παίζαμε Role Playing Games με φίλους κι ήταν το όνομα του χαρακτήρα μου, μιας μάγισσας. Προέρχεται φυσικά από τις "Ατέλειωτες Ιστορίες" του Tolkien, σημαίνει "γέλιο" κι έτσι φώναζαν την Ούργουεν, κόρη του Χούριν, από το όνομα ενός ποταμού της περιοχής.
    Επειδή έχουν να λένε για το "χαμόγελο colgate" μου κι επειδή μου φάνηκε απίστευτα εύηχο και ποιητικό το υιοθέτησα και το νιώθω ως κομμάτι του εαυτού μου. Ελπίζω βέβαια να ζήσω πολύ περισσότερο από τη μικρή Lalaith που πέθανε πολύ νωρίς - τι θα ήταν όμως ο θρύλος χωρίς τραγικό τέλος...
    Matze
    20.08.2004, 20:59
    Το πραγματικό μου όνομα είναι Ματθαίος. Με το ψευδώνυμο Matze προσφωνούν όλους όσους έχουν το ίδιο όνομα στην Γερμανία. Επομένως λόγω σχέσεων με τη χώρα αυτή και μιας προσωπικής αγάπης το επέλεξα χωρίς δεύτερη σκέψη. Η αλήθεια είναι ότι την πρώτη φορά πληροφορήθηκα την ύπαρξή του από κάποιον καθηγητή μου γερμανικών στο γυμνάσιο, ο οποίος συνήθιζε να με αποκαλεί έτσι! Από τότε μου έχει μείνει!!!
    abyss
    26.08.2004, 21:39
    Ειναι το ψευδόνυμο που είχα από το γυμνάσιο, μου το κόλλησαν οι φίλοι μου επειδή είμαι πολύ κλειστός χαρακτήρας... Επειδή η ψυχή μου, έλεγαν, είναι άβυσσος. Αλλά και τίνος δεν είναι...
    Έτσι το έχω κρατήσει...
    Giorkis
    04.09.2004, 14:37
    To Giorkis einai enas tropos na peis Giorgos sta kipriaka
    nefeli
    04.09.2004, 23:03
    εγώ διάλεξα αυτό το ψευδώνυμο,επειδή από μικρή λάτρευα το τραγούδι "το ταγκό της νεφέλης"
    πάντως δεν είναι το πραγματικό μου...
    DeNiA
    08.09.2004, 21:56
    TO DeNiA ΕΙΝΑΙ ΤΟ NICK ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΠΑΝΤΑ, ΑΠΟ ΕΠΟΧΗ ΛΕΥΚΩΜΑΤΩΝ. ΕΤΣΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ, ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΣΠΑΝΙΑ ΠΙΑ!
    moutzoura
    23.09.2004, 13:37
    Κχ κχ... Λοιπόν...η ιστορία ξεκινά σε μια τάξη μαθητική,πριν καιρό,μια ομάδα παιδιών χαρακτηρίζει τα παιδιά της τάξης με ένα στρουμφάκι πχ:μια ξανθιά ως στρουμφίτα κτλ...
    Αναζητώντας ποιό στρουμφ μου ταιριάζει,κατέληξα στον παρεξηγημένο μουτζούρη..εξ ού και το "moutzoura"
    Ελπίζω να μη σας κούρασα..φιλιά!!!
    sifis
    07.12.2004, 11:13
    λοιπόν εγω ειμαι κρητικος
    ώς γνωστον στην κρητη υπάρχουν πληθωρα σηφηδων,όντας το ποιο χαρακτηριστικό όνομα όπως το Μανουσος, Μανωλης κλπ. έτσι διαλεξα το σηφης για να δηλώνεται κατευθειαν η καταγωγή μου κ να γλυτώνουμε χρόνο στις γνωριμίες
    composer
    07.12.2004, 13:34
    Quote:

    Το μέλος sifis στις 07-12-2004 στις 11:13 έγραψε:

    λοιπόν εγω ειμαι κρητικος
    ώς γνωστον στην κρητη υπάρχουν πληθωρα σηφηδων,όντας το ποιο χαρακτηριστικό όνομα όπως το Μανουσος, Μανωλης κλπ. έτσι διαλεξα το σηφης για να δηλώνεται κατευθειαν η καταγωγή μου κ να γλυτώνουμε χρόνο στις γνωριμίες





    Kalosorises file Sifi ston mousiko mas paradeiso...ante na mazeuomaste oi Kritikoi mas mas efagan oi Athinaioi