ελληνική μουσική
    706 online   ·  210.848 μέλη

    Γιατί έχετε διαλέξει το nickname που χρησιμοποιείτε;;;

    dosakos
    07.12.2004, 15:17
    megali istoria...prosexws stis ekdoseis Livani...
    kai stous kinimatografous...
    tinkerbell
    07.12.2004, 23:35
    geia!!!!loipon ayto opws oi perissoteroi 8a kserete einai to onoma ths neraidas toy piter pan!!!egw dialeksa to nickname ayto giati apla h8ela na eixa genni8ei neraida!!!! giati na mhn eixa geni8ei naraida??????
    zillo
    08.12.2004, 03:35
    ενα φύλλο (fillo) που ζηλεύω.
    SteliosG
    08.12.2004, 08:01
    Σας εφαγαν και οι Ηπειρωτες φιλε composer!!!!! χεχεχε!!!!
    rapunzel
    08.12.2004, 08:30
    Γιατί εκείνη την εποχή είχα φάει κόλλημα με το "Rapunzel" των Novak.
    megali_mpougatsa
    08.12.2004, 14:24
    ...για πλάκα
    XeniaRodo
    09.12.2004, 11:54
    Aγαπητη μεγαλη μπουγατσα θεωρω οτι εχεις ενα απο τα καλυτερα nicks εδω μεσα.
    Kαθε φορα που σε βλέπω μου φτιάχνει το κεφι....
    και μου τρεχουν κ τα σαλια...
    tsuku_elf
    09.12.2004, 12:20
    Συμφωνώ απολύτως XeniaRodo.
    Καταπληκτικό το nickname megali mpougatsa! Συγχαρητήρια στο μέλος που το διάλεξε!
    dosakos
    09.12.2004, 13:25
    Me styl athlitiko...Poio tragoudi tha tairiaze ston Olympiako meta to xthesino...?
    dosakos
    09.12.2004, 13:28
    paidia sorry...kata lathos egrapsa to parapanw se ayti tin enotita...
    giannis_politis
    10.12.2004, 14:49
    εμένα Γιάννης είναι το πραγματικό μου όνομα.Το Πολίτης προέκυψε από την μεγάλη μου αγάπη για την Βασιλεύουσα Πόλη (την Κωνσταντινούπολη) και για κάθε τι Πολίτικο και Βυζαντινό γενικά...
    paintbox
    12.12.2004, 23:08
    last nite i had too much to drink
    sitting in a club with so many fools
    playing to rules
    trying to impress, but feeling rather empty
    aaaa,
    i had another drink-drink-a-drink-a-drink

    telephone rings and someone speaks
    she would very much like to go
    out to a show
    so what can i do,
    i can't think what to say-say-a-say-a-say

    out of the front door i go
    traffic's moving rather slow
    arriving late
    there she stands looking very angry
    as cross as she can be...

    exceprts from "Paintbox" (rick wright) as performed by Pink Floyd


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: paintbox on 12-12-2004 23:29 ]
    jazzer79
    13.12.2004, 16:31
    Egw pali eixa prin apo 2-3 xronia megalo kollhma me thn jazz mousikh -an kai ta 2 teleftai to xw riksei sth rock kai sto entexno-kai etsi egrafa sta nick mou jazzer.Apo tote to krathsa kai to xrhsimopoiw an kai pistevw pws hr8e o kairos na to allaksw :) Any suggestions???
    paintbox
    13.12.2004, 17:21
    :) fantazomai pws tha mporouse na sou proteinei kati mono kapoios pou se kserei (ektws apo ton eafto sou) - ektws ean xrhsimopoieis nicks at random :) vasika - gia'mena genika to thema twn nicks einai poly psarwtiko - kai kala afto einai pou me ksexwrizei ara prepei na me ekfrazei klp klp :) good luck
    jazzer79
    14.12.2004, 09:43
    Exeis dikio telika egw prepei na dialeksw ti me ekfrazei perissotero.An kai kamia fora to pairneis poly sta sovara kai dialegeis kati pou mporei na se ekfrazei apolyta akoma kai th stash pou exeis apenanti sth zwh,kai kamia fora dialegeis kati analafro pou mporei apla na t'akouses kai na sou arese-analogws th stigmh kai th dia8esh pou exeis otan dialegeis nick.Thanx anyway!!!
    kythira
    14.12.2004, 11:48
    Επέλεξα το nick μου από το μέρος που κατάγομαι και που ζω τα τελευταία 2 χρόνια... είναι προφανές το ποιό είναι αυτό
    gate
    14.12.2004, 11:58
    Quote:

    Το μέλος kythira στις 14-12-2004 στις 11:48 έγραψε:

    Επέλεξα το nick μου από το μέρος που κατάγομαι και που ζω τα τελευταία 2 χρόνια... είναι προφανές το ποιό είναι αυτό





    Γεια σου ...Kythira..
    Ζεις σε ένα από τα πιο όμορφα νησιά! Η γιαγιά μου ήταν από εκεί, από τα Λιανιάνικα και όποτε μπορώ κατεβαίνω κι εγώ καμιά βόλτα, αν και τώρα δεν έχει μείνει τίποτα από την παλιά γειτονιά...

    kythira
    14.12.2004, 12:17
    Quote:

    Το μέλος gate στις 14-12-2004 στις 11:58 έγραψε:

    Γεια σου ...Kythira..
    Ζεις σε ένα από τα πιο όμορφα νησιά! Η γιαγιά μου ήταν από εκεί, από τα Λιανιάνικα και όποτε μπορώ κατεβαίνω κι εγώ καμιά βόλτα, αν και τώρα δεν έχει μείνει τίποτα από την παλιά γειτονιά...






    Πολύ χαίρομαι που συναντώ Κυθήριους εδώ, έστω και αν η παλιά η γειτονιά έχει γίνει πλέον παρελθόν... Να 'σαι καλά gate...
    gate
    14.12.2004, 12:24
    Quote:

    Το μέλος kythira στις 14-12-2004 στις 12:17 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος gate στις 14-12-2004 στις 11:58 έγραψε:
    [i]
    Γεια σου ...Kythira..
    Ζεις σε ένα από τα πιο όμορφα νησιά! Η γιαγιά μου ήταν από εκεί, από τα Λιανιάνικα και όποτε μπορώ κατεβαίνω κι εγώ καμιά βόλτα, αν και τώρα δεν έχει μείνει τίποτα από την παλιά γειτονιά...






    Πολύ χαίρομαι που συναντώ Κυθήριους εδώ, έστω και αν η παλιά η γειτονιά έχει γίνει πλέον παρελθόν... Να 'σαι καλά gate...

    [/I]



    Κι εγώ το ίδιο χαίρομαι! Όλος ο καλός ο κόσμος μαζεύεται σιγά σιγά στη γειτονιά του Μ/Η...
    Να 'σαι καλά κι εσύ Kithira...και τα Κύθηρα...
    elzaatar
    25.01.2005, 00:59
    Το nickname μου πρόερχεται από ένα τραγούδι του Θεοδωράκη , που είναι ο αγαπημένος μου συνθέτης , με τίτλο "τι καλά περνάμε στο Ελζαατάρ" και την αγάπη που έχω στους ¶ραβες τους οποίους τους κατατρέχουν μόνιμα οι δυτικοί. Αυτός είναι ο συνδυασμός που σκοτώνει. Γενικά πάντα τα nickname μου αρχίζουν από el.
    Ως μαθηματικός χρησιμοποιώ και ονόματα σπουδαίων μαθηματικών(απωθημένο), τα οποία όμως δεν ταιριάζουν εδώ.
    Χαιρετώ σας ,