ελληνική μουσική
    509 online   ·  210.821 μέλη
    TENIA
    23.12.2006, 18:43
    Την Πεμπτη που περασε λοιπον, πηγα στο σχημα Βανδη-Μαζωνακης-Μαρτακης...Ανακαλυψα πως το Δεσποινακι οχι απλως εχει φωνη αλλα φωναρα!!!Ξερω πως πολλοι θα με γιουχαρετε αλλα εστω καντε το αφου την ακουσετε απο κοντα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : TENIA στις 23-12-2006 18:51 ]


    Aiolos_m
    23.12.2006, 18:46
    Γιατί καλέ να σε γιουχάρουμε;
    Οκ δεν την θεωρώ φωνάρα αλλά έχει μια αξιοπρεπή φωνή με δυνατότητες. Εμένα μου αρέσει αλλά με έχει χαλάσει πολύ το ρεπερτόριό της από τότε που έμπλεξε με τον Φοίβο. Μια χαρά τραγουδάκια δεν ήταν τα παλιά της;


    TENIA
    23.12.2006, 18:49
    Ενταξει απλα συνηθως οσοι ασχολουνται με ραπ δεν συμπαθουν τις σκυλουδες η εστω ετσι κανουν...Τα παλια της μπορω να πω με πορωναν!
    Hastaroth
    23.12.2006, 19:03
    Η Βανδή όντως έχει καλή φωνή και ερμηνευτικές δυνατότητες.Σέ ένα σήριαλ που την είχα δεί (έπαιζε και αρκετά καλά ώς ηθοποιός),τραγουδούσε αρκετά τραγούδια γνωστών και καλών συνθετών καί τά έλεγε καλά.Ιδιαίτερα μού άρεσε η ερμηνεία της στο "τραγούδι τής ερήμου" (το οποίο μάλιστα κατ'επιταγήν τού σεναρίου έπρεπε να το λέη δακρυσμένη αφού αποτελούσε κατά κάποιο τρόπο "αποχαιρετισμό" σέ έναν εκ τών πρωταγωνιστών μέ τον οποίο υποτίθεται είχε συνάψει πρόσκαιρο αλλά ισχυρό δεσμό).

    Τώρα το γιατί κατέληξε νά λέη μπιτχιτάκια τού στύλ "υποφέρω" κλπ,είναι μάλλον ευνόητο διότι όπως έλεγε καί ένας Ρωμαίος αυτοκράτωρ "το χρήμα δέν έχει οσμή" επομένως "ούτε ακοή".....

    Είναι σίγουρο οτι υπάρχει θεός.Είναι επίσης σίγουρο οτι δέν είναι ο Θεός..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 23-12-2006 19:04 ]


    jorge
    23.12.2006, 19:39
    Φάλτση και ατάλαντη (προσωπική άποψη)
    Aiolos_m
    23.12.2006, 20:20
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 23-12-2006 στις 19:39 έγραψε...

    Φάλτση και ατάλαντη (προσωπική άποψη)


    Διαφωνώ και στα δύο. Αν δεν ήταν ατάλαντη δεν θα ήταν εκεί που είναι στρις προτιμήσεις του κόσμου, ακόμα και του "αντι-ποιοτικού" κοινού. Τα τραγούδια της δεν μου αρέσουν πια αλλά τη θεωρώ καλή (αν και προτιμώ τη Βίσση)
    Την εχεις δει live?
    tolaruba
    23.12.2006, 20:21
    Μα καλες φωνες υπαρχουν παντου!!(αν και δε μου αρεσει ουτε η φωνη της)
    Τα παλια της τραγουδια δεν ηταν ασκημα μα συμφωνω οτι απο τοτε που εμπλεξε με τον φοιβο πηρε τη κατω βολτα.
    Προσωπικα παντα κρινω εναν καλιτεχνη φυσικα απο το εργο του τη προσπαθεια του και τις δυνατοτητες του και σε δευτερη μοιρα κοιταω και τη προσωπικοτητα του και τις αντιληψεις του.
    Τωρα αν η βανδη βγαινει στη τηλεοραση μαζι με την οικογενεια της και λεει εχουμε τοσα λεφτα και δε ξερω τι να κανω,βρε και τη φωναρα του αιωνα να ειχε για μενα θα ηταν τελειωμενη.Αυτο το εχω δει και ακουσει με τα αυτακια μου στις εγκυρες ειδησεις του σταρ!!!
    Δεν ειμαι προκατελημενη απλα λεω την αποψη μου για το ατομο της.
    jorge
    23.12.2006, 20:24
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 23-12-2006 στις 20:20 έγραψε...

    Διαφωνώ και στα δύο. Αν δεν ήταν ατάλαντη δεν θα ήταν εκεί που είναι στρις προτιμήσεις του κόσμου, ακόμα και του "αντι-ποιοτικού" κοινού. Τα τραγούδια της δεν μου αρέσουν πια αλλά τη θεωρώ καλή (αν και προτιμώ τη Βίσση)
    Την εχεις δει live?



    Σιγά μην πάω και στο μαγαζί της
    Aiolos_m
    23.12.2006, 20:42
    Άντε τώρααααααααα

    ακατάδεχτε
    pastella
    23.12.2006, 20:52
    Σιγα καλε, ουτε εγω δινω λεφτα για Βανδη

    Τωρα αν με πανε, προβλημα τους...
    maspa
    23.12.2006, 22:28
    Να επισημάνω πως στο παρελθόν υπήρξα φανατική θαυμάστριά της και πως όταν ανακάλυψα την "πραγματική" μουσική τα cds της(τα οποία πρέπει να πω πως τα είχα όλα) τα χάρισα.

    Πάντως όσο περνάει ο καιρός μου δίνει την εντύπωση πως δεν τραγουδάει, αλλά πως τσιρίζει(πιο σωστά γκαρίζει)
    Sapios_is_back
    23.12.2006, 22:29
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.

    ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΓΙΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗ ΦΟΡΑ.

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΦΩΝΗ.

    ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΠΟ ΜΕΤΡΙΑ (ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ).....ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.

    pastella
    23.12.2006, 23:13
    Ρε σαπιε που επεστρεψες...

    2 κανονισμους του φορουμ, το εχουμε ξαναπει, ειναι κουραστικη η επαναληψη...

    2. Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ γραμμάτων.
    3. Πρέπει να αποφεύγεται η χρήση greeklish, όποτε αυτό είναι δυνατό.

    vouliakis
    24.12.2006, 00:39
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 23-12-2006 στις 19:39 έγραψε...

    Φάλτση και ατάλαντη (προσωπική άποψη)



    Διαφωνώ. Όπως είπε και ο Αλμπέρτος: "έχει καλή φωνή και ερμηνευτικές δυνατότητες".



    Παράθεση:

    Το μέλος Christine στις 23-12-2006 στις 20:52 έγραψε...

    ...

    Τωρα αν με πανε, προβλημα τους...



    Good point...



    Παράθεση:

    Το μέλος Sapios_is_back στις 23-12-2006 στις 22:29 έγραψε...

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.

    ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΓΙΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗ ΦΟΡΑ.

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΦΩΝΗ.

    ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΠΟ ΜΕΤΡΙΑ (ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ).....ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.




    Συμφωνώ, Σάπιε, αλλά ακούμε. Δεν είναι ανάγκη να φωνάζεις (τα κεφαλαία εννοώ)


    pa___
    24.12.2006, 01:11
    Ε όχι φάλτση και ατάλαντη η Δέσποινα..
    Εντάξει,μη το ανοίγουμε και πετάμε τέτοιες μπούρδες!Για όνομα του θεού δηλαδή...
    Σκουπίδια.. Οπα ρε παιδιά!Ήρεμα.. Την δουλειά της κάνει η γυναίκα,αράχτε λίγο!Μας έπνιξε η ποιότητα..

    Ακούμε...
    www.gamesradio.gr
    "2 ώρες είναι θα περάσουν"
    Από Σεπτέμβριο καθημερινά 12-2 το μερημέρι
    Και διαβάζουμε...
    Portatif
    Νεανικό,free press περιοδικό

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pa___ στις 24-12-2006 01:16 ]


    jorge
    24.12.2006, 01:14
    Μπορώ να έχω την άποψή μου;
    eneni
    24.12.2006, 01:16
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 24-12-2006 στις 01:14 έγραψε...

    Μπορώ να έχω την άποψή μου;



    ..., με την οποία συμφωνώ απόλυτα.
    megaloserwtikos
    24.12.2006, 01:19
    Εχω ακούσει σε κάποιο δίσκο με λάιβ τον Μαζωνάκη, στο αυτοκίνητο κάποιου φίλου και δεν μπορούσα να πιστέψω ότι τραγουδάει κάποιος έτσι κι έχει κι επιτυχία.
    Αλλά περί ορέξεως... (κι αυτός είχε μείνει που του είχα πει ότι μου άρεσε ο δίσκος ''17 τραγούδια'' με την Φαραντούρη. Άναυδος είχε μείνει με την κακογουστιά μου)

    Η ίδια η Βανδή δεν με έχει συγκινήσει ιδιαίτερα, παρά σε κάνα πεντάρι τραγούδια στο σύνολο. Κυρίως ένα που έλεγε ''στα 'δωσα όλα'', αλλά κι ένα άλλο ''έριξες και πάλι απόψε''. Γενικώς είναι λίγο τσιριχτούλα πάντως.

    Γενικώς βρήσκω εύκολα και επιπόλαια τα τραγουδάκια αυτών των τραγουδιστών.

    Σαν να γράφονται ''αβάδιστα, αβασάνιστα'' όπως κάπου διάβασα σε κάποια αγγελία, αλλά δεν θυμάμαι που ήταν.
    maspa
    24.12.2006, 01:35
    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 24-12-2006 στις 01:19 έγραψε...

    Εχω ακούσει σε κάποιο δίσκο με λάιβ τον Μαζωνάκη, στο αυτοκίνητο κάποιου φίλου και δεν μπορούσα να πιστέψω ότι τραγουδάει κάποιος έτσι κι έχει κι επιτυχία.
    Αλλά περί ορέξεως... (κι αυτός είχε μείνει που του είχα πει ότι μου άρεσε ο δίσκος ''17 τραγούδια'' με την Φαραντούρη. Άναυδος είχε μείνει με την κακογουστιά μου)


    Καλά δε με τρελαίνει η Φαραντούρη, αλλά όχι και βανδή....

    Παράθεση:


    Η ίδια η Βανδή δεν με έχει συγκινήσει ιδιαίτερα, παρά σε κάνα πεντάρι τραγούδια στο σύνολο. Κυρίως ένα που έλεγε ''στα 'δωσα όλα'', αλλά κι ένα άλλο ''έριξες και πάλι απόψε''. Γενικώς είναι λίγο τσιριχτούλα πάντως.

    Γενικώς βρήσκω εύκολα και επιπόλαια τα τραγουδάκια αυτών των τραγουδιστών.

    Σαν να γράφονται ''αβάδιστα, αβασάνιστα'' όπως κάπου διάβασα σε κάποια αγγελία, αλλά δεν θυμάμαι που ήταν.



    Εμένα το μόνο τραγούδι της που μ'αρέσει(και δεν το γκαρίζει κιόλας είναι το "γέλα μου")
    Στο "στα δωσα όλα" λες και θέλει να σπάσει τζάμια...
    prochatz
    24.12.2006, 02:33
    Το τελευταίο που θα μπορούσα να πω είναι ότι η Βανδή έχει φωνάρα. Εντούτοις, δεν είναι λίγες οι φορές που την ευθύνη φέρει αποκλειστικά το τραγούδι και κατ' επέκταση ο συνθέτης.