ελληνική μουσική
    457 online   ·  210.845 μέλη
    SIDCOS
    28.12.2006, 02:10
    Παράθεση:

    Το μέλος anisie στις 27-12-2006 στις 17:55 έγραψε...

    Φίλε SIDCOS...


    ...Αυτό που θέλω να πω ότι αυτό το είδος το πιο ελαφρύ (καταλαβαίνεις τι εννοώ) επειδή εξαρχής δεν έχει σοβαρές επιδιώξεις δεν μπορείς να το κρίνεις αυστηρά....χωρίς να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κριτήρια αισθητικής....




    Το να υπάρχουν διαφορετικά είδη, σίγουρα δεν είναι κάτι που με ενοχλεί, μην με παρεξηγείς...
    Ούτε πιστεύω ότι μόνο το "σοβαρό",ή κάτι άλλο, είναι άξιο λόγου...

    Απλά γουστάρω να βλέπω, να ακούω ή να διαβάζω γνήσια έκφραση...
    Με ενοχλούν τα "ετοιματζίδικα", οι συνταγές, η μαζική παραγωγή...

    Θέλω να απολαμβάνω έναν τραγουδιστή που ζει το τραγούδι που αποδίδει...
    Να βάζει την ψυχή του όταν τραγουδάει...
    Με απωθούν αυτοί που το κάνουν γιατί είναι η δουλειά τους...

    Και στο γνήσιο, ειλικρινά υποκλίνομαι, ας είναι όποιο είδος θέλει... είτε στο "σοβαρό", είτε στο ελαφρύ, είτε στο δημοτικό, είτε στο "βαρύ λαϊκό".

    Ο Μάκης Χριστοδουλόπουλος πχ, είναι απίστευτος στην σκηνή... Μία φορά τον είδα στο ABC πριν χρόνια, όπου με σύρανε στην κυριολεξία και γκρίνιαζα όλο το βράδυ, μέχρι που ο τύπος βγήκε... Έμεινα άφωνος... Αυτά που έβγαζε, ενέργεια, αύρα, ήταν εκπληκτικά...

    Μπορείς να μην παραδεχθείς κάποια πράγματα, όταν είναι τόσο αληθινά;
    Μπορείς να τα απορρίψεις μόνο και μόνο επειδή ανήκουν σε "άλλο" είδος από αυτό που ακούς συνήθως;...
    Και νομίζω ότι άσχετα με την επιτυχία που μπορεί να έχει κάποιος για ένα διάστημα, εάν είναι γνήσιος, βλέπεις ποιός και πώς τελικά αντέχει στον χρόνο...

    Ποιός θυμάται σήμερα το Κοντό με την γραβάτα(εκτός από κάποιους "αμετανόητους" τότε θαμώνες της "Φαντασίας");


    kalouka
    28.12.2006, 10:48
    αγαπητή τενια εαν είχα τη δυνατότητα να δω όλους αυτους που θα ήθελα ζωντανά θα ΄συζήταγα και για τη Βανδή (υπο προυποθέσεις) δυστυχώς στην αρχή δεν μπορούσα να την ακούω τώρα με την παράκρουση που έχει πάθει (ετσι όπως έκανε τη φάτσα της και το μισόγυμνο ντύσιμό της )δεν θέλω ούτε να τη βλέπω,αλλά όπως είπαμε περί ορέξεως............
    anisie
    29.12.2006, 11:52
    Παράθεση:

    Το μέλος SIDCOS στις 28-12-2006 στις 02:10 έγραψε...

    Θέλω να απολαμβάνω έναν τραγουδιστή που ζει το τραγούδι που αποδίδει...
    Να βάζει την ψυχή του όταν τραγουδάει...
    Με απωθούν αυτοί που το κάνουν γιατί είναι η δουλειά τους...

    Και στο γνήσιο, ειλικρινά υποκλίνομαι, ας είναι όποιο είδος θέλει... είτε στο "σοβαρό", είτε στο ελαφρύ, είτε στο δημοτικό, είτε στο "βαρύ λαϊκό".



    Συμφωνώ κι επαυξάνω...
    TENIA
    29.12.2006, 14:37
    Βρε παιδια τι λεμε τωρα?Οι λεξεις "επιπεδο" και "ποιοτητα" για εμενα ειναι αοριστες....Αρχιζουν όπου και η προσωπικη αισθητικη και η δυναμη της επιλογης για τον καθενα μας...Πιστευω πως πραγματικα το τσιφτετελι, το ζειμπεκικο, το χασαπικο κ.λ.π ειναι βασικα δειγματα της κουλτουρας μας και μοναδικα χαρακτηριστικα της χωρας μας.Οποιος δε το παραδεχεται δεν αποδεχεται και την Ελλαδα...Και δηλαδη τι ζηταμε?Να μιλαμε στα τσιφτετελια για πολιτικη ή για την Ακροπολη?Αυτο θα ηταν το γελοιο! Επιτυχια στο τραγουδι ειναι να καταφερνεις με λιγες λεξεις να κανεις το κοινο να πονεσει, να κλαψει, να γελασει...Ειναι ενας ακομα τροπος επικοινωνιας και γι'αυτο προβαλλεται περισσοτερο απ'ολα στα Μ.Μ.Ε. Ειναι τελειως φυσικο! Η Βανδη εχει κανει πολλες επιτυχιες αφου εχει βρει μεγαλη ανταποκριση.Και αν θεωρειτε πως συνεβη αυτο επειδη οι ανταποκριτες της ειναι "χαμηλου επιπεδου" τοτε θεωρειτε χαζα τα αισθηματα...Ολα τα τραγουδια αισθηματα εκφραζουν που ο καθενας απλα τα αντιλαμβανεται διαφορετικα.Αρα εγω μαλλον εχω πολλα αισθηματα αφου ακουω ΤΑ ΠΑΝΤΑ ! ! !
    XeniaRodo
    29.12.2006, 14:49
    Παράθεση:

    Το μέλος TENIA στις 29-12-2006 στις 14:37 έγραψε...

    ...Πιστευω πως πραγματικα το τσιφτετελι, το ζειμπεκικο, το χασαπικο κ.λ.π ειναι βασικα δειγματα της κουλτουρας μας και μοναδικα χαρακτηριστικα της χωρας μας.Οποιος δε το παραδεχεται δεν αποδεχεται και την Ελλαδα...Και δηλαδη τι ζηταμε?Να μιλαμε στα τσιφτετελια για πολιτικη ή για την Ακροπολη?Αυτο θα ηταν το γελοιο! Επιτυχια στο τραγουδι ειναι να καταφερνεις με λιγες λεξεις να κανεις το κοινο να πονεσει, να κλαψει, να γελασει...Ειναι ενας ακομα τροπος επικοινωνιας και γι'αυτο προβαλλεται περισσοτερο απ'ολα στα Μ.Μ.Ε. Ειναι τελειως φυσικο! Η Βανδη εχει κανει πολλες επιτυχιες αφου εχει βρει μεγαλη ανταποκριση.Και αν θεωρειτε πως συνεβη αυτο επειδη οι ανταποκριτες της ειναι "χαμηλου επιπεδου" τοτε θεωρειτε χαζα τα αισθηματα...Ολα τα τραγουδια αισθηματα εκφραζουν που ο καθενας απλα τα αντιλαμβανεται διαφορετικα.Αρα εγω μαλλον εχω πολλα αισθηματα αφου ακουω ΤΑ ΠΑΝΤΑ ! ! !



    Ώπα, τζαστ ε μόμεντ...

    κατ' αρχήν το τσιφτετέλι δεν είναι ελληνικός ρυθμός, ούτε δείγμα της ελληνικής κουλτούρας στην ίδια κατηγορία με το ζεϊμπεκικο -άσχετα αν έχουν γραφτεί κάποια πολύ καλά τραγούδια πάνω σε αυτό τον ρυθμό-.

    Tώρα αν κάποιοι εκφράζουν τα συναισθήματά τους με το "ήταν η ζωή μου κόλαση και την έκανες απόλαυση" με γεια τους με χαρά τους. Eγώ το θεωρώ χαζό τραγούδι. Xαζό "τσιφτετέλι" και ότι μου προσβάλλει τη νοημοσύνη και δεν μου προσφέρει κάτι σαν άκουσμα.

    Tο ότι κάποιος ακούει τα πάντα δε συμαίνει ότι έχει και πιο πολλά αισθήματα από κάποιον άλλο...

    διαφωνώ με πολλά από αυτά που γράφεις Tένια μου

    φιλικά πάντα

    TENIA
    29.12.2006, 15:06
    Οκ τσιφτετελια υπαρχουν πολλα...και σε αλλες χωρες και το τελευταιο το'πα για την πλακα!Ομως ναι ο στιχος στον οποιο αναφερεσαι μπορει κατι που εχει ζησει καποιος και ισως εσυ δεν εχεις ζησει με τον ιδιο τροπο και ενταση να ειναι ο μονος στιχος που μπορει να τον εκφρασει απολυτα...Δε μπορεις ποτε να ξερεις! Δεν μπορει!Και εσυ καμια φορα θα διασκεδαζεις και χωρις να ψυχαγωγεισαι...
    ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ! ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΟΡΙΣΟΥΜΕ?...!
    qanun
    29.12.2006, 15:11
    Απορια: ΤΕΝΙΑ, εισαι 16 χρονων και δηλωνεις τραγουδιστρια?? Μας το εξηγεις λιγο καλυτερα αυτο?
    TENIA
    29.12.2006, 15:15
    Δε λεω πως εχω γινει κιολας λεω πως προσπαθω με το συγκροτημα μου...Συγγνωμη!Ισως λαθος μου που το αφηνω γραμμενο....
    TENIA
    29.12.2006, 15:18
    Πληρωνομαι ως τραγουδιστρια και ως στιχουργος αλλα με αυτο δεν εννοω πως ως λειτουργημα το κανω σωστα...
    XeniaRodo
    29.12.2006, 16:08
    Παράθεση:

    Το μέλος TENIA στις 29-12-2006 στις 15:06 έγραψε...

    Οκ τσιφτετελια υπαρχουν πολλα...και σε αλλες χωρες και το τελευταιο το'πα για την πλακα!Ομως ναι ο στιχος στον οποιο αναφερεσαι μπορει κατι που εχει ζησει καποιος και ισως εσυ δεν εχεις ζησει με τον ιδιο τροπο και ενταση να ειναι ο μονος στιχος που μπορει να τον εκφρασει απολυτα...Δε μπορεις ποτε να ξερεις! Δεν μπορει!Και εσυ καμια φορα θα διασκεδαζεις και χωρις να ψυχαγωγεισαι...
    ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ! ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΟΡΙΣΟΥΜΕ?...!



    δεν κρίνω κανέναν, τη γνώμη μου λέω....
    ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
    TENIA
    29.12.2006, 21:22
    +Φωνω
    SIDCOS
    30.12.2006, 10:34
    Tenia μου αρέσει πολύ που υπερασπίζεσαι τόσο αυτό που σου αρέσει και με τόσο πάθος!!! Δεν συμφωνώ βέβαια με το γούστο σου, αλλά αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι με χαλάει κιόλας!

    "Τώρα τελευταία έχεις γευτεί πάρα πολλές
    συμπράξεις ανατολίτικες, προσμίξεις ατμοσφαιρικές
    είναι χιλιάδες συνδυαστικές επιλογές
    ευχάριστα σε ξάφνιασε όμως γαρ και αμανές
    ανατολικές καταβολές, αφυπνίσεις γονιδιακές
    σου ξυπνάνε μνήμες κυτταρικές
    από κρεπάλες βυζαντινές
    και όλα αυτά σε κρόνο ρεκόρ τρία λεπτά
    ταξιδεύεις νοητικά με εισιτήρια μουσικά
    σε κλίματα τροπικά,
    το κορμί σου βαφτίζεις σε νερά ζεστά
    σε παν καϊκια κρητικά,
    σου σπάνε τη μύτη μπαχαρικά...

    Μακάρι να ταιριάζαν και οι άνθρωποι, μακάρι
    όπως ταιριάζει το θυμάρι, το κάρυ το μπαχάρι
    δεν πίστευες στ' αυτιά σου,
    μα είν αλήθεια που να πάρει,
    ακούς σ'ένα κομμάτι βέδες
    ουπανισάδες και ντάρι ντάρι
    οι fusion καταστάσεις δεν είναι πλέον πρωτότυπο
    το θέμα είναι να μην αναπαράγεις το στερεότυπο
    να είσαι πρότυπο,
    είναι πρόκληση που δε σκουριάζει
    δες τι ωραία το λαούτο σαν σάζι σου μοιάζει
    το κλαρίνο στενάζει Ασία κι Αμερική
    ένα τσιγάρο δρόμος Δύση κι Ανατολή

    Μακάρι να ταιριάζαν και οι άνθρωποι, μακάρι
    είναι οι δρόμοι μακρινοί, τα εμπόδια πολλά
    τι κι αν η τύχη γύρισε παράξενα το ζάρι
    ολόιδια ας μη γίνουνε τα διαφορετικά."

    Δύση και Ανατολή
    Γαρεφαλάκης-Χαρούλης




    Παράθεση:
    ....Ειναι ενας ακομα τροπος επικοινωνιας και γι'αυτο προβαλλεται περισσοτερο απ'ολα στα Μ.Μ.Ε. Ειναι τελειως φυσικο!...


    Αλλά δεν είναι τελείως φυσικό! Αυτά που προβάλλονται από τα ΜΜΕ είναι εκείνα που δημιουργούν την ελπίδα κέρδους στις εταιρίες της μουσικής βιομηχανίας και το κριτήριο δεν είναι η ποιότητα, αλλά το κατα πόσον ο συγκεκριμένος καλλιτέχνης πουλάει ή μπορεί να πουλήσει.

    Τώρα, γιατί πουλάει ο καθένας είναι ένα μεγάλο θέμα...

    Η Trash TV ας πούμε, ότι και να λέμε, πουλάει και πουλάει από ότι φαίνεται καλά!!! Και βεβαίως προβάλλεται δεόντως, πολύ περισσότερο από άλλα πράγματα που να ρε παιδί μου, δεν πουλάνε και τόσο...Εσύ όμως, που έχεις ένα κριτήριο αισθητικής, δεν θα καυτηριάσεις την ποιότητα των συναισθημάτων που δημιουργεί μια τέτοια "δουλειά"; Γιατί μην μου πείς ότι και αυτή δεν προκαλεί συναισθήματα στους "ανταποκριτές" της...


    Παράθεση:
    ....εγω μαλλον εχω πολλα αισθηματα αφου ακουω ΤΑ ΠΑΝΤΑ ! ! !


    Και πολύ καλά κάνεις και ακούς τα πάντα και βεβαίως πράττεις άριστα που έχεις πολλά (συν)αισθήματα!!!!

    Λέω απλά ότι χρειάζεται και λίγο ξεσκαρτάρισμα!!! Υπάρχει το καλό, το μέτριο υπάρχει και το καλύτερο!!!! Και νομίζω ότι σε όλους αξίζει το καλύτερο, άρα να το ψάχνουμε όσο μπορούμε!



    aim your arrows to the sun...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SIDCOS στις 30-12-2006 10:37 ]


    odis13
    31.12.2006, 19:04
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 23-12-2006 στις 19:39 έγραψε...

    Φάλτση και ατάλαντη (προσωπική άποψη)




    Συμφωνώ.Και όσοι λέτε ότι ήταν καλό το το τάδε Live της πιστέύετε πραγματικά ότι αυτό που ακούσατε δεν ήταν playback?Οι μήπως οι 5-6 που κάνουν φωνητικά όταν αυτή τραγουδάει δεν επιρεάζουν αυτό που ακούτε;Σε πολλά τραγούδια γνωστών "καλλιτεχνών" υπάρχουν 2 και 3 φωνές διακριτικά κρυμμένες πίσω από την τραγουδίστρια και την κάνουν να ακούγεται φωνάρα.Θέλει εξασκημένο αυτί για να το καταλάβεις αλλά δοκιμάστε να ακούσετε την ανδρική φωνή πίσω από τη Θεωδωρίδου.Οι περισσότεροι ακούν το τελικό αποτέλεσμα και λένε αχ τι φωνάρα κλπ.


    Επειδή πολλοί κλάινε στα σκυλάδικα σας λέω ότι εγώ παθαίνω κρίσεις και βγάζω αφρούς όταν περνάω από έξω, που να πάω και μέσα, θα αρχίσω να δαγκώνω.

    Ακόμα και αν είχε κάποιο ταλέντο η Βανδή, τώρα πια το κατέστρεψε.

    Κάτι τελευταίο, χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν
    Ετυχε να πέσει στα χέρια μου μια μελέτη που έλεγε ότι όταν κάποιος ακούει τα πάντα,έχει αποδεδειγμένα ψυχολογικά προβλήματα.Δυστυχώς δεν έχω το κείμενο να σας το δείξω.Πρέπει να έχεις διάφορα ακούσματα και να έχεισ ακούσει λίγο από όλα μέχρι να κατασταλάξεις σε αυτό που σου αρέσει.Το ακούω τα πάντα είναι χαζό.Δε μπορείς να ακούς ροκ και σκυλάδικα γιατί απλά πρόκειται για εντελώς ιαφορετικές φιλοσοφίες και τρόπους ζωής
    Δε μπορείς να είσαι φιλελέυθερος και ρατσιστής (παράδειγμα).
    Όταν ακούς κάτι, το ακούςκαι το νιώθεις.

    Και εδώ μπαίνει το ερώτημα, πώς μπορείτε να ακούτε "καλλιτέχνες" που δεν νίωθουν οι ίδιοι αυτό που τραγουδανε
    Είναι λυπηρό...........

    Μη γράφετε σαχλαμάρες στις υπογραφές....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : odis13 στις 31-12-2006 19:16 ]


    qanun
    31.12.2006, 19:46
    Παράθεση:
    Ετυχε να πέσει στα χέρια μου μια μελέτη που έλεγε ότι όταν κάποιος ακούει τα πάντα,έχει αποδεδειγμένα ψυχολογικά προβλήματα.Δυστυχώς δεν έχω το κείμενο να σας το δείξω.Πρέπει να έχεις διάφορα ακούσματα και να έχεισ ακούσει λίγο από όλα μέχρι να κατασταλάξεις σε αυτό που σου αρέσει.Το ακούω τα πάντα είναι χαζό.Δε μπορείς να ακούς ροκ και σκυλάδικα γιατί απλά πρόκειται για εντελώς ιαφορετικές φιλοσοφίες και τρόπους ζωής
    Δε μπορείς να είσαι φιλελέυθερος και ρατσιστής (παράδειγμα).
    Όταν ακούς κάτι, το ακούςκαι το νιώθεις.


    Τη θελω αυτη τη μελετη!!Θελω να τη δειξω σε πολυ κοσμο!!
    marinaki
    01.01.2007, 21:33
    Παράθεση:

    Το μέλος TENIA στις 29-12-2006 στις 14:37 έγραψε...

    Βρε παιδια τι λεμε τωρα?Οι λεξεις "επιπεδο" και "ποιοτητα" για εμενα ειναι αοριστες....Αρχιζουν όπου και η προσωπικη αισθητικη και η δυναμη της επιλογης για τον καθενα μας...Πιστευω πως πραγματικα το τσιφτετελι, το ζειμπεκικο, το χασαπικο κ.λ.π ειναι βασικα δειγματα της κουλτουρας μας και μοναδικα χαρακτηριστικα της χωρας μας.Οποιος δε το παραδεχεται δεν αποδεχεται και την Ελλαδα...Και δηλαδη τι ζηταμε?Να μιλαμε στα τσιφτετελια για πολιτικη ή για την Ακροπολη?Αυτο θα ηταν το γελοιο! Επιτυχια στο τραγουδι ειναι να καταφερνεις με λιγες λεξεις να κανεις το κοινο να πονεσει, να κλαψει, να γελασει...Ειναι ενας ακομα τροπος επικοινωνιας και γι'αυτο προβαλλεται περισσοτερο απ'ολα στα Μ.Μ.Ε. Ειναι τελειως φυσικο! Η Βανδη εχει κανει πολλες επιτυχιες αφου εχει βρει μεγαλη ανταποκριση.Και αν θεωρειτε πως συνεβη αυτο επειδη οι ανταποκριτες της ειναι "χαμηλου επιπεδου" τοτε θεωρειτε χαζα τα αισθηματα...Ολα τα τραγουδια αισθηματα εκφραζουν που ο καθενας απλα τα αντιλαμβανεται διαφορετικα.Αρα εγω μαλλον εχω πολλα αισθηματα αφου ακουω ΤΑ ΠΑΝΤΑ ! ! !






    ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΕΝΙΑ?ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΤΟ ΤΣΙΦΤΕΤΕΛΙ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ Κ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΝΑ ΛΙΚΝΙΖΟΝΤΑΙ..ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ Π.Χ. ΤΗΣ ΒΑΝΔΗ ΤΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙΤΑΙ ΣΤΑ ΛΙΓΑ?
    IxNiLaTiS
    01.01.2007, 22:52
    Δεν μπορώ να την κρίνω ως καλλιτέχνη
    γιατί δεν άκουσα ποτέ κάποια δική της σύνθεση.
    (Για έμεναν ο εκτελεστής δεν είναι καλλιτέχνης, είναι τεχνίτης.
    Καλλιτέχνης είναι μόνον ο δημιουργός, αν και όχι πάντα ... μεγάλη συζήτηση αυτή).

    Μέχρι στιγμής, ως φωνή, στο είδος που διάλεξε να ανήκει, καλή είναι.

    Πάντως πιστεύω πως σαν ηθοποιός, θα είχε πάρα πολλά να δώσει.
    Κακώς απομακρύνθηκε από την σκηνή.

    megaloserwtikos
    01.01.2007, 23:05
    Πότε υπήρξε ηθοποιός η Βανδή;

    Πάντως αγαπητέ ιχνιλάτη θα διαφωνήσω... αν είναι να κάνει καριέρα ηθοποιού, κρατήστε τη στο τραγούδι...

    Παιδιά αν είναι να κάνει θέατρο, αλλάζω συλλήβδην και την γνώμη που είχα. Οχι, δεν είχα δίκιο λοιπόν, είναι πολύ καλή τραγουδίστρια. Να μείνει στο τραγούδι, να μείνει.

    Μπράβο Δεσποινάκι... συνέχισε στο Ρεξ...

    (βρε αγχώθηκα βραδιάτικα)
    maspa
    01.01.2007, 23:11
    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 01-01-2007 στις 23:05 έγραψε...

    Πότε υπήρξε ηθοποιός η Βανδή;

    Πάντως αγαπητέ ιχνιλάτη θα διαφωνήσω... αν είναι να κάνει καριέρα ηθοποιού, κρατήστε τη στο τραγούδι...

    Παιδιά αν είναι να κάνει θέατρο, αλλάζω συλλήβδην και την γνώμη που είχα. Οχι, δεν είχα δίκιο λοιπόν, είναι πολύ καλή τραγουδίστρια. Να μείνει στο τραγούδι, να μείνει.

    Μπράβο Δεσποινάκι... συνέχισε στο Ρεξ...

    (βρε αγχώθηκα βραδιάτικα)






    Συμμετείχε στη σειιρά "Δύο ξένοι" κι ομολόγώ πως την βρήκα πολύ καλή.... Θα συμφωνήσω με τον IxNiLaTi..... Αν το δούλευε λιγάκι, ίσως γινότανε πολύ καλή ηθοποιός. Βέβαια θα ήταν μεγάλη απώλεια για τη μουσική....
    babisdr
    02.01.2007, 00:23
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 01-01-2007 στις 23:11 έγραψε...



    Συμμετείχε στη σειιρά "Δύο ξένοι" κι ομολόγώ πως την βρήκα πολύ καλή.... Θα συμφωνήσω με τον IxNiLaTi..... Αν το δούλευε λιγάκι, ίσως γινότανε πολύ καλή ηθοποιός. Βέβαια θα ήταν μεγάλη απώλεια για τη μουσική....



    Γιατί??? Θα μπορούσε να τα κάνει παράλληλα...
    maspa
    02.01.2007, 01:40
    Παράθεση:

    Το μέλος babisdr στις 02-01-2007 στις 00:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 01-01-2007 στις 23:11 έγραψε...



    Συμμετείχε στη σειιρά "Δύο ξένοι" κι ομολόγώ πως την βρήκα πολύ καλή.... Θα συμφωνήσω με τον IxNiLaTi..... Αν το δούλευε λιγάκι, ίσως γινότανε πολύ καλή ηθοποιός. Βέβαια θα ήταν μεγάλη απώλεια για τη μουσική....



    Γιατί??? Θα μπορούσε να τα κάνει παράλληλα...



    Η γιαγιά μου λέει.... "Όποιος κυνηγάειι δυο λαγούς ούτε τον ένα πιάνει ούτε τον άλλο".... Τώρα αυτή επέλεξε τη μουσική..... Έκανε τη σωστή επιλογή? Δε νομίζω...