ελληνική μουσική
    410 online   ·  210.816 μέλη
    rory166
    01.01.2007, 21:01
    Ποιος εχει ασχοληθει με τα Κιτρινα Ποδηλατα?Εγω να πω την αληθεια δεν ειχα ασχοληθει και πολυ μεχρι που τους ειδα live στο Εν Χορδαις της Τριπολης και τους μιλησα και απο κοντα.Μετα απο αυτο τους βλεπω με αλλο ματι..
    Πολυ κεφι και μπριο στην σκηνη,δυνατος και καλος ηχος,επικοινωνια με το κοινο
    και πολυ προσγειωμενα παιδια
    Οποιος εχει να πει κατι επι του θεματος,ας γραψει εδω..
    maspa
    01.01.2007, 22:58
    Εγώ δεν τους έχω δεί live, όμως είναι ένα από τα πολύ αγαπημένα μου συγκροτήματα. Γράφουν πολύ καλή μουσική. Τους ξεχώρησα από το τραγούδι που είχαν γράψει για μια σειρά, έκτοτε έχουν σίγουρα μια θέση στη δισκοθήκη μου. Πιστεύω πως έχουν πολλά να δώσουν και δικαίως έχουν ξεχωρίσει.
    vero
    02.01.2007, 01:48
    Που ημουνα το καλοκαιρι στην Κυπρο τους ειδα σε λιβε ητανε πολυ τελιοι μ αρεσανε πολυ!!! οπως ειπες ρορυ εχουν πολυ επικοινωνια με το κοινο!! σε ενα απο τα τραγουδια τους μας ειπε το παιδι που τραγουδουσε πως του ηρθε ο συνειρμος και το εγραψε(αλλα δεν θυμαμαι τωρα! τελος παντων ητανε τελιοι!!!!
    PROFBASILHS
    02.01.2007, 14:13
    Τους συμπαθώ αρκέτα. Τους έχω δει στη Θεσσαλονίκη και μου άφησαν πολύ θετική εντύπωση. Πολύ καλή μουσική και επικοινωνία με τον κόσμο. Τους εύχομαι να συνεχίσουν έτσι !
    houlina
    02.01.2007, 15:45
    κι εγώ τους έχω δει στη σκηνή με πολλή τρέλλα, πάθος γιά τη μουσική και όπως είπαν και πιο πάνω επικοινωνία με τον κόσμο... μ'αρέσουν αρκετά από τα τραγούδια τους...και μακάρι να συνεχίσουν έτσι!
    poison_girl
    02.01.2007, 23:46
    Μηπως να μετακομισω κατα Τριπολη μερια???αυτο το "Εν Χορδαις της Τριπολης" !!!!!!!!!!εκει θα τη βγαζω

    παντως χωρις πλακα κ γω που τα χω δει τα κιτρινα ειναι πολυ καλοι στη σκηνη κ στο λαιβ κ εχουν κ πολυυυυυ καλα τραγουδακιααααα
    vasilis23
    03.01.2007, 02:51
    πολυ καλο συγκροτημα με φαντασια και μελλον!!!Προσωπικα πιστευω οτι γραφουν κομματια που σε αγγιζουν κατευθειαν...απλα αλλα καλα!!!
    rory166
    04.01.2007, 02:33
    Aα,ξεχασα να αναφερω οτι μου υποσχεθηκαν μια δυνατη εμφανιση τον Φλεβαρη
    στο Gagarin!
    Ελπιζω να μπορεσω να ειμαι παρων
    mariza18
    04.01.2007, 12:08
    από τα καλύτερα ελληνικά συγκροτήματα!μου αρέσουν πολύ.Μπορεί να τους ανακάλυψα σχετικά αργά(με το ''ταξιδεύω το εγώ μου'')αλλά έψαξα για τη δουλειά τους και πραγματικά με εντυπωσίασε αρκετά.Γράφουν και για άλλους καλλιτέχνες εξίσου ωραία τραγούδια!!!
    Feggarenia261
    05.01.2007, 01:05
    Πολύ προσεγμένες δουλειές! Τους πρωτοάκουσα μέσα απο την ταινία 504 χλμ βόρεια της αθήνας! ’ψογος ήχος αι μ αρέσουν τρελά ορισμένοι στίχοι!! Μπράβο τους!!!!
    maspa
    23.02.2007, 23:11
    "Ο Σύλλογος Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια "ΦΛΟΓΑ" διοργανώνει στις 26 Φεβρουαρίου μία μεγάλη συναυλία με τα ΚΙΤΡΙΝΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ στο FUZZ.

    Τα έσοδα από τη συναυλία θα διατεθούν για τους σκοπούς του συλλόγου "ΦΛΟΓΑ". Μετά από 24 χρόνια λειτουργίας ο σύλλογος μπορεί να επιδείξει ένα ιδιαίτερα σημαντικό κοινωνικό έργο, έργο που στοχεύει στην καλύτερη δυνατή ιατρική, ψυχική και κοινωνική φροντίδα των παιδιών. Ως σύλλογος μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα βασιζεται στην εθελοντική εργασία των μελών του και στην υποστήριξη των ευαισθητοποιημένων φίλων του."

    πηγή: music corner
    rompa
    23.02.2007, 23:35
    Πολύ καλά τραγούδια ... Ωραίοι στίχοι και πολύ καλά παιδιά .. Εμ ... αφού μαθηματικός είναι ο ένας ...
    Eliza21
    24.02.2007, 15:44
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 23-02-2007 στις 23:35 έγραψε...

    Πολύ καλά τραγούδια ... Ωραίοι στίχοι και πολύ καλά παιδιά .. Εμ ... αφού μαθηματικός είναι ο ένας ...




    ποιος είναι μαθηματικός? ο ΓΙώργος ή ο Αλέξανδρος?? εγώ τον Αλέξανδρο γνώρισα...
    palmos
    24.02.2007, 16:06
    Έχω δεί τα ΚΙΤΡΙΝΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ 2 φορέσ live!Πέρσι με τον ανεπανάλυπτο Μαχαιρίτσα,τον καταπληκτικό Καζούλη και τον φοβερό Ζιώγαλα!Είναι κυριολεκτικά φοβεροί με απίστευτη ένταση πάνω στη σκηνή!Τους γνώρισα και τουσ δύο και ήταν ιδιαίτερα φιλικοί!Ο Αλέξανδρος μάλιστα μου έδωσε και την πένα του!
    rory166
    24.02.2007, 21:40
    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 24-02-2007 στις 15:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 23-02-2007 στις 23:35 έγραψε...

    Πολύ καλά τραγούδια ... Ωραίοι στίχοι και πολύ καλά παιδιά .. Εμ ... αφού μαθηματικός είναι ο ένας ...




    ποιος είναι μαθηματικός? ο ΓΙώργος ή ο Αλέξανδρος?? εγώ τον Αλέξανδρο γνώρισα...



    ο Γιωργος νομιζω οτι ειναι
    ο Αλεξανδρος ειναι ο κιθαριστας,ο Γιωργος ο τραγουδιστης..
    μου ειπαν κ ενα ανεκδοτο για το Σαββοπουλο
    Αλλα δεν το συνεχιζω..
    Eliza21
    24.02.2007, 22:06
    Τους λατρεύω και όμως δεν έτυχε να πάω να τους δω.....δεν αρέσει στους φίλους μου..........
    Deos
    25.02.2007, 14:55
    Θα σε ενημερώσω για το επόμενο LIVE τους
    StaSiS
    25.02.2007, 16:28
    Έχουμε νέα και έτυχε να τα πληροφορηθώ πριν από λίγο..
    Μία μόλις εμφάνιση τοων "Ποδηλάτων" για αύριο 26/2,σε μία "συναυλία αγάπης".

    Ρίξτε μια ματιά εδώ!



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StaSiS στις 25-02-2007 16:30 ]


    rompa
    26.02.2007, 10:17
    Ο Γιώργος ήταν στο Μαθηματικό Αθήνας αλλά πριν μπω εγώ
    Phoenix_Of_The_Dark
    27.02.2007, 19:06
    Είναι ε-ξ-α-ι-ρ-ε-τ-ι-κ-ο-ί.Έχω δει αρκετά lives τους,έχω όλη τη δισκογραφία τους και αποτελούν ένα απ'τα αγαπημένα μου συγκροτήματα.Έχουν ήθος,ταλέντο και δεν είναι καθόλου μα καθόλου τυχαίο το ότι έκαναν τις συνεργασίες που έκαναν επί σκηνής και όχι μόνο...Προχωρούν με μικρά θα έλεγα,αλλά σταθερά βήματα!
    "Μη μ'αγγίζεις,είμαι σύρμα από ρεύμα κομμένο.Σ'αγαπώ είμαι εδώ και επιμένω,να γκρεμίζω τα τείχη που χτίζεις.Ονειρέψου με μα ΜΗ Μ'ΑΓΓΙΖΕΙΣ!"