ελληνική μουσική
    641 online   ·  210.830 μέλη
    rompa
    16.12.2007, 03:49
    Μόλις γύρισα από την Χ-έδρα όπου εμφανίζονταν μέχρι και σήμερα τα Κίτρινα Ποδήλατα . Πρώτη φορά τους βλέπω live και έχω να πω τα καλύτερα . Έπαιξαν για 3 ώρες καταπληκτικά . Ήταν ΤΕΛΕΙΟΙ !!!!!!!!!!!!
    Stroumfita456
    16.12.2007, 13:57
    ειναι πραγματικα πολυ καλοι!!!!!!!!!!!!
    kithara-woman
    27.12.2007, 13:28
    Με τα παιδιά,γνωριζόμαστε 6 χρόνια,τους έχω δει σε παρα πολλά live,και μόνους και μαζί με Τσακνή,Μαχαιρίτσα,Σταρόβα,Περίδη,Καζούλη,Ζιώγαλα.Κάνουν καταπληκτικά live,εχουν τρομερή ενέργεια πάνω στη σκηνή.Από μικρά παιδιά αρχισαν να ασχολουνται με τη μουσική,ο Γιωργος κάνει ακόμα φωνητική,ο Αλέξανδρος παιζει κι άλλα όργανα εκτός την κιθάρα.Ειναι αδέλφια, με 6 χρόνια διαφορά,και αυτό παίζει ρόλο στη μουσική,γιατί ο καθένας βάζει τη δική του πινελιά στο παίξιμο ανάλογα τα ακούσματα του.Εκτός από καλοί μουσικοί,είναι και καλά παιδιά,πολυ φιλικοι με όλους,μετά τη συναυλία μπορεί να κάτσουν μια και δυο ώρες να μιλήσουν με όλους.Ετσι τους γνώρισα κι εγώ σε συναυλία,και από τότε έχουμε επικοινωνια,και εκτός συναυλιων.Εχουν μεγάλη αγάπη για τη μουσική κι αυτό φαινεται.Οποιος θέλει να τους δει live,αν θέλει,μου στέλνει ένα μηνυμα να τον πληροφορήσω για το που και πότε.Προτείνω ανεπιφύλακτα τις συναυλίες τους,όποιος πάει περνάει πολύ καλά.Και δεν το λέω επειδή τους ξέρω,και φίλοι μου που ήρθαν μια φορά,κολλήσαν και ξαναήρθαν.
    esta
    27.12.2007, 15:52
    Πιστεύω πως είναι πολύ καλοί ,αν και δεν έχω καταφέρει ακόμα να τους δώ ζωντανά.
    musicathy
    24.06.2008, 14:53

    Κι Κι Κίτριναααααααααααααααααααααααααααα!

    Τα σπάνε τα παιδιά, είναι θεοίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!

    Δεν υπάρχει παιδιά, δεν υπάρχει!


    mag
    02.11.2008, 23:28

    Κι εγώ θετικά σχόλια έχω να πω. Αν και δεν έχω ακούσει πολύ τα cd τους, τους έχω δει 2 φορές live.

    Στη Σάμο σε μια παραλία (wow??) με ελεύθερη είσοδο το καλοκαίρι του 2002 αν θυμάμαι καλά. Πρέπει να ήταν και από τις πρώτες συναυλίες που έκαναν.. Θα είχε και 30 άτομα κοινό :P

    Ήταν πολύ καλοί.

    Και το Σεπτέμβριο του 2006 στην προεκλογική καμπάνια της Πατουλίδου στη Θεσσαλονίκη. Καλά εκεί δεν έχω τίποτα να πω! Αστέρια!!!!