ελληνική μουσική
    453 online   ·  210.833 μέλη

    Μάνος Πυροβολάκης και Θεοδοσία Τσάτσου στο Μύλο

    llorona
    05.01.2007, 13:55
    Ο Μάνος Πυροβολάκης και η Θεοδοσία Τσάτσου μαζί, στο Πέτρινο του Μύλου στις 5-6/1 και στο Club στις 12-13/1.
    Λύρα και φανκ, ποπ και κρητικά και δύο φωνές πολύ χαρακτηριστικές σε ένα περιορισμένο αριθμό εμφανίσεων.Άκουσα για τραγούδια- έκπληξη, ίσως δούμε κι από τους δύο ρόλους που δεν περιμένουμε. Αν μη τι άλλο, πρόκειται για μία ενδιαφέρουσα καλλιτεχνική σύμπραξη, αφού και οι δύο είναι ιδιαίτεροι ο καθένας στο είδος του.
    Οι Θεσσαλονικείς λοιπόν, μπορείτε να τους απολαύσετε!

    ΠΟΥ-ΠΟΤΕ;
    Παρασκευή 5 & Σάββατο 6 Ιανουαρίου, Πέτρινο Μύλου
    Παρασκευή 12 & Σάββατο 13 Ιανουαρίου, Club Μύλου
    Ώρα έναρξης : 22.30
    Τιμή εισιτηρίου : 25€ με ποτό
    Τηλ. Κρατήσεων : 2310551836, 551838

    spathasref
    05.01.2007, 14:07
    Τη Θεοδοσία την έχω πάρα πολύ ψηλά στην εκτίμησή μου. Τον Πυροβολάκη πάλι όχι, αν και δεν τον έχω ψάξει. Μοιάζει ενδιαφέρων καλλιτέχνης, αλλά δίνει την αίσθηση -πώς να το εκφράσω- "το μεροκάματο να βγαίνει", όπως πολύ εύστοχα σημειώνει ένας φίλος. Φαντάζει πολύ καλό και έντονο το πρόγραμμα, που είναι να παρουσιάσουν, αλλά δεν πρόκειται να πάω. Ο κυριώτερος λόγος βρίσκεται ΕΔΩ.

    Πάρε τη ζωή στα δυο σου χέρια,
    τις γροθιές σου χτύπα στα μαχαίρια,
    θα έφευγαν τα σύννεφα, φαντάσου,
    αν κουνούσες λίγο τα φτερά σου...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : spathasref στις 05-01-2007 14:08 ]


    alex3
    05.01.2007, 14:33
    απόλυτα συμφωνώ... μακάρι να κάνει την έκπληξη το παλλικάρι και να διαψευσθούμε εμείς...
    llorona
    05.01.2007, 15:40
    Δεν έχετε καθόλου άδικο σ'αυτά που είπατε!Διάβασα τα..συμβάντα που περιγράψατε και έφριξα.Ντροπή στο Μύλο.Θυμάμαι παλιά, έχω φύγει από το 1999 από Θεσσαλονίκη, ήταν ο χώρος που "ζέσταινε" μουσικά την πόλη-ωραίες συμπεριφορές, σούπερ συναυλίες, αληθινά συνέβαινε κάτι καλό εκεί.
    Βέβαια, για να λέμε και τα δίκαια, είναι κρίμα που από τέτοιες συμπεριφορές επιχειρηματιών, αμαυρώνονται καλλιτέχνες, που προφανώς καμία σχέση δεν έχουν με αυτά και γι αυτό άλλωστε και όταν τα πληροφορούνται κάνουν φασαρία.άσε που συχνά τους κλέβουν και τους ίδιους-έχω τέτοιο εν Αθήναις παράδειγμα! Αλλά το διαδίκτυο είναι ένας καλός χώρος, να γράφονται τα κακώς κείμενα και ν' αρχίσουν λίγο και οι μαγαζάτορες να ανησυχούν, εμείς να τους ελέγχουμε και οι καλλιτέχνες να υποψιάζονται.Και να επιλέγουν όποτε μπορούν το που θα εμφανίζονται.
    Για τους λόγους που ανέφρες..καλά θα κάνεις.
    Για τον Πυροβολάκη, έχω να σου πω αν και δεν είμαι φαν της ποπ, ότι από προσωπική άποψη-του έκανα μία συνέντευξη κάποια στιγμή - είναι τόσο παρεξηγημένος ο χώρος που κινείται, που λογικά όλοι τους κρίνουν με καχυποψία. Σε διαβεβαιώνω όμως, ότι καθόλου της λογικής που ανέφερες δεν είναι ο συγκεκριμένος, ούτε της αρπαχτής, ούτε τίποτα.Είναι πολύ προσγειωμένο παλληκάρι, ιδρώνει πάνω στη δουλειά του και στη λύρα , έχει μελετήσει και μελετάει πάρα πολύ, λατρεύει τη μουσική, και ψάχνεται. Και να σημειώσω ότι είναι από τους λίγους συνεντευξιαζόμενους που συνάντησα,που μίλησε ελεύθερα και δεν αυτολογοκρίθηκε, μη χαλάσει το ίματζ. Είναι ένας πολύ καθαρός καλλιτέχνης, αν μπορώ να εκφράσω τη γνώμη μου.Το αν σου αρέσει ή όχι η δουλειά του, είναι πολύ πολύ σεβαστό και σ' αυτό η προσωπική γνώμη μετράει απόλυτα. Απλά για το "δουλειά να βγαίνει" , επειδή τον ξέρω πια αρκετά καλά, να είσαι σίγουρος ότι καθόλου έτσι δεν είναι.
    Επίσης, σχετικά με το ΜΥΛΟ και τέτοιες συμπεριφορές σαν αυτή που ανέφερες, ελπίζω να τις διαβάσουν αυτοί που πρέπει και να τις λάβουν υπόψη τους. Μουσικόφιλοι είμαστε, όχι ζωα. Να το καταλάβουν κάποτε οι κ. επιχειρηματίες, γιατί πια δεν τους ψηφίζουμε.

    ποιος καίγεται απόψε και μύρισε η πόλη αγάπη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : llorona στις 05-01-2007 15:44 ]


    catz
    06.01.2007, 18:21
    Για το Μύλο...

    ο κ. Φίστας , καθιερωμένος σαλονικός επιχειρηματίας λαϊκών "μαγαζιών" και τωρινός ιδιοκτήτης του Μύλου , κάθεται σε μια γωνιά καπνίζοντας ενα πούρο και προσέχει την κίνηση , και το αν οι "καλοί" πελάτες θα πάρουν απο το "καλό" whiskey και όχι τη μπόμπα που σερβίρει στους υπόλοιπους .

    Όλοι οι χώροι είναι γεμάτοι , κι ας κοροϊδεύει τον κόσμο .
    Το όπλο στην κωλότσεπη , κανονικά , ακουμπάει πού και πού το μαραμένο πέος του Γάκη (κολλητού του και Αντιδημάρχου της Θεσσαλονίκης του Παπαγεωργόπουλου) , αλλά δε φαίνεται να τον πειράζει .

    Όλα καλά , δηλαδή .

    Ελπίζω να πάνε καλά τα παιδιά (Μάνος/Θεοδοσία) .

    ΠιΕς. Δεν είναι σαλονικιώτικο το φαινόμενο , παντού έτσι είναι , απλά τελευταία έχει ξεφύγει λίγο το πράμα επάνω ...
    rompa
    07.01.2007, 16:35
    Ενδιαφέρουσα και περίεργη συνεργασία!! Όποιος πάει να πει εντυπώσεις
    llorona
    15.01.2007, 16:37
    θα συνεχιστούν οι εμφανίσεις και στην Αθήνα, στη μουσική σκηνή ΜΕΤΡΟ αρχής γεννομένης από 2-2 ...