ελληνική μουσική
    841 online   ·  210.833 μέλη

    Πρόσκληση για το Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

    gate
    07.01.2007, 21:56
    Το Σάββατο που μας έρχεται, δηλαδή 13 Ιανουαρίου 2007, στις 8 το βράδυ, στην αίθουσα φίλων της μουσικής του Μεγάρου Μουσικής Αθηνών, θα τραγουδήσουμε με τον κ. Χρόνη Αηδονίδη και με πολλούς ακόμη καλλιτέχνες (όπως: Βασίλη Λέκκα, Γεράσιμο Ανδρεάτο, Κώστα Θωμαΐδη, Κώστα Μακεδόνα κ.α.) στην εκδήλωση των 70 χρόνων της Αποστολικής Διακονίας της Εκκλησίας της Ελλάδας.

    Η εκδήλωση αυτή και η προετοιμασία της είναι και μια από τις αιτίες που το τελευταίο διάστημα δεν είμαι πιο συχνά στο musicheaven μας...

    Η είσοδος είναι ελεύθερη και θα είναι και δική μου χαρά και του κ. Χρόνη να σας έχουμε παρέα μας.

    Το πλήρες πρόγραμμα μπορείτε να το δείτε είτε στο σάιτ της Αποστολικής Διακονίας είτε στο σάιτ του Χρόνη Αηδονίδη www.aidonidis.gr.


    Καλό θα είναι πάντως να τηλεφωνήσετε, όσοι ενδιαφέρεστε, και αύριο ακόμη στο Μέγαρο ή στην Αποστολική Διακονία για να μάθετε για τις θέσεις.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 07-01-2007 23:26 ]


    Kwn_na
    11.01.2007, 09:35
    Επειδή καλώ πολλές φορές στο Μέγαρο και δεν παίρνω απάντηση , γνωρίζει κανείς
    τι γίνεται με τις θέσεις ?
    antreas_dr
    11.01.2007, 15:40
    Έτυχε να βρεθώ στον χώρο που γίνονται οι πρόβες και να ακούσω κάποια απο τα κομμάτια!

    Το αποτέλεσμα είναι πολύ όμορφο...

    Όποιος πάει να είναι σιγουρος ότι θα περάσει ένα όμορφο βράδυ!
    XeniaRodo
    11.01.2007, 15:46
    Aντρέα νομίζω ότι τα μπέρδεψες. Aυτή που λες είναι του Mαρκόπουλου...
    ή κάνω λάθος?
    antreas_dr
    11.01.2007, 15:48
    Οι πρόβες και για τις δυο συναυλίες γίνονται διαδοχικά στο ίδιο μέρος!

    Ο Μαρκόπουλος κάνει μετα τις 4.30 πρόβες εκεί!
    XeniaRodo
    11.01.2007, 15:58
    Aλήθεια? Aν δεις καμιά μέρα τον Kώστα να μου το πεις να έρθω...
    Dimitrios_En_MH
    11.01.2007, 21:39


    "Καλωσορίσατε..." , και καλός σας βρήκα. Νέο μέλος on MH.

    Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2007 και ώρα 20.30 μια παρέα όλοι.

    "Καλωσορίσατε..." . Το Μέγαρο Μουσικής το Σάββατο θα μοιάζει με την Βασιλεία των Ουρανών.

    "Καλωσορίσατε..." στην Βασιλεία των Ουρανών.

    Άγγελοι των Μουσικών Ουρανών,
    Ευφραίνουν την καρδιά μικρών παιδιών.

    Ψέλ-νου-ν, Τραγουδούν και μας μεθούν,
    Με το νέκταρ της Αγάπης μας χαροποιούν.

    Ειρήνη φέρ-νου-ν στην διάνοια μας,
    Κάνοντας χαρούμενη την καθημερινότητα μας.

    Πρόσκληση καρδιάς των Μουσικών και Ουράνιων Ψυχών,
    Ο Κύριος μας Ιησούς Χριστός, Εν τω μέσω Ημών.


    Καλή και Ευλογιμένη Μουσική Εορτή.

    Καλή και Ευλογιμένη Χρονιά να έχουμε.

    Κάθε καλό σε όλους.


    Με μελωδική αγάπη,
    Δημήτριος

    XeniaRodo
    12.01.2007, 11:08
    Σήμερα επικοινώνησα με τους υπεύθυνους και μου είπαν ότι οι προσκλήσεις έχουν εξαντληθεί. Mπορεί κάποιος αν θέλει να πάει εκεί καιι να περιμένει σε λίστα αναμονής αν γίνουν ακυρώσεις...
    gate
    15.01.2007, 13:00
    Η εκδήλωση ήταν πολύ ζεστή και όμορφη. Ευχαριστηθήκαμε τόσο εμείς που ήμασταν επί σκηνής όσο -θέλουμε να πιστεύουμε- και όσοι μας άκουσαν στο χώρο του Μεγάρου. Ευχαριστώ απ' την καρδιά μου όσους φίλους κατάφεραν να έρθουν να μας ακούσουν και ιδιαίτερα τον Σωτήρη (Beatlus), τον Χρυσόστομο Γελαγώτη (istoxastis) με την οικογένειά του και την Νεκταρία (sunwing) με την οικογένειά της αλλά και τους άλλους φίλους που δεν κατάφερα να δω από κοντά... Ξέρω ότι και άλλοι θέλατε να έρθετε αλλά ήταν δύσκολο να βρείτε προσκλήσεις. Εξαντλήθηκαν εξ αρχής σχεδόν... Όπως και να 'χει, θα μας δοθούν κι άλλες ευκαιρίες να τα ξαναπούμε! Σας ευχαριστώ όλους
    Dimitrios_En_MH
    15.01.2007, 22:29
    Μια πανέμορφη βραδιά.

    Έμοιαζε με παιδικό παραμύθι ανάμεσα στα μικρά αγγελούδια,
    με αυλή του παραδείσου, στολισμένη με λουλούδια.

    Και σε άλλες πολλές χαρές σε όλους μας.


    Είθε η Χάρις του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού,
    και η Αγάπη του Θεού και Πατρός,
    και η Κοινωνία του Αγίου Πνεύματος,
    είη μετά πάντων υμών!


    999
    istoxastis
    19.01.2007, 21:48
    Παράθεση:

    Το μέλος gate στις 15-01-2007 στις 13:00 έγραψε...

    Η εκδήλωση ήταν πολύ ζεστή και όμορφη. Ευχαριστηθήκαμε τόσο εμείς που ήμασταν επί σκηνής όσο -θέλουμε να πιστεύουμε- και όσοι μας άκουσαν στο χώρο του Μεγάρου. Ευχαριστώ απ' την καρδιά μου όσους φίλους κατάφεραν να έρθουν να μας ακούσουν και ιδιαίτερα τον Σωτήρη (Beatlus), τον Χρυσόστομο Γελαγώτη (istoxastis) με την οικογένειά του και την Νεκταρία (sunwing) με την οικογένειά της αλλά και τους άλλους φίλους που δεν κατάφερα να δω από κοντά... Ξέρω ότι και άλλοι θέλατε να έρθετε αλλά ήταν δύσκολο να βρείτε προσκλήσεις. Εξαντλήθηκαν εξ αρχής σχεδόν... Όπως και να 'χει, θα μας δοθούν κι άλλες ευκαιρίες να τα ξαναπούμε! Σας ευχαριστώ όλους


    Εμείς σ' ευχαριστούμε, καρδιά μου, για τη συμμετοχή σου στην όμορφη βραδιά που ζήσαμε!