ελληνική μουσική
    719 online   ·  210.832 μέλη
    maspa
    10.01.2007, 12:08
    Ο Morissey πρόκειται να εκπροσωπήσει με το δικό του τραγούδι την Βρετανία στον διαγωνισμό της Eurovision...

    Είναι πλέον γεγονός ότι ο Morissey θα γράψει ένα τραγούδι για την συμμετοχή της Βρετανίας στην Eurovision του 2007. Μετά τους hard rockers Φινλανδούς Lordi ο Morrisey είναι έτοιμος να γράψει αλλά και -γιατί όχι- να ερμηνεύσει το κομμάτι που προορίζεται να φέρει την Βρετανία στην πρώτη θέση!

    Ο ίδιος είχε απογοητευτεί φέτος από την κατάταξη της χώρας του στις πέντε θέσεις πριν από το τέλος και όπως δηλώνει χαρακτηριστικά, είναι σίγουρος ότι μπορεί να φέρει καλύτερα αποτελέσματα...

    "Ήμουν τρομοκρατημένος αλλά όχι εντυπωσιασμένος από την αποτυχία της χώρας μου".

    by mad




    jorge
    10.01.2007, 12:19
    (μετακινήθηκε στην κατηγορία Μουσικές Συζητήσεις)
    Amelie
    10.01.2007, 13:03
    Βρε τον κακομοίρη το Morissey κόλλημα που τό'χει!
    maspa
    10.01.2007, 13:11
    Παράθεση:

    Το μέλος Amelie στις 10-01-2007 στις 13:03 έγραψε...

    Βρε τον κακομοίρη το Morissey κόλλημα που τό'χει!




    kalouka
    10.01.2007, 13:46
    δηλαδή αν απογοητευτεί και απο τη θέση της εθνικής στο μουντιάλ θα πέι για προπονητής ;
    NORTHWIND
    10.01.2007, 16:24
    Κατι εσπασε μεσα μου για αυτον!
    Δε μας φοβιζεις Morrisey..... εχουμε Ταμτα !

    uNick
    10.01.2007, 17:08
    Παράθεση:
    Το μέλος maspa στις 10-01-2007 στις 12:08 έγραψε...

    Ο Morissey πρόκειται να εκπροσωπήσει με το δικό του τραγούδι την Βρετανία στον διαγωνισμό της Eurovision...

    Και ποιά είναι η είδηση? Τόσοι και τόσοι έχουν πάει... Εδώ άλλες χώρες στέλνουν Ντάνα Ιντερνάσιοναλ, ζευγάρι ομοφυλόφιλων γυναικών, τον..... Ρακιντζή, και άλλους πολλούς ποιοτικούς καλλιτέχνες. Ό,τι έχει κατά καιρούς η κάθε χώρα στέλνει...

    maspa
    10.01.2007, 17:13
    Παράθεση:

    Το μέλος NORTHWIND στις 10-01-2007 στις 16:24 έγραψε...

    Κατι εσπασε μεσα μου για αυτον!
    Δε μας φοβιζεις Morrisey..... εχουμε Ταμτα !




    Σιγά μη δώσει ο Χατζηγιάννης το τραγούδι του στην Τάμτα!!
    maspa
    10.01.2007, 17:15
    Παράθεση:

    Το μέλος uNick στις 10-01-2007 στις 17:08 έγραψε...

    Παράθεση:
    Το μέλος maspa στις 10-01-2007 στις 12:08 έγραψε...

    Ο Morissey πρόκειται να εκπροσωπήσει με το δικό του τραγούδι την Βρετανία στον διαγωνισμό της Eurovision...

    Και ποιά είναι η είδηση? Τόσοι και τόσοι έχουν πάει... Εδώ άλλες χώρες στέλνουν Ντάνα Ιντερνάσιοναλ, ζευγάρι ομοφυλόφιλων γυναικών, τον..... Ρακιντζή, και άλλους πολλούς ποιοτικούς καλλιτέχνες. Ό,τι έχει κατά καιρούς η κάθε χώρα στέλνει...





    Το σκεπτικό γενικά μου έκανε "κάπως", κάτι σαν αυτό που είπε ο kalouka πιο πάνω

    Παράθεση:

    δηλαδή αν απογοητευτεί και απο τη θέση της εθνικής στο μουντιάλ θα πέι για προπονητής ;




    Νόμιζα πως ήμασταν η μόνη χώρα που ασχολιόμαστε με ένα τέτοιο θεσμό τόσο πατριωτικά..
    rompa
    10.01.2007, 23:00
    Παράθεση:
    δηλαδή αν απογοητευτεί και απο τη θέση της εθνικής στο μουντιάλ θα πέι για προπονητής ;


    lol

    Το τραγούδι του πάντως θα μας μαγεύσει!

    ....cause I'll never be with you.......

    Is it so hard to believe our hearts are made to be broken??

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 10-01-2007 23:03 ]


    Hastaroth
    10.01.2007, 23:25
    Είχα την εντύπωση πως ο Morissey είναι σοβαρός καλλιτέχνης.......
    babisdr
    11.01.2007, 00:05
    Πάει κι αυτός, -1
    evonni
    11.01.2007, 00:20
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 10-01-2007 στις 12:08 έγραψε...

    Ο Morissey πρόκειται να εκπροσωπήσει με το δικό του τραγούδι την Βρετανία στον διαγωνισμό της Eurovision...

    Είναι πλέον γεγονός ότι ο Morissey θα γράψει ένα τραγούδι για την συμμετοχή της Βρετανίας στην Eurovision του 2007. Μετά τους hard rockers Φινλανδούς Lordi ο Morrisey είναι έτοιμος να γράψει αλλά και -γιατί όχι- να ερμηνεύσει το κομμάτι που προορίζεται να φέρει την Βρετανία στην πρώτη θέση!

    Ο ίδιος είχε απογοητευτεί φέτος από την κατάταξη της χώρας του στις πέντε θέσεις πριν από το τέλος και όπως δηλώνει χαρακτηριστικά, είναι σίγουρος ότι μπορεί να φέρει καλύτερα αποτελέσματα...

    "Ήμουν τρομοκρατημένος αλλά όχι εντυπωσιασμένος από την αποτυχία της χώρας μου".

    by mad







    Αχα! Κάτι ψιλιάστηκα στη συναυλία στο Principal... Τα μισά από τα videos που έπαιζαν στο πανί πριν ανέβει στη σκηνή ήταν ιταλικές συμμετοχές στη Eurovision. Τώρα μάλιστα! Έτσι εξηγείται! Go Moz! Η Eurovision απέκτησε νέο ενδιαφέρον...!
    Sapios_is_back
    17.01.2007, 23:01
    ΣΤ'@@ΜΑΣ

    Τα είπαμε ρε παιδιά, μην ασχολείστε με το ψέμα.
    ageras
    18.01.2007, 01:40
    Παιδια δεν ξέρω πόσοι θα χαρείτε,πόσοι θα απογοητευτείτε αλλά όλα είναι εκτός πραγματικότητας..με λίγα λόγια είναι ψέμματα..
    Αυτό το είχε πει ο Moz σε μια συνέντευξη που έδωσε στο BBC και φυσικά το έλεγε αστειευόμενος..
    Στην εταιρεία του Moz ακόμα γελάνε....
    Pucca
    18.01.2007, 15:59
    Για φαντάσου...! Χτες το Star μετέδωσε την είδηση στο "ειδησεογραφικό" του δελτιο ως σίγουρο γεγονός τον πενευαν μάλιστα επειδή μόνος του λέει σήκωσε το τηλ και πήρε να εκδηλώσει ενδιαφέρον!!!
    Orfeus
    18.01.2007, 16:02
    Παράθεση:

    Το μέλος Sapios_is_back στις 17-01-2007 στις 23:01 έγραψε...

    ΣΤ'@@ΜΑΣ

    Τα είπαμε ρε παιδιά, μην ασχολείστε με το ψέμα.



    Εσύ Sapios_is_back να είσαι προσεκτικός ακόμα και με τα υπονοούμενα!!!



    PROFBASILHS
    18.01.2007, 18:21
    Μήπως πρέπει να στείλουμε και εμείς τους Τσοπάνα Ρείβ μπας και δούμε ξανά καμιά καλή θέση ?
    Sapios_is_back
    18.01.2007, 23:14
    Sorry Orfeus για τις εκφράσεις και τα υπονοούμενα, αλλα δεν μπορώ, τσατίζομαι όταν βλέπω τέτοια πράγματα να γίνονται μεγάλο θέμα (Eurovision, Καλομοίρα κλπ.)


    maspa
    24.02.2007, 01:28
    "Ο Morrissey δεν συζητά πια με το BBC για το ενδεχόμενο να γράψει το τραγούδι που θα εκπροσωπήσει τη Βρετανία στον ευρωπαϊκό διαγωνισμό τραγουδιού.

    Ο μουσικός θρύλος είχε εκφράσει έντονο ενδιαφέρον για να γράψει κάποιο κομμάτι, αλλά απέδωσε αυτή την αλλαγή στη στάση του σε κακό συγχρονισμό."

    by avopolis


    Κάτι μου λέει ότι μας δουλεύουνε ψιλό γαζί..