ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.851 μέλη
    iathen
    12.01.2007, 22:08
    Sorry... αλλά δεν ξέρω πολλά από υπολογιστές και έτσι θα ήθελα να κάνω μία καπως ανόητη ερώτηση για εσάς.. Μπορώ μία σύνθεση που έχω γράψει στο Finale να τη κάνω σε μορφή αναπαραγωγής Windows ή να τη γράψω σε CD;
    iathen
    24.01.2007, 19:45
    Δεν ειναι κανεις σίγουρος εστω και για την αρνητική απάντηση?
    Jimy
    24.01.2007, 20:16
    Μπορεις,θα πάς File--> save as--> και απο εκεί θα επιλέξεις είτε wav είτε mp3 compressed file,εάν το έχεις "σπασμένο" όπως το δικό μου είναι πολύ δύσκολο να ακούσεις αυτό που έγραψες και είναι κρίμα ιδιαίτερα αν παίρνεις ήχους απο την Garritan library που αναπαράγει τους ήχους της φυσικής συμφωνικής ορχήστρας και είναι κρίμα

    iathen
    28.01.2007, 19:45
    Παράθεση:

    Το μέλος Jimy στις 24-01-2007 στις 20:16 έγραψε...

    Μπορεις,θα πάς File--> save as--> και απο εκεί θα επιλέξεις είτε wav είτε mp3 compressed file,εάν το έχεις "σπασμένο" όπως το δικό μου είναι πολύ δύσκολο να ακούσεις αυτό που έγραψες και είναι κρίμα ιδιαίτερα αν παίρνεις ήχους απο την Garritan library που αναπαράγει τους ήχους της φυσικής συμφωνικής ορχήστρας και είναι κρίμα




    Eυχαριστω πολυ!!!
    Jimy
    28.01.2007, 20:45
    Ελπίζω να έκανες κάτι !

    iathen
    30.01.2007, 01:00
    Παράθεση:

    Το μέλος Jimy στις 28-01-2007 στις 20:45 έγραψε...

    Ελπίζω να έκανες κάτι !




    Να κανω μια παρατηρηση όμως;
    Το προγραμμα ειναι σπασμενο αλλα αυτο δεν με ενοχλει, προσωρινα τουλαχιστον, αυτο που ειναι διαφορετικο απο αυτα που αναφερθηκαν ειναι οτι δεν μου ζητησε να επιλεξω το προγραμμα.. πατισα στο save us το αρχείο που τελίωνε σε .MIDI και μου υπεδειξε 3 ή 2 (;) επιλογες.. (δεν καταλαβα τι ελεγαν) πατησα πρωτα την δευτερη και δημιουργηθηκε αρχειο σε μορφη windows media αλλα ακουγόντουσαν όλα τα όργανα σε μορφή πιανού.. μετα έκανα την ίδια διαδικασία και πάτησα την δεύτερη.. τότε ακουγόντουσαν κανονικά τα όργανα.. τέλως πάντων.. και το τελευταίο πρόβλημα.. έβαλα κάποια τραγούδια από αυτά σε mp3 (τη συσκευη) και δεν φαινόντουσαν πουθενα.. σαν να μην υπήρχαν.. παρ όλα αυτα μετά έβαλα το mp3 στον άλλο υπολογιστή που έχω και τα κομμάτια φαινόντουσαν οτί υπήρχαν μέσα στο mp3 και έπαιζαν.. μήπως ξέρει κανείς που ωφειλεται αυτο;
    Jimy
    08.10.2007, 20:25
    Υπάρχει κάποιος που έχει
    -samples-για το finale 2006?

    απο Garitan orchestra
    αναζητώ ήχους σαξοφώνων

    Soprano
    Alto
    Tenoro
    Baritone
    Basso,
    Sopranino οχι.